Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez

  • Azt a részét én sem szeretem, hogy mindenki (legalábbis aki részt vesz a bevásárlás, kajakészítés és hasonlókban) idegbeteg lesz karácsonyra.

    Azért azt szeretem amikor összegyűlik a család :)


    De igen, sajnos most is mennek ezerrel a reklámok, hogy vegyél fel hitelt és abból vedd meg a méregdrága ajándékot, mintha az számítana (a bankoknak és hitelintézeteknek persze valóban ez számít csak).

    Viszont a lényeg, hogy mi magunk ne képmutassunk, hanem próbáljuk meg átadni azt ami eredetileg ennek az ünnepnek a szellemisége lenne :)


    Egy kávét kérek.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nem volt Karácsony - Szenteste éjjel (arról később tudtam csak) már gond volt

    Karácsony mindkét napján tűzoltásban kellett részt vennem :cursing:

  • Opi neked megint megcsípte az orrodat egy méhecske mézgyűjtés közben?:evil:

    A szerver ura elnevezés Grizzlytől való,bár senki nem kérte tőle ezt a titulust.

    Lehet furcsa,de a szerveren szinte az összes szövetség egy nem top szövetségtől függ.

    Mert aki egy kis létszámú war szerveren az aranyat,a kalózt és a kulturális egyezményeket uralja az az igazi ura a szervernek.

    És ez nem a HM,sem az LND vagy VIP,de még csak nem is a Bears.

    Neked amúgy is az a legfőbb bajod,hogy azt sem látod mi történik a saját szövetségedben nem hogy a war szerveren!

    Ti vagytok a szerver legnagyobb multizói mint ez már köztudott,de neked ez nem számít.

    Az fontos,hogy azonnal csalást kiálts,csak azért mert nem láttál semmit előtte.

    Az a számodra sok arany nem multizás eredménye,hanem a tietek volt.:P

    Ti termeltétek meg nekünk:!:

    Hosszú hónapok alatt tőletek fosztott arany lett olyan játékosoknál elhelyezve akiktől ti nem vagytok képesek soha visszaszerezni.

    Nem bank sajnos és így nem kamatozik,de széf ami biztonságban megőrzi és még a méz illata is érződik rajta több mint fél év elteltével is.^^

    És most az a széf ki lett nyitva,bár még nekem is van benne 17 millám amit nem vettem ki,mert még nem kellett.

    Ennyi ami történt és semmi több.

    Persze az teljesen szabályos,hogy a PAJZS és a bolt szövik aranya és sokszor nyersije is Bears accountba kerül hipp-hopp ha kell.

    Vagy éppen a szövetségen kívüli kis multik,mint pl BRA.

    Érdekes módon mindig eltűnik az aranya,pedig mást szinte nem is termel csak azt.

    De hát tudjuk a Bears multijai ezért vannak és ez így szabályos is.

    (Igen ezt is meg fogja magyarázni Opi hogy az nem is úgy van és ők a szent macik:saint:)

    Már nincs vérmedve,csak véres és lógó orrú sajnos.

    Egyre kevesebb ellenetek a játékélmény.:(

    A KSZ szövetséggel meg szokásod szerint mellényúltál,de ez nem is meglepő már.

    Ha eltűnnének a szerverről az nektek fájna a leginkább,mert kinek is van a legtöbb megkötött kulturális egyezménye velük?

    Jé,csak nem a Bears-nek?



    Opinak kérnék egy kis jeget a feldagadt orrára és egy kalóz távcsövet,hogy láthasson végre az orránál is messzebbre.

    A többi vendég ma esti fogyasztást fizetem,hiszen a széfből kivett aranyból bőven futja,persze csak akkor ha a kocsmárost nem zavarja,hogy még mindig ragad egy kicsit a méztől.^^


  • és mint Groove is írta, sajnos vannak dolgok, amikkel lényegében nem tud mit kezdeni...

    Ercsa az nem a ti hibátok,hogy a mezei játékosoknak több lehetősége van a szervert átlátni mint a GO-knak.(Kivétel Opi,mert ő nem lát,nem hall,csak beszél.Félre,mellé,de lényeg,hogy számára pozitív és ellenfél számára negatív legyen.Már megszoktuk és így szeretjük!<3)

    Vagyis a lehetőség számotokra is adott,de az így kinyert információt nem használhatjátok fel annak eldöntésére történt e szabályszegés vagy sem.

    Egy régi játékosnak viszont nagyon is sokat mond pár statisztikai adat más játékos accountjáról.


    Na segítek elmosogatni a konyhában,mert a konyhalány ma beteget jelentett és lázasan pihen otthon.

  • Nem volt Karácsony - Szenteste éjjel (arról később tudtam csak) már gond volt

    Karácsony mindkét napján tűzoltásban kellett részt vennem :cursing:

    Húha, de ugye nem történt semmilyen nagy tragédia? =O


    -----


    Viszont ne szálljunk már így bele a másikba. Ki lehet fejezni ennél finomabban is az egyet nem értésünket :) nem szeretném, ha bárki morcosan távozna (vagy eltávozna) a kocsma vendégei közül.


    Kávét kérek, és keresgélem a páncélautó kulcsát, biztos ami biztos.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ohh hát itt már nem is reagálok kiscsibe picsogásokra - micsoda fogalmak vannak itt már kérem

    Deffiniálva a szerver ura kifejezés is - most mi zavarban vagyunk mert ketten is igényt tartanak erre a címre.

    Nahát mi mindent lehet uralni - kalóz pöttyöt, bebankolt aranyat és még sorolhatnám (a héten levelet kaptam, hogy kultúr is engedélyhez kötött)

    17 millás egyenlegek is vannak - még ilyent, tök jó lehet így játszani

    Arany ide- oda rakva - nahát...

    Pontosan ezt vázoltam fel - ez maga a csalás

    ÉS

    Ezek miatt marad ám el a JÁTÉK élménye - a nálatok lévő (és itt is olvasható) gyűlölet miatt. Ami azért alakult ki, mert vannak még páran akikre nem sikerült rákényszeríteni a saját akaratotokat - vannak akik nem hagyják magukat dominálni. Az ez ellen való fellépés a harcuk - zömmel védekező üzemmódban (mert válasz csapás ellen kitérő manőver a legtöbbször tapasztalt reakció, no meg MÁSOK mértéktelen, és igazságtalan farmolása.


    Miket lehet itt megtudni... mondjuk azt még én sem tudom mit is nyúltam mellé a KSZ szövivel :) De majd elmeséli valaki


    Egy a lényeg - van még néhány VALÓS játékos. Nem kellene megölni őket - és ez nem rajtunk múlott eddig sem.

    Spec ha sikerül (bárkinek is) akkor majd lehet nézni másik szerver után - ez hamarosan bekövetkezik: kihalás okán.

    Amit ezért elkövetnek néhányan az méltatlan a játék szellemiségéhez .


    No

    Akkor

    Erre

    Igyunk


    ÉS

    Igyunk arra is!

  • Húha, de ugye nem történt semmilyen nagy tragédia? =O

    Eloltottuk - mindhárom nap. Már elég rutinos a csapatom benne - sajnos....

    DE

    Köszönöm az együttérző kérdést.


    Viszont ne szálljunk már így bele a másikba

    Én már be is fejeztem - megyek fürcsizni

    Gyújtok egy nyugtató gyertyát is..

    Annyire nem fontos ám a virtuális világ - nem akarom uralni :D

    Amúgy is rosszul látom 8o



    Kivétel Opi,mert ő nem lát,nem hall,csak beszél.Félre,mellé,de lényeg,hogy számára pozitív és ellenfél számára negatív legyen.Már megszoktuk és így szeretjük! <3 )

    Én is úúúúgy szeretlek <3:love: <3

    Olyan jó, hogy itt vagy nekünk :*



    Szikvizet lehet-e itt kapni?

    Azt innék most


  • Viszont ne szálljunk már így bele a másikba. Ki lehet fejezni ennél finomabban is az egyet nem értésünket :) nem szeretném, ha bárki morcosan távozna (vagy eltávozna) a kocsma vendégei közül.


    Csak valós tények felsorolása történt és ha ez bántó volt akkor elnézést érte!

    Na megyek a konyhába mosogatni,mert a konyhalány ma sem jött még,utána meg kitakarítom a páncélautót is.

    Lehetne rá nagyobb csapóajtót szerelni?

    Ahogy olvasgattam van aki nem fér be.

  • Na akkor egy ismétlés egyszerű szavakkal,hogy megértsd.


    Szerver Ura elnevezés maci találmány.

    Hogy milyen okkal született arra a szerveren körüzenetben kérdezz rá,választ csak ott kaphatsz,mert mi zenészek nem tudjuk.


    Szerinted az,hogy a tőletek hónapok alatt elhozott aranyat olyan játékosok őrzik akik nem HM multik és ha kérjük visszaadják az csalás,hiszen az nektek rossz

    De a direkt tápolásra létrehozott és jegyzett macimultiktól macik által elvitt arany és nyersanyag már nem csalás.

    Az teljesen szabályszerű,hiszen az nektek jó.

    Grooveland ezt a gondolkodásmódodat pár oldallal ezelőtt olyan frappánsan kifejtette,hogy azóta is tapsol még a két fülem is ha csak rágondolok.:thumbup:


    Csak nálatok marad el a játék élménye,mert minden más szövetség játszik a szerveren.

    Csak ti nem teszitek ezt,de természetesen ez is a HM hibája.


    A kalózkodás nem szövetségfüggő,hanem egyéni egyezményeken alapuló játék a játékban.

    Így lehetséges az,hogy rajtatok kívül bármely szövetség tagja bejuthat záráskor és akár a Top 1 helyezést is megnyerheti,feltétele,hogy időben szóljon szeretné ezt a címet is kipipálni a játékos adatainál.

    Mindenki tud egyezkedni,csak nálatok szokás kalóztámadásra fosztást nyomni.


    Aranyegyenlegek a játékosoknál.

    Waron 29 játékosaccount tehetné ki a Midasz király Kincstárnoka címet,ami 250 millió aranyat jelent.

    Egy sem maci,egy sem K-K-s és csak kettő HM-es.

    Van aki jelenleg is több mint 500 milliót úsztat és nem zenész.:P


    Szövetségek játékstílusa.

    A HM csatázik a Főnix az LND és a Bears ellen is folyamatosan.

    Támad és véd is.

    Értelemszerűen az LND és a Főnix csak ellenünk csatázik,de szívvel és lélekkel ahogy azt játékos teszi.

    Ti mit tesztek a síráson kívül?

    Ha lehetőségetek van rá beszálltok egy már folyamatban lévő baráti csatába,de önállóan semmire nem vagytok képesek lassan.

    DSG végre vitt egy kis színt a játékotokba,de kíváncsi vagyok meddig bírja azt,hogy már minimális összetartás sincs köztetek.

    Tönkre tettél egy komoly szövetséget az elveiddel és azzal,hogy másra képtelen vagy mint az ellenfeleket szidni és lehúzni minden módon körüzenetben vagy éppen meghamisítani a neked írt üzeneteket és úgy kitenni a csapatodnak mintha azt kaptad volna.

    Tudunk erről is,mert visszakapjuk a sunyizásod.


    Poharak tiszták,páncélautó pókmentesítve és tettem tiszta abroszokat az asztalokra.

    Most leülök az egyikhez és elkortyolgatok egy pohár eperturmixot.

  • Jaj a pókokra vigyázz! 8|
    Először is, a pókok cukik, másodszor elég sok ocsmány rovart gyilkolnak le, amiket még ÉN SEM tekintek cukinak (szúnyog, poloska és társai), hogy hasznosak is legyenek :D


    Opi örülök, hogy sikeresek voltatok, lényeg hogy megoldottátok, bár valóban jó lenne ha nem lenne szükség ilyesfajta rutinosságra :)


    Egy kávét kérek.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Drága Pelyheske - ne fájjon már Neked, hogy mi miként játszunk

    Sosem hamisítottam senki levelét - meg sem másítottam soha


    A csata stílusokat meg hagyjuk - miként a mostani "taktikátokot" is.

    Azt meg látjuk hová vezet - és ezt meg nagyon is sajnálom.

    Én nem a harcok ellen vagyok - de már hagyjuk... aki akarta eddig már régen megértette, aki meg nem annak hiába mondanám 1000-szer is



    Én már mondjuk azt sem értem, minek halmozni ennyi aranyakat - meg aztán úsztatni, szervezet létre hozni erre

    Az arany olyan mint a forma1-ben az üzemanyag - vinné előre a versenyt

    DE

    Minek belőle 100x annyi mint ami kell?

    Mondjuk a negatív indulat sem kellene annyi - meg némi kétszínűséget sem ártana mellőzni

    HA

    Már Játék Élményről beszélünk :/


    Szerver ura témában meg kaptunk levelet nem is túl régen - több van belőle mint eddig tudtuk, az már biztos :)



    NA

    DE

    Ez a kocsma nem is az a kocsma... mondjuk "odaát" sem látom értelmét annak amit újra kezdtél.


    Maradjunk annyiban: Ez egy jó hely. A macik és a zenészek aranyát is elfogadják. A macik fizethetnek a zenészekével is, a zenészek meg a macikéval, A kocsmáros (már) nem hivatalos személy, nem vizsgálja csalással félre tett, vizesen úsztatott, vagy csak úgy frissiben fosztott, netán lassan össze kuporgatott saját aranyról pendül elé a pultra.

    Én most a sajátomból fizetek - magamnak csak kicsi szikvízet

    HOGY

    A nagyja pénzemből Pelyheskének tudjak rendelni egy epres bárakármit ;)

  • Opi örülök, hogy sikeresek voltatok, lényeg hogy megoldottátok, bár valóban jó lenne ha nem lenne szükség ilyesfajta rutinosságra

    Köszönöm - fárasztó volt és nem is mindig veszélytelen

    Most fel vagyok spanolva - mert felszabadító érzés magam mögött tudni.

    A feladat jó részét nem fogom kiadni utasításba - magamnak kell (magamat veszélyeztetve) munkára vezényelnem.

    Mondjuk eddig csak kétszer ijedtem meg mit is tettem - egyiket csak utólag néztem (tényleg ott voltam és megcsináltam)

    DE

    A fotó nem hazudik :)

    Sajnos kell a rutin - nem vagánykodásból kell olyanokat megcsinálni amire normál esetben nem kerülne sor.

    Igen komoly kárt sikerült most is megelőzni - remélem sikeresen (és pihenhetek, mert ez a terv)

    Mivel ez nem az első eset, ezért anyagilag is elismerték - meg is lepődtünk, és el fogom bulizni a felét a családdal

    A másik felét a kisleányaimra költöm.

    Jövőre - meglehet - fizetés emelés is lesz

    Erre kérnék most hitelt - ígérem megadom

    E hitel terhére fizetek a soron következő vendégeknek 1-1 kört.

  • Nem volt Karácsony - Szenteste éjjel (arról később tudtam csak) már gond volt

    Karácsony mindkét napján tűzoltásban kellett részt vennem :cursing:

    ;(:(;(


    Karácsonykor azt szeretem, ahogy a lányom várja, ahogy a család összeül beszélgetni. És szeretem előtte a készülődést. A tanítványaim adventi fellépéseit (a próbákat nem), a sütisütéseket, az ajándékcsomagolást.

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Én a Szilvesztert szeretem e téren - akkor van együtt az én családom. Bólé, virsli , hidegtál készítés - játék a gyerekekkel. Kis lazulás - buli.

    Mindjárt indulok is - öcséméknél szokott ez lezajlani


    Szóval akkor most igyunk bólét - sok habzóborral.

  • Na de most mi is van?????????????????????



    This post will remain inaccessible for others until approved by a moderator.


    Ez a hozzászólás mások számára nem elérhető, amíg a moderátor jóvá nem hagyja.

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Először is BÚÉK mindenkinek! :)


    https://www.magro.hu/agrarhirek/wp-content/uploads/2019/12/%C3%9Aj%C3%A9v-_geralt-600x383.jpg



    Zsum, múltkor én is így jártam. Elvileg az az oka, hogy nincs még 10 hozzászólásod és ilyenkor linkeket - képekről nem tudok nyilatkozni - tartalmazó hozzászólást csak akkor jeleníti meg ez drága rencer, ha valaki arra jogosult engedélyezte (csak az számítja bele, amit számol a hozzászólás számláló). Az nem érdekli a rendszert ha előtte az illető GO volt :D


    Gurat tudsz segíteni? :)


    Mondjuk a kocsmák akár bele is számíthatnának ebbe, elvégre itt általában valós tartalmat közlünk, nem csak egy spamjáték keretében írjuk a soron következő számot vagy embert :)

    De hát új év, új szokások, háthogyha ezen tudunk / van lehetőség változtatni...(?) :)


    Noh, még egyszer nagyon boldog, sikerekben, minden jóban gazdag boldog új évet kívánok az Ika népének, és különösen ezen kocsma vendégeinek :)

    Pezsőt, malacot, lencsét és persze sok-sok kávét meg gyógykombót mindenkinek! 8)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ehe ehe ehe

    Köszönjük és viszont kívánom!


    Hogy mik vannak itt má' kérem szépen...

    Aha, szóval 10 szép után lehet csúnyákat is írni ;)

  • Vannak dolgok, amik egészen egyszerűen megalázóak és felháborítóak!


    Olyan team tagokról beszélünk, akik 8-10 éveket töltöttek a szervereken. Ember nincs a fórumon lassan, aki feladatot lásson el, de azt aki még megteszi, azzal kell foglalkoztatni, hogy sok évig példásan szolgáló volt GO hozzászólásai felett eldöntse, hogy azok megütik-e a mércét? :cursing:



    Vitriolt kérek!


    És BÚÉK!

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/