Posts by Ewa

  Ahoj,

  s mazáním neaktivních účtů je teď obecně problém, to Ti asi bohužel nebude schopen říct nikdo úplně přesně jestli konkrétní účet zmizí tak jak má nebo se tam zasekne déle. Počkat až se účet znovu vrátí na hřbitovní server je asi jediná možnost, jak účet znovu přemístit zdarma.

  Samozřejmě můžeš využít i placený přesun, tím bys to vyřešil okamžitě.

  Pokud chceš jakýkoliv problém řešit přes support, vždy musíš v té komunitě, kde se Tvůj účet aktuálně nachází. Každá herní komunita si spravuje pouze svoje světy.

  Může to být tím, že jsi v tu chvíli neměl aktivované lodě ze sedmidenního bonusu, ty se Ti připisují až ve chvíli, kdy se ten sedmý den přihlásíš do hry.

  Hra Ti vždy někde napíše, co se stalo. Pokud mizí bez boje, hledej informace v poradci "města a finance". Pokud v boji, uvidíš to v "armáda", "bitevní zprávy".

  multivit napiš si Ticket na podporu, tady veřejně na fóru se nemohou řešit věci týkající se konkrétního herního účtu

  ikariam.support.gameforge.com nebo proklikem ze startovní stránky lobby

  Ty zbytky plamenů by se tam mohly nechávat válet v bitvě, ničemu to ani nevadí ani nepomůže. Ale když se z boje stahují, první výhoda je, že neblokují akční body a druhá výhoda, že se z těch zbytků dá poskládat znovu kompletní vlna, která se pošle do boje.

  Až to zkusíš, všechno Ti bude jasnější, a můžeš si s tím hrát ;)

  Tak jsem tu znovu s další "rozsáhlou odpovědí" :) snad to bude trochu užitečné..

  Ikalogs.ru - s registrací nevím jak poradit - určitě je potřeba registrace přes mail, aby tam člověk mohl vkládat bitvy. Ale používám to tak dlouho, že už si vůbec nepamatuji, jak jsem se registrovala. Jinak k prohlížení je to přístupné i bez registrace.

  Každopádně už to nemusíš řešit, ta vaše bitva už je tam publikována od soupeře, takže jsem jí viděla a prozkoumala..:thumbup:


  První, co prosím udělej - jednou pro vždy zapomeň na to, že plameny byly začarované. Do té bitvy je soupeř normálně posílal, do každého kola a ihned je stahoval, aby udělaly jeden výstřel a odjely. Místo nich do dalšího kola přijely nové. Nic tam záhadně neožívalo ani nezůstávalo. Prostě soupeř byl online celou dobu bitvy a do každého kola posílal nějaké lodě, které tam právě v tu chvíli byly potřeba. Na tom prvním vašem screenu máš dokonce jednu tu rotaci plamenů vidět - jsou rozdělené na 1+2sloty. V událostech pod každým kolem bitvy vidíš, že se připojily nové a odjel přesně ten nezastřelený zbytek z minulého kola.


  Druhá věc - ano, váš soupeř tu bitvu zahrál velmi dobře. Proti takovému aktivnímu útoku tam pasivně sedět bez kovárny a spoléhat jen na to, že jsi větší, to není dobrá taktika, to hodně bolí.

  Podívej se v klidu na tu bitvu, kolo po kole, máš to jako učebnici námořních bojů. Je tam třeba krásně vidět, jak zadní linie střílí na předek a tam to na jedné straně vychytávají ty levné plamenovky, na druhé vám tam padají PB jako hrušky.

  První kolo - útok bez rotačních lodí, super taktika když máš jen malou flotilu (to je snad jediná moje připomínka-neposílala bych tam v 1.útoku ani ty kolesáky, protože kvůli těm zastřeleným to pak má ke konci divně rozhozenou munici). Když to na Tebe takto útočí, většinou to znamená, že soupeř nemá stohy lodí v záloze a počítá každou rotaci a nechce si jednu celou zapykat vybitou v bitvě až do konce. Také to vše ukázkově dobíjel, posílal a stahoval z boje tak, aby bylo vše využito. Měl zabráno několik měst, aby měl dost akčních bodů.

  Jako ale úplně nejhorší vaší chybu vidím, že jste si vůbec nevšimli, že se chystá kolos. Když bojuješ někde v cizím městě a najednou se do boje připojí majitel města s jednou jednotkou, téměř vždy to znamená, že bude kolos, co by tam jinak s tou jednotkou chtěl dělat? Takže v této bitvě jste to 3 kola vůbec neřešili že tam je, tj. soupeř čekal až vám dojede do boje poslední kolega, těsně před jeho zapojením jste dostali kolosa a kolegu tam potom umlátili do nuly.

  Na vaší obhajobu - pokud nějakou dobu aktivně nebojujete asi nemáte šanci čelit někomu, kdo to hraje tímto způsobem. Má zkušenosti, z bitev zná různé vychytávky. Je to sice jen hra, ale má to svoje zákonitosti, když se tomu někdo věnuje prostě to víc umí.

  .....Moje rada

  1/ nebojuj vzkazníkem, ignoruj posmívání

  2/ kopíruj v boji to, co dělá on, tím se to nejrychleji naučíš (a nebude to takový masakr) :evil:

  Ahoj Johny,

  pokud chceš probírat nějakou konkrétní bitvu, bude to určitě inspirativní, nahraj ji na Ikalogs a dej sem link. Z těch publikovaných obrázků vytržených z kontextu se nedá poznat celkem nic. V podstatě ani to, kdo byl vlastně v boji a s čím :) Takže na to nemám odpověď žádnou.


  Dám se pár obecných poznámek k tomu, cos napsal:

  1/ že něco nechápeš rozhodně neznamená, že jde automaticky o bug nebo podvod. Můžeš si být jistý, že v bojích se téměř vše dá vysvětlit, jen to stojí někdy větší úsilí a víc času než jsi třeba ochotný té hře věnovat... Hra je pro každého. Někdo to neřeší, vyrobí jednotky a to někam pošle a nestará se o výsledek. Jiného baví přemýšlet, porovnávat situace, zkoušet varianty. Takže by ses hlavně měl umět zařadit, jakou hru hraješ. Vytvořil jsi afektovaný titulek a ze soupeře děláš podvodníka, ale upřímně - nezdá se mi, že bys chtěl pochopit co se v té bitvě stalo...

  2/ Pokud chceš porozumět tomu, co se děje v boji, je potřeba sledovat všechny dostupné informace, které Ti hra nabízí. Pohyby jednotek je jen jeden údaj, bitevní zpráva také jen jeden z údajů, náhledy na bitevní pole každého kola Ti hodně pomohou a texty pod nimi také. Některé důležité zprávy máš pouze v poradcovi. Hodně důležitých informací najdeš i v nápovědě...

  3/ ... a ano, až budeš vědět jak to všechno funguje, i s malou flotilou se dá udělat velká díra do světa, když budeš vědět jak hrát (a budeš online). Bitevní pole nenafoukneš, a na něm se tvoří dějiny :), ty stovky jednotek čekající v záloze jsou fanclub.


  4/ konkrétněji k těm plamenům: posílání některých jednotek ve vlnách do každého kola (viz např. 36 plamenů) je jedna z taktik, nefunguje to úplně vždy stejně, musíš vědět kdy to použít a proti čemu... ale v tom měl Tvůj soupeř pravdu, říká se tomu "umění boje". Možnost aktivně ovlivnit výsledek boje a i poměr ztrát.

  Protože se v této taktice posílají do bitvy jednotky pouze na jeden výstřel, můžeš je ihned po připojení do boje stáhnout, oni si na začátku příštího kola vystřelí a zbylé odjedou. Existují situace, kdy takové jednotky opravdu nevidíš do boje přijíždět, například pokud jsou stahovány z obrany nebo aktivovány majitelem města z výroby/trhu/inventáře. Pak také samozřejmě nic nevidíš pokud nejsi ve městě jako majitel ani aktuálně v bitvě na straně majitele/okupanta, pokud máš nastavený filtr zobrazení. Také pokud se koukneš jen jednou za 15 minut, nemáš z výpisu pohybů možnost zjistit, že do bitvy něco dojelo a bylo to okamžitě staženo, to se tam již nezobrazuje. Ale kdybys rozklikl bitevní zprávu, tam je napsáno vždy dole co se připojilo, co bylo odvoláno, a v celkovém náhledu pak vidíš i města, z kterých to do boje jezdí. Když to sleduješ aktivně v průběhu bitvy, můžeš na to reagovat, takhle zpětně to bude již jen pro informaci.

  5/ ještě poznámka k té kovárně - nevím co myslíš tím slovem "oživuje". Kovárna přidává sílu útoku a obrany jednotek, pro léčení a morálku jsou u lodí tendry.


  :)

  Poslední oficiální zprávy jsou ze včerejška, ztráty obchodních lodí se řeší, avšak zatím bez výsledku.

  Vše, co se k tomu ví, se ihned publikuje zde na fóru. V originále anglicky to můžeš najít na discordu general channels/ikariam-news


  Je to hodně nepříjemná chyba :( .. možná bych řekla, že to je nejhorší chyba ze všeho, co se kolem toho sloučení seklo.. :(

  Tak budeme doufat že vývojáři (tj.nyní opraváři:S) na GF mají stejný názor a priority...

  I don't know why the CZ translation doesn't seem to be updated.

  Ignore it. The packages don't expire.

  We have the correct translation in FAQ. The question is about the speed of the expansion not about expire packages.

  It is fully understandable in Czech language :thumbup:

  Ve hře individuální nastavení/přepínání jazyka není možné. Bohužel v tuto chvíli je použití nějakého automatického překladače jedinou možností.

  O tomto problému se ví, a bylo oznámeno, že se bude řešit, avšak nic bližšího. Herní světy by pak měly pravděpodobně být přeloženy do angličtiny, protože je používána jako styčný jazyk napříč komunitami.

  Badmaniak ... "Nebo bude možnost alespoň si vybrat, zda chci darovat z inventáře a nebo ze surovin ve městě?"


  - Takovou možnost tam nevidím. Automaticky se upřednostňují suroviny z inventáře.


  Je to ale zajímavá myšlenka. Kdyby tam existovala volba, jestli darovat z inventáře nebo ze skladu, mohl by se inventář ušetřit a spotřebovat třeba v budoucnu na nějakém nově kolonizovaném ostrově :thumbup:

  Landak .. "kdybych se už teď nacházel jen na cílových serverech, tak je možný se NEpřesunout Respektive je to nutný, protože nemám žádnou možnost přesunu."


  tato připomínka se ale netýká události "Soft Merge", ke které je založeno toto vlákno.

  Jestli se nudíš, založ si nové vlákno s názvem "Musím používat ve hře placené přesuny?"

  Badmaniak .. "u dřívějších přesunů byla možnost darovat pouze dva týdny a poté dřevo propadlo"


  Nyní je to nastaveno neomezeně. Darované suroviny i volné přesuny měst jsou umístěny do inventáře a je jen na hráči, jak a kdy je použije. Při darování do těžby na cílovém světě se ani nemusí předmět nijak speciálně aktivovat, automaticky se odepisují darované suroviny nejprve z inventáře.

  Proč tedy vlastně ve hře v tom FAQ ohledně sloučení je otázka "Nechci se přesunout, je to možné?" a odpověď "Ne"? :D Když evidentně je možný se nepřesunout. Bylo by fajn, kdyby na to dokázal odpovědět i někdo z pověřených...

  Buď se v termínu akce "Soft Merge" přesuneš aktivně sám, tj. můžeš si vybrat cílový server. Nebo nemusíš dělat vůbec nic a po ukončení slučování budou zbylé účty samy někam náhodně přesunuty. Notifikační link k zaslání přihlašovacích údajů si vyžádáš v lobby. Není možné se nepřesunout, protože kromě cílových všechny ostatní herní světy po sloučení zaniknou.

  Britny podle informací, které jsou v diskuzích na EN fóru, by to mělo být tak, že toto kolo pirátů si dohraje každý svět svoje. Přesunem účtu se piráti vynulují, takže dohrát kolo tam kde jsi a pak teprve přeskočit. Cílový svět si dohrává také svoje, tj. neskočí tam nikdo, kdo je hned obere. Mě se to zdá fér.

  Sea battle 157 rounds