Διαφορετικοί λογαριασμοί

  • Καλησπέρα σας,


    Με την κοπέλα μου που μένουμε μαζί, θέλει να ξεκινήσει ikariam. Δεν έχουμε σταθερό internet, και έτσι στο Ιντερνετ μπαίνουμε με δεδομένα, ο καθένας τα δικά του.

    Εγώ παίζω εδώ στον υπολογιστή μου, και η δικιά μου θα μπει από το laptop. Είναι διαφορετικές οι IP καθώς έχει ο καθένας δικά του δεδομένα, αλλά θέλω να την βάλω στην συμμαχία μου, καθώς και εννοείται να ανταλλάζουμε αγαθά, προστασία σε Πόλη κλπ κλπ όποτε χρειάζεται όπως θα κάναμε με οποιονδήποτε.


    Θα πρέπει αυτό να το δηλώσω κάπου, μην βρεθούμε μπλεγμένοι με τίποτα "ban για διπλούς λογαριασμούς"? Ξέρω πως δεν φαίνεται πουθενά διότι χρησιμοποιούμε διαφορετική IP, αλλά μελλοντικά, μπορεί ο ένας από τους δύο αν μείνει από δεδομένα, να κάνει hotspot στον άλλον. (κομμάτι δύσκολο μιας και έχουμε απεριόριστα πακέτα, αλλά ποτέ δε ξέρεις τι και πως).


    Και για να προλάβω "πονηρούς" που θα πούνε για 2πλο λογαριασμό, έχουμε κάθε δικαίωμα να παίζουμε με την κοπέλα μας, γυναίκα μας κλπ, και θα μπορούσα να το κρύψω, αλλά επειδή εγώ έχω cosmote και η κοπέλα μου vodafone, μπορεί ο ένας από τους δύο να μείνει από σήμα ή οτιδήποτε άλλο, και να χρειαστεί hotspot.


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!