Strkání

  • Výměna tří kusů dřeva za dva kusy mramoru
    od (bodově) slabšího hráče silnějšímu (oba ve stejné alianci) ... ... je to strkání, či ne ???

  • To určitě strkání není, to je dle mého názoru normální běžná výměna, jelikož je mramor hodnotnější.


    Držel bych se zásady, že obchod je ok pokud je v mezích toho co by bylo stejně realizovatelný přes trh.


    Když se podívám u sebe na trh

    Dřevo dovolená cena za kus 5-12

    Mramor 5-15


    Takže akceptovatlený poměr by byl i 1:3.

    Takže pokud mi někdo dá 3 kusy dřeva za 5/ks a já mu dám kus mramoru za 15 tak je to furt ok snad :/



    Ale nejsem admin takže ti za to neručím ^^

    CZ BETA - DARK LORD

    EQB

  • Protože to tam není ^^


    Asi má Geta nějakou vlastní sadu pravidel ^^ Ne, sorry ale tohle není vtipný když GO nezná pravidla :thumbdown::thumbdown::thumbdown:, doufám že Greta nebanuje každýho kdo mění v jiným poměru než 1:1.


    Hraju tuhle hru 10 let a že by se muselo měnit v poměru 1:1 nebylo v pravidlech ani za starých časů (když ještě byly zakázaný multiúčty a pravidla byly tak třikrát delší co dneska)


    Pokud se podíváme na naše staré dobré fórum tak nám tam dává Game Admin Beruška výklad ke strkání:

    • Jedná se o přepravu stavebního materiálu a luxusních surovin z účtu s
      nižším skóre na účet s vyšším skóre bez čehokoliv na oplátku.

    link nemůžu dát jinak se to nepošle ale je to tam lehce k dohledani


    Podle logiky 1:1 bych dostal ban kdybych dostal 100,000 dřeva a za oplátku poslal 80,000 krystalu? :/ A co když od hráče koupím 100,000 dřeva za 8 kus a prodám mu 80,000 krystalu za 10 kus? To se pak bude brát jako obcházení pravidel?? :?::!::!::!: To nedává vůbec smysl vzhledem k tomu, že v ikariamu jsou suroviny jinak hodnotné (i v rámci jednotlivých luxusních surovin), to by pak pomalu šlo považovat jakkýkoliv obchod za strkání.


    Smyslem tohoto pravidla vždycky bylo aby někdo neměl slabší účet kterým nedělá nic jinýho než že konstantně dotuje svůj silnější účet, ne aby se vynucovalo obchodování v poměru 1:1 :S

    CZ BETA - DARK LORD

    EQB

  • Ikariam / forum / CZ / diskuze a zpětná vazba / návody / FAQ - často kladené otázky / strkání / dá se měnit i v jiném poměru než 1:1 ? /


    Gety se samozřejmě musím zastat , ve FAQ je na tuto otázku jasně zodpovězeno 8o


    Jinak hraji koukám 11 let a kousek a pamatuji krapet stará pravidla :) , výměna luxusních surovin ( kámen, sklo , víno , síra ) byla 1:1 , ale stavební materiál ( myšleno dřevo ) býval tolerován 2:1 tuším .


    Co jde přes tržnici to je obchod , Ika už si hlídá a upravuje ceny sám dle lokální poptávky/nabídky , to bych netahal do výměny mezi hráči .

    Zde jde o zamezení získání výhody silnějšího účtu .


    Obecně si ovšem dovolím tvrdit , že pokud budete vyměňovat suroviny v rozumném poměru a množství , tak vám do toho nikdo zasahovat nebude .

    Pokud si ovšem budete ze svých menších multi navzájem přihrávat zvýhodněně šůrky , pak se bojte :evil: .

  • Ok tak se omlouvám.


    Ale je to teda hrozný nesmysl ^^


    Mě zase přijde výměna kdy já dám někomu 100 tis dřeva dostanu 100 krystalu že já získávám dost značnou výhodu :/

    CZ BETA - DARK LORD

    EQB