Posts by Trockij

    nem véletlenszerűen kerül oda, hanem a szigetnek megfelelő bányához adja..


    ergo.. az erdészház alap, hiszen mindenhol "bányászol" fát, de semmi értelme a szőlős szigeten egy üvegfúvónak :)


    erdészház - fa - ez alap :)

    kőműves - márványos sziget

    bortermelő - szőlős sziget

    üvegfúvó - kristályos sziget

    alkimista torony - kénes sziget


    az, hogy milyen sziget milyen a "Világ nézetben" tudod megnézni és új kolónia alapításával tudsz oda "települni"..

    Na mi történt ,h ilyen hirtelen lett szerverösszevonás :?::?:

    Csak az a baj ,h elég későn :(

    Bár jó sokan vagyunk ,és még költözni se lehet. :(

    Kezd tényleg katasztrófa lenni ez a játék :!:


    A war szerver összevonása már régóta tervben volt, csak különböző okok miatt nem jött létre.. most talán eljutottak addig, h megoldják a felmerült technikai nehézségeket.. vagy legalábbis egy részét..


    Egy whiskey-t kérek.

    ĂĽdv,


    elméletileg nincs ( mint láthatod, továbbra is "reported" a dolog, gyakorlatilag több esetben is tudtam használni a teherhajókat kereskedés céljából felhasználóként.. csak van, ahol manuálisan kell beírni a mennyiségeket..


    ĂĽdv, T.


    szia,


    ha lejjebb / oldalra hĂşzod, akkor is ugyanez a helyzet?

    valamint ez csak a fővárosodnál van vagy a többi szigeten is?

    használsz bármilyen scriptet?

    írtam bétán is :)


    ĂĽdv, T.

    Csak és kizárólag azért néztem be, mert az ikariam discord minden nyelvének csatornája - pedig a magyaron kívül mind némítva van - jelzett, mintha tagelés lenne. 30 körüli értesítés reggel. Írni meg úgy se tudok, mert nem akarom a discorddal összekötni a telefonomat.



    Egy forró csokit kérnék.


    taggelve volt mindenki, minden csatornán.. az üzenet törölve lett időközben, ezért nem láthattad..


    egyvodkaleszplĂ­z

    regisztrálj itt a játékban használt e-mail fiókoddal és neveddel.. a jelszó bármi más lehet :)


    https://ikariam.support.gameforge.com/index.php?fld=hu


    amint beléptél -> Támogatás -> legördülő menü "Játék" -> kiválasztod a szervert, a többit pedig kitöltöd értelemszerűen :) ha nem magyar szerveren játszol, akkor érdemes angolul írni :)

    szia,


    addig nem lehet, ameddig ki nem találnak valamit a csalások megkerülése végett..


    "Dear players,


    to shed some more light on the situation pertaining to today's hotfix maintenance.

    This was done to stop an exploit that made it possible to duplicate certain types of troops.

    We are working, as previously mentioned, on a more permanent solution to this issue, so we can bring back the Barbarians to you as a valuable ingame feature. For now, they will have to remain disabled.

    As for the abusers of the aforementioned exploit, they will be dealt with accordingly.


    Once again, we apologise for the inconvenience.


    Your Ikariam Team"


    ĂĽdv, T.

    szia,


    kérlek, nyiss jegyet, illetve ha nyitottál, akkor várd meg az adott csapattagot, h válaszoljon :)


    ĂĽdv, T.

    Sziasztok, nálam is ugyan ez a probléma, nem enged belépni a gamma és a béta szerverre.


    Ugyanúgy törölted a sütiket és ugyanűgy semmi? Hm.. vpn-t használ bármelyikőtök?


    hm.. nem tudom, hogy itt segítség-e.. ha nem megy a lent leírtak alapján sem, akkor továbbra is javaslom a jegy megnyitását..


    ---


    "Rendben, ha Ön vagy játékosai olyan problémába ütköznek, hogy asztali számítógépen nem tud bejelentkezni egy játékba vagy a gameforge lobbyba, de mobilról igen:


    Az első és legfontosabb rész (ami zavart, és nem tudtam miért) - a vpn letiltása!!! valamiért még a cookie-k/cache törlése után is, ha aktív vpn - NEM fog működni.

    A Mikas átirányítás/lobby módosított változata: törölje ki az összes cookie-t és a gyorsítótárat - előtte másolja ki a megfelelő lobbi URL-t - esetemben /bs_BA/ a .ba-hoz. Miután törölte a c/c-t, illessze be az url-t, lépjen be a bejelentkezéshez, fogadja el az összes cookie-t (mindegyet manuálisan elfogadtam, hátha + mentettem a választásaimat, ahelyett, hogy csak egy kattintással elfogadtam volna)

    most már megfelelően be tud jelentkezni – mindenképpen tájékoztassa a játékosokat a vpn-problémáról, mert sokan keresnek meg érvénytelen jelszó miatt, és nem tudják, miért történik ez – szóval ez az oka.


    Ha a VPN aktív, vagy a cookie-k/gyorsítótár nincsenek tisztázva, akkor sem tud majd regisztrálni vagy módosítani a gameforge lobby jelszavát, még akkor sem, ha magán a gameforge webhelyen megy keresztül. Tehát mindkét lépést meg kell tenni (ha vpn-t használ, amit manapság a legtöbb ember megtesz)"


    ---


    Ok so if you, or your players, happen to have an issue where you can not log in to a game or gameforge lobby on desktop, but you can on mobile:

    1. first and most important part (that bugged me and I did not know why) - disable vpn!!! for some reason, even after clearing the cookies/cache, if you have a vpn active - it will NOT work.
    2. Modified version of Mikas redirect/lobby is: clear all the cookies and cache - beforehand have the correct lobby url copied - in my case /bs_BA/ for .ba. After you cleared the c/c, paste the url in, go to login, accept all the cookies (i accepted them all manually just in case + saved my choices instead of just accepting all in 1 click)

    now you can properly log in - make sure to let the players know of the vpn issue because many contact me about invalid password and do not know why it happens - so this is why.

    If you have VPN active or cookies/cache uncleared, you will also not be able to register or change gameforge lobby password, even if you go through gameforge site itself. So both of these steps have to be done (if using vpn, which most people do nowadays)


    ---


    ĂĽdv, T.