Posts by Vikivitni

Ami a nem megengedett írásjeleket jelenti, hát meglátjuk, az én városneveim is magyarok, ő, ú előfordul. Ha figyelmeztetnek, engedelmes leszek, és leváltom, de eddig még senki nem szólt.

Erről az engedélyezett meg nem engedélyezett írásjelekről/karakterekről már volt anno egy kis vitám.

Soha és sehol nem volt leírva egy ikaszabályban sem mik is ezek.

A lényeg,hogy most három dolog miatt lehet játékost tiltani.

A multi miatt,persze ezt is kétséges éppen írott szabályok nélkül.

Azért ha van rajta sapka.

Meg azért ha nincs.

All languages appear to be available on all servers.It was not posted by players on the forum, but by GF agents.

What is the debate about?

Jam......anyone who doesn't understand what's written below use google translator ...

*snip* Non English content removed

€dit by Hera:
    Reminder all content when posting in the EN Community needs to be in English

Vannak multik és sokszor pont az a gond,hogy a multikba be lehet lépni a fő accountokba meg nem.

Amúgy meg az ika már lassan három éve agonizál és csak azért nem szűnt még meg,mert többe kerülne a GF-nek megszüntetni mint üzemeltetni.

Előbb ki kell ölni a játékosokat és majd utána.

Többszörös felhasználói fiókok használata tilos? Mit értenek ez alatt, ha 10 játékot meg megengedtek?

Soha és sehol nem volt leírva,hogy csak 10 az engedélyezett az ikariamban!

Csak annyi volt,hogy egy accountot maximum 10 másikkal tudsz összekötni és kötelező is őket összekötni.

De ha a GF csak 10 összekötést enged akkor a maradék 990-et zsinórban kötöd.

Valahol a régi fórumon ez le volt írva hogyan kell,de a fene sem emlékszik rá pontosan.

Ha visszaolvasol, feljebb leírtam, mi is észrevettük, hogy a Szabályok eltűntek, sőt az elfogadni is csak az ÁSZF-et kell. Ettől függetlenül, mikor ti játszani kezdtetek, a Játékszabályzatot is elfogadtátok. Tény, hogy az új játékosoknak erre nincs lehetőségük.

De nincs infonk arról, hogy a többszörös account használata tiltottá vált volna, hiszen az IP megosztás lehetősége is azt mutatja, hogy ezt a GF engedélyezte. Ettől függetlenül igen, a lobby használatával ez kérdésessé vált. Újabb accountot nem lehet regisztrálni arra a szerverre, ahol már játszotok, nem lehet accountot átadni és átvenni, és nem lehet email címmel újabb accountot meghívni. A több lobby használata pedig rizikós, sajnos sok esetben összeakadnak, és egyikbe se lehet belépni, vagy néhányba nem. Ezek arra utalnak, hogy a multi lehetőségét az új rendszerrel visszaszorítják. De a régi accountok használata nem vált tiltottá.

Félre nem értse senki,de jelenleg nincs semmi szabály az ikariamra vonatkozólag és ne felejtsük el regisztrációkor és utána minden belépéskor az éppen aktuális szabályokat fogadja el a játékos felhasználó.

Jelenleg semmit nem fogad el az ÁSzF-en kívül így nincs pushing vétéség,multi szabály szegés stb.

Csak az ami az ÁSzF-ben van.

Kérdés mi alapján tud jelen esetben egy GO tevékenykedni?

Mert ami a Fórumon van szabály és segédlet az nem vonatkoztatható egy ikariamot játszóra sem.

Ami alapján a Team tevékenykedik az sem,mert egyiket sem kell a játékosnak elfogadnia sem regisztrációkor sem belépéskor.

Ergo ha most bárkit is tiltanak pl multi vétség miatt az jogtalan tiltás.

Nagyon ördögi kör ez,mert nem csak az ikát hanem a Team-et is megölik ezzel.

Account átadás az megy,meg is szabadultam már egy tucatnyitól,mert kezd romlani az élmény minden szerveren ahol vagyok.

Lobbyban kell átírni az email címet arra amit az átvevő kíván és a többit már ő intézi.

Sőt mondhatni még könnyebbé is vált,hiszen egész kis kalózmultibirodalmat lehet így átpasszolni egy még játszani akarónak. mindössze egyetlen email átírásával.

Az egy szerveren lévő új accountok összevonásának lehetősége még nem teljesen tiszta,mert az eddigi tesztként létrehozottakból csak három jelent meg azonos lobbyban egy hét után.

Hét még külön van.

Szóval ez is működik,csak nem jöttem még rá pontosan mi alapján.

A barátok meghívása viszont tényleg megszűnt,így bukta 72 kerhajó az új regiseknek.

Védjétek a csalókat! Ne engem akarjatok fenyegetni hogy mi lenne HA...

Opi most nagyon nem volt igazad,mert Hinda lenne az utolsó aki bárkit is védne ha nem megfelelően játszana. és Grooveland lenne az első aki a szabálytalant szó nélkül tiltaná,de elhiheted a többiek sem tennének másképpen.

Hőbörögsz,de messze nem vagy tisztában mennyire nem egyszerű az a munka amit ingyen a szabadidejükből lecsípve tesznek érted és minden magyar ikásért.

Míg neked ez szórakozás ha akarod,nekik kötelességük eltűrni az olyan játékosok vádaskodást akik nem tudják mi alapján és hogyan kell tevékenykedniük,de szidni őket nagyon is megy ha valami nem tetszik.

És ha már szóba hoztad a szabályos játékot áruld el nekem mely pontja alapján lehetne tiltani,de megkérlek a linket is add hozzá,hogy saját szememmel is olvashassam!

Olyan linket amit a játékos akár regisztrációkor akár később belépéskor elfogad az ÁSzF szerint mert ez fontos.

És ha megtaláltad olvasd el alaposan.

Egy kád hideg vizet kérek Opinak,hogy hűvös fejjel gondolja ezt át!

Régen füst vagy fényjelekkel kommunikáltak egymással az emberek.

De az ausztrál őslakók rendelkeztek egy másik eszközzel is ami akár ködben is működött.

Egy fura bot amit egy darab indára kötöttek és megforgattak ezáltal furcsa hangot hallatott.

Hátrányai,hogy a hatótávolságuk elég csekély.

Manapság van telefon és más,pl webes felület ahol gyorsabb és pontosabb az információ áramlás,nem beszélve a hatótávolságról.

Elég furcsa látni egy képet olyan felületről ami adathalász és semmi köze a GF-hez.

Régi szép békeidőkben az ilyet a moderátor eltávolította a Fórumról figyelmeztetés kiosztásával.

Bár az ÁSzF is érdekesen fogalmaz ebben az ügyben.

Egy kávét kérek,mert most ébredtem és még kissé lassú vagyok.

Ja kérem vasárnap van,kérem ezen nem csodálkozni!.

Szép estét!

[...]Nem állítom, hogy normálisak vagyunk. És mivel kihalóban lévő állatfaj vagyunk, nem tudom, mi lesz később. :)

és Hindusom szerintem a tűzoltásban már magasabb szintre értél, mint holmi Tűzoltó Sam valaha is fog. Én meg max. egy poroltóval bénázgatok itt :)

Groov szerintem nem kell szerénykedned,mert nyugodtam állíthatom a legjobb GO vagy.

Opi!

A kerposzton való vásárlásnál nem hiba az ha akár 10000 aranyért is tudsz az ajánlatra reagálni.

Amit a GF leszabályozott,hogy nem tudsz eladásra ajánlatot tenni csak maximum 15 aranyra.

Ha ez hiba lenne és a játékosok részéről hibakihasználás szerintem már te is tiltva lennél a War szerveren.

Ha hiba lenne az,hogy egy kis account úsztatott aranyát blokáddal vagy megszállással meg lehet szerezni akkor már szinte az összes játékos tiltva lenne a Top 50-ből.

Régen is voltak War szerverek és éppúgy működtek mint a mostani.

Ott sem tiltottak ezért senkit.

Sipka szavaival élve:

Van szabálytalan játék és van szabályos,de nem etikus játék.

Jelentkezz szerintem is GO-nak,mert érthetőbb lesz minden számodra.

Na igyunk erre valamit.

Minden betérő vendégem a kedvenc italára.

Gondolkoztatok már azon mennyi olyan nem GF játék van ami korrektül működik?

Mert korrektül működő GF játék már nem igazán.

Na de egy kicsit térjünk el ettől és legyen a téma az ika meg a lobby.

Próbálom mindenki számára érthetően leírni mik is tűntek fel amióta ezt a könnyítőnek nevezett rusnyaságot ránk erőltette a GF.( A GF egy rövidítés,első betűje egy nagyságrendet jelent a második pedig egy végterméket...)

1: Minden új regis játékos bukik 72 kereskedelmi hajót hosszútávon,mert nem működik a barátok meghívása opció.

2: A lobby jelenleg óránként simán kidob és újból be kell jelentkezni.

3: A játékos kidobása szövetségből nem a szokásos 24 óra,hanem van ahol már négy napja megy a kilépés.

Brazil waron a 8 óra helyett már 6 napja...

4: Az új regis accounokat nem lehet egy lobby alá összevonni,ha azok azonos szerveren vannak.

Hozzáadod,jelzi minden nagyon fasza,de amúgy meg egy szép nagy középső ujj feltartva...

Ha van egy lobby fiókod és már egy létező regid egy szerveren fel sem adja azt a szervert hogy másikkal is regizhess.

Miért is jó a GF-nek ha egy lobby fiók helyett 800-at csinálok egy szerveren?

Mert eddig és most sem tiltja semmi hogy 800 legyen...

5: Miért nem adott a GF pontos és korrekt tájékoztatást arról hogyan fog a lobby működni miután bevezetik?

Nemhogy a játékosok,de még a szervereket felügyelő Team-ek sem kaptak semmit erről.

Mondhatni alulról konvergál a nullához az amit előzetesen kaptunk.

Merem állítani a magyar ika Coma is csak pislog a mai napig mi a túró van.

6: És egybe a leglényegesebb.

Feltűnt már valakinek mit is fogad el egy játékos amikor belép a lobbyba vagy regizik?

ÁSzF !!!!!

Javaslom elolvasni ha még valaki nem tette volna meg,de erősen és finoman szólva is kritizálható pár pontja.

3: Beléptem egybe és simán beengedett.

Lehet most éppen emiatt anyázik egy spanyol játékos,mert nem tud belépni a saját játékába.

4: Hidd el tényleg lehet lobby-t megkerülve is ha a böngésző megfelelően volt beállítva a frissítés előtt.

A Vivaldi ,Opera és Comodo Dragon csodákra képes.

Firefox és IE11 (utóbbin én is meglepődtem) még egészen szépen megy.

Akik EDGE vagy Chrome böngészőt használnak viszont csak sajnálni tudom.

Akkor ezáltal, ha lenne három különböző szerveren három játékom, ezentúl már át sem tudom adni az egyiket? Vagy az összes megy, vagy egy sem.

Rutinos veterán vagy és már tudhatnád mik a szabályok amiket egy regisztrációnál be kell tartani.

1: Minden accountodhoz szervertől függetlenül külön külön email-t kell használni.

Így ha lenyúlnák az email-od csak egy játékoddal lesz gond.

2: Csak olyan email-t szabad megadni amit jó esetben havonta egyx megnézel,hogy töröld a postaládát,mert a fene sem kíváncsi a GF spamjaira.

Tisztelt társalgók társasága!

Kérnék egy kis segítséget pár felmerült problémához.

1: Ha valaki volt annyira balga,hogy egy libilobbyba összehozta egy szerveren lévő összes accountját az hol találja az azonosító eltávolítása gombot.?

Egyrészt kiléptet a játékból ha másikra váltok,másrészt így nem lehet egy accountot átadni másnak csak egyben az összeset.

2: Ha az email megadása után megjelentek olyan accountok is amik már rég a feledés homályába vesztek és nagyon nem szeretném látni őket a listán azokat hogyan lehet ignorálni?

Jelenleg van 13 olyan accountom magyar szerveren amit értelemszerűen nem használhatok,de tiltva nincs,csupán szellem.

Törlésre tenni sem tudom őket,mert nem emlékszem a jelszóra ami hozzájuk tartozik.

Jelszó reset nem fog segíteni,mert a kapcsolódó email már vagy törlődött vagy soha nem is létezett.

Viszont igen zavaró az,hogy látom őket.

3: Ha valaki az azonosító hozzáadás résznél elütötte az email címet és pl gmail.com helyett hotmail.com-ot nyomott és emiatt kapott négy spanyol szerveren négy spanyol accountot úgy hogy soha a büdös életben nem volt azokon a szerverek akkor mi is van azon kívül,hogy ezek szerint a lobby nem veszi figyelembe csak az emailt ilyenkor és nagy barnát rak a jelszóra?

Tudom az ika kíberbiztonsága mindig is évekkel elmaradt az elvárttól,de ennyire?

4: Hogy lehetséges belépni még mindig böngészőn keresztül a játékba úgy.hogy a lobbyba nem kellett azonosítót létrehozni?

Mert nekem jelenleg hét ilyen accountom is van még,bár a böngésző úgy van beállítva,hogy megnyitáskor folytatás ahol abbahagyta és soha nem nyomok a kilépés gombra.(Drága dolog az egerentyű és minden nap egy vagy két kattintást így megspórolva nő az élettartama)

5: Ha valaki a lobby bevezetése előtt egy nappal megváltoztatta az email címét engedve a felhívásnak,hogy ellenőrizze valós e az most nem vagy csak nehezen tud belépni.

Viszont aki olyan email-t használt és használ most is ami soha nem is létezett azt simán és gond nélkül beengedi.

6: Mikor fog a GF orosz vagy kínai programozókat alkalmazni,hogy az újításokból fakadó hibákat kiküszöbölje?

Vagy hogy ezek a hibák létre se jöjjenek....

Válaszokat előre is köszönöm!