Posts by Gro

    Kedves Játékosok!


    A mai napon (2024.04.19.) új szerver indul Herakles néven.

    A szerveren az alábbi speciális beállítások érvényesek:

    • +25% kristály és bor termelés
    • -10% olcsóbb kutatások
    • 25%-kal gyorsabb építési idő

    Jó játékot! :)

    Üdv.: Ikariam.hu Team

    Kedves Játékosok!


    2024.04.22. napjára a Gameforge egy a teljes cégre kiterjedő hálózati karbantartást tervez.

    Emiatt előreláthatólag 2024.04.22 (hétfő) 04:30 és kb. 09:00 között (közép-európai = magyar idő szerint) a lobby és az Ikariam szerverei nem lesznek elérhetőek.


    Üdv.: Ikariam.hu Team

    Hát elvileg javították, ezek szerint mégsem, vagy újból elromlott :S


    Az "ö" és "ü" hiánya azért is érdekes, mert ezek léteznek a németben is és elvileg amikor először előjött ez a hiba, a német ábécében szereplő karaktereket engedte :D

    Biztos, hogy ez a probléma és nem pl. szóköz vagy kötőjel (vagy egyéb írásjel) szerepel még a névben és amiatt nem engedi?

    Háborús szerver-összevonás


    Ókori világ uralkodói, készüljetek, mert összevonjuk a háborús szervereket! Minden háborús szerver összevonásra kerül április 9. és 23. között.

    A szervereken játszóként kapni fogsz egy tárgyat, amellyel átköltözhetsz az új szerveredre. Az összevonási időszak kezdetén lesz egy 14 napos "Világok ünnepe" esemény, amely különböző bónuszokat kínál az új szerveren lévő játékosoknak - minél hamarabb költözöl, annál tovább élvezheted a rendezvény nyújtotta előnyöket!


    A részletes információkért lásd a GYIK-et.



    ### GYIK ###


    Mi lesz összevonva?

    Több szervert és közösséget fogunk összevonni. Az összes érintett szerver és közösség a lenti táblázatban található.


    Mi történik, ha nem jelentkezek be a játékba az áttelepülési időszak alatt?

    A szerverösszevonás kezdetekor minden azonosító vakáció módba kerül. Ha az összevonások végéig nem költözöl, akkor automatikusan áthelyeznek. Az inaktív azonosítók az Asphodelre lesznek mozgatva.


    Létrehozhatok új azonosítókat a régi szervereken?

    Igen, de ez csak korlátozott ideig lesz lehetséges. Az új azonosítók regisztrációja 2024. április 8-án lezárul.


    Áthelyezhetem a városaimat egy általam választott szigetre?

    Annyi Város áthelyezési tárgyat kapsz, ahány várossal rendelkezel az áttelepülés időpontjában.


    Több azonosítóval rendelkezem, mint amennyi célszerver van. Lehet egynél több azonosítóm ugyanazon a szerveren?

    Igen, a multikra vonatkozó szabályok változatlanok maradnak, és legfeljebb 11 azonosítód lehet.


    Mi történik azokkal a nyersanyagokkal, amelyeket az eredeti szerveremen a szigeti épületekbe, például a Héliosz tornyokba, bányákba és csodákba fektettem?

    A nyersanyagok vissza lesznek térítve és a leltáradba fognak kerülni. A Héliosz tornyok esetében kapni fogsz egy tárgyat a leltáradba.


    Beválthatom ezeket a nyersanyagokat más módon is?

    Nem, a nyersanyagokat két csomagban kapod meg, amelyek az adományozásokhoz vannak kötve. Ezeket nem lehet úgy beváltani, mint a szokásos nyersanyag-csomagokat.


    Mi történik a jelenleg építés alatt álló csapataimmal/épületeimmel/hajóimmal?

    Az állapotuk átkerül a célszerverre, és az építés a szokásos módon folytatódik.


    Azonnal fel kell használnom a Város áthelyezéseimet?

    Nem, a Város áthelyezések nem járnak le.


    Kapok-e prémium áthelyezést egy prémium helyre épített városért?

    Igen, kapni fogsz.


    Mi történik a zsákmány pontjaimmal és a legénységemmel?

    Át a legénység megmarad, a zsákmány pontok elvesznek.


    Mi történik a szövetségemmel?

    Maga a szövetség (de a tagok nem) együtt fog költözni a vezetővel. Szövetségi tagokként azonban ezt magatoknak kell elrendeznetek. Az új szerveren pedig a tagoknak újra csatlakozniuk kell a szövetséghez.


    Mi történik a kulturális egyezményekkel?

    Ezek el fognak tűnni az összevonással. Az összevonás után azonban sokkal könnyebb lesz új partnereket találni a telítettebb szervereken. A *Világok ünnepe* esemény ezt is növeli majd az elején különböző bónuszokkal.


    Mi történik, ha több azonos nevű játékos/szövetség költözik az új szerverre?

    Nem lehet ugyanaz a neve több játékosnak/szövetségnek. Ha a szerveren már használatban van egy név, akkor egy új nevet fogsz kapni és/vagy felkérünk, hogy változtasd meg a (szövetségi) neved.


    Mi történik azokkal a csapatokkal, amelyek az összevonás idején úton vannak, vagy éppen harcolnak?

    A csaták törlésre kerülnek, és a csapatok/flották visszakerülnek a kiinduló városukba az új szerveren.


    Nagy mennyiségű nyersanyagom van úton Teherhajókon. Mi történik velük?

    A nyersanyagok vissza fognak kerülni a kiinduló városodba.


    Mi történik az adományaimmal?

    Az adományokat nem lehet áthelyezni. Az adományaidért azonban tokeneket kapsz a célszerveren.


    Van valami különösebb teendőm, ha prémium tartalmat vásároltam?

    Nem, ezek átkerülnek az új szerverre, és a szokott módon folytatódik a használatuk.


    Mi az a Világok ünnepe esemény?

    Az esemény során különböző bónuszok kerülnek aktiválásra. A Világok Ünnepe két időszakra tagolódik:

    • 14 nap az összevonások kezdetén
    • 18 nap az összevonások végén



    ### Az érintett szerverek listája

    • en203
    • br203
    • tr203
    • cz203
    • es203
    • it203
    • rs203
    • dk203
    • ae203
    • tw203
    • lv203
    • yu203
    • mx203
    • lt203
    • de203
    • si203
    • ar203
    • fr203
    • pt203
    • sk203
    • hu203
    • il203
    • pl203
    • bg203
    • gr203
    • ru203
    • br203
    • se203
    • ro203
    • us203

    A mentol-eukaliptusz jól hangzik. Nekem egy bajom van vele, hogy az ilyen cukorkák elég gyakran hashajtó hatásúak :)


    Tiltásokat pedig kéretik nem itt kibeszélni, kommentálni. Az adminok ajtaja nyitva áll, örömmel kitiltanak ööö... megbeszélnek mindenkivel mindent, ha erre szükség van :)

    Gurat te pedig távozz tőlem, ha meg vagy veszve! És kérek oltási könyvet, különben nem adok igazolást :P :D

    Ennek örömére egy kávét kérek, meg a járványok végét.

    Kedves Játékosok!


    A közelmúltban egy régi-új csapattag érkezett hozzánk Lord-Gugoka személyében. Egyelőre Gamma szerveren találkozhattok vele.

    Kinevezéséhez gratulálunk, a munkához sok sikert, kitartást kívánunk :)


    Üdvözlettel:

    ikariam.hu Csapat

    Ha várhatóan nem kell látnunk ahhoz hogy problémamentesen meggyógyuljon, akkor simán.

    Egyébként hülyeség az egész igazolósdi. Aki lógni akar az úgyis megoldja, minek szívózzunk azzal, hogy nyomozzunk utána, tényleg beteg volt-e aznap amikorra adtuk az igazolást (amúgy sincs ilyenre felesleges időnk) :D a kedvencünk, amikor a tanár hazaküldi a gyereket mert szerinte beteg (nem az) és adjunk arra a 2 órára igazolást, amiről így hiányzott :D

    Aki meg tényleg beteg, ott meg bőven benne van a pakliban, hogy nem gyógyul meg elég gyorsan és emiatt feleslegesen írhatunk 2-3 igazolást, mert mégsem ment suliba/oviba (vagy hazaküldték, mert nem volt rajta sapka) és hajajajj :)


    Nah ennek örömére kérek is egy kávét meg egy gyógykombót :)

    Az még egész jó arány Ladym :)

    A mi kis falunkban, meg a városkánkban is jópár ovis/iskolás csoportban 5 körüli osztálylétszámok voltak, annyian kiestek. Az pedig már gombócból is kevés :)


    Nem győzzük írni az igazolásokat :D


    Ennek örömére kérek is egy gyógykombót, hátha megúszom :)

    Sziasztok!


    Én jól elszórakozok a járványokkal. Skarlát, influenszer izé... influenza. Leginkább ezek pörögnek most. Közben próbálom nem összeszedni egyiket sem. Egy pálesz végülis jól fog jönni a gyógykombóm mellé zsuccu2 ;)


    Ladym kitartást.

    Remélem a mindennapok és ikák bosszúságjain túl jól vagytok :)


    Egy kávét is kérek a gyógykombó meg az alkohol mellé :)

    Kedves Játékosok!

    Új szerver érkezik Zephyros néven 2024.02.09-én pénteken.

    A szerver (Discord közönségszavazás eredményeként) a következő speciális tulajdonságokkal fog rendelkezni:

    • +10% nyersanyagtermelés (minden nyersanyagtípusra érvényes)
    • +75% kutatópont termelés a tudósoktól
    • 10%-kal olcsóbb kutatások

    Jó játékot! :)

    Üdv.: Ikariam.hu Team


    Eminens biztos nem leszek. De senki nem fogja kérni a papírt. Eddig sem kellett. A törpöket meg épp nem hatja meg, hogy nem tudtam a pedagógia fogalmát és célját. ;)


    Jöhet az a bubis.

    Az nem egy olyan dolog, aminek tökmindegy mi a fogalma, vagy ért hozza az ember (függetlenül attól, hogy magáról a pontos definícióról lövése sincs) vagy nem (hiába tudja definiálni)?


    A definíciók és társaik csak addig hasznosak, amíg a megértést segítik, utána már nagyjából a felesleges kategóriába tartoznak.

    Legközelebb szuper lesz majd minden, hajrá Ladym :)


    Zsum, ha kaptam is virgácsot, az elveszett a postán :D


    Egy kávét kérek, meg egy gyógykombót :)

    Mindig van valami dráma, bár mivel a dráma az ógörögöktől származik, és elvileg - a maga módján - az Ikariam is, így találó, hogy nálunk ilyenből sok legyen. Persze inkább próbáljuk a komédia, mint sem a tragédia műfaját erősíteni :)


    Egy diópálinkát elfogadok, ma is hemzsegtek a covixosok és egyéb légúti vackokkal rendelkezők. Kérek is egy gyógykombót, mielőtt összeszedném tőlük.

    Mindenki a vendégem egy gyógykombóra, szükségünk lesz rá :D

    Opinak gratula, Ladymnek hajrá :)


    Székeket pedig valóban ne akarjunk dobálni. De az italt se öntögessük, mérgezzük vagy pancsoljuk fel, értékesebb annál, hogy pocsékba vesszen :)

    Én ma segítettem a kollegáknak mikuláscsomagot pakolni. Eredetit és virgácsmenteset, és semmiképpen nem az autóra valót :D


    Gro kicsit le van merülve. Egy kávé, meg valami biotöltő jó lesz :)

    Kedves Játékosok!


    Előreláthatóan 2023.11.29. (szerda) 10:00 és 11:00 között újabb szerver karbantartás lesz (közép-európai = magyar idő szerint). Ebben az időszakban a játék átmenetileg elérhetetlenné válhat.


    Üdv.: Ikariam.hu Team

    Én még az elsőnél (vagy ha a ráépített képzettség annak számít, a másodiknál). Mondjuk most szeretném kicsit szünetelni a tanulást, képzést.

    A héten sikeresen túl voltam a vizsgámon én is, úgyhogy egy újabb cafranggal bővült a papír alapú képzettségem :)


    Ennek örömére most pakolok, hogy új helyre költözzek, aztán jövőre talán lesz is már időm unatkozni :D


    Opi hajrá a jövő heti vizsgádhoz :)


    Egy gyógykombót kérek, és mindenki a vendégem egy kör pezsgőre, vagy egyéb hasonlóra :)



    Több részletet én sem tudok, mint amit kiírtam :)


    Tuti, hogy nem a 25-ös jövők után lesz elérhető. Az kizárná a régi játékosok igen nagy részét is.

    Nekem nem volt egyértelmű a szövegből, hogy konkrét kutatás(ok), esetleg egy 5. kutatási terület is elérhető lesz-e. Vagy a "kutatások" alatt a felsorolt épületszinteket értik-e. Egy új kutatást mindenesetre szerintem legalább fog jelenteni, ez valahol elöl/középtájon lesz elérhető szerintem, de ez csak spekuláció részemről.


    A harag lehetséges, hogy csak üres szöveg és a bónusz hiányát takarja :)

    Valószínűleg konkrét számokat csak a bevezetéskor fogunk megtudni.