5 rocznica /Teoria 26 serwerów /Fuzja światów

  • 2) czarny rynek won

    3)twierdza piracka won

    Masz rację zarobić muszą, więc proponuję im też zarobek na czarnym rynku :)


    Pomysł na Czarny Rynek

    "dislike"



    jak pisałam na poprzedniej stronie już mają zyski...

    nie usuną tego... booooo może to kogoś zdziwić, ale właśnie te funkcje im przynoszą kasę (przenoszenie kont na inne światy - czarny rynek; zamiana punktów abordażu i tryton - piraci)

    oni mają problem bug usunąć x czasu to czego wymagać? chyba świat posejdon miał fajny bug, z tego co kojarzę to jakieś 2msc nie dało się
    a) szkolić jednostek

    b) szkolić szpiegów

    c) cofać szpiegów od kogoś

    2msc... by naprawić bug... uniemożliwiający grę


    na czarny rynek lepsze by było by x % złota z bilansu uciekało

    zwykłym graczom by to niewiele różnicy dało, może nawet jakąś korzyść jeśli bilans by mieli na plus, a skutecznie by wyeliminowało skarbonki

    IdgR8Pp.png

  • Ale jak czytam wasze wypowiedzi to aż płacze ze śmiechu :D:D:D

    Te kilka lat niczego nie nauczyły, że musi spaść gwiazdka z nieba by popełniała nasze wszystkie życzenia by Ika wrócił do formy sprzed lat :D

    Widząc po innych grach przeglądarkowych bardzo duża ilość graczy spadła ale nie każda jest zostawiona przynajmniej sama sobie i jest dalej rozwijana a ikariam zostawiono samemu sobie i mamy aktualnie wolną amerykankę ^^

  • Ale jak czytam wasze wypowiedzi to aż płacze ze śmiechu :D:D:D

    Te kilka lat niczego nie nauczyły, że musi spaść gwiazdka z nieba by popełniała nasze wszystkie życzenia by Ika wrócił do formy sprzed lat :D

    Widząc po innych grach przeglądarkowych bardzo duża ilość graczy spadła ale nie każda jest zostawiona przynajmniej sama sobie i jest dalej rozwijana a ikariam zostawiono samemu sobie i mamy aktualnie wolną amerykankę ^^

    Przecież wszyscy o tym wiemy :S... Ale nic nie szkodzi sobie ponarzekać :D

    W zasadzie każdy tu tylko na coś narzeka jedni płaczą pod pch, że ktoś im walnie kolosa w raporcie , drudzy trochę o czarnym rynku i piratach, trzeci toczą jałowe dyskusje jak to jacyś gracze /sojusze zachowywały sie kiedyś i teraz... I po to właśnie jest forum dyskusyjne w takich grach 8)


    Tak to tylko było by to forum do Q/A i zgłaszania błędów/bug.


    Rozmawiamy dalej niech te forum żyje.

  • I tak myślałem, że będzie gorzej z Waszą aktywnością :P

    Gra "żyje", słyszałem, że wiele osób szykuje się na "jesienny" nowy serwer! :love:


    GF wie doskonale, że fuzja jest KONIECZNA dla Społeczności - to samo tyczy się Czarnego Rynku i Piratów.

  • I tak myślałem, że będzie gorzej z Waszą aktywnością :P

    Gra "żyje", słyszałem, że wiele osób szykuje się na "jesienny" nowy serwer! :love:


    GF wie doskonale, że fuzja jest KONIECZNA dla Społeczności - to samo tyczy się Czarnego Rynku i Piratów.

    To dobrze, a skąd takie info masz , że GF wie i się interesuje fuzja i Czarnym Rynkiem?

  • To prawda, przynajmniej forum zaczęło żyć dzięki nam:)

    Zawsze fajnie, kiedy zajrzy się na forum i widzi, że gracze pytają, odpowiadają, przedstawiają jakieś swoje pomysły czy spostrzeżenia na temat ikariama. Pamiętam, że kiedyś kiedy naprawdę wielu graczy zaglądało na forum - te starsze w latach 2008 - 2015 - było tam wiele różnych dyskusji i wszelakich tematów, również Pch miało swoją większą rangę, bo wielu graczy z serwera widziało, że ten gracz z tego sojuszu nabił pch na tamtym co prowokowało do różnych innych akcji czy manewrów dyplomatycznych.

    Jeden widział, że ktoś nabił pch to też chciał się pokazać wygraną, drugi zaś chciał się zrewanżować za porażkę itd nakręcała się sprężyna.


    Dziś jest tego wszystkiego mniej nie tylko przez czarne rynki ale też z powodu mijającego czasu. Jeśli ktoś np zaczął grać w latach 2008-2012 mając wtedy 10-14 lat to dziś ma 22-26 lat i pewnie dużo mniej czasu i więcej trosk niż kiedyś. Ludzie grali w różne gry przeglądarkowe w kilku było tak, że cię podbili i koniec gry - miałeś spokój w pewnym sensie.

    W ikariam nie można być pokonanym za co ludzie polubili tę gre ponieważ grałeś, budowałeś, walczyłeś - angazowałeś się i twój trud nie poszedł na marne bo jakiemuś bohaterowi kilka razy silniejszemu zachciało się coś podbić... I tak są te wszystkie konta, na które zagląda się z sentymentu, wciąż wielkiego entuzjazmu czy z ciekawości w nadziei, że jeszcze kiedyś ikariam wstanie i powróci do lat swojej świetności. Czy tak będzie, czy będziemy znajdować jeszcze czas na ika :?:---zobaczymy :/


  • A nie wiem - nawet nie zaglądałem, muszę sprawdzić :)


    Przy okazji czy wie ktoś może ile jest serwerów ze starymi ustawieniami cudów? Jako, że Delta(serwer nr 4)z pewnością jest takim serwerem to zapewne Alpha, Beta, Gama, które są odpowiednio nr 1-2-3 również mają stare ustawienia z kuźniami na siarce, Demeter na winie. Serwer nr 5 Epsilon raczej też jest wg starych ustawień.

    Dalej za bardzo nie wiem od którego są nowe ustawienia - Sigma chyba jest serwerem z nowymi.

  • Jesli dobrze pamietam do Ypsilon lub Tau był pierwszy z nowym ustawieniem cudów.

    Gamma - Corey [V S]



    "Mam sto rąk, sto sztyletów… gdy chcę, sto ran zadam"

  • Ja się nie mogę doczekać łączenia światów , ale czy jest to możliwe?

    Przy tej okazji zlikwidowania Czarnego Rynku, ale bym w tedy wojował, pewnie nie tylko ja prawda?

  • Ja się nie mogę doczekać łączenia światów , ale czy jest to możliwe?

    Przy tej okazji zlikwidowania Czarnego Rynku, ale bym w tedy wojował, pewnie nie tylko ja prawda?

    Prędzej czy później to chyba nieuniknione - wątpię by utrzymywali kilkadziesiąt serwerów - w dużej mierze pustawych a przecież nowe serwery będą cały czas powstawały, bo to one generują większość zysków z waluty premium.


    Czarny rynek pewnie będzie modyfikowany jeśli już-tak jak osłabili słusznie piratów, że kiedyś top 1 miał x11:thumbdown::evil: teraz dużo dużo mniej :thumbup::saint:.

    Najprościej by zrobili jakiś limit 50-100 k rg gdzie gracz wpłaca rg na przechowanie i może tak wrzucać i wyciągać z jakimś coldownem np co 72h czy 96 h - wtedy rynek musialby być unikalny jak pałac lub przynajmniej by ten manewr można było robić tylko w jednym mieście z rynkiem a nie w 12 :).

    Pomysłów jest na to dużo - zapewne to dla nich duży problem techniczny by takie coś wprowadzać

  • jakiś limit 50-100 k rg gdzie gracz wpłaca rg na przechowanie i może tak wrzucać i wyciągać z jakimś coldownem np co 72h czy 96 h

    no tu by musieli całkowicie zmieniać mechanikę działania budynku to raczej lipa


    wystarczy jakby złoto uciekało na urlopie, może nie tak szybko jak normalnie tylko powiedzmy 10% z bilansu, więc osoby z bilansem dodatnim by dodatkowo miały zyski

    IdgR8Pp.png

  • Nie żebym się czepiał, ale ten temat jest trochę o czymś innym więc radzę powrót do tytułowej rozmowy.

    Gamma - Corey [V S]



    "Mam sto rąk, sto sztyletów… gdy chcę, sto ran zadam"

  • ok!


    to ten...fuzja fajna sprawa i wgl, byle nie łączyli 2-letnich serwerów z 10-letnimi

    ...ale wszyscy znamy GF :)

    IdgR8Pp.png

  • Tak...... Myślę, że najprawdopodobniej,,byłyby,, łączone serwery o podobnych ustawieniach względem cudów.

    Stare serwery musiałyby być rozlosowane pomiędzy sobą te od Alpha do Epsilon lub Zeta w zależności, który z nich jest ostatnim ze starymi ustawieniami .


    Ostatnie 2-3 serwery (w chwili rozpoczęcia fuzji najprawdopodobniej nie będą łączone).

    Takie moje domysły :)

  • no ale połączenie rocznego serwera z dwuletnim też jest totalnie bez sensu, za duża dysproporcja w gospodarce

    no i taki roczny serwer czasem się trzyma jeszcze w miarę

    IdgR8Pp.png