Posts by Gro

    Zsum, ahogy a mondás tartja: Jó Gro is holtig tanul :)


    De egyelőre ez lesz az utolsó (reméljük) kötelező vizsga mielőtt minden cafrangom meglesz amit per pillanat szeretnék megszerezni :D

    Egyébként pedig hazaköltözök, úgyhogy rövidebb-hosszabb időre a nagyvárosból elfele egy kevésbé nagy városba, aztán majd meglátjuk, rövidebb vagy hosszabb idő lesz-e :)


    Egy kávét kérek, lehetőleg pókok, vámpírok, zombik meg hasonlók nélkül :)

    Gro most épp tanul, aztán költözik és melózik :)

    Egyébként szívesen utaznék bármerre, de per pillanat országon belül is leginkább csak akkor ha muszáj :)

    de a Napfény városát már tényleg jó lenne meglátogatni, rég találkoztam élőben az ottani rokonokkal :(


    Ladym Pesten szerintem tuti hogy a háromból egyféle előbb-utóbb lesz, ha állandó nincs is :)


    Egy kávét kérek :)

    A kávét köszönöm. A medve állítólag medvetalp formájában a legjobb, de a sonkája sem megvetendő ha lehet hinni Karl May-nak. De örülök, hogy ha már nektek nem sikerült medvét vadászni, legalább a medve sem vadászott rátok Ladym :)


    Szeged pedig nagyon szép város, valamikor el kéne már utaznom oda nekem is :)


    Kérem is a kávémat a fakanállal együtt, mellé jöhet egy gyógykombó is :)

    Sziasztok! :)


    Gro él még, többé-kevésbé jól is van, igyekszem szörfdeszkával meglovagolni a COVID legújabb hullámát (igen ilyen is van, csak már nem divat róla beszélni) és nem a hullámok alatt végezni :D Mindenesetre ha el is kaptam volna valamikor a vírust szerencsére megúsztam enyhe tünetekkel.


    Mindenesetre szedjétek a gyógykombót, a D-vitamint, meg minden zöldet :)

    A tortát sajna már megettem, ezúttal hozzatok ti :P


    És hogy vagytok? Rég járt erre a kocsma törzsközönsége, korcsmáros is csak be-benézett mostanság.

    Egy kávét és egy gyógykombót kérnék, aztán leülök a kandalló elé (remélem ez a por nem gyúlékony), sajna ide a 30 fokból nem jutott, pedig klímakatasztrófa ide vagy oda, hiányzik a jó idő :)

    Kedves Játékosok!


    A játékban karbantartást terveznek, várhatóan 2023.10.23. (hétfő) 5:00 és 9:00 között. Ezen időszakban a játék átmenetileg elérhetetlenné válhat, kiléptethet titeket, stb.

    További jó játékot! :)


    Üdv.: Ikariam.hu Team

    Kedves Játékosok!


    Hamarosan a Gameforge új szerverrel fog megjutalmazni minket, ami a Thanatos (s42) névre fog hallgatni. A szerver várható indulása: 2023.09.22. (péntek).

    Az új szerver tervek szerint a következő speciális tulajdonságokkal fog rendelkezni:

    • az egységek képzése 50%-kal gyorsabb
    • hadihajók építése 50%-kal gyorsabb
    • fa (építőanyag) termelés +50%-kal több
    • márvány termelés +50%-kal több
    • bortermelés -50%-kal kevesebb!
    • kéntermelés -50%-kal kevesebb!

    Aki játszani szándékozik az új szerveren, annak sok sikert kívánunk! :)

    Üdvözlettel: ikariam.hu Team


    Kedves Játékosok!


    Trockij a továbbiakban Skiron szerveren is segíti a team munkáját. Megbízásához sok sikert és kitartást kívánunk :)


    Üdvözlettel:

    ikariam.hu Csapat

    Kedves Játékosok!


    Mindenki legnagyobb örömére új szerver érkezik Skiron (s41) néven 2023.07.07. (péntek) napon.

    Az új szerver az alábbi speciális tulajdonságokkal fog rendelkezni:

    • Minden szárazföldi egység képzési költsége feleannyiba kerül
    • Szárazföldi egységek képzési ideje 25%-kal gyorsabb
    • A kutatások 75%-kal több kutatópontba kerülnek
    • Építőanyag (fa) termelése 35%-kal több
    • Márvány termelése 35%-kal több
    • A kereskedelmi hajók 50%-kal gyorsabbak

    Jó játékot kívánunk!

    Üdvözlettel:

    ikariam.hu Csapat.

    Szia Ludas Matyi !

    0,01 pont jár egy nyersanyagért, (+1 pont az épületszintért ha jól emlékszem). A pontszámnál az eredeti ár számít -- amit a súgóban látsz, abban a rendszer már levonta a kutatásokból származó kedvezményt. (de az épületek - ácsmester stb. - után járó kedvezményt nem)

    Állítólag az emberhús nem finom. De ebbe mélyebben belemenni azt hiszem nem a fórumra való téma lenne... :)

    Meg ha úgy vesszük az ember is védett, csak nem a természetvédelmi dolgok, hanem egyéb törvények alapján :D

    Ahol pedig legális a kannibalizmus (ha van ilyen hely) ott valószínűleg jobban félnék, hogy én kerülök a vacsoraasztalra :D


    És igen. Bár nekem a halaknál nincs külön kedvencem, de jól jönne egy tengerparti terület, ahol bagóért lehetne mindenféle tengeri vackot venni és enni :)


    Egy kávét kérek, Nuttinak egy drága kávé (ugyanolyan kávé csak váci utcai áron felszolgálva -- így jár aki nem kér inni) rendel :)

    Minden ami mozog és nem mérgező vagy védett az jöhet :D

    Na jó, talán a békacomb nem. Nem rossz, de annyira nem is jó, hogy kinyírjuk érte szegény békákat (az áráról nem is beszélve) :D


    Valószínűleg akkor fogom lemeózni, milyen a szöcske/sáska vagy mit lehet kapni a legenda szerint már a boltokban, ha eszembe jut, amikor boltban vagyok és megtalálom :D


    Egy kávét kérek :)

    Mindig béna voltam a találós kérdésekben.

    De a struccra asszem stimmel. Meg a rántott sertésszárny eredeti gazdájára is valószínűleg :D


    Egyébként sikerrel jelentem, ma főztem magamnak tintahalat és ehető lett a végeredmény :D


    Egy kávét kérek :)

    Hm... én eddig úgy tudtam, hogy a zöld tea is egészen serkentő hatású, koffein meg miegyebek. Bár tény, hogy nálam a koffein leginkább placebón hat (amit meg nem placebón, az az a mellékhatás, ami miatt nem mennék a koffein közelébe sem) :D

    Quote from Qiux

    Én eddig azt hittem, hogy te vagy a kocsmáros. De ha nem te osztod az italokat, akkor kicsoda?=O

    Az egóm ;)

    Egy kávét kérek.

    Ladym tudom ajánlani a dinamitot. Nagyon hatásos holmi a bányák esetében, főleg, ha a bejáratnál alkalmazod (csak senki ne lásson semmit) :D


    Sajna idegekre nemigen tudok olyan gyógyszert/módszert ajánlani amiben van is köszönet.

    Egy kávét kérek.

    Az enyém nem ugatós. Vagy ha igen, eddig nem tűnt fel a hasonlóság. Mindenesetre a baci most gondolkodik, hogy lejjebb másszon-e a tüdőmbe.
    Mindenesetre megküldtem az Antiókhiai Szent Kézigránát Antibigyóval, úgyhogy reméljük, mivel nem kedves a Gro-nak, megdöglend. (már a bacik, amiktől beteg vagyok, nem én) :D


    Bár a szomszéd fűje mindig zöldebb, azért rókakomára nem biztos hogy cserélném :)


    Kérek egy gyógykombót, meg pár doboz azitromicint.