Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Kedves Játékosok!


    Talán már láttátok, hogy a szerverek rövidesen összevonásra kerülnek.

    Részletes info: https://forum.ikariam.gameforge.com/forum/thread/68848-szerverösszevonás-soft-merge/#wcf11


    Ezenkívül, mint láthatjátok, megváltozik a multi szabály. Meglepődnék ha ezzel kapcsolatban nem lennének további kérdések, kérések, panaszok (igen, tudjuk, hogy sokan vannak akiknek csak egy szerveren volt 3-nál több accjuk).

    Mindezt itt megtehetitek. Kérdezzetek, kommenteljetek nyugodtan. Amire tudunk értelmes választ adni, válaszolni fogunk :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nézzük pozitívan a dolgot.


    Több idő jut értelmesebb dolgokra,hiszen az ika a GF egyetlen játéka aminek van némi értelme.

    Végre laza mozdulattal törlésre rakhatom a maradék két accountomat is.

    Másik pozitívum,hogy a Team nem lesz leterhelve,hiszen a maradék három szerverre több mint elegen lesznek.

    Már csak annak kell utána néznem hogyan tudom a fórumos regisztrációmat töröltetni és minden szép.:thumbup:

  • üdv,


    őszintén örülök, h Ti is megkaptátok az összevonást :)

    kérdésem nincs, azonban kitartást kívánok a sok-sok kérdéshez- és problémához :)


    üdv, T.


    ui:

    Több idő jut értelmesebb dolgokra,hiszen az ika a GF egyetlen játéka aminek van némi értelme.

    az ogame is az.. :P

  • Kérdésem lenne :P

    1.WAR03 szerver némileg más (gondolom)mint az angol ezek a pluszok például 5 perces köridő megmaradnak?

    2.Ha van szellemaccunk valahol,ki tudja hol :D be fogunk tudni lépni?

    3.A régebbi szervereken úgy emlékszem nincs vagy ha igen csak kevés kohós köves sziget,ezeket vajon orvosolják?

    Biztos lesz még valami ami felvetődik itt bővítem ha jó nektek.

    Tudom keveset tudtok még,türelmesen várok és előre is köszi.:thumbup:

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Kérdésem lenne :P


    1.WAR03 szerver némileg más (gondolom)mint az angol ezek a pluszok például 5 perces köridő megmaradnak?


    2.Ha van szellemaccunk valahol,ki tudja hol :D be fogunk tudni lépni?


    3.A régebbi szervereken úgy emlékszem nincs vagy ha igen csak kevés kohós köves sziget,ezeket vajon orvosolják?


    4.Akinek van több mint 3 accja,ha átment másik szerverre az ottmaradókat vajon át tudja adni?Már ha van kinek.?

    5. HA több mint 3 accomban van ambró,azt át lehet majd vinni?

    Tudom keveset tudtok még,türelmesen várok.


    Előre is köszi! :)

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

    Edited once, last by Kyra1112 ().

  • Sziasztok:(

    Az összevonásnak mindannyian örülünk,de kicsit értelmetlen lesz ez a dolog ebben a formában.
    Az új játékszabályokhoz , a lobbyhoz hónapokig, sőt 1-2 éve alkalmazkodunk.
    Hogy gondolja bárki is, hogy a lobbyt, a 10 ip megosztást, a legális multit, most 2-3 hét alatt feladjuk és teljesen új dolgokhoz fogunk alkalmazodni.

    1. biztos sokan vettek át accountot saját szövetségen belül,az is biztos van olyan aki új építésébe kezdett és maga mellé tette helyfoglalónak.
    Adódik a kérdés most melyik ujjába harapjon bele? Azok az accok amiket szabályosan épített,ambrót vett ,időt ölt bele. Azokkal mi legyen?

    2. Gondolkoztok-e valami türelmi időben,például X ideig ne legyen büntetve a multi? Sokan vakációznak és több accuk van,mi lesz velük?
    Egy szerverösszevonás ránk fért,de kavarni újabb szabályokkal....

    3.Aki lambdan játszik és van 2-3 accountja,de van a 3 szerveren is,az hova vigye az accot?
    Törölje?

    Teljes szövetségek kerülnek gondba ezáltal, mert nem tudnak kompletten együtt menni majd a szerverekre.

    Üzletileg se értem,most lesz mindenhol még több vakációs acc,aki nem akarja multi miatt kizárják. Ezáltal ezen accokba ambróziát se vesznek majd. Mi értelme így ebbe a formában az összevonásnak?

  • Hogy feladják a játékosok.Ami szép számmal be is fog következni.Nem véletlen nem fejlesztenek ezer éve.

    Sziasztok:(



    Üzletileg se értem,most lesz mindenhol még több vakációs acc,aki nem akarja multi miatt kizárják. Ezáltal ezen accokba ambróziát se vesznek majd. Mi értelme így ebbe a formában az összevonásnak?

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Szép estét kínálok :)


    Biztosan írok még, csak pár mondatot ideeresztek, első körnek...ez még prologusnak is gyér, de majd alakul, ahogy a cselekmény :)


    Trockij, köszönjük a megértést és kedvességet :D S bár Nálatok kicsit finomabb a helyzet, legalább ennyi jegyet és kérdést kívánunk :P

    Egyébként pedig természetesen és viccet félretéve, kitartást kívánok minden teamtagnak, minden gf-játékban, ahol elindult a lavina. Magunknak is :D


    S igen, mindig van lejjebb, BALHE.


    Kyra: 1. azonosak a pluszok, és amint egyéb információk lesznek, kiírjuk...egyelőre úgy tűnik simán az angolra kerül.

    2. ha van szellemacca vkinek, próbáljon belépni, abba senki más nem tudja segíteni, még fentről sem...ha tudja hol, milyne néven és jelszóval, akkor beléphet, és azt viheti utána ...ha nem tudja, akkor az eltűnik végleg.

    3. a régi szervereken kötött a csoda és a luxusnyersanyag kapcsolata, ezt mi viattuk és kértük, ahogy azt is, hogy legyen más szerver is..nem így alakul, úgy tűnik, tehát annyi kompenzáció várható, mint amit kiírtunk a posztba, a faq részhez.... ennyi...amint új információnk lesz, mindet jelezzük (ne élje bele magát senki).

    4. Átadás már rég nincsen, sőt amikor magyar szervereken mi engedélyeztük, akkor már sehol máshol nem. A lobby óta nincs ilyen...nem lehet átadni, annak annyi.

    5. nem...


    Lotolvaj: igen, pontosan ez a baj.

    1. igen, ez is gond, bár egy ideje ugye nem lehet átvenni, régen is csak mi engedtük...de leírtad...nem lesz semmi, ha nem tudja átvinni a 3 szerver egyikére, vége.

    2. mi értelmesen fogjuk kezelni ezt, igen, hagyunk időt elrendeződni a 3 szerveren (természetesen aki a többin van most vakációban, azzal nem tudunk mit kezdeni, de ők is átkerülnek, ha nincs olyan néven accountjuk minden szerveren, persze...a lényeg, hogy szóljatok mindenkinek, akit elértek). Abban biztosak lehettek, hogy mi, a magyar szervereken segíteni fogunk, amiben tudunk, nem célunk a maradék becsületes játékosok kitiltása, sosem volt. Az áthurcolás történjen meg, aztán tűnjenek el a multi accok. Mi itt leszünk, segítünk, megtaláltok minket minden csatornán.

    3. igen, törölje vagy törlődik :(

    Igen, szövetségek kerülnek bajba, hisz örül egy játékos, ha talál magának pár szigetet a városainak, nemhogy a szövetsége is ott lehessen... ki kell használni az áthelyezés lehetőségét, együtt gondolkodva...drukkolunk mindenkinek, igazán.

    Az értelmét, azt ezen a fórumon nem találod meg...

    Lesz még benne pénzük, lehetőségük... még arra is hivatkozhatnak, összevonást akart mindenki...ha nem is így....ez van most.


    Kitartást kívánok mindenkinek, remélem sokatokkal találkozunk még...mi megtesszük, amit tehetünk.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Haha, ügyi vagy géjef. 3 legöregebb szervert meghagyni és egy újabbat sem...logika nem sok. :S


    Gondolom majd nyílni fog hirtelen 3 db új szerver is...ismerjük a rendszert.


    Teamnek meg kitartást most a rengeteg jegyhez! ;)

    3W7KJrl.png

    Köszönöm Lara :love:

    hu.gif

    Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

  • nem célunk a maradék becsületes játékosok kitiltása

    Igaz, hogy szövegkörnyezetből kiragadva, DE... Nem szeretnék erre igazából reagálni többet, mert lehet csak félreértettem valamit benne.


    --------------------------

    Összevonás: anno belekényszerültünk, hogy a sok-sok szerveren lévő 1-1 accot vigyük - vagy töröljük tudom, de ezt akkor senki nem gondolta komolyan mint opciót - egy-két-há szerverre. Hiszen legális lett. Közös IP bejegyez és játszottunk tovább. Időt, lóvét nyomtunk bele, nem is keveset. Igen, sok embernek van sok accja. Most megint 1 lehet, melyik? Azt mondjátok nem lesz hely, ó de igen. Rengeteg hely lesz és ezt modellezték. Egy ideje már érlelődik bennem a gondolat, hogy ez a játék már nem ad vissza semmit, csak elvesz. Most elveszik a legalitást. Nem, nem háborgok, csak merengek, az ilyen visszamenőleges hatályú módosításon. Az a baj, hogy már hozzászoktunk ehhez? Lehet. Oké, tudom, hogy a játék nem az enyém, hanem a GF-é. Sajnálom? Igen, mert nem gondoltam, hogy nem fogom tudni a jövő 25-öt megcsinálni az összesen. Most kettő van meg. Van még 2 szerver, ahol 1 accom van, de az is megy a levesbe. Nem szellemként, hanem törlésre. Véletlen se jusson eszembe belépni újra :) 13 és fél után keresek más elfoglaltságot, hasznosabbat.

  • Ha jól értem akkor magyar war szerver csak simán átt lesz "irányítva" az angol war szerverhez. (?)
    -> Gondolom akkor a játék nyelvezete nem magyar, hanem angol lesz (?)

    -> Valamint azt a szervert, ahogy most is az angol Team felügyeli majd (?)

    a2e64587f4071097436d66a1f9fb5396.jpg

  • Szép estét!


    Tehát a fentebb vázoltak értelmében, törlésre kerül egy olyan szerver is, mely 3 hónapja sem létezik? (Notos)

    Aki most ott a stat elején van, labdába sem fog tudni rúgni a 3 öreg szerveren...ez nagyon nem fair lépés..Legalább Notos-t meghagyhatták volna, vagy jobb lett volna el sem indítani..a "géef" megint lábon lőtte magát...

    „Egyszer hallottam egy viccet. Egy ember elmegy az orvoshoz, azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja: ’A kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja.’ Erre az ember könnyekben tör ki: ’De doktor úr, én vagyok Pagliacci!’ Jó vicc. Mindenki nevet. Dobpergés. Függöny...”

  • A war szerveren, miután összevonásra kerül az angol lesz a hivatalos nyelv és lévén angol szerver, az EN-team fogja felügyelni. Egyéb nyelvek használata elvileg a privát üzenetekre, adott nemzetiségű szövetségekre lesz korlátozva. Erről részletes tájékoztatást az EN-team tud adni. Valószínűleg az lesz az álláspontjuk, mint a "nemzetközinek" kikiáltott Poseidon szerveren volt.


    Igyekszünk összeszedni a gyakoribb panaszokat és megpróbáljuk kommunikálni a GF felé, hátha sikerül valami kissé jobb irányba változtatni a tervezetet.

    Az új szerver összevonása a Kiosk által írt okból valóban problémásabb. Célszerű lenne ha újabb szerver is lenne a célszerverek között.


    Ha Alpha-Beta-Gamma szerverekben gondolkodunk, a csodák kiosztásán nem várható, hogy módosítanának :(


    A multi szabály módosítása (visszaállítása) vélhetően arra válasz, hogy a jelenlegi multi szabállyal néhányan nagyon csúnyán visszaéltek, és a szabályzat kijátszása céljából sokszor nagyméretű acc-parkokat tartottak fenn. Míg ugye az eredeti cél annak elkerülése lett volna, ami most a probléma, hogy a meglévő accokat senkinek ne kelljen feladnia.

    Annak igyekszünk utánajárni, milyen lehetőségek vannak akkor ha pl. vkinek 3-nál több accjában van ambrózia. Merem remélni (ez egyelőre csak személyes véleményem!) hogy ezen játékosok számára lesz valamiféle kártérítés.



    Ha lesz bármilyen új hírünk, arról igyekszünk a lehető leghamarabb tájékoztatni titeket :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Sziasztok,

    Kérdés; A összevonás előtt minden fiókra kilesz küldve, hogy a 3 legöregebb szerver közül melyiket szeretné választani?

    Javaslat; Ha esetleg, így lenne érdemes lenne a 3 legöregebb szerver választás után szúrni egy lehetséges 4. opciót még pedig, a törlést.

    Így a multikkal kilehetne választani azt az opciót, a későbbi problémák elkerülése érdekében.

    Persze, az is könnyen megoldható ahogy ti javasoltátok de ez a gyengébbek kedvéért egyszerűbb megoldás lenne, szerintem.


    Másik kérdés, tehát ha szerver összevonás pillanatában ledobom a mobiljaim 10 kiépített városhoz lelökök 2 mobilt, akkor 12 városáthelyezést kapok?

  • Törlés opció várhatóan lesz, tekintettel a körülményekre. Hogy ez pontosan milyen formában ezt hirtelen meg nem tudnám mondani, de ez mindenképpen le lesz tisztázva, addigra mire gyakorlatban is aktuális lesz.


    Kérdés 2: Valószínűleg igen :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//