Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Mi történik ha egy account régóta inaktív/szellem/tiltva van az összevonás idején?

    • Az inaktív accountok (60+ napja nem mutatattak aktivitást) és a szellem accountok úgynevezett Temető szerverekre kerülnek.
    • Belépés esetén ezekben az accountokban választani kell a célszerverek között, ahova aztán az account átkerül

    Ez a célszerverre, a költöző szerverre, vagy mindegyikre vonatkozik?

    Ha jól értem, ez azokra lesz érvényes, akik már inaktív státuszban vannak és csak az összevonás idejére?

  • Mi történik ha egy account régóta inaktív/szellem/tiltva van az összevonás idején?

    • Az inaktív accountok (60+ napja nem mutatattak aktivitást) és a szellem accountok úgynevezett Temető szerverekre kerülnek.
    • Belépés esetén ezekben az accountokban választani kell a célszerverek között, ahova aztán az account átkerül

    Ez a célszerverre, a költöző szerverre, vagy mindegyikre vonatkozik?

    Ha jól értem, ez azokra lesz érvényes, akik már inaktív státuszban vannak és csak az összevonás idejére?

    Szerintem a költöző szerverekre. Mivel a célszerveren lévő szellemaccok már helyben vannak, nem gondolom, hogy azokat kiszednék a helyükről.

    Sziasztok!


    Akkor ma 10-15 óra között verzió váltás lesz? Ez idő alatt nem lehet belépni a játékba?

    Nem. Azóta már el lett halasztva (lásd a hírekben) :)

    A leállás várhatóan 11.29-én lesz, az összevonás 11.30-án indul.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ez mit jelent?


    - A célszervereken 'Világok ünnepe' kerül megrendezésre - az áthelyezésre került új játékosok számára ez 7 nappal tovább fog tartani.


  • Sziasztok!


    Talán írhatom ide....az új érkezőket érinteni fogja.


    A REV szövetség tagságának döntése alapján.

    Az Alpha szerveren vasárnap 18.03-kor kezdődő következő kalózetapot kihagyják tagjaink és gyűjtőink is.

    Ezzel is segítve a szerverre érkező új játékosok nyugodt beilleszkedését.

    Tesszük ezt akkor is,ha pár napig esetleg újra elhalasztják az összevonást.

    Jó játékot mindenkinek!

  • Szerintem a költöző szerverekre. Mivel a célszerveren lévő szellemaccok már helyben vannak, nem gondolom, hogy azokat kiszednék a helyükről.


    későbbiekben viszont lehetséges, h így lesz.. "nálunk" a +60 napos inaktív vakációsok is a temetőben "végzik".. exo- vagy célszervertől függetlenül..

  • NA már most tiszta káosz van a fejemben(mondom most! :D)

    Tehát A kérdésem.

    Lambdán van egy accom Kyra1112 néven.

    Alfára viszem,illetve szeretném.

    Alfán kezdtem a játékot,ue. a névvel.

    Évekkel ezelőtt átadtam.

    Nem lett átnevezve,mert naív voltam vagy mert nem tudtam hogy lehet,fogalmam nincs.

    Ott aminek nem mondjuk ki a nevét Kyra1112 megtalálható.

    Alfa beenged vagy elküld melegebb vidékre?

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Ez egyértelmü volt az Angol és a Magyar leírásban is. Elöbb nevet kell változtatnod, 2 azonos név nem lehet, utánna tudsz arra a szerverre menni. Akik elmulasztják az összevonást azokat a rendszer rakja át, véletlenszerü helyre, névazonosság esetén új nevet kapnak.

    813ceb65c996b6d5dda1f06a22b670da.jpg                                                                    

    :saint: " Ballonos bombázók támadjatok ... a szőkék és a vörösek rövid távú taktikai és hosszú távú stratégiai előnyöket is élveznek." :evil:

  • Ez mit jelent?


    - A célszervereken 'Világok ünnepe' kerül megrendezésre - az áthelyezésre került új játékosok számára ez 7 nappal tovább fog tartani.


    Legjobb tudomásom szerint, ez a kulturokra vonatkozik. Javítson ki valaki, ha tévednék.


    • A megszűnt kulturális egyezményeket 7 napra az elégedettségi bónusz (+1000 elégedettség) ellensúlyozza.

    Tehát, 7+7 14 napig fogsz kapni +1000 elégedettséget/város 14 napod lesz, a kultur egyezményeid feltöltésre.

  • Arról volt szó a szellem accoc egy temető szerverre kerülnek az összevonás alatt.Ami számomra annyit tesz mehetünk simán.Nem pont magamról beszélek ,biztos lesz olyan játékostársunk aki későn kapcsol, ha segítségre szorul valaki mert nem tud belépni a névvel kezdjünk,ez lenne a topic lényege.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Elvileg amikor elkezded a költözést ki fogja írni, hogy van már ilyen név (ha van) ekkor nyomsz még egy egyest a számsorba és már mehetsz is gond nélkül.

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Szép estét, Hölgyek és Urak!


    Olvasgatok, mert a szerver összevonás komoly dolog a játék életében. Sajnos régóta más izgalom nem is volt jelen ...

    No

    Erős lesz a Team, mert 3 szerver marad, A Warunkat exportáljuk. Én bízom abban, hogy lesz lehetőségük pár dolgot majd a csalók ellen is intézni.

    Sok lesz a munkájuk is az első 2-4 hétben, segíteni akik megakadnak valahol. No, itt is kibukik majd pár tucat csaló multi acc (nálam ez a szóhasználat azt jelenti, hogy szabálytalanul multizik valaki), Most MINDENKI multi-s lesz ám :) Lehet bogozni majd a szálakat... akinek sikerül, az "látja" majd az igazságot (ki a csaló és ki nem). Nyilván majd lesz rá bizonyíték is. Én bízom ebben és a Team-ban

    DE

    Most kritikát is fognak kapni bőven, főleg mert - és itt a kérdésem - tudjátok-e már, hogy miként marad valaki GO azon a szerveren, ahol most már szinte tuti lesz acca? Legalább is elég nehezen képzelhető el, hogy összevonás után 3 szerveren marad olyan, ahol a GO nem játszik. Nekem 9 accom van 8 szerveren (már ha megtalálom még őket) szóval én betömörülök velük a 3 szerverre, ahol mindenhol amúgy is van 1-1 accom. Szóval én el leszek szépen egy darabig a helyezkedésekkel. Egyik accot még korábban át akartam amúgy is ambrózni, csak nem lehetett. Meg ambró is kellett volna. Most meg adja a lehetőséget a GF - szóval nekem minden pozitív

  • Most kritikát is fognak kapni bőven, főleg mert - és itt a kérdésem - tudjátok-e már, hogy miként marad valaki GO azon a szerveren, ahol most már szinte tuti lesz acca?


    Gondolom ugyanúgy ahogy eddig. Sehogy. GO nem játszhat azon a szerveren, ahol admin is.



    Feltételezem az ingyenes városmozgatás csak az áthelyezett accokra fog vonatkozni,igaz?


    Igen.

  • Sziasztok!

    Nekem még lenne egy kérdésem..


    Ugyebár az összevonást követően jegyet kell majd nyitni és úgy jelezni a közös IP-t. Ez eddig érthető is.

    Mi van akkor, ha egyik célszerverre átvinnék mondjuk 4 accountot, és ezek közös IP-iről nyitok jegyet (jegyeket) de van köztük olyan, amit anno (legalább 5-6 éve) nem feltétlenül szabályosan (jeggyel, GO-n keresztül) vettem át, hanem "csak úgy" rám bízták? Akkor a sok éve nem szabályosan átvett accountot tiltják, vagy az összevonás végett mindenki "tiszta lappal" indul, és nem nézik, mi hogyan volt kvázi 5-6 évvel ezelőtt?

    (Értem én, hogy szabályosan a szabályos, de anno több accot rám bíztak társak akik abbahagyták a játékot, és volt olyan köztük amit már ők is szabálytalanul vettek át elvileg...5-6 év távlatából pedig lövésem sincs, melyik accountot vettem át szabályosan, melyiket nem...egy-kettőben vagyok biztos amik a sajátjaim, a többi kérdéses...:S )

    „Egyszer hallottam egy viccet. Egy ember elmegy az orvoshoz, azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja: ’A kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja.’ Erre az ember könnyekben tör ki: ’De doktor úr, én vagyok Pagliacci!’ Jó vicc. Mindenki nevet. Dobpergés. Függöny...”

  • Sziasztok!

    Nekem még lenne egy kérdésem..


    Ugyebár az összevonást követően jegyet kell majd nyitni és úgy jelezni a közös IP-t. Ez eddig érthető is.

    Mi van akkor, ha egyik célszerverre átvinnék mondjuk 4 accountot, és ezek közös IP-iről nyitok jegyet (jegyeket) de van köztük olyan, amit anno (legalább 5-6 éve) nem feltétlenül szabályosan (jeggyel, GO-n keresztül) vettem át, hanem "csak úgy" rám bízták? Akkor a sok éve nem szabályosan átvett accountot tiltják, vagy az összevonás végett mindenki "tiszta lappal" indul, és nem nézik, mi hogyan volt kvázi 5-6 évvel ezelőtt?

    (Értem én, hogy szabályosan a szabályos, de anno több accot rám bíztak társak akik abbahagyták a játékot, és volt olyan köztük amit már ők is szabálytalanul vettek át elvileg...5-6 év távlatából pedig lövésem sincs, melyik accountot vettem át szabályosan, melyiket nem...egy-kettőben vagyok biztos amik a sajátjaim, a többi kérdéses...:S )

    5-6 év távlatából ez semmit nem számít már szerintem így ne is foglalkozz vele.

    Nyiss majd jegyet arról,hogy össze akarod őket köttetni és ennyi.

  • Csak az utolsókra reagálok, mert volt pár gondolat, amire talán jobb ha nem most... Utolsó kérdésre - eltekintve attól, hogy erre talán a team válaszoljon, ha szabad... becsületére váljon a kérdezőnek, mi is ekébb kezeljük, természetesen. Azért persze nem mindegy, melyik időszakban volt ez, és a jelszóval mi történt, legalább az és az email megváltoztatásra került-e /az említett időintervallumban ez még megoldható volt/. A leírtak alapján igen, egyszerűen majd a költözés UTÁN, kérjetek ezekre az accountokra közös IP bejegyzést a jegyrendszerben. Ezért senkit nem fogunk letiltani.


    Miként marad go azon a szerveren, ahol accountja van kérdésre: meg is válaszolták, de hadd pontosítsak:

    - nincs jelenleg GOnk, két SGOnk van, 2 adminunk és egy TMünk

    - az SGOk nem lesznek jelen sgoként olyan szerveren, ahol játszanak, ahogy soha sem lehetett, ezután sem lesz

    - adminok és TM sehol nincsenek jelen játékosként, ugyanezért.

    - amennyiben én játékosként jelen leszek a gammán, hogy maradjon supportra magyar játékos accunk, akkor ott én nem leszek admin (ahogy eddig sem voltam myon), ezzel a legutolsó gondot is megoldottuk =)

    S köszönjük a kérdést, ha ez bárkiben is felmerül, akkor a legjobbkor került szóba. Mindegy hány szerverünk van, természetes, hogy használatban lévő játékos account mellett soha sem lehet jelen teamtag azon a szerveren teamtagként...ez régóta így van és így is marad. Nem azért, mert nem megbízható a team, hanem azért, hogy fel se merüljön senkiben ilyen gondolat a játékosok közül...ez már nem az az idő...


    Ingyenes mozgatás csak áthelyezett accokra lesz, igen.


    A Világok ünnepéről pedig, bevallom, gőzöm sincs, ugyanis sehol máshol nem volt erről információ, így írtam ki Nektek - bizonyosan része lesz a fullos múzeum, de feltételezhetjük, hogy más is, ki tudja...erről semmit sem tudunk hivatalosan, egyelőre örüljünk az ünnepnek együtt :)

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Anno kaptunk +1000 morált minden városban, míg tartott a szerverösszevonás. Akkoriban úgy számoltam, hogy nem fogom tudni berakni a fámat a bányákba - de éppen sikerült, és akkor megtoldották +1 héttel az összevonás idejét.

    Ez persze akkor volt, és nem most.

  • Sziasztok!

    Nekem még lenne egy kérdésem..


    Ugyebár az összevonást követően jegyet kell majd nyitni és úgy jelezni a közös IP-t. Ez eddig érthető is.

    Mi van akkor, ha egyik célszerverre átvinnék mondjuk 4 accountot, és ezek közös IP-iről nyitok jegyet (jegyeket) de van köztük olyan, amit anno (legalább 5-6 éve) nem feltétlenül szabályosan (jeggyel, GO-n keresztül) vettem át, hanem "csak úgy" rám bízták? Akkor a sok éve nem szabályosan átvett accountot tiltják, vagy az összevonás végett mindenki "tiszta lappal" indul, és nem nézik, mi hogyan volt kvázi 5-6 évvel ezelőtt?

    (Értem én, hogy szabályosan a szabályos, de anno több accot rám bíztak társak akik abbahagyták a játékot, és volt olyan köztük amit már ők is szabálytalanul vettek át elvileg...5-6 év távlatából pedig lövésem sincs, melyik accountot vettem át szabályosan, melyiket nem...egy-kettőben vagyok biztos amik a sajátjaim, a többi kérdéses...:S )

    Jó ideje már a GF sem támogatta az átadást, de a magyar team segítette ,így aztán gond egy száll se,de mint Sipka nem írta még most is rendbe tudod tenni az accountokat. A lobbyban át tudod írni az email címet és akkor minden a te kezedbe fut össze :)

    Bocs,h már nem vagyok team de csak szólni vagy ép segíteni tudok ,legyen az pm vagy a szerver vagy itt.


    Anno kaptunk +1000 morált minden városban, míg tartott a szerverösszevonás. Akkoriban úgy számoltam, hogy nem fogom tudni berakni a fámat a bányákba - de éppen sikerült, és akkor megtoldották +1 héttel az összevonás idejét.

    Ez persze akkor volt, és nem most.

    Teszten van ,bár ott is bedöglött ahogy olvastam Badidol válaszát ,de most is megtoldották :)



    Erős lesz a Team, mert 3 szerver marad, A Warunkat exportáljuk.

    Most kritikát is fognak kapni bőven, főleg mert - és itt a kérdésem - tudjátok-e már, hogy miként marad valaki GO azon a szerveren, ahol most már szinte tuti lesz acca?

    Opi drága én ott leszek"kicsit" war exportban :D

    A kritikád pedig nem jogos mert nincs teamtag aki játszik........én meg már nem vagyok az így játszhatom és talán ütközünk is :D

    Remélem az időpont marad,mert most jónak ígérkezik:!:

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Világok fesztiválja vagy ünnepe izéke.

    Amit eddig sikerült megtudnom róla itt a fórumon:

    1: Extra elégedettség bónusz minden városodban ez alatt.

    2: Átvitt adományozott nyersanyagok felhasználási ideje ez alatt.

    3: Ingyenes városáthelyezési izékék felhasználási ideje ez alatt.

    4: Aki tudja tegye közzé.


    Úgy gondolom minden infó ami tuti biztos fontos függetlenül attól ki írja.

    Úgy gondolom minden vélemény/kérdés szintén fontos,mert lehet egy ilyen véleményből/kérdésből lesz egy megválaszolásra váró kérdés/döntés.


    És ahogy látom már negyedszer kötsz belém Sipka,bár halvány lila gőzöm sincs miért.