Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Notoson az elmúlt fél órában hirtelen megugrott a tiltottak száma, valamint hosszú ideje inaktívak aktívak vagy vakációsok lettek, nekem - mint még játszó - eltűnt minden pontom, a statisztika megszűnt, vajon 23 órakor tudok még majd költözni, vagy addig összeomlik minden?

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Notoson az elmúlt fél órában hirtelen megugrott a tiltottak száma, valamint hosszú ideje inaktívak aktívak vagy vakációsok lettek, nekem - mint még játszó - eltűnt minden pontom, a statisztika megszűnt, vajon 23 órakor tudok még majd költözni, vagy addig összeomlik minden?

    Szerintem fogsz tudni, én is onnan költöztem nem régen. A statisztikák azok többször is eltűntek már, na meg a tiltottak, inaktívak is vissza-visszatértek már többször.

  • Nem csalt a megérzésem, Notosról nyomtam a költözésre, sikerült, majd jött az üzi:

    Hello .......,

    05.01.2022 22:11-n fizetési csalásért tiltva lettél. Bármely kérdés esetén, vagy ha úgy véled, valami hiba történt, kérjük, vedd fel a kapcsolatot velünk: Fizetés támogatás


    Hogy mi van??? Kezdődik minden előröl? Bakker, tele lesz a lobbym tiltott accokkal, ráadásul önhibámon kívül :((((

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Nem csalt a megérzésem, Notosról nyomtam a költözésre, sikerült, majd jött az üzi:

    Hello .......,

    05.01.2022 22:11-n fizetési csalásért tiltva lettél. Bármely kérdés esetén, vagy ha úgy véled, valami hiba történt, kérjük, vedd fel a kapcsolatot velünk: Fizetés támogatás


    Hogy mi van??? Kezdődik minden előröl? Bakker, tele lesz a lobbym tiltott accokkal, ráadásul önhibámon kívül :((((


    jegyrendszeren keresztül tudnak neked is segíteni a srácok/csajok.. kérlek, nyiss jegyet :)

    ne felejtsd el kiválasztani a szervert is..


    http://support.hu.ikariam.gameforge.com/

  • Köszi, elvileg írtam, de soha nem tudom, hogy jól csinálom-e, mert szerencsére ritkán volt rá szükség, de hátha holnapra kiderül.

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • vagy még ma, ha valamelyik admin ébren van- és ránéz :)


    a célszerver nem látszik a lobbyd-ban? hova költöztél és milyen néven? ha nem titok, persze :)

    Gammán vagyok, azt tudom csekkolni, h nem-e esetleg mégis megérkeztél :)

  • vagy még ma, ha valamelyik admin ébren van- és ránéz :)


    a célszerver nem látszik a lobbyd-ban? hova költöztél és milyen néven? ha nem titok, persze :)

    Gammán vagyok, azt tudom csekkolni, h nem-e esetleg mégis megérkeztél :)

    Én is ott vagyok :-D Megérkezett, előbb 0 pontos volt vakban, majd 10 perccel később látszottak a pontok is a statban, de még mindig vakban, belépéskor pedig hozza a fizetési akármit. Ez egy kis acc, nem sürgős, odaért, csak helyzekedni akartam, de ráér.

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • akkor jól láttalak ;)


    helyezkedni? azzal ráérsz tekintve, h tele van szinte minden sziget szellemaccountokkal..


    ez egy kis account? mihez képest.. :D hozzám képest pont h nem :D

  • akkor jól láttalak ;)


    helyezkedni? azzal ráérsz tekintve, h tele van szinte minden sziget szellemaccountokkal..


    ez egy kis account? mihez képest.. :D hozzám képest pont h nem :D

    öööö, hát nem ezt viszem, mert ez megvan, ez a fő, amit vinnék az mini, notos nyáron indult :)

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Emion ha továbbra sem éred el az accodat, írj nekünk jegyet, ha még nem tetted.


    Aki esetleg még nem szembesült vele, az összevonás a következőképpen történik:

    1. rányomsz a költözés gombra (már arra, hogy kiválasztottad a szervert és oké, biztosan oda akarsz költözni)

    2. ekkor a rendszer készít egy másolatot a célszerverre az accountodról

    3. a régi accot a rendszer letiltja és törlése teszi

    4. kis idő elteltével az áthelyezett accountot (vagyis a másolatot) hozzáírja a lobbyhoz


    A 4. lépés nem feltétlenül azonnal történik meg, de elvileg ezt egy scriptféleség automatikusan rendezi. Reméljük nem romlott el most így a finisben megint. Akinek költözés után beragadt az accja először várjon türelemmel, ha 12 órán belül sem jelenik meg a lobbyban az acc, akkor szóljon nekünk, hogy ránézhessünk.


    Javasolt nem a legutolsó pillanatra hagyni a költözést, nehogy valamit elba......ltázzanak valami új hibával a szerverek megszűnése kapcsán.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nem csalt a megérzésem, Notosról nyomtam a költözésre, sikerült, majd jött az üzi:

    Hello .......,

    05.01.2022 22:11-n fizetési csalásért tiltva lettél. Bármely kérdés esetén, vagy ha úgy véled, valami hiba történt, kérjük, vedd fel a kapcsolatot velünk: Fizetés támogatás


    Hogy mi van??? Kezdődik minden előröl? Bakker, tele lesz a lobbym tiltott accokkal, ráadásul önhibámon kívül :((((

    Én előtted jöttem el ugyanonnan (kb 70 perccel ahogy írtál), ezért írtam, hogy elvileg mennie kellene. Remélem megoldódott azóta! :)

  • Reggelt! Egy pillanatra beengedte gammára a tegnap fizetési csalással vádolt accomat, meg tudtam nézni két városomat, majd mikor a harmadikra kattintottam azt vettem észre, hogy már nem is ott vagyok, hanem ugyanabban a lobbyban levő bétán?!?!!? Utána már ismét notost mutatja és ismét fizetési akármi :-(((

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Nem mondhatnám, hogy logikusan működik...
    A gammán vége a világok ünnepének, de az alfán és a betán újabb 18 nappal meghosszabbították...
    Vajon mi az oka a különbségnek? :/


    Emion - várd meg mit írnak a jegyedre.
    Ha be tudtál lépni oda, akkor tuti jól csináltad - ne aggódj. :thumbup:
    Közben ha valamit ellenőrizni kellene bármelyik szerveren, keress nyugodtan.

    Már lassan termelni is csak óvatosan merünk, mert abban is lesz valami bug... :D

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Alfán nincs világok ünnepe :)

  • Nekem írja... És működik is (+1000 elégeteddség és a hajók is gyorsabbak kicsivel)
    Lehet az új költözőknek még működik (alfára és betára is vittem acc-ot) és a régi őslakosoknak (gammán van acc-om ezer éve) már nem?:/
    Tippelgetek csak...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >