Posts by Donna

Din seria "alergi singur si iesi pe locul doi" :

Dupa ce a stat sa dea vreo 25 de serii ca sa omoare navele racheta nici macar un raport bun nu a scos ! :S

Orasele mai au si ziduri :P ... 32 de runde pentru acest raport

Raspuns: Cu TUPEU de mafiot :P

Felicitari, Achilles! Cat despre cei din YKZ, mi-ar fi rusine sa fiu in locul lor ! Muti orase pe locul special, ei la mishto alti jucatori ca serverul Alpha nu e serverul NY si bagi .... vacanta!

Pai credeam ca veniti sa-i "invatati" pe colegii mei ce inseamna serverul ALPHA! Pana una alta va aratam ce inseamna serverul NY! Pe scurt, batalii adevarate indiferent ca aveti conturi mari, gold si armata multa! Trebuie sa sti si ce sa faci cu aceste "jucarii" ! :P

si cateva batalii mai mici navale ...

Mai sunt 2 zile pana se incheie fuziunea! Avem un raspuns la aceasta problema care s-a invit ? @Arabela ne poti oferi o solutie.? Multumesc anticipat

Minunata "fuziune chibzuita" din nou si-a dovedit ineficienta ! Dupa ce am stat zile bune sa nu putem muta conturile pana au venit sarbatorile iata ca acum serverul Beta este full ! Ce pot face jucatorii daca vor sa joace impreuna ca pana acum?! NIMIC

As vrea sa stiu daca mai exista posibilitatea prelungirii sau eliberarii locutirlor pe serverul Beta . Pentru ca sunt destule conturi de inactivi, unele activate nu stiu prin ce minune care ocupa locurile

Doar un like nu era suficient !:D:D:DTrebuia sa rad cu toti "dintii" ! Mi-a placut postarea! Ar fi ceva sa ne mute la loc si sa o luam de la capat =O

Probema este ca fuziunea se incheie peste 6 zile si de fapt noi nu putem muta conturile! Nu inteleg de ce aceste erori ?! La prima fuziune nu s-a intamplat asemenea "erori"!

Este frustrant, incorect si discriminatoriu!

Poate spune cineva de ce dupa prima fuziune s-au mai infiintat inca vreo 5-7 servere (nu prea stiu exact numarul) ca acum sa fim obiigati sa mutam conturie doar pe 2 servere ?!

Poate raspunde cineva ca in cazul in care NU poti sa muti toate conturle pe cele 2 servere, ai ambrozie pe unele din acele conturi si tu le pierzi fara nicio despagubire ?! Pentru ca logic era sa te lase sa transferi ambrozia cumparata si desigur iti stergeai contul ?! Desi va spun si cu stergerea contului ! Din greseala mi-am mai facut acum ceva timp un cont pe apha. Nu l-am dezvoltat pentru ca asa cum v-am spus, l-am facut din greseala. Sau am vrut sa verific ceva la vremea respectiva! Cred ca am dat stergere la contuletul ala de vreo 7-10 ori in decurs din 4 ani sau de cand l-am infiintat! Periodic apare acolo si pana sa-mi dau seama apas pe el si il re-activez! Dar daca i-am dat stergere, de nspe mii de ori oare de ce nu se sterge ?!!!!

Acum cu aceasta "eroare server" , ne spune cineva concret si clar daca se va prelungi perioada de transferare a conturilor ?! Pentru ca nu se spune nimic concret in sensul asta!

Au fost mai multi jucatori pe serverele RO care au cerut sa joace si ei pe un server cu o harta noua, moderna asa cum era la serverele noi ! Nici asta nu am avut parte! Ne chinuim sa jucam pe un server cu o harta anacronica, fara asa multe miracole cum era la serverele noi ! Ati trimis oare solicitarea noastra ?! Ce vi s-a raspuns ?!

a fost fain in vacanta fortata, bine ca ne-au putut da raid :(

ssdd M6
    02.12.2021 12:57 Infrangere! Fortareata Corsar proprie a fost pradata de piratii lui EUGEN M din DELFIN M1. 231180 capturePoints_small.png puncte de prada ti-au fost furate in acest timp. Nava piratilor inamici se indreapta catre fortareata lor.

[mod]***PanNtix:Inteleg ca situatia nu este una deloc placuta, dar totusi sa ramanem la subiectul thread-ului.[/mod]

PanNtix , "subiectul" thread-ului ESTE TOT ! Piraterie, armata , vacanta, mutare ! TOT !

Spre exemplu,la mine, toate conturile unde am optat pentru Beta sunt in vacanta desi le-am legat din nou prin contul lobby !

Dar sunt cazuri cand nu te mai poti loga la mailul din contul lobby !! Ce faci ? Pierrzi contul?! Mi se pare ABERANT ! Sunt deja la a doua fuziune de servere si este mai rau decat prima data! Este clar o bataie de joc daca ceilalti colegi au putut deja sa mute conturile pe anumite insule! Cu tot repsectul pentru voi care ati ramas moderatori dar trebuie sa aveti CURAJ sa le transmiteti celor de la GF ca au facut o mare PORCARIE!

[mod]***PanNtix: Corect, thread-ul se refera la tot ceea ce tine de fuziune, dar pentru postarea rapoartelor de pirati exista o rubrica speciala, de accea si atentionarea mea, iar referitor la neinregulile semnalate de catre voi, acestea au fost transmise fara a necesita o doza sporita de curaj.[/mod]

O sa fie ca si acum ! Eu am 3 conturi pe NY in IP sharing cu care ma conectez de pe acelasi cont lobby (adresa de mail si parola). Iti vor aparea aceleasi conturi insa in dreptul lumilor cred ca va fi doar ALPHA.

Problema cred ca va fi la nick (numele contului). Daca va fi acelasi (adica ssdd) te va obliga sa-l schimbi , sa-i adaugi ceva. Asa a fost si la fuziunea anterioara. Si bineinteles nu le vei putea avea deschise simultan. Doar pe rand!

@arabela cred ca este absolut necesar sa se permita transferarea ambroziei de pe un cont pe altul in cadrul aceluiasi cont lobby. Adica daca eu am conturi pe Alpha, NY, Asklepios si ma obligati sa migrez cu ultimele 2 , trebuie sa fie oferita si varianta de "transfer ambrozie" !

REPET sunt jocuri unde acest lucru se poate! Renunti la un cont de pe un server si iti ofera posibilitatea ca ambrozia achizitionata (nu cea castigata , ca pe alte jocuri se si castiga) sa o transferi altui cont. Dau exemplul Rail Nation unde acolo iti permite doar un cont pe server, cumperi si castigi gold (varianta la ambrozie) prin diverse modalitati (evenimente/concursuri, etc) dar POTI si sa transfer gold-ul daca te-ai plictisit de un server. Repet Goldul cumparat cu BANI! Ganditi-va ca poate unii vor "aduna" mai multe conturi de 10+1 din aceste 2 fuziuni istorice (una acum cativa ani si alta acum)! Faptul ca poti transfera ambrozie, cred ca va fi un castig si pentru dezvoltatorii jocului ! Prin flexibilitatea acestei optiuni in viitor jucatorii vor cumpara ambrozie stiind ca intr-un fel sau altul vor putea folosi cum vor ei ambrozia! Doar ambrozia sa fie transferata! Desigur "vanzarie" de ambrozie vor scaea in urmaoarea perioada daca se permite "transferul" dar oricum vor scadea ! Ca cine mai are incredere in acest joc cand se produc periodic fuziuni si tot periodic se infiinteaza noi servere ca dupa aceea sa fuzioneze din nou iar jucatorii sa fie mereu pacaliti ! Cu regret dar asta este adevarul!

A doua propunere : Sustin ideea de imbunatatire a hartiilor cu miracole de pe serverele ALPHA si BETA inainte de fuziune. Dupa fuziune stim cu totii ca nu se va mai putea face nimic. Probabil dupa cateva luni , vor incepe iar sa infiinteze servere noi - ca doar asa mai obtin bani de la jucatori !

A treia propunere: In cazul in care nu se poate imbunatati hartile PROPUN (a mai fost spusa pe aici) acceptarea a inca unui server , DOAR UNUL , din cele noi care au mult mai multe miracole bune : forja/ delfin pe aproape toate resursele. Daca in alte tari se permit mai mult de 2 servere de ce nu am avea si noi macar TREI servere (din care unul sa beneficieze de harta modernizata a jocului). De ce noi sa regresam si sa nu progresam ca celelalte comunitati (tari) pentru ca trecerea la 2 harti depasite "tehnic" inseamna un regres!

Multumesc

Este a doua oara cand trecem prin aceasta fuziune a serverelor si in acest timp au mai aparut noi servere!

Daca tot se intampla aceasta fuziune fara sa fim intrebati, din nou, am si o PROPUNERE

As dori ca ambrozia sa poata fi reportata pe alt cont. In acest fel, poti renunta la unul dintre conturi. Mentionez ca acest lucru se poate face pe alte jocuri

Sper sa trimiteti propunerea mea mai departe

Multumesc