Posts by Aiantas

    Ευχαριστώ πολύ όσους απάντησαν. Τελικά τα Αυξημένα Έσοδα Χρυσού είναι προνομιούχα λειτουργία του Κακού Φοροτεχνικού.

    Όχι μόνο. Υπάρχουν αυξημένα έξοδα χρυσού και από τον Πλούτωνα.


    Δεν ισχύει αυτό που λες (αν κατάλαβα καλά τι λες). Υπάρχει η ένδειξη "Θεότητες (Πλούτωνας)" για την αύξηση από τον βωμό (το αναφέρει ο Aiantas). Επίσης έχω την εντύπωση ότι υπήρχε και πριν από την έκδοση που μπήκε ο βωμός.

    Υπήρχε για τον κακό φοροτεχνικό. Τώρα μπήκε στην λίστα και το μπόνους από τον θεό Πλούτωνα.

    Για να πάρεις τα αυξημένα έσοδα χρυσού σε μια πόλη (ή πόλεις) που θα επιλέξεις από τον Βωμό, πρέπει αυτή η πόλη (ή πόλεις) να έχει/έχουν πολίτες που να δίνουν χρυσό, δηλαδή να μην τους έχεις όλους απασχολημένους στις πηγές αγαθών του νησιού. Όσοι πιο πολλοί πολίτες κάθονται και δίνουν χρυσό τόσο πιο μεγάλη η αύξηση, ποσοστιαία.

    https://prnt.sc/L_Ka55xbbwgw

    πριν την νεα εκδοση μπορουσαμε να παρουμε πολλες φορες μεσα στην εβδομαδα το ξυλο...τωρα γιατι μονο μια και πρεπει να περιμενουμε να τελειωσουν οι 7 μερες?

    Και τώρα έχεις εύνοια, αλλά λόγω που έχεις πάρει σχεδόν τα πάντα από ανταμοιβές, σου μένει αχρησιμοποίητη.

    Μεγαλύτερη αστοχία στην αλλαγή των αποστολών και των ανταμοιβών, δεν θα μπορούσε να υπάρξει, πιστεύω...

    Μην με επαναφερεις στο φορουμ και γινω και γω σαν τον καημενο τον

    Αιαντα...αυτο μας ελειπε τωρα στα γεραματα...Αιντε καλο βραδυ


    Ρε Σταύρο, ζεις ρε..? Εγώ νόμιζα ότι παντρεύτηκες και η γυναίκα, σου έκοψε το ικάριαμ...

    Ρε συ, ο Γιωργάκης με τον μπάρμπα, σας έχουν βγάλει στο κλαρί στον Έψιλον και δεν εμφανίζεται κανείς σας...

    Τα άλλα παιδιά τι κάνουν...? Ο Τρύφωνας ο ξεπατωμένος, ο Σώτος το γιουσουφάκι, ο Κουζουλός με τα ψιλοτάκουνα...?

    Ο φίλος μου ο μυτόγκας, ο οχετός, τι κάνει...? Η πάπια με τα πλυντήρια της...?

    Έχεις κάνα νέο τους...? Είναι καλά τα παιδιά...?

    Χαιρετίσματα να τους δώσεις, πολλά...


    Edit: Διάβασα, έχεις πρόβλημα με τη μέση...στείλε π.μ. έχω ένα φάρμακο πολύ δυνατό. Θα στο δώσω και θα γίνεις περδίκι...

    Πονάει λίγο βέβαια στην αρχή, αλλά μόλις τεντώσεις καλά, σπάνε κοίλες, ανοίγουν σπόνδυλοι...

    Μονόζυγο....ή μάλλον δίζυγο, θα μπορείς να κάνεις, ύστερα...

    mountain ολο μλκς γραφεις σε ξενα νηματα


    Το έχει φαίνεται χαρακτηριστικό ο Έψιλον να χώνει τη μύτη του σε ξένους κόσμους και ξένα νήματα. Μάλλον, δεν την βρίσκετε μόνοι σας και θέλετε να σας...χαϊδεύουν, οι...ξενομερίτες...<3<3<3

    Άνοιξε τώρα κι εσύ ένα νήμα στον Άλφα κατά των ΜΟΛ, να έρθει ο Τραμπάκουλας, να έρθει κι ο υποτακτικός του, η καψούρα σου, να γίνουμε μια ωραία ατμόσφαιρα...:love::love::love:

    Θα σας ποτίσω καταλλήλως και θα δροσιστείτε, τώρα που έχει καύσωνα...:P:P:P

    πολυ ΚΛΑΜΑ στο νημα απο mountain και aiantas ,τους πονανε οι αναφορες της ΙΛΙ ....

    Γατούλη, ο Αίαντας δεν έκλαψε πότε, ούτε στο παιχνίδι, ούτε στο φόρουμ. Ίσα, ίσα χαίρεται, γιατί ξεβρακώσατε (μέχρι στιγμής, τουλάχιστον) τη συμμορία του σωτηράκι, που προσπαθεί να το παίξει δερβέναγας στους σέρβερ. Ο Άλφα όμως, είναι άλλο πράγμα.

    Επειδή κάπου τα έχεις μπερδέψει μέσα στο μυαλουδάκι σου, κάτσε εδώ με το καψουράκι σου να λέτε τις φαντασιοπληξίες σας και να χαίρεστε με άκυρες αναφορές τρίτων που καρπαζώνετε και αφήστε τους άλλους σέρβερ, που λειτουργούν κάπως διαφορετικά.

    Παρέα κατάλληλη έχεις, την ίδια καψούρα μοιραζόσαστε, μοιάζετε στην συμπεριφορά κιόλας, τι θέλεις και μπλέκεσαι σε ξένα χωράφια...?


    Άμα είναι να γλεντήσουμε τον Τραμπάκουλα και τους υποτακτικούς του ανά τους σέρβερ, εγώ μαζί σου είμαι.

    Άλλωστε, βλέπεις τι χαλκά τους έχω περάσει από τη μύτη και τους σέρνω στο φόρουμ. Νήματα πάνε να ανοίξουνε φφφφφφααααππππ τους ξανασέρνω στο παχνί με τα υπόλοιπα γίδια. Τους απευθύνομαι, όποτε θέλω, τους ξεβρακώνω με τα ίδια τους τα ψέματα και όλο με αναζητάνε για να τους δώσω κι άλλο.

    Μην πέσεις κι εσύ στη λούμπα και μπεις στο κοπάδι. Εδώ κάνε ότι θες. Από τον Άλφα μακριά...κι αγαπημένοι...

    Συνεννοηθήκαμε...έτσι...?


    Δεν πειραζει βλαχαδερο, ο σερβερ μπορει να εχασε, ΕΜΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ

    Μπράβο σας, αλλά στον Άλφα φρόνιμα, ε...?

    Μην τον κάνετε παιδική χαρά με τα καμώματά σας, όπως κάνατε τον Έψιλον.

    Κάτσε εδώ να παίξεις με την καψούρα σου, που ξυπνάει και κοιμάται με το όνομά σου στο στόμα του και αφήστε τον Άλφα, για τις μεγαλύτερες τάξεις. Όταν τελειώσετε το δημοτικό, εδώ είμαστε...;)

    Ή κάνε ότι βολεύει τον Αίαντα. Σε ένα νήμα έναντι σε όλο τον σέρβερ εσύ μέτρα επιλεκτικά για την συμμαχία σου (αν σε συμφέρει, αν δεν σε συμφέρει ούτε κουβέντα) τι έχει κάνει και προσπάθησε να πείσεις όσους διαβάζουν ότι το θέμα του νήματος είναι διαφορετικό και ότι κερδίζεις.


    Α και που είσαι, μιας και νομίζεις ότι κερδίζεις ζήτα να κλείσει και το νήμα...κατά τον Αίαντα λογικά είναι οκ.


    Μαϊντανέ γύρνα πλευρό ρε...

    Εννοείται ότι θα κάνει ότι τον βολεύει, τζουτζούκο μου. Όπως κάνετε κι εσείς που ανοίγετε πολιορκία που είναι για δύο πλευρές και βάζετε μέσα ότι να 'ναι. Εκτός από τους υποτακτικούς που σας δίνουν στρατιωτικές, πατήματα και...τον παλαιολόγο τους, ακόμα...;(

    Άλλωστε, δεν είναι η πρώτη φορά. Και στον Άλφα δεν σας πήραν οι Τάμα την άδεια, για να βάλουν μέσα τον χαϊβαν...? Αλίμονο τους αν τον έβαζαν χωρίς να προσκυνήσουν και να φιλήσουν το χεράκι του νονού. Κι αυτούς απέξω δεν τους αφήνατε, στα καφενεία που ανοίγατε στον Άλφα...?;)

    Ότι θέλει ο καθένας λοιπόν τζουτζούκο μου. Ότι τον βολεύει, ακριβώς όπως το 'πες. Ειδικά εδώ που ο καθένας, τους τρίτους τους χρεώνει ως αποθήκες σε όποιον δε γουστάρει (ή καλύτερα να πω, σε όποιον έχει καψουρευτεί..?;().

    Ο Έψιλον είναι ο σέρβερ της χαράς του παιδιού. Αφήστε λοιπόν τα παιδιά να παίξουν.

    Μην τους χαλάτε το όνειρο, ότι κερδίζουν...:D

    Αίαντα μην μου στεναχωριέσαι. Μπορεί ο Ιάσωνας να πάρει καμιά αναφορά και να κάνει καταμέτρηση Τάγμα vs Ntalin και να λέει ότι κερδίζει. Να είσαι απίκο στο φόρουμ να τον χειροκροτήσεις.


    Ιάσωνα μην μου παρεξηγηθείς, γλεντάω λίγο τον Αιαντούκο που είναι τσαχπινογαργαλιάρης.

    Εγώ λέω πάλι να κηρύξουν οι ΜΟΛ πόλεμο εναντίον όλου του Άλφα, να βαρέσουν όπου βρουν και στην (συνολική) καταμέτρηση που θα κάνουν, να βάλουν ότι κέρδισαν Φεύγα και Τάγμα.;(

    Συνηθίζεται πολύ τελευταία, αυτό το μοντελάκι...<3

    Εκεί να δεις γλέντια, Τραμπάκουλά μου...μέχρι του χρόνου θα γλεντάμε...:P