DENGE İttifakı Tartışma Başlığı

• Zamanlamamız çok kötüymüş yalnız ya... Tam adamları tatile çıkacakları an yakalamışız ||

Şaka bir yana, ben böyle acemilikler silsilesi, eziliş görmedim. Günde 2 tane, 3 tane sınavla uğraşıp okulu bitirme derdindeyken ATTİLA bey adalarımızı geziyormuş. Bir de deli yürek yasaları uydurup haraç istiyor. Böyle laubali olmaya ne gerek var? 3 aydır korsan sıralamasına ambargo koyan ittifak sizin saçma sapan saldırılarınıza cevap veremeyecek mi? Neymiş rodosçu Denge imiş. Gayet güzel hazırlanıp, 2 ışın, 2 sömürge atıp habersizce saldırıya geliyorsun, bütün envanterini tek tek açıyorsun, ben de 25k kaybedip 40k generalini paşa paşa kesiyorum, sonra kurşunum bitince de rodosu basıp evine postalıyorum. Ne yapsaydım, senin gibi tüfeklerimi toplarımı balonlarımı mı kestirseydim hiç yere? Pose de, örs de, rodos da bu oyunun içinde var. Planını ona göre yapacaksın. Fakat hiçbir zaman haddini aşıp da haraç kesmeye, yok bizim safımıza geçeceksin, yok şuraya helios dikeceksin gibi çocukça laflar etmeye gerek yok... Dikeriz paşam işte böyle. İndirdiğiniz GP deposundan 35k general kaptırıyorsunuz. Yuh yani.. Bu olaydan sonra arkadaşlara bırakalım bunları daha kendilerine hayırları yok. Garip gureba, bir de biz vurmayalım dedim. Fakat çok bilenmişler. Hepinizi Kuşadasına tatile gönderene kadar durmak yok. Gelip inaktif yağmalamayı maharet sanan profesyonel arkadaşlar gelsin şu raporlara baksın. Biri de diyor ki, iyi yaptınız kestiniz de bizim sizden aldığımız yağmayı asla yapamazsınız kihkihkih... Bu raporlar özellikle o arkadaşa :) Daha raporunu kaydetmediğimiz onlarcası var. Fakat bundan sonra daha fazla ehemmiyet gösterip raporları saklamaya, paylaşmaya gayret edeceğiz. Kim nerede, kimin ederi ne kadar herkes görsün.

Saygılar.

• HAHAHAHAHAHHA UTANMIYORSUNUZ DA ŞU RAPORLARI ASMAYA. SERVERA 1 HAFTA İÇİNDE 3 TANE DEPO TOPLAMDA 700-800K GP GETİRDİNİZ 2 AYDIR YAPAMADIĞINIZI 2 GÜNDE YAPTIK DİYE PAYLAŞIYORSUNUZ. ÇOK İYİYSENİZ DEPOSUZ YAPSANIZA BUNLARI DEPODAN ÖNCE KAFANIZA VURULUYORDU. AMA SİZE NİYE SERVER'IN VİRÜSLERİ DENDİĞİ ANLAŞILDI. YOLLA SLAYER'I MİLLET OYUNCU GÖRSÜN :D

• Böyle laubali olmaya ne gerek var dedikten sonra yazdıkların seviyeni zaten belli etmek için hayli yeterli Seyfullah. Ayrıca GP deposu bizim için indirdiniz tarzı şeyler yazan siz 600k GP indirene kadar kendi adamlarınızı neden korumadınız ? (Özellikle bir ay tarla gibi denge şehirlerini sürdüğümüz zamanlarda) Bizlerden de bitirme teziyle sınavlarıyla uğraşan insanlar olmasına karşı kimse ittifaka bir saldırı olurken sessiz kalmadı. Kendi yazdıklarınla kendin çelişiyorsun. Kendi yaptığınız saçmalıkları biz yapmışız gibi lanse ediyorsun. Seyfullah bunun tıp literatüründeki karşılığı bipolarlıktır ama üzülme tedavisi mevcut. Samimi söylüyorum istediğin takdirde tüm desteğimi de verebilirim sana. Amacı eğlenmek olan bir oyunda kendini bu kadar yalanlara inandırma.

Saygılar.

• HAHAHAHA BU SAVAŞ İÇİN DE ŞEY YAZSANA TAM KESİLİYORDUK MULTİMİZDEN SÖM ÇEKİP SLAYER'A IŞIN ATTIRIP 20K ASKER 3K GEMİ YIĞDIK DA ÖYLE KAZANDIK DİYE. ANCA BURADA KESTİK MESTİK RA RA RA RE RE ÇOK İYİYİZ DİYORSUNUZ. NASIL KORKUTTUYSAK ARTIK SİZİ SERVERIN DİĞER TARAFLARINDAKİ SAVAŞI BIRAKIP BURAYA GELDİNİZ.

• :DD 37:57 de hazırlıksız bir yağma işlemine çıktık ve bu elimizdekilerle bile yağmaya ve savaşa yeterken birşehirde savunma yapıp ardından savaşa rodos basmalarından dolayı ışın atıldı:D

• utanın biraz ya kafa kafaya götürdüğümüz savaşta depo hesap getirip savaşa sokuyorsunuz bunun raporunu buraya koyacak yüz var ya helal olsun.Siz bugün depo hesaplarınızın attığı yağma ve işgalleri asın buraya şimdilik.Zamanı gelince buraya çıkacak yüzünüz bile olmayacak.Daha dün adanın önünden geçmeye korkan adamlar bugün savaşa gelir olmuş.Sizin bu serverdaki hesaplarla karsımıza çıkacak yüzünüz ve cesaretiniz yok çıktığınız zaman neler olduğunu gördük.KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER.

• Beyler tebrikler güzel raporlar fakat hiç adil olmadığını sizde bizde bütün server da biliyor ve şahit oldu. Madem o kadar iyisiniz depo hesapları olmadan önce neden bir karşılık vermediniz soru işaretleri ile doluyum hala hesaplar inince herkes ortaya çıkmaya başladı indirip gelmek kolay, yer zaman verin bizde hazırlık yapıp gelelim bu iş böyle olmaz. Umarım ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkarsınız ve güzel bir savaş yaparız.

MᴀɢɴᴜM

B_R_0

• öncelikle sürekli gp deposu gp deposu taşındı diye konuşuluyor, gp deposu taşımadık arkadaşlar. Slayer'e gp deposu diyenler olmuş, bunu diyenler gerçekten oyun biliyor mu sorgulamak lazım. Full örsü olan bir gp deposu gördünüz mü hayatınızda hiç? ben görmedim de.

gp deposu taşıyacak olsak 4t altının yanında 5-10 m gp de getirmek zor bişey değil bunun herkes farkındadır dimi? değilseniz de olun bence sonra vay efendim demeyin. gp taşımak istesek taşırdık, taşımamayı tercih ettik, sadece hesap getiren arkadaşların aynı gün içinde adaya yerleşmesi sebebiyle adayı korumak için biraz gp fazlalığımız oldu, ki zaten o hesapların envanteri bile 300-400k gp yapıyor. bu yüzden bu gp getirdiniz olayını konuşmaya gerek yok bence, çünkü sizin getirdiğiniz LEOPAR hesabındaki 110k gp nin de başına gelenler gayet açık.

öyle bir konuşuyorsunuz ki hep bir ağızdan sanki biz hiçbir şey getirmeyeceğiz dedik ama milyonlarca gp altın getirdik, insanları değil ancak kendinizi kandırırsınız böyle yaparak. 2.konuya gelecek olursak hesap taşıma açıldığı gibi 3 hesapla 1 t(2 si hemen birisi biraz daha sonra) indirdiniz, biz hiçbir şey demedik attila adlı oyuncunuz aldı altını aldı gemiyi geldi geldi durdu adalara, o zamanlar her şey gayet hoştu dimi? altını inmiyor gp si inmiyor filoyu da kesecek yok o zamanlar serverda rahatça at koşturdunuz? altın getirmekle gp getirmek arasında bir fark yok, altın getirirsin alırsın ittifaktan gp yi tüm ittifaklara saldırabilirsin, gp getirirsin alırsın ittifaktan altını tüm ittifaklara saldırırsın bunu bir ayırt edin. ya hiç gelmeyecekti getirdiyseniz de sonradan olanlar hakkında boşa konuşmayıp ileride ne yapabiliriz konusuna bakacaksınız.

Orca ve Kurtlar Vadisi adlı oyuncuları anlayabiliyorum ittifağa yeni girdiler biraz kendilerini sevdirmek amaçlı burda forumda bize sözleriyle saldırı yapmaktalar, yıllardır gördüğümüz hareketler sorun değil öğreneceksiniz sizde yavaş yavaş bu oyunu.

32:5 gibi bir koordinata yerleşen ve herşeyden uzak kalan ElifEfendi, hangi savaşa katıldın da buraya gelip yorum yapıyorsun anlamış değilim sana birşey de yazma ihtiyacı duymuyorum o yüzden :)

rush gibi gelip tebrik eden arkadaşlara teşekkürü borç biliriz, son olarak Magnum öncelikle tebrik için teşekkürler.

Üstte de açıkladığım gibi altın getirip sürekli general basıp savaşmak ve gp getirip sürekli altın çekip savaşmak arasında bir fark yok, ki biz siz getirmeden altın da getirmedik. OrjinalRNKLL adlı oyuncu servera 35k gp ile geldi o fakir zamanda en yüksek gp ondaydı, ittifağımıza çeşitli saldırılar yaptınız bizden hiç duydunuz mu general getirdiniz gibi bir bahane? veya altın getirdiniz ondan böyle dedik mi hiç? siz de demeyin çünkü kendinizi küçük düşürüyorsunuz böyle yaparak. Yer zaman demişsin, siz bize saldırırken yer zaman verdiniz mi? ani baskınlarla 1 ay boyu rahatsız etme çabalarına girdiniz, şimdi aynısını biz de size yaptık hem de 1 ayda yapamadığınızı 2 günde yaptık, yağmaladığımız kaynakların haddi hesabı yokken o kadar cephenin hepsinde de yeşil raporu aldık kaçacak yer aradınız dolayısıyla bunun üstünü gp getirdiniz onu yaptınız bunu yaptınız diyerek kapatamazsınız. belli ki karşınızdaki ittifağın kim olduğunu bugüne kadar bilmiyordunuz, artık öğrenmişsinizdir umarım buradan güzel dersler çıkarırsınız. herkese saygılar biz raporlarımızla devam etmeyi tercih ediyoruz. bundan sonra attığınız her mesajı raporlayacağım ve cevap vermeyeceğim, ittifağım da vermezse sevinirim. aynı şeyi sizin sayfada da siz bize yapabilirsiniz.

Tanımayan TANIR , tanıyan ÖRNEK alır...

• Buraya KURTLAR VADİSİ diye geldik meğerse ÇAKALLAR VADİSİYMİŞ

• Benim rakibim bu serverdaki hesabıyla mücadele etsin gelsin beni yensin ben her zaman tebrik ederim ve bu oyunda böyle zevkli olur .Sen hâlâ diyorsun ki 1.5 milyon general puanı getirebilirdik.Getirseydin keşke bu sizin ne kadar aciz durumda olduğunuzu gösterirdi.Dediğim gibi rakibim bu serverdaki hesabı ile gelsin beni yensin tebrik etmezsem oyunu silecem ama türlü oyunlara girip Multi hesaplar açıp o hesaplardan kendinize altın aktaracaksanız vay halinize.Getirdiğiniz 300 k general deposuyla aldığınız savaşı tebrik etmemi beklemeyin.

• Merhaba hydra oyunculari.

Geldinuz dengeye saldirdiniz sandiniz ki bizler savasciyiz ama siz bilmiyordunuz ki denge ne kadar guclu ve birlikte hareker eden bi ittifak bunu bilmeyen bi kac ittifak cikti karsimiza hepsini ezdik gectik ornek sancak ve bro. Sancagin merkezine gitti Ku Ares kimse cevap veremedi bize kimse karsi koyamaz bro saldirdi 3 ayda yaptiklarini 3 gunde yaptik Atilla bahanelerle kendini savundu tatile atti kacti. Simdi son sozumu soyluyorum. Alayiniz gelin bizim dengenin karsisinda kimse duramaz

• HAHAHAHAHAHHA UTANMIYORSUNUZ DA ŞU RAPORLARI ASMAYA. SERVERA 1 HAFTA İÇİNDE 3 TANE DEPO TOPLAMDA 700-800K GP GETİRDİNİZ 2 AYDIR YAPAMADIĞINIZI 2 GÜNDE YAPTIK DİYE PAYLAŞIYORSUNUZ. ÇOK İYİYSENİZ DEPOSUZ YAPSANIZA BUNLARI DEPODAN ÖNCE KAFANIZA VURULUYORDU. AMA SİZE NİYE SERVER'IN VİRÜSLERİ DENDİĞİ ANLAŞILDI. YOLLA SLAYER'I MİLLET OYUNCU GÖRSÜN :D

Orca, servera ne kadar hakimsin bilmiyorum yada oyuna ve eski oyunculara. Öncelikle ittifakının yönetim kadrosuna bunu sormanı öneriyorum. Servera hesap getirme konusunda da sana soracak 2 sorum var;

1. Servera ilk hesabı kim getirdi?

2. Oyunun bize verdiği hakların kullanılması ile ilgili ne gibi bir derdin var? Hesap taşıma oyunun bize verdiği bir hak.

Yukarıda hesap taşıma ile ilgili söylediklerimi seninde okumanda fayda var KURTLAR VADİSİ. Merakımdan şunu da sormak istiyorum. A T T İ L A arkadaşımız o kadar zaman o kadar gpyi nasıl taşıdı? Biz size dedik ki, şimdi savaş istemiyoruz, korsanla ilgileniyoruz, şansınızı zorlamayın. Siz sandınız ki korktuk veya karşınıza çıkacak cesaretimiz yok. Bizde gereken cevabı zamanının geldiğini düşünerek verdik. Durum böyle olunca haliyle hepiniz olanlara katlanacaksınız. Bunun bir oyun olduğunu unutmadan cümlelerini seçersen, daha keyifli bir oyun ortamı olur. Keser döner sap döner falan, yakışmayan üsluplar bunlar. Döndürebiliyorsanız bir şeyi döndürün, gösterin bize. Ha ama şöyle bir şey var, biz diyoruz ki siz ne yaparsanız biz 10 mislini yaparız. Meydan açık buyurun deneyim.

Tebrikler güzel kesim ve yağmalar olmuş.

Teşekkür ederiz, keşke ittifağındaki üyeler de senin kadar bilinçli yorumlar yapsalar.

Beyler tebrikler güzel raporlar fakat hiç adil olmadığını sizde bizde bütün server da biliyor ve şahit oldu. Madem o kadar iyisiniz depo hesapları olmadan önce neden bir karşılık vermediniz soru işaretleri ile doluyum hala hesaplar inince herkes ortaya çıkmaya başladı indirip gelmek kolay, yer zaman verin bizde hazırlık yapıp gelelim bu iş böyle olmaz. Umarım ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkarsınız ve güzel bir savaş yaparız.

MagnuM, öncelikle arkadaşların gibi yorum yapmadığın için teşekkür ederim. Orantısız güç kullandık evet haklısın ama bunu siz istediniz. Bu yorumun içerisinde yazdım ama tekrar yazayım. İlk hesabı servera siz taşıdınız. A T T İ L A yoksa o kadar gp ile nasıl dolaştı. Bizim arkadaşımız hesabıyla geldi diye bize saldırıyorsunuz ama aynı gece 65-1 koordinatına gelen hesap neydi? Hesap gelir gelmez asker almaya çalışan siz değil miydiniz? Amatörce davranmanız bizim suçumuz değil. Siz amatörce davranınca 35k gpnizi çektik ve getirdiğiniz hesabı kesmeye başladık. Sonra ittifakınızdaki pek çok kişi hoop tatile gitti. Durum böyleyken, bizim arkadaşımız servera hesabını getirdi diye bize laf etmeyin. İstediğiniz zaman istediğiniz gibi hazırlığınızı yapın gelin. Yeterince zaman geçti server açılalı. İstediğiniz gibi savaşırız.

Benim rakibim bu serverdaki hesabıyla mücadele etsin gelsin beni yensin ben her zaman tebrik ederim ve bu oyunda böyle zevkli olur .Sen hâlâ diyorsun ki 1.5 milyon general puanı getirebilirdik.Getirseydin keşke bu sizin ne kadar aciz durumda olduğunuzu gösterirdi.Dediğim gibi rakibim bu serverdaki hesabı ile gelsin beni yensin tebrik etmezsem oyunu silecem ama türlü oyunlara girip Multi hesaplar açıp o hesaplardan kendinize altın aktaracaksanız vay halinize.Getirdiğiniz 300 k general deposuyla aldığınız savaşı tebrik etmemi beklemeyin.

Kurtlar vadisi, daha olaylara hakim değilsin sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Siz daha Aesir ittifağındayken, başladı herşey. Paiga, RNKL, DeepSleeP bu 3 hesap ne zaman geldi servera? Yaz bak hesapların açılış tarihine. Bu 3 hesap olmasaydı BRO ortalıkta öyle ahkam kese kese dolaşabilir miydi? Öyle hesapları getirip, ahkam kese kese dolaşırsanız, DENGE size gereken cevabı verir. Bir de bu 3 hesabın üzerine savaş gecesi LEOPAR girdi servera. Ona da gerekeni yaptık.

Rica ediyorum hepinizden bilip bilmeden, serverı izlemeden, sinirle hırsla yorum yapmayın, altında kalırsınız sözlerinizin. Biz servera vereceğimiz mesajı verdik. Şimdi üstü kapalı bizde hesap getircez mesajları atmaktan vazgeçin. Siz 1 hesap getirirsiniz, biz 4 dostumuzu çağırırız. Siz 1 kesersiniz, biz 40 keseriz. Bu kadar net.

• Öncelikle flood yapmak zorunda kaldım kusura bakmayın, çünkü son mesajımdan sonra Orca şu mesajı yayınlamış. Bilgilendirme yapmasam olmazdı ne yazık ki. BRO ittifakının rapor sayfasını kirletmemek adına buradan yazıyorum.

Durumu itiraf etmenin vakti geldi. Valla senin 10k gpni görünce Slayer bi durmuş, bi eli ayağı titremiş, eyvah napıcam ben diye düşünmüş ve hemen beni aradı aman tanrım ne yapacağım şimdi dedi. Polisi aramayı falan düşündü de zor yatıştırdık. Sesi ağlamaklıydı. Bizde hemen hesabı tatile al sert kayaya çattın diyerek hesabı tatile aldırdık. Şimdi hastanede psikolojik destek görüyor, bir süre giremeyecek hesaba. Affedin nolur Slayer'ı. Dokunmayın, takılsın serverda biraz daha.

Şakayı bir tarafa bırakıp sormak istiyorum, senin toplam puanının 2 katı generali olan adam, sence, cidden senin yüzünden mi tatile almıştır hesabını? Oyun bilginin ve taktik algının ne kadar düşük olduğunu bize ve tüm foruma bir kez daha gösterdiğin için teşekkür ederiz.

• Arkadaşlar tebrikler, saldırılara başladığımızdan beridir tek yeşil raporunuz için sizi kutlarım. Slayer’in bu kadar attığı ışınlardan sonra neden adaya geldiği halde neden 250 K gp ile savaşı bıraktığını sanırım anlamışsınızdır. Güzel bir yeşil rapor vererek sevindirmek istemiş sizleri, malum 23 nisanda bile bir günlüğüne çocuklar koltuğa oturtulur onun gibi bişey sayabilirsiniz :) sevgi ve saygılarımla tekrardan yüzlerce kez tebrik ederim :) sevindiyseniz ne mutlu bize.

Küçücük bir deponuz var, sevinip duruyorsunuz. Depoyla yeşil rapor alıyorsunuz, becerebildiğiniz başka bir şey yok. Depoyu savaş meydanlarına sokuyorsunuz, siz ortalıkta yoksunuz. Deponuz fazla yaşamayacak. Hazırlıklara başlasan iyi olur. En kısa zamanda seni kendi ordunla bekliyorum.

Rapor sayfanızı kirletmek istemedim ben de buradan cevap vereyim;

Öncelikle arkadaşlar bu konuda son kez açıklama yapıyorum, sonrasında anlamazsanız yine dilediğiniz gibi yorumlamanıza izin vereceğim.

Slayer depo değil sizin benim gibi kanlı canlı birisi, zaten hayatında full örslü bi depo gören var mı? Bundan sonra da aktif olarak bu oyunu oynadığında anlayacaksınız zaten depo mu gerçek oyuncu mu diye. Biz şurda hata yaptık galiba sizde çok yeni server oyuncusu var, ben üstümde 1m generalle aylarca savaşırken siz sanırım 1m puana ulaşıp yeni servera geçen o arkadaşlardansınız. Tümünüz böyle demiyorum ama bu konuşan arkadaşların böyle olduğundan eminim. Biz servera depo taşısaydık 4t altınla birlikte taşırdık malumunuzdur hiç zor bişey değil, taşıdık mı hayır? Attila deepsleep altın deposundan altın çekerken orjinalRNKLL ise gelirken yanında getirdiği gp ile depo kesmek için şehir taşırken siz gayet mutluydunuz? Bizden hiç duydunuz mu RNKLL neden o filoyu bu serverda basmadı veya ATTİLA neden bu server dışındaki bir hesaptan altın aldı öyle savaştı diye? Hiç duymadınız. küçücük bir filo geldi ona da saldırıp foruma astınız baya da sevindiniz, biz de öyle depo kesilmez böyle kesilir diye cevabını çok güzel bir şekilde verdik, önce sayenizde 70k gp daha öne geçtik getirdiğiniz depodaki 35k yı alarak burada attila’ya teşekkür ediyoruz güzel info verdi bize, üstüne de bide depoyu kestik bingo.
    Tabi bazı saf ve safa yatan arkadaşlar bunları anlamaz, ama gereken kişilerin yaptıkları hatayı anladıklarına eminim tatilde de olmalarından mütevellit.

Yani işin özü siz altınları getirin o zamanki serverın en yüksek gp sini getirin takılın ordan oraya gidin nasılsa altın sıkıntısı yok, biz 2 hamle yapınca başlayın forum savaşçılığına :) hayır DENGEsiz bir ittifağız kusura bakmayın mazur görün böyle rakibimiz bize 1 yaparsa hep 10 katını yapıyoruz, bunu da gayet açık bir şekilde gösterdiğimizi düşünüyorum. Yine denemek isteyen olursa yine bekleriz. Bundan sonra olacaklardan DENGE ittifağı sorumlu değildir. Siz ne ektiyseniz onu biçtiniz o kadar.

• Lütfen şu oyunu takip edin, bilinçsizce attığınız şeyleri okurken gülme krizine giriyorum.

Şimdi de ben mi depo oldum, çok komiksiniz vesselam :D

Hiç mi takip etmediniz hesabımı, 1k altın vermiş miyim birine yada 1k general vermiş miyim birine? Depo nedir onu da bilmiyorsunuz anlaşılan.

Ve ben anladım ki siz zerre kadar oyundan ve laftan anlamıyorsunuz, dolayısıyla bundan sonraki bu saçma tartışmanıza istediğiniz gibi devam edebilirsiniz

İyi oyunlar.

• ya sen dediğime cevap versene başka serverdan ilk hesabı sen getirdin başka birine asker vermişin altın vermişin umrumda değil bunu ama sen ilk yaptın:D Böyle de kalırsın işte:D Başka diyecek bir şey yok iyi oyunlar

Geldinuz dengeye saldirdiniz sandiniz ki bizler savasciyiz ama siz bilmiyordunuz ki denge ne kadar guclu ve birlikte hareker eden bi ittifak bunu bilmeyen bi kac ittifak cikti karsimiza hepsini ezdik gectik ornek sancak ve bro. Sancagin merkezine gitti Ku Ares kimse cevap veremedi bize kimse karsi koyamaz bro saldirdi 3 ayda yaptiklarini 3 gunde yaptik Atilla bahanelerle kendini savundu tatile atti kacti. Simdi son sozumu soyluyorum. Alayiniz gelin bizim dengenin karsisinda kimse duramaz

bu arkadaşın DENGE ittifağı ile herhangi bir bağlantısı yoktur, kaale almayınız. Boş boş oyunlarla uğraşacağınıza cephelerde konuşsanız belki 1-2 yeteneğinizi görürdük :)

bu arkadaşın DENGE ittifağı ile herhangi bir bağlantısı yoktur, kaale almayınız. Boş boş oyunlarla uğraşacağınıza cephelerde konuşsanız belki 1-2 yeteneğinizi görürdük :)

Üşenmeyip şu şekillere girebilmekte bir yetenek kardo adamların hakkını yemeyelim şimdi. Şunun yapılmasının bile kendilerince bi amacı var :D