Posts by FaLCoN

Cahil mahluk nerde 9 yazıyo gözün mü yok gözle beynin arasında sinirsel kayp mı var yoksa toptan beynin mi yok. Evet biliyoruz ki son seçenek doğru. Coronavirüs ailesi bir zarflı virüs ailesidir covid 19 da bu ailenin bir üyesidir. Zarf lipid yapıdadır, virüsün yaşaması ve çoğalması için elzemdir. Zarflı virüslerin virülans faktörler adına en büyük handikapı zarfın ultraviyoleye maruziyetinde zarfın yok olması ve virüsün ölmesidir. Tıpkı influenza virüs gibi o da grip etkeni virüstür ve yazın insanlar grip olmazlar (çok çok istisnai durumlarda kronik hastalarda görülebilir). Bu bağlamda zarflı bir virüsün ömrü 1 haftadan daha uzun olamaz. Covid belası da haziran- temmuz sonuna doğru kuzey yarımkürede eradike olacaktır inşallah. Şimdi anlayabildiğin mi seni mental retardlı mahluk

Ben yazin grip olanini cok gordum. Iyice salladiniz ha. Cocuklarda bile var hepsi kronik hasta mi bunlarin. ^^

Bak uzmanlarin bu ilk aciklamasi sana yeter. Bilgisiz cahil

"Grip hastalığı, sadece kış aylarında değil, yaz mevsiminde de sıklıkla karşılaşılan bir rahatsızlık."

Burdaki "sıklıkla" kelimesinin ne anlama geldigini biliyorsundur herhalde ^^

Ok

Düzeltme : değil misin*

Düzeltme 2 : hiçbir şey*

Ne yapacagiz bu kadar bilgisiz insanlar ile. Biraz arastirmaci ol. Kendini gelistir. Asfaltdaki 9 gun meselesini italyan bir doktor soylemisti. Bulursam koyacagim yaziyi. Ama su yazi bile yeterli. Bunlar resmi aciklamalar. Cahil kalma ogren.

"Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüsü'nden uzmanların 13 Mart tarihli araştırmasına göre, koronavirüs bakır yüzeylerde 4 saat, karton üzerinde 24 saat, plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerdeyse 3 güne kadar hayatta kalabiliyor. Bununla birlikte virüsün aktif kalma süresi sıcaklık, nem oranı ve virüsün miktarı gibi faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Virüsün dış ortamlarda daha "kırılgan" hale geldiğini belirten araştırmacılar yine de hava yoluyla bulaşma ihtimalinin yüzey yoluyla bulaşma ihtimalinden daha yüksek olduğunu belirtiyor."

İğrendim yemin ediyorum nası bi mahluksun sen bilader bu kadar bulaşık biri Bi daha gelmez dünyaya kolay kolay boş boş konuşuyo hala edepsizin yüzüne bevletmişler aaa yağmur yağıyo demiş

Arkadas sen nasil doktorsun ya. Yoksa doktor degilmisin milletimi kandirdin. ^^ hic birsey hakkinda bilgin yok.

He bu arada Falconcum covid 19 asfaltta 9 gün pc de 9 yıl yaşayabiliyomuş pc ne dikkat et yanından hastalıklı biri geçmesin havada asılı kalıyo diyo uzmanlar

Cok cahil bizim bu stajer doktor ya. Simdi cikar virus mutasyona ugramis pc lerden pc ye bulasir der ^^

Yazdıkların tamamen doğru abisi sen her şeyi en iyi biliyosun tıp konusunda da çok bilgili olduğunu gördüm ve kendi cahilliğimden utandım üstadımsın

Belki bilmeyen arkadaslar vardir stajer doktorum. Milleti bilgilendir herkes tedirgin. ^^

Ahahhaha asfaltta 9 gün mü jsjsjsjsjs la çok iyiydi bu valla . Arkadaşlara söylim de buna göre tedbir alalım ksksks.

Virüslü biri geçince de havada asılı kalıyo öyle mi Allahım cehaletten ve cahillerden sana sığınırım

Stajer doktorumuzda geldi. Sosyal medyada cok bilgi kirliligi var bilgilendir bizi ^^

Yok kimse ile muhattap olmadım için rahat olsun :)

Muhatap olmana gerek viruslu biri gectiyse havada asılı kaliyor. Solumanda yeterli. Cinde yapilan en son arastirmaya gore 9 gün asfalt uzerinde yasayabiliyormus.

Git kendine bir test yaptir bu bahane ile 14 gun evde kafa izni yaparsin ^^

Tamamda bu uyarilar aylardir var. Hadi kendi sagligini onemsemiyorsun baskalarinin saglini niye tehlikeye atiyorsun. Ayip yaptigin ^^ hadi piknikten kaptiysan virus.

Boş muhabbetlerine karşılık vermediğimiz için kuduran gereksizlerden birisidir bence.

Yeni bir anonim hesap açıp artık yapamadığı primi bu hesap üzerinden yapmaya çalışıyor.

Ama IQ seviyesi tek haneli olduğu için herkesi kendisi gibi sanıyor.

Ayneen abisi aynen hadi bak geldik şuan o prime

Sen mi cevap vermiyon nereye gitsem pesimdesin. Demekki boş yazmiyorum^^