death vs deltaservu tai kutsu tappelemaan kaikki vastaan kaikki.

  • Kevätsota 11.4 - 2.5. 2021


    Sota alkaa klo 20.00 11.4.2021 ja päättyy 2.5.2021 klo 20.00 Suomen aikaa.


    Ideana, että soditaan kaikki vs kaikki deltaservulla, eli death irtisanoo kaikki sot sopparit yms ystävyysjutut tuoksi ajaksi, myös liitottomia kohtaan, eli täydellinen apocalypse/ kaaos hakusessa... eli mätetään kaikkea mikä liikkuu ja hyvältä tuntuu ja muistellaan, että tämä on sotapeli.....mitään armoa ei tunneta eikä anneta, ihan sama vaikka allekirjoittanut ryöstettäis kalsareita myöden ....tähän ketjuun voisi ilmoittautua muutkin liitot, jotka haluavat mättää samalla asenteella 3 viikkoa deltalla eli ns kaikki vs kaikki =)


    idean sai taas kerran päähänsä ännis pikkusen kännis.......kippis ja kulaus.....:P

    Ors, Hifi and samupoika like this.
  • Aika asenne julistus ja tossa 3 viikon päästä ne hauskimmat hetket voi olla :) Hyvä ännis ja parhaat ideat just pienesssä syntyykin :) Menestystä ! T. Hifi


    Ja vastaukset sodan julistuksiin niinkuin Tomiz sano putu ei osallistu ja hänellä irl parempaa tekemistä ja menee lomatilaan jotain hehh :DD no onneks se on uusinu sen putun ulkosen sivun jo. Mut aika velttokätinen vastaus mitä ikinä kuullut :D Sori mä fanitan vaan niin paljon näitä sodanjulistuksia, Hienoo :) sotapeli tää on ja nyt änniksen julistus antaa mahikset sotiin mitä mäkin halunnut :)


    siis ei tomizin dissuksesta saanut bannia forgalle kun viestiä en voi poistaa. totesin tomizin vaan hauskaksi veikoksi :)


    [mod]Yhdistetty peräkkäiset viestit samalta henkilöltä. -wiliam[/mod]

  • Kai tänne vois jotain laittaa, että näkee jotain tapahtuneenkin.



    Tuossa isoimmat, kymmeniä pieniä myös käyty.

    [mod]Arkistoitu 20.7. vanhentuneena -wiliam[/mod]

    807c1461422cc4d62b05785cdbc34e15.png

    Legender, Ors and samupoika like this.