PIRACY

  • https://prnt.sc/f0hc5DK6mz0S



    IT MUST BE A BUG , NO OTHER EXPLANATIONS

    HOW IS THAT POSSIBLE .


    1ST THE OPPONENT STRIKES ( HE WINS ) AND TAKES FROM ME 37010 PIRAT POINTS

    2ND STRIKE 5 MINTES LATER (I AM ATTACKING AND I WIN ) TAKING ONLY 3 POINTS FROM THE OPPONENT

    3RD I ATTACK (THE OPPONENT ATTACKS ) I LOOSE.


    SO HOW IS THAT POSSIBLE THE OPPONET WIN TAKE ALL MY POINTS ( EVEN IF HE USED ABROSIA TO CONVERT INSTANTLY PIRAT POINTS THAT WERE TAKEN FROM ME , HE HAD TO WIN AGAIN , BUT "NO " , NOW HE LOOSES AND I TAKE ONLY 3 POINTS ? ....



    WHAT IS GOING ON THAT ?


    THANK YOU IN ADVANCE DEAR MODS

  • δεν γραφεις ποσο πληρωμα ειχες... αυτο ειναι το βασικο.

    ας υποθεσουμε οτι ειχες 100κ πληρωμα και ο αντιπαλος 99κ.

    σε χτυπαει και σε κερδιζει, επειδη ηταν τυχερος και πηρε το +10%

    καιει τα 37κ σπαθια που σου πηρε και κανει επιπλεον 3700 πληρωμα

    αρα εχεις 100κ και αυτος 102,7κ

    τον χτυπας και κερδιζεις γιατι παιρνεις το +10%

    μετα σε χτυπαει και η κερδιζει η χανει

    με αλλα λογια, οταν τα πληρωματα ειναι σχεδον ισα, μπορει να κερδιζει καθενας απο τους δυο, λογω του 10% τυχης


    και γραφω στην αρχη, για το ποσο πληρωμα ειχες

    γιατι αν ειχατε απο 5κ πληρωμα, τα 3,7κ που θα προσθετε ο αντιπαλος θα τον εκαναν μονιμα νικητη

    αλλα στα 100κ. τα 3,7κ ειναι λιγοτερα απο το 10%, οποτε δεν επηρεαζουν τα πληρωματα σας

  • Συγνώμη που πετάγομαι σε αυτό το thread, αλλά είδα την ανάρτηση του συμπαίκτη μας και ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με την πειρατεία. Είδα ότι έγιναν δύο επιθέσεις.

    Πόσες πειρατικές επιθέσεις μπορεί να κάνει ένας παίκτης Α σε έναν παίκτη Β μέσα σε ένα διάστημα 24 ωρών;

  • Συγνώμη που πετάγομαι σε αυτό το thread, αλλά είδα την ανάρτηση του συμπαίκτη μας και ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με την πειρατεία. Είδα ότι έγιναν δύο επιθέσεις.

    Πόσες πειρατικές επιθέσεις μπορεί να κάνει ένας παίκτης Α σε έναν παίκτη Β μέσα σε ένα διάστημα 24 ωρών;

    Ερώτηση τζακποτ φίλε! Οι διαχειριστές έχουν τιμωρήσει την αφεντιά μου, για 1 επίθεση που έκανα κάθε μέρα σε σύμμαχο, που μου μάζευε(τιμωρήθηκε κι αυτός!!). Όταν ρώτησα γιατί τιμωρήθηκα, μου απάντησαν πως θεωρείται(ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ) "ώθηση"! Αντέτεινα 1ον πως είναι δυνατόν να τιμωρείται κάποιος χωρίς να υπάρχει γραπτός κανόνας και 2ον ότι στην ώθηση τιμωρείται μόνο ο μεγαλύτερος λογαριασμός κι όχι και ο μικρότερος και η απάντηση ήταν "έτσι είναι με ανεπίσημη οδηγία της εταιρίας"!! Επίσης ρώτησα ανα πόσες μέρες δεν θεωρείται ώθηση, δηλαδή κάθε πότε μπορώ να χτυπάω κάποιον χωρίς να τον θεωρήσουν ("ανεπίσημα" πάντα, ε!) ώθηση, δεν πήρα ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

  • Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε...

    Αυτό με βάζει σε σκέψεις, γιατί οι περισσότεροι πειρατικοί λογαριασμοί στον κόσμο μου είναι μικροί.. δηλαδή, παίζουν μόνο πειρατεία. Έτσι μπορούν οι μικρότεροι λογαριασμοί να κάνουν όσες επιθέσεις θέλουν αρκεί να είναι μεγαλύτερος.. Ενώ εγώ δεν μπορώ να ανταποδώσω τα πειρατικά πυρά, γιατί οφείλω να είμαι προστατευτικός σε μικρούς παίκτες...

  • ε καλα!

    ειναι απλο!

    δεν τιμωρουνε τα φιλαρακια τους!

    γελαν και τα τσιμεντα με τους ταχα δειαχ.........

    εγω εφαγα τιμωρια για εναν χρονο για διπλους λογ ( και σωστα)

    αλλα οταν ρωτησα που γραφει αυτον τον κανονα (εναν χρονο)

    με απαντησαν αποφασιζουμε και διατασουμε οπως γουσταρουμε το ποσο καιρο θα τιμωρισουμε

    παντως καλα που εισηγουντε για αναβαθμησεις στο παιχνιδη

    μονο που με αυτες που κανουν, θα μας παρει ο υπνος πιο γρηγορα

  • Καλημέρα σας,


    τι σεναριογράφοι.. μα να σπαταλάτε τέτοιο ταλέντο...... :)


    θα παρακαλούσα να σταματήσει αυτή η ''καραμέλα'' ότι υπάρχει μεροληψία από εμάς. Ενεργούμε πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες-κατευθύνσεις που έχουμε πάρει από την εταιρεία.

    Αν απλά να το αναφέρετε είναι για να προκαλέσετε, είτε για τον όποιο λόγο μπορεί να έχετε, δεν σας εξυπηρετεί σε κάτι.

    Δεν θα είμαστε ούτε πιο επιεικείς, ούτε πιο ελαστικοί επειδή θεωρείτε ότι μεροληπτούμε κ μας το λέτε.


    Για καταγγελίες ακόμη κ μελών της ΟΔ υπάρχει το σύστημα υποστήριξης, ακόμη κ η Coma στην οποία μπορείτε να απευθυνθείτε με τα όποια στοιχεία.


    Quote
    • Μην συζητάτε για αποκλεισμούς ή προειδοποιήσεις, παιχνιδιού ή φόρουμ. Υπάρχει το σύστημα υποστήριξης για αυτό τον λόγο.

    Παρακαλώ για τα όποια παράπονα ή ενστάσεις υπάρχει το σύστημα υποστήριξης.


    Το νήμα κλειδώνει.

    Ευχαριστώ!

    AchingEcstaticAegeancat-size_restricted.gif