Posts by Gro

Kedves Játékosok!

Holnapi napon, várhatóan 2022.04.27. 11:30 környékén kapunk egy 8.7.2 verziót.

A verzió elvben a következő hibajavításokat tartalmazza:

• Javítva: megvásárolható account áthelyezés megakadályozta a játékosokat, hogy egyéb módon áthelyeződjenek a szerverre
    • Javítva: egy hiba ami miatt a Tritón meghajtóval az utazási időt a minimum alá lehetett csökkenteni
    • Javítva: egy hiba ami megakadályozta, hogy a kémjelentéseket megfelelő nyelvre fordítsa a rendszer
    • Javítva: egy hiba ami megakadályozta, hogy az "Ambrózia vásárlása" képernyő a megfelelő nyelvre legyen lefordítva
    • Javítva: egy hiba ami az kormányforma váltás esetén kitörő anarchiáról szóló jelentést nem fordította le a megfelelő nyelvre
    • Javítva: egy hiba ami kormányforma váltás esetén megakadályozta, hogy idegen városok megszállását visszavonjuk
    • Javítva: az üzenet ami egy kereskedelmi útvonal megszűnéséről szólt nem jelent meg
    • Javítva: szétszóródok egységek megakadályozták a barbár falu újraépítését

Kedves Játékosok!

2022.04.29-én Pangaia 2 néven új nemzetközi szerver indul.

Újdonságként a szerver bónuszok mellett, hátrányokkal is jár.

Pangaia 2 speciális tulajdonságai, kékkel az előnyös, pirossal a hátrányosak:

• 50%-kal gyorsabb fa és márvány termelés
    • 20%-kal gyorsabb építési idők
    • 30%-kal gyorsabb kereskedőhajók
    • 25%-kal kevesebb kristály- és kéntermelés
    • 25%-kal lassabb építési idő egységek és hajók esetében

Jó szórakozást annak, aki játszani tervez rajta.

Üdv.: Ikariam.hu team

Köszi, beléptem a támogató rendszerbe. Már az sokat elmond, hogy válasszam ki melyik szerveren játszom!

Az összes régi magyar szerver kiválasztható, a nemzetközi szerver nincs rajta.

Persze ez nem tart vissza. :P

Az angol támogató rendszerbe léptél be?

Ha nem oldódott meg spontán a hiba, leginkább nekik érdemes jegyet nyitnod.

Ha nem lehet kiválasztani a nemzetközi szervert, akkor szerintem 0-ás jegyet írj. (szervernek ISMERETLEN-t jelöld --- angolul gondolom UNKNOWN lehet)

Ha kell segítség a fordításban tudunk segíteni valamit.

Legrosszabb esetben írd meg nekünk a jegyet és átpasszoljuk az angol teamnek, csak ha ezt az utat választod, pontosan jelöld meg a közösséget, szerverszámot, hogy jó helyre helyezzük :)

Ami fontos, hogy minél több részletet adj meg a hiba kapcsán. A képernyőképre is szükség lesz (amit ide feltöltöttél, annak egy frissebb verzióját (is) javasolom) ha még mindig kering a flottád.

Illetve alapvető, hogy a jegyrendszerben lévő neved + mailcímed egyezzen a játékban használttal.

Reméljük idebent és kint a valódi világban is minden rendben lesz. Főleg tőlünk keletre...

Lara bármi is történt, sajnálom, kitartást és enyhülést kívánok :(

Egy kávét kérek, aztán nekiállok felturbózni a páncélautónkat, biztos ami biztos.

Most kárpótlás gyanánt mindenki kapott 1x 10 napos raktárkapacitás duplázást. Mivel nem megy olyan gyorsan a nyersik szétosztása :D (ezek szerint tritón nélkül nem is tudják elképzelni a játékot?) :D

Úgyhogy az egyik kérésed teljesült. Még ha ennél többre is gondoltál. Remélhetőleg a többi is fog.

Opi, az mindenképpen jó, ha össze tudod szedni, hányszor nyomtad el a tritónt ami kárba veszett. Nyilván játékpénzzel kicsit más a helyzet, de akkor is elsődlegesen a Te érdeked, hogy kárpótolva legyél (még ha hosszú távon nekik is érdekük, hogy az ambrót vásárló játékosok ne akadjanak ki és hagyják itt a játékot). De hát láttuk, hogy a hosszú távú érdek itt ritkán szempont :S

Merem remélni, hogy aki így ambrót (pénzt) bukott, annak járni fog kárpótlás valami általános vacakon túl is.

Sajna ha játékelem és/vagy prémium funkció kiesése miatt egy másik prémium funkciót használsz, kétlem, hogy azért kárpótolnának, hiszen nem voltál rá köteles, hogy megtedd :(

Reméljük a tényleges kárt mindenképpen kárpótolják. Szerintem is az lenne a minimum.

Kedves Játékosok!

A Tritón meghajtóval / delfinnel kapcsolatos hibák egyelőre még fennállnak. A Gameforge a következő ajándékot adja minden játékosnak: 1x 10nap gőzemelő (raktárkapacitás duplázás), miszerint a gyorsító eszközök nélkül nem megy olyan gyorsan a nyersanyag szétosztása.

Elméletileg a fejlesztők még dolgoznak a hiba elhárításán. Reméljük gyakorlatilag sikerül nekik elhárítaniuk.

Addig is kitartást!

Üdv.: ikariam.hu Team

Kopi szerintem a katonáid vittek volna neked bort :)

Kyra jónak hangzik. De sajna nincs kertem és ilyen könnyen ha lenne sem osztanék meghívókat :D

De ha pozitívum, tehetek bele valami olyat, hogy "Pozitív lett a covid teszted... és az Ika persze pont most nem működik" :D

Egy kávét kérek, aztán rohanok is tovább :)

Kedves Játékosok!

Ezúttal a tritón meghajtónak és a poseidon templomának (delfin) sikerült elromlania. Átmeneti megoldás gyanánt a tritón meghajtót ideglenesen elérhetetlenné tették.

A hibát a tervek szerint 2022.02.22. (keddre) tervezik kijavítani.

Egyéb részleteket az ügyről nem osztottak meg velünk.

Kitartást addig is!

Üdv.: Ikariam.hu Team

Asszem a váltóruhát is fel kell venni a kocsma kínálatába :)

A bányából nekem is elegem van néha :) bár nekem másfajta bánya jutott, de nem egy nagy élmény bent tölteni az éjszakát, főleg mikor hajnal 1-kor küldenek egy új lakót, és még csak az sem derül ki miért küldik :D

Egy kávét kérek. Hosszú lesz a mai nap :)

Nem baj, majd biztos lesz kárpótlásként 1 nap prémium mondjuk :S

Egyébként értem a lényegét, hogy miért lett ez a nyelv állítgatás. Ugye szűntek meg közösségek, ez különösen a balkáni országok játékosainál (+szlovákok) gond, akiket mind a bolgár szerverekre vontak össze. Azért az gáz lenne, ha még csak elolvasni se tudnánk :D

Bár az ilyen jellegű összevonásban nem érintett szervereken szerintem lehetne az alapértelmezett beállítás az adott ország nyelve.

Mondjuk jellemző, hogy több hibát hozott a fejlesztés, mint ahány nyelven elérhető a játék :D

-Z- nyugodtan tedd törlésre a véletlenül regisztráltakat. Remélhetőleg mire a rendszer rájön, hogy kaphatunk tőle újabb zombi accokat, addigra összekapja magát és elrendezi a zombikat :)

[...]

Láthatóan történik valami, valóban eltűnt 7 napra rá a 0 pontos vakos figura. Tény, hogy piszok lassú a folyamat, de végre valahára legalább már történik valami!

Angol fórumon már annyira stresszbe vannak, hogy már a témát is lezárták nem bírták tovább hallgatni az emberek kritikáit a hónapokon átt tartó bénázások miatt.. Picit mókás. :)

Hehe, ez jó :D

Azért remélem itt nem fog vér folyni, bár az eddigieket elnézve, remélhetőleg ha eddig nem folyt, ezután sem fog :)

Mit követett el angol fórumon a nép, hogy zárták az összevonás kibeszélőt? :D

Én legkevésbé sem stresszelek. Illetve igen, de nem emiatt :D

Nem egészséges stresszelni :)

Reméljük azért a mostaninál gyorsabbak lesznek majd a zombik eltakarításával. De örüljünk, hogy legalább már történik valami.

A merüléses hibát pedig merem remélni, hogy még idén javítják (és nem másik 3 hiba legyártásával) :D

Ha 0 pontossá vált egy zombiacc, akkor vélhetően sikerült utolérnie a scriptnek aminek el kéne tüntetnie őket.

Reméljük lassan ez megtörténik. Egyre több van törlésen, sajnos még mindig nem elég :)

De hátha sikerül majd együttállnia a bolygónak (anélkül, hogy kapnánk vmi jókis apokalipszist cserébe) :D

Szia -z-! :)

Meg persze többiek is sziasztok :D

Elnézve a szerverösszevonást, amit most elkövettek, szerintem lassan az is siker, hogy böngészőn keresztül használható még az Ika :D

A szervereket igyekszünk eltüntetni, bár sajnos (vagy szerencsére... egy fenét! sajnos...) :D voltak ennél fontosabb és sürgetőbb teendőink is.

És a betegséget el kell kerülni igen. Főleg ezt a omikron nevűt. Állítólag nagy divat mostanság. Úgy tűnik senki nem világosította fel őket róla, hogy az omikron szerver olyan 2014-ben bezárt :D

Egy kávét kérek, meg a covid megszűnését :)

9-10.000+ accnak a párszáz az elég kis hányada :)

A pár meghatározásától függően 1-5% között, ami az jelenti, hogy statisztikai alapon ~0,2-0,8 hely szabadul fel szigetenként. Ráadásul a törlésre tett azt jelenti, hogy az acc még megvan, csak rövidesen megszabadulunk tőle :)

Mindenesetre ha azt szeretném, hogy lassan és rosszul csináljanak meg vmit, akkor asszem tudom hogy kitől fog kelleni névjegyet kérnem :D

Továbbra is csak a szokásosat tudjuk mondani:

Maradjatok türelemmel blabla... várjuk együtt a csodát blabla... tudjuk hogy elegetek van blabla... majd egyszer talán ha a Naprendszer összes bolygója egymással és a Tejútrendszer összes csillagával is együttáll, akkor megoldódik a probléma magától :D

Ha tényleg jó híreink lesznek, azokat hozni fogjuk. Addig max. valami kiégett béna viccelődést tudunk produkálni, vagy önmagunkat ismételni :)

Hm... ahogy nézem haladnak a törlésekkel. Mostmár olyan 2x annyi accot látok törlésen mint legutóbb. Más kérdés, hogy nagy valószínűséggel gyorsabb lenne, ha valaki (aki erre jogosult) kézzel törlésre tenné őket :D de a semminél ez is több legalább.

Mostmár ha a fény nem is látszik az alagút végén, de legalább valaki gyújtott egy gyertyát :)

Tegnap kaptunk egy kiírást, hogy történt vmi frissítés/karbantartás, ami miatt rövid leállások előfordulhatnak. (mindezt reggel írták ki, tehát már rég megtörtént, mire egyáltalán láttuk... oh well...) :)

Állítólag ennek kellett volna rendezni a zombi accokat (is?).

Nos... okkal nem írtam ezt ki. Betan pl. jelenleg a 9k-ból ~100 zombi acc van törlésen, a többi 8900 továbbra is ott csücsül; így úgy voltam, hogy ez olyan kis mennyiség, hogy emiatt felesleges a mézesmadzagot huzigálni :)

Ha azt látjuk, hogy a zombi accok törlésre lettek téve (legalábbis a nagyobbik hányaduk), arról mindenképpen szólni fogunk.