Posts by Gro

Opinak gratula, Ladymnek hajrá :)

Székeket pedig valóban ne akarjunk dobálni. De az italt se öntögessük, mérgezzük vagy pancsoljuk fel, értékesebb annál, hogy pocsékba vesszen :)

Én ma segítettem a kollegáknak mikuláscsomagot pakolni. Eredetit és virgácsmenteset, és semmiképpen nem az autóra valót :D

Gro kicsit le van merülve. Egy kávé, meg valami biotöltő jó lesz :)

Kedves Játékosok!

Előreláthatóan 2023.11.29. (szerda) 10:00 és 11:00 között újabb szerver karbantartás lesz (közép-európai = magyar idő szerint). Ebben az időszakban a játék átmenetileg elérhetetlenné válhat.

Üdv.: Ikariam.hu Team

Én még az elsőnél (vagy ha a ráépített képzettség annak számít, a másodiknál). Mondjuk most szeretném kicsit szünetelni a tanulást, képzést.

A héten sikeresen túl voltam a vizsgámon én is, úgyhogy egy újabb cafranggal bővült a papír alapú képzettségem :)

Ennek örömére most pakolok, hogy új helyre költözzek, aztán jövőre talán lesz is már időm unatkozni :D

Opi hajrá a jövő heti vizsgádhoz :)

Egy gyógykombót kérek, és mindenki a vendégem egy kör pezsgőre, vagy egyéb hasonlóra :)

Több részletet én sem tudok, mint amit kiírtam :)

Tuti, hogy nem a 25-ös jövők után lesz elérhető. Az kizárná a régi játékosok igen nagy részét is.

Nekem nem volt egyértelmű a szövegből, hogy konkrét kutatás(ok), esetleg egy 5. kutatási terület is elérhető lesz-e. Vagy a "kutatások" alatt a felsorolt épületszinteket értik-e. Egy új kutatást mindenesetre szerintem legalább fog jelenteni, ez valahol elöl/középtájon lesz elérhető szerintem, de ez csak spekuláció részemről.

A harag lehetséges, hogy csak üres szöveg és a bónusz hiányát takarja :)

Valószínűleg konkrét számokat csak a bevezetéskor fogunk megtudni.

Kedves Játékosok!

2023.11.23.-án, azaz csütörtökön megérkeznek Olümposz Istenei az Ikariam világába :)

A új verziót várhatóan 2023.11.23. (csütörtök) 10:00-14:00 között (közép-európai = magyar idő szerint) vezetik be a játékba. A frissítés pontos szerverszintű ideje előre nem meghatározható, a fenti időszakban várható érkezése és ebben az időben előfordulhat, hogy a játék átmenetileg elérhetetlenné válik.

*** OLÜMPOSZ ISTENEI ***

Az istenek Olümposz hegyére jósággal tekintenek le az Ikariam világaira. Becsüljétek meg isteneiteket és segítségükkel bővítsétek tovább a birodalmatokat és váljatok az ősi világ mindeható császárává[sic!] :)

*** Új épület: Olümposz Szentélye ***

A szentélyben tudjátok tisztelni az újonnan érkező isteneket, hogy elnyerjétek kegyeiket. A városod által választott isten határozza meg, milyen áldásban részesíti a várost - legalábbis amíg a kérdéses isten elégedett a teljesítményeddel.

Hat azaz 6db istenség lesz elérhető, mindegyik egy meghatározott nyersanyag / arany termelését növeli meg áldása gyanánt:

• Pan/Pán: fa (építőanyag)
    • Dionysos/Dionüszosz: bor
    • Tyche/Tükhé: márvány
    • Plutus/Plútosz: arany
    • Theia: kristály
    • Hephaestus/Héphaisztosz: kén

*** Új kutatás: Mitológia. ***

Kutasd ki a mitológiai új kutatási területet, hogy lépésről lépésre tedd elérhetővé az isteneket. Minden korábbi kutatás szükséges az újak eléréséhez.

• Az istenek székhelye (The Seat of Gods) - Városháza 5. szint szükséges: lehetővé teszi a szentély megépítését
    • Az erdő ura (Lord of the Forest) - Szentély 1. szint szükséges: Pan elérhető lesz
    • Buli van! (jobb nem jutott eszembe :D ; Party Time!) - Szentély 2. szint: Dionysos
    • Egy szerencsés véletlen (A Lucky Coincidence) - Szentély 4. szint: Tyche
    • A mélység vagyona (Riches from the Depths) - Szentély 6. szint: Plutus
    • Az istennő ragyogása (The Goddes's Splendour) - Szentély 8. szint: Theia
    • Lávában kovácsolva (Forged in Lava) - Szentély 10. szint: Hephaestus

*** Megújult napi feladatok ***

A napi feladatok már az előző verziófrissítéssel megújultak. Négy kategóriába oszthatóak. Minden nap 8 db napi feladat lesz elérhető (minden kategóriából kettő, azaz 2), az új napi feladatok mindig reggel 8:00-tól (szerveridő szerint) érkeznek.

Nehézségi fokozatok:

Passzív: 50 becsület (angolul favour = szívesség, stb.)

Könnyű: 75 becsület

Nehéz: 100 becsület

Bónusz: +50 becsület minden 2 napi feladat után, +100 bónusz minden feladat teljesítésekor

Összesen 2.500 becsület lesz összegyűjthető. Nem nullázódik a nap végén.

Ne feledjétek hogy a napi feladatok sosem lesznek "készek", mindig érkezni fognak újabb napi feladatok majdan az újabb verziókkal.

Bízzunk benne, hogy az Olümposz Istenei szeretettel fognak ránk mosolyogni :)

Jó játékot, élvezzétek ki az istenek áldását! :)

Üdvözlettel:

Ikariam.hu Team

Megj.:Szokás szerint az itt szereplő magyar elnevezések szabadfordításban készültek, nem hivatalosak. A végleges magyar elnevezések ettől eltérőek lesznek/lehetnek :)

A fővárosban igen. 10-es helytartó kell, bár a palota egyenértékű vele, de valamiért úgy látták jónak, hogy a dokk építéséhez helytartó kell, a palota pedig nem helytartó, így a fővárosban csak 35-ös városháza mellett építhető.

Nem játékhiba, valamiért szándékosan van így.

Mivel ez állítólag egy kocsma, egy kávét kérnék.

Kedves Játékosok!

Tekintettel arra, hogy megérkezett az ősz és vele együtt sok helyre az ocsmány időjárás, a Gameforge irodájába a rossz idő elűzőjeként egy új ajándékkal próbálnak kedveskedni nekünk :)

Az event várhatóan 2023.11.10. (péntek) 16:30 és 2023.11.12. (vasárnap) 23:59 között fog tartani és a következő bónuszok lesznek érvényesek:

• +25% termelés bónusz minden nyersanyagra
    • 10%-kal gyorsabb kereskedelmi hajók (ez csak a normál ker.hajókra vonatkozik, a teherhajókat nem érinti)
    • 10%-kal gyorsabb építkezés

Jó szórakozást! :)

social_22f5a5f1a5137d91727a62e50d21c979.jpg

Kedves Játékosok!

Készüljetek föl a rövidesen érkező istenségek haragjára és szeretetére! Az Ikariamot rövidesen utoléri a deus ex machina avagy az isteni beavatkozás.

Rövidesen egy "Olümposz Istenei" fedőnéven futó újdonság érkezik a játékba, ami tovább alakíthatja a játékon belüli stratégiát.

Kezdő lépésként a "Mitológia" kikutása lesz szükséges, hogy elérhetővé váljanak új istenek, mint Dionüszosz, Pán vagy Héphaisztosz és még továbbiak. Mindegyikük különböző bónuszokkal fogja erősíteni városaitokat.

Azonban az Istenek kegyeinek ára van: ha nem adjátok meg nekik a kellő tiszteletet és áldozatokat, bőkezűségük és jóindulatuk hamar elapad.

A dicsőséges "Olümposz Szentélye" megépítésével lesz lehetőségetek ezen istenségek tiszteletére. Teljesítsétek a napi feladatokat, hogy jobban a kegyeikbe férkőzzetek. Minél többet tesztek az istenek javára, annál bőségesebb jutalomra számíthattok.

További részletekről, a bevezetés dátumáról és az et ceteráról később kapunk tájékoztatást. Figyeljétek a mennyei híreket! :)

Jó játékot!

Üdvözlettel:

Ikariam.hu Team

Megj.: A fenti kiírásban szereplő nevek az én szabadfordításom termékei, a majdan érkező verzióban lehetséges, hogy másmilyen elnevezésekkel fogunk találkozni :)

Zsum, ahogy a mondás tartja: Jó Gro is holtig tanul :)

De egyelőre ez lesz az utolsó (reméljük) kötelező vizsga mielőtt minden cafrangom meglesz amit per pillanat szeretnék megszerezni :D

Egyébként pedig hazaköltözök, úgyhogy rövidebb-hosszabb időre a nagyvárosból elfele egy kevésbé nagy városba, aztán majd meglátjuk, rövidebb vagy hosszabb idő lesz-e :)

Egy kávét kérek, lehetőleg pókok, vámpírok, zombik meg hasonlók nélkül :)

Gro most épp tanul, aztán költözik és melózik :)

Egyébként szívesen utaznék bármerre, de per pillanat országon belül is leginkább csak akkor ha muszáj :)

de a Napfény városát már tényleg jó lenne meglátogatni, rég találkoztam élőben az ottani rokonokkal :(

Ladym Pesten szerintem tuti hogy a háromból egyféle előbb-utóbb lesz, ha állandó nincs is :)

Egy kávét kérek :)

A kávét köszönöm. A medve állítólag medvetalp formájában a legjobb, de a sonkája sem megvetendő ha lehet hinni Karl May-nak. De örülök, hogy ha már nektek nem sikerült medvét vadászni, legalább a medve sem vadászott rátok Ladym :)

Szeged pedig nagyon szép város, valamikor el kéne már utaznom oda nekem is :)

Kérem is a kávémat a fakanállal együtt, mellé jöhet egy gyógykombó is :)

Sziasztok! :)

Gro él még, többé-kevésbé jól is van, igyekszem szörfdeszkával meglovagolni a COVID legújabb hullámát (igen ilyen is van, csak már nem divat róla beszélni) és nem a hullámok alatt végezni :D Mindenesetre ha el is kaptam volna valamikor a vírust szerencsére megúsztam enyhe tünetekkel.

Mindenesetre szedjétek a gyógykombót, a D-vitamint, meg minden zöldet :)

A tortát sajna már megettem, ezúttal hozzatok ti :P

És hogy vagytok? Rég járt erre a kocsma törzsközönsége, korcsmáros is csak be-benézett mostanság.

Egy kávét és egy gyógykombót kérnék, aztán leülök a kandalló elé (remélem ez a por nem gyúlékony), sajna ide a 30 fokból nem jutott, pedig klímakatasztrófa ide vagy oda, hiányzik a jó idő :)

Kedves Játékosok!

A játékban karbantartást terveznek, várhatóan 2023.10.23. (hétfő) 5:00 és 9:00 között. Ezen időszakban a játék átmenetileg elérhetetlenné válhat, kiléptethet titeket, stb.

További jó játékot! :)

Kedves Játékosok!

Hamarosan a Gameforge új szerverrel fog megjutalmazni minket, ami a Thanatos (s42) névre fog hallgatni. A szerver várható indulása: 2023.09.22. (péntek).

Az új szerver tervek szerint a következő speciális tulajdonságokkal fog rendelkezni:

• az egységek képzése 50%-kal gyorsabb
    • hadihajók építése 50%-kal gyorsabb
    • fa (építőanyag) termelés +50%-kal több
    • márvány termelés +50%-kal több
    • bortermelés -50%-kal kevesebb!
    • kéntermelés -50%-kal kevesebb!

Aki játszani szándékozik az új szerveren, annak sok sikert kívánunk! :)

Üdvözlettel: ikariam.hu Team

Kedves Játékosok!

Trockij a továbbiakban Skiron szerveren is segíti a team munkáját. Megbízásához sok sikert és kitartást kívánunk :)

Üdvözlettel:

ikariam.hu Csapat

Kedves Játékosok!

Mindenki legnagyobb örömére új szerver érkezik Skiron (s41) néven 2023.07.07. (péntek) napon.

Az új szerver az alábbi speciális tulajdonságokkal fog rendelkezni:

• Minden szárazföldi egység képzési költsége feleannyiba kerül
    • Szárazföldi egységek képzési ideje 25%-kal gyorsabb
    • A kutatások 75%-kal több kutatópontba kerülnek
    • Építőanyag (fa) termelése 35%-kal több
    • Márvány termelése 35%-kal több
    • A kereskedelmi hajók 50%-kal gyorsabbak

Jó játékot kívánunk!

Üdvözlettel:

ikariam.hu Csapat.

Szia Ludas Matyi !

0,01 pont jár egy nyersanyagért, (+1 pont az épületszintért ha jól emlékszem). A pontszámnál az eredeti ár számít -- amit a súgóban látsz, abban a rendszer már levonta a kutatásokból származó kedvezményt. (de az épületek - ácsmester stb. - után járó kedvezményt nem)