Posts by Kiki

    Ето видиш, научио си ме нешто, то стварно нисам знао, ију хвала ти пуно. Замисли још када би таква ситуација постојала на српском ратном серверу, не постоје играчи у моду одсуства који немју статистику за генерале, научнике, итд. Инактиван играч је инактиван и вечно стоји, наравно да ће ти форум бити пун јер једино тако можеш да погураш било шта да се реши, ако ћутиш проблем остаје проблем заувек. Која је поента игре да имам палату и резеденције за 12 градова а да их имам 9 јер немам где да градим сем на потпуно празним острвима. Не разумем зашто имаш потребу да дајеш било какав глуп и непотребан коментар, ако неко има проблем или га подржи или заобиђи. Али очигледно је да не знаш, или ниси свестан, проблем инактиваца није само мени, проблем је свакоме на српском ратном серверу јер је игра изгубила поенту, не можеш само гомилати налоге од 60 поена и гурати их на острва на којима већ постоје играчи, ствара се ситуација да имаш тотално пуна и тотално празна острва.

    You have right to say what your problem is and I also have right to tell you that you are boring as ...

    I understand your problem and it must be annoying but also they told you that they noticed problem and you every few days post about it, you have right to do so and I have right to tell you that you annoyed me, simple as that

    or how about make the hermes miracle useful,

    meaning the loading speed boost applies to all your ships

    so that when you loot the enemy, the loading speed of goods is faster. Cause for now the temple is worthless

    Hermes can't and should NOT effect pillage loading. The pillage loading time has another formula to load (it loads every ship paralel at once). Loading in port is serial (one ship at a time).

    Yes It CAN but of course not by same formula. Hermes can have description like "x% faster loading trade ships and x% faster loading ships in pillage", and should it affect or sholud it not is something that we can and we do think different :)

    Nakon ovog bespotrebnog komentara Vuka sa Wall Street-a (ceo forum mi pun postova o njegovoj situaciji na ratnom serveru) da ti kažem da je to poslednja faza pred njihovo brisanje, ako su u modusu i imaju 0 poena za naučnike, generale itd, odnosno ako im samo poeni pišu a ispod sve nule, onda znači da će se za par dana obrisati sa tog mesta. Meni se uglavnom dešavalo da nakon 7 dana budu obrisani, ali neki su mi pričali da je njima manje dana prolazilo pre brisanja


    You already have solution for that problem in game:

    Solution for these millitary accounts is simple, when you come ot of vacation mode you can use black market after one day, that will solve one of the biggest problems in Ika

    I still can't think of quick ways ( in 1 year) to develop that order of magnitude of resources to grow well on this new ikariam.

    Since suggestions are being listened here (and now I find myself with a building slot I have no idea what to put in):

    • You could increase the number of slots in the islands (from 17 to ... ) ;
    • One could increase the number of citizens engaged in quarries;
    • One could reformulate the % of resources obtained from the forest ranger's house (from linear 2% at level to ... ( logarithmic scale ) ) and other buildings;
    • One could convert gold to wood and vice versa for free;
    • Another building could be made that makes helping hands more qualified;
    • Another building could be made that amplifies the conversion of resources (from 1:1 to 1:1.5 )

    And so on...


    It is amazing me how some people instead of making suggestions actually make wish list. Just think about it for second if you allow gold to wood changes and that is for free hahahah you will have maxed out islands everywhere, and also there is the way to do that, trade gold for wood

    You want free conversion of recourses, just build some building and it’s done

    There is way to make helping hand more qualified, upgrade your mine


    So funny and unrealistic wish list

    Kiki ja sam odavno ovde više od 10god na rs kao i na ba da niko od mojih bivših saveznika kao i svih drugih koje znam ovde nije nikada rekao da je razlog odlaska što je bio hofnut uglavnom to je bilo zbog velikih obaveza u rl i nemanja više vremena za igru isl .Tako da hof nije bio razlog za to .Videčeš uskoro koliko če ih otiči sa igre zato što ga nema više dosadiče im kada se nadju tamo po tim serverima stalno pljačkani i sva vojska koju naprave biče pobivena

    Površno razmišljaš. Nije niko otišao jer je hofnut. Otišli su ljudi jer ih smorila ika postala manje aktivna. A zašto? Jer je postojalo rešenje da se igra igra na sigurno. Danas ni jedna igra nema onaj siguran neki put. Uradiš to i to i ne može ti niko ništa. Ika ima tu opciju, tj imala je kod nas sa hofom. Rasporediš vojsku, i niko te nikada neće napasti, milina, misliuš igraš mirno, niko te ne dira i posle 3 godine te to smori i batališ. Ovi što jure hof kao ti ne mogu više vojsku na gomili da nađu i zato njih smori, mnogi ratnici su batalili zato. Kao što Duške reče, udari ove bugare pa će ti dovesti milion generala i eto tebi igre i zabave. Nećeš morati i gradove da im tražiš doći će ti sami na gomilu :D

    E sad nešto na temu onoga Ika nikad neće biti isti, nikad se neće vratiti ono vreme slavne Ika. Ta stara ika može sutra da se vrati, da sve bude kao 2011 i sve isto kao tada, nema gusara, stari ares, i sve ostalo da ne nabrajam. Ali znate šta se neće vratiti? Osoba koja ste bili pre 10 godina. Ne fali nama ika od tada već taj period života.

    Kao na primer na koncertu kada publika traži od pevača da peva neku staru pesmu, ne traže oni samo tu staru pesmu zbog pesme već da bi se setili tog vremena kad su je prvi put čuli.

    Prosto nije toliko do promene Ike (mada imali su stvarno par diskutabilnih odluka) već do promene u svemu, i kada kažemo nedostaje nam stara ika, nedostaje nam i to ali bismo voleli i to neko vreme da se vrati, a nemoguće je. Zato uvek kad se o tome priča svako do kraja brani taj period i niko "ne da na staru Iku"

    tako da ljudi nemojte više plakati za prošlošću i kako je nekad bilo na Ika jer tako nikada nećete uživati u ovoj današnjoj. Recimo Duške kad je sad krenuo da tuče Bugare igra čovek Ika ne silazi hahaha a da je ostao u ovom prošlom vremenu zarobljen kao neki ne bi on tu ništa radio, što bi meni više značilo, zna on na šta mislim :D

    Igramo ovo što imamo i manje kuknjave

    baš sam se razočarao kao ratnik kada sam ovde saznao da tamo limiti za hof ne postoje kao ni top10 a i mesto na forumu predvidjeno za kačenje istih več savez ili vi postavljate post koji če verovatno retko ko i pogledati .i čemu onda bitka sa nekim ... satima provedeno vreme na igri ...velika šteta za top 10 kada če to videti samo vaši saveznici na kružnoj i tek poneko ko pogleda to tamo na tom postu ??? kad toga nema nevidim ni zašto bih uopšte išao na forum tamo smarajući se prevodjenjem nihovih postova sa jezika koji ne razumem ;(;(

    kada bih barem mogao ostao ovaj forum pa da na njemu mi nastavimo igrati kačiti naše bitke kao i do sada i komunicirati tu na našem jeziku .ali mi o tome ne odlučujemo na žalost mi več samo gf kao što je oduvek i bilo .:(

    ne računajuči ono što večina nas ima trenutno problema s prebacivanjem u lobiju (još uvek su mi svih 9 pod banom iako sam uradio sve što je trebalo nemogu na nijedan ući tamo ) evo ovo sa hofovima je prvi pogrešan potez gf zbog kojeg če mnogi odustati od daljeg igranja ;(

    Ti i ne znaš koliko je ljudi baš zbog tih hofova i napustilo ika

    Ajde bre šta plačete tu i kukate. Ako nekome nije u interesu da se ovo odužni onda je to GF koji će sad da dobije sveže kupljene abrozije jer će biti aktivniji serveri. Tako da manje kuknjave i plakanja i pratite forum, javiće ljudi ako ima novih informacija

    Ako sam dobro razumeo, znaci mi sad idemo na neki njihov vec postojec server. Sto znaci da su oni zauzeli sva mesta oko centra, gde mi kao savez ne mozemo da odemo na 50:50 ili tako nesto? Vec moramo da odemo na 90 90 da bi mogli svi da stanemo.?

    Ja bih predlozio da se ide na Epsilon server jer smo mi taj vec imali, i taj sam naziv je nekako za nas vec poznat. Stoga smatram da svako ko vidi ovu poruku prenese svom savezu da predje na epsilon. Nema poente da se podelimo pa da opet ode 10% igraca vamo , 30% vamo i opet smo manje vise na istom.


    Molim sve igrace bar sa RS, da sve svoje naloge prebace na Epsilon. Hvala


    Reklama, reklama, marketing i samo marketing. Dzaba sve drugo :)


    Nisam ulazio neko vreme na forum ali sad uđoh i ismejah se lepo. Da predjemo na epsilon jer nam je naziv servera poznat HAHAHAHAH ovaj je ginjalan komentar zaista. Ne znam koliko si upućen ali gledaćeš u bugarski jezik ingame tako da to što će na vrhu taba da ti piše epsilon ne verujem da će mnogo značiti hahahahah samo me zanima da li nekad ovakve komentare ljudi pročitaju pre nego što objave :D:D

    Ovo što će biti na bugarskom mi je baš bezveze. Neće to meni smetati da šaljem rese, napadam i sve ostalo, al zgdaiće mi se. neće više biti ono zavališ se na ika i uživaš... A da ovi iz GF nisu mogli da stave lepo kao na 90% igara online da samo izabereš jezik i tjt. Posebno što oni u bezi već imaju sve nazive na našem jeziku samo to da implementiraju. Možemo da probamo sa predlogom ovde na forumu al ne verujem nešto. Baš užasno rešenje...

    If they can have different buffs on different servers I am sure that they can say we are allowing only one acc on this server, only condition when someone can have more then one is when he is forcedto move acc from server that also have this rule: I am not into law as well but I am sure that there is the way, If it is hard to do now with old servers I am sure that they can manage somehow to make conditions for that change. Otherwise how can you explain war servers where some things exist like taking gold from other players, or on some servers ships are faster. I am sure that there is way, and also don't get sued

    I think that problem is not when someone have 1 multi acc, problem is when someone use 10 multi acc

    For example if you merge server 2 and 3, and someone move acc form 2 to 3 he needs to say it is my second acc and only in those circumstances that will be allowed. And also at least normal players will have one year of normal playing wthout multis It is not 100% solution but I think that is much better than 10 multi acc

    Solution, make a option, servers with allowed multi account and please give us servers where you can only have one account with same IP address

    Imperator Imam jedno pitanje, ajde uđi na svoj najjači nalog, i iskreno reci koja je tvoja poslednja interakcija bila sa drugim igračima, znači tu spada da si slao kružnnu poruku, da si trgovao nekim resursima u trgovini, da si napao nekog igrača, špijunirao neki grad... Bilo šta od toga, siguran sam da napade nisi imao mesec dana, možda koja poruka tu i tamo. Ukratko Ika zajednici ne trebaš takav, da li ćeš ti "smetati" u igri i kampovati na nekom zabačenom ostrvu apsolutno nikoga se ne tiče, skini lepo neku igru sa neta gde nema drugih igrača i rokaj, što sa nama ovde diskutuješ kad interakcije svakako nemaš


    E za zgrade ti treba mesec dana da skupiš rese jer igra je predviđena da ideš u pljačkanje, a ne da kopaš oz rudnika i da imaš, zato ti ide sporo