Posts by radek123

    Zapewne na innych forach też był temat poruszony np na niemieckim, angielskim i tam też pewnie zgłaszano. Powiedzmy sobie jasno Ikariam nie jest już tą grą co kiedyś był.

    Nie mówię, że GF ma tę grę za nic ale chyba jest ona niżej w hierarchii swoich produkcji.

    Kiedyś była wyżej to na bieżąco były naprawianie wszelakie bugi, dodawanie nowe opcje, nowe aktualizacje a nawet były ankiety gdzie gracze mogli wybrać jedną z trzech nowości głosując na forum. :).


    Jeśli przez tyle lat bo bodaj od 2014 roku nic z tym rynkiem nie zrobiono to i się nie zrobi choć pomysły są wszelakie i nie winiłbym naszych operatorów gry za taki stan rzeczy - to sprawa całej społeczności międzynarodowej.Z tego co wiem

    ( może się mylę) to ikariam jest w tej samej wersji dla wszystkich krajów.


    Czarny rynek jest i dłuuugo będzie więc :closedthread: :closedthread:

    :closedthread::closedthread:


    Tymczasem temat fuzji jeszcze nie jest wyczerpany. Chciałbym zapytać jak obliczono, że 4 serwery wystarczą dla wszystkich graczy z PL w rozsądny sposób chcących mieć rozklad dóbr luksusowych i cudów:?:

    Ile miejsc lub wysp jest na jednym nowym serwerze i czy ta liczba jest identyczna dla wszystkich światów:?:(w tym tych starych).

    To zrób tak jak mówię napisz do twórców gry i załatw to skoro twierdzisz że da się to zrobić tylko się pospiesz bo zaraz zaczyna się łączenie czasu masz mało na działanie i daj znać co załatwiłeś udowadnij nam wszystkim że się mylimy i da się to zrobić

    Co ja mam załatwić? Daje propozycję naprawy Ikariam, reszta zależy od Twórców i od ich dobrej woli, a jak się uda to twój czas chwały na polu bitwy Czarny się skończy i zaczniesz budować domki:)

    Ta dyskusja dotyczy Fuzji a nie czarnego rynku. Idź płakać gdzieś indziej, otwórz sobie nowy temat i tam nabijaj posty.

    Tak wracając do tematu fuzji to jak wyglądają światy Alpha - Gamma - Epsilon?

    Jakbyście mieli podać po top 3 najsilniejszych sojuszy( wg Was nie koniecznie rankingu) z każdego z tych serwerów oraz gdzie sytuacja jest najgorętsza w kwestii walk tzn gdzie najwięcej walczą?

    Co tak zależy ci Czarny Chłopie na pozostawieniu Czarnego Rynku? Temat Czarnego Rynku jest wielu graczom niewygodny a tak naprawdę jak go nie będzie to da wiele promieni słońca IKARIAM.

    Czarny rynek sam w sobie nie jest problemem. Problemem jest to, że nie ma żadnych ograniczeń do niego zastosowanych, bo nie oszukujmy się, że podatek wbudowany w czarny rynek to nie ma żadnego znaczenia.


    Poza tym to nie jest temat odnośnie czarnego rynku tylko fuzji samej w sobie. Jak masz zamiar codziennie płakać na temat budynku to załóż sobie osobny wątek i tam zaproponuj jakie dodać zmiany przy następnej aktualizacji.

    1.Czarny rynek ma sens jeśli można brać w ika do 30 dni urlopu .

    Np gracz A ma konflikt z graczem B i obaj maja po 300 k rg i setki tysięcy lub miliony dlugu na godzine.

    8)Nagle gracz B idzie/ucieka na urlop a ty co masz zrobić?

    A) Zwolnić armię i robić nową jak jaśnie Pan wróci?

    B) pójść solidarnie na urlop?

    C) ponosić ogromne straty złota za nic?

    POWINNO SIĘ!

    D) Wprowadzić zasadę, że na urlopie traci się złoto

    ========================

    Dodatkowo zamienić Czarny rynek w swoisty magazyn do przechowywania WŁASNEGO RG z limitem np 75 k rg.

    Po wpłacie i wypłacie rg mógłby być jakiś coldown, który by trzeba było odczekać by móc pobrać lub wpłacić rg ponownie.

    W ten sposób czarny rynek służyłby do walki z takimi natrętami urlopowymi i ograniczyłby magazynowanie rg do np 75 rg na gracza i ten gracz NIE MÓGŁBY GO NIKOMU SPRZEDAĆ TYLKO SAMEMU SOBIE NA LIMIT WPŁACAĆ I WYPŁACAĆ. :/


    I po co ja to piszę w sumie? - już kilka lat temu to proponowałem i inni gracze pewnie też i co i nic . Pomysł jest i jeśli jest możliwy do wprowadzenia to jest to jedyna opcja poza skasowaniem budynku.

    Pozdrawiam.

    Co do czarnego rynku to zostaje jeszcze on do usunięcia lub modyfikacji tak by można było na nim trzymać własne rg z jakimś limitem i coldownem wpłaty i wypłaty rg. :)a nie przesyłać między graczem A-B

    Niestety ale z Twoim pomysłem Czarny Rynek straci sens, najlepiej pozbyć się go z gry i szanse graczy w rg się wyrównają i zaczną mieć sens jakakolwiek bitwa:)

    Dla mnie mogliby zlikwidować ale pewien sens jest na takich gości co walczą a potem uciekają na urlop na tydzień - ty zniszczysz armię a on wróci i Cię zjedzie... A tak cyk i masz stały zestaw nie za duży powiedzmy do 50 k rg. Wtedy ktoś zdąży z sojuszu podpłynąć:)

    Dobra już wiem, że nie można mieć 2 kont na tym samym serwerze w jednym lobby. Jednym zdaniem :thumbup: jeśli ktoś ma jedno konto a :thumbdown: jak ktoś gra na kilku serwerach w tym tych najmłodszych .

    :closedthread:

    Co do czarnego rynku to zostaje jeszcze on do usunięcia lub modyfikacji tak by można było na nim trzymać własne rg z jakimś limitem i coldownem wpłaty i wypłaty rg. :)a nie przesyłać między graczem A-B

    Fuzja z lobby budzi wiele pytań u mnie i wielu moich znajomych wiec piszę i w ich imieniu.

    ================================

    Oto kilka przykładów może Art lub Ingolf będą znali odpowiedź jeśli tak dzięki.

    1)Np, Ktoś ma konto na serwerach s4 s7 z jednym lobby czy może wybrać dla obu jeden serwer docelowy i podpisać zgodnie z regulaminem wspólne IP? Czy też jedno konto w które wylądowało się trochę ambry przepadnie:?:

    2)Np, Ktoś ma 1 konto na serwerach, które pozostaną po fuzji a drugie połączone w lobby na serwerze które trzeba przenieść na docelowy. Czy będzie można przenieś te 1 konto na serwer gdzie się ma się te pierwsze czy te drugie przepadnie:?:

    3)Dotyczy powyższych. Czy wogle jest opcja by mieć 2 konta w jednym lobby na jednym serwerze :?:Bez tego będzie ciężko, bo przy małej liczbie serwerów docelowych wielu graczy by straciło na tej fuzji wiele kont(po 10-40 mln ro z historią od 2008 roku:!:) , na które też troche ambry wykorzystali.

    4)Jeśli nie na powyższe 3 pytanie czyli kompletna rezygnacja z gry wielu graczy to czy można oddzielić konto z lobby na inny e-mail by móc to zrobić ręcznie jak za poprzedniej fuzji

    5)czy będą ograniczenia przenoszenia konta np z Bety będzie można dać na ostatni docelowy?


    Jest jeszcze wiele pytań ale będę wdzięczny za uzyskanie odpowiedzi na te. Póki co nie wiemy na czym stoimy i jak powiedział Lord Feniks czy dalej coś inwestować do czasu fuzji czy poczekać na fuzje faktyczną i zobaczyć na własne oczy i oby one nie wyglądały tak =O lub tak;(. Pozdrawiam.

    No to musiało nastąpić jeśli zrobiło się tyle tych serwerów ale z drugiej strony trochę za mało jest serwerów docelowych... I ta fuzja powinna być zrobiona już kilka lat temu ale dobra nie czepiam się. ;)

    ============================

    (Pytanie:!:) Wcześniej nie było lobby więc nie było tego typu problemu.

    Co mam zrobić jeśli mam w lobby 2 konta na różnych serwerach do zamknięcia np s4 i s7. Czy mogę je przerzucić oba na jeden serwer zachowując wspólne Ip a pomagając sobie dzięki temu w rozbudowie kopalń, w które to lata inwestowalem ? Jakby to wyglądało wtedy? Wchodzi się na lobby i można kliknąć 1 z 2 kont na tym samym serwerze :?:Czy to będzie możliwe czy trzeba iść na 2 inne serwery. :?:

    1.Czarny Rynek. Pomysł na Czarny Rynek

    2.Piraci wypad przez to że powodują multi - choć dobrze, że są mniejsze zyski co poprawiono... odziwo dało się... Zauważyć problem... Nie to co z rynkiem

    3.Runda bitwy max 5-10 min - szybsze rozstrzygnięcia - wtedy należałoby zwiększyć wszystkie prędkości jednostek proporcjonalnie o x2-x3

    4. Cuda Ares - Hermes - Hades rozszerzyć na inne miasta niż tylko nasze - Ares szybsza flota bez pomocniczych w początkach walk lub też możliwość wielokrotnego dzielenia armi przy braku pomocniczych lub kucharzy przy ich małej ilości kiedy walczy się w kilku bitwach na początku - Hermes - szybszy załadunek przy plądrowaniu - Hades marmur też za jednostki poległe w innych miastach.

    (Kolos wiadomo, że nie może być inny jak na swoje miasta - podobnie Demeter ale co by było jakby Hefek działał tylko u nas tzn w obronie czy Posejdon tylko między miastami? Dlatego dziwi mnie to, że są te cuda gorszego sortu jak Hades - Hermes - Ares usunąć je lub rozszerzyć na obce miasta wtedy będą bardziej konkurencjne)

    5. Fuzja światów-by było z kim grać walczyć a nawet... podpisać traktat dóbr kulturowych

    6. Cuda bez wpływu na resztę tzn zaniżanie z premedytacją. Każdy by miał sam 100 % to ma 5 lvl cudu

    - masz 80 %to proszę bardzo masz ty sam 4 lvl a nie komunizm i karanie reszty za to, że im zależy mieć 5 lvl przez co muszą dawać np 130 % konwersji za delikwentów.

    7.Dodanie być może jakiś specjalnych strategicznych miejsc dodających bonusy tym którzy je kontrolują - temat do rozwinięcia a ja idę już spać


    Wróciłem na forum poczytać po około roku lub więcej i bez zmian jest wszystko więc nie róbmy sobie nadzieii, że coś się zmieni za kolejny.

    Dodam tylko, że zmiany spowodowały by też, że bardziej warto byłoby zakupić ambre co chyba interesuje właścicieli gry (rozumiem to i nie mam nic przeciwko, że na siebie zarabiają dobrowolnymi mikropłatnościami ) do zobaczenia chyba za rok z tymi samymi-podobnymi pomysłami ;)


    .

    3)wsi spokojna - wsi wesoła

    Sam budujesz swoją wyspę za pomocą kilku legalnych wpłacaczy, z którymi masz wspólne Ip

    Jak to wygląda w obecnych czasach z zapraszaniem do rozgrywki? Liczę się z tym, że w choćby taki sposób, mogę rozwinąć moje wysepki do momentu zbliżonego w centrum. Obecnie nie widzę opcji zapraszania znajomych do wspólnej gry, a innego pomysłu na przytarganie koło mnie znajomych/graczy/kogokolwiek nie widzę. Czy to się odblokowuje po kilku dniach?

    Patrz punkt 2. Tyczy się to również znajomych - w ten sposób znajomy może grać z Tobą na wyspach-taki ze wspólnym IP też.

    Kondensator masz dużo racji, dość kiepsko zaczyna się na odludziu,jednakże te pozycje 50:50 też z czasem będą się wyludniać. No ale nie po to się gra na nowym serwerze by grać tam samemu.


    Jest jednak kilka sposobów na,, lepszy,, start.

    1)już wcześniej trzeba sobie przygotować z kilka e-maili by te złe próby, które wywalają w niepożądane miejsce usuwać - kasując konto mając nadzieję, że kolejny respawn będzie lepszy

    2)zostajesz gdzie jesteś, dochodzisz do badania ekspansja, budujesz pałac, zbierasz surowce na nową kolonie i zakładasz ją już gdzie Ci się podoba, stawiasz rezydencje i później przenosisz stolicę, kasujesz te miasto,, pośrodku niczego,,

    Musisz się wtedy liczyć, że to potrwa długo - będziesz w tyle za innymi co jest słabe biorąc pod uwagę, że ten serwer ma kilka dni a nie lat.


    3)wsi spokojna - wsi wesoła

    Sam budujesz swoją wyspę za pomocą kilku legalnych wpłacaczy, z którymi masz wspólne Ip


    4)Kupujesz ambre i robisz przeniesienie miasta - by słono zapłacić za to co inni dostali za darmo.


    Powinni dać możliwość linkowania znajomych jak kiedyś, choćby na pierwsze 2-3 dni serwera, multi i tak będą w przyszłości a dość fajnie się gra z grupką znajomych -jest wtedy lepsza motywacja, bo znasz tych ludzi.


    To chyba wszystkie opcje.

    Pozdrawiam ;)

    Drodzy Gracze,


    Już 16 września otworzymy dla Was nowy serwer specjalny Herakles którego parametry będą następujące:


    40% wyższe wydobycie Marmuru oraz Materiału Budowlanego

    25% szybsze wznoszenie budynków

    25% szybsze statki handlowe


    Wasz Zespół Ikariam


    Według mnie

    Ustawienia serwera w miarę ok, bo nie ma żadnych bonusów do wydobycia siarki czy rekrutacji. Za to można szybciej się rozbudować oraz inne takie mini konta do trzymania rg ;).

    Tak tylko, że jakaś taka zmiana, która cokolwiek zmieniała ReAlNie tzn dodano jakiś nowy budynek, dodane udogodnienia czy zmiany w mechanice gry itd to nie pamiętam kiedy miały miejsce.


    Bo takie aktualizacje typu :


    Aktualizacja nie niesie za sobą widocznych zmian dla graczy.


    To ja mogę codziennie ogłaszać jak chcecie i kto mi udowodni, że nie ma żadnej aktualizacji, która nie niesie za sobą widocznych zmian dla graczy :) :S:?:

    Z drugiej strony to logiczne przecież - bo jeszcze nam się może wydać, że te aktualizacje to mają być dla nas graczy, że mają polepszyć, urozmaicić grę - jeszcze tego by brakowało :D


    Ale ok to ich gra i nic nie muszą robić, też z jakiej racji mamy wymagać, chcą to zrobią nie to nie zrobią może kiedyś zamkną albo po prostu gracze odejdą od gry co się coraz częściej dzieje.

    Szkoda, bo ikariam jest unikalną grą przegladarkową - może już Ci co odpowiadali za jej sukcec po prostu nie zarządzają nią teraz lub uznano, że nie warto nad nią dalej pracować tylko jest plan by wycisnąć tę cytrynę do ostatniej kropli soku i zgasić światło.


    Gry przegladarkowe nie są już chyba tak popularne jak kiedyś.

    Tymczasem idą poważne długo oczekiwane zmiany ;):S


    To jak z tym wirusem chyba - Taka aktualizacja bezobjawowa :D

    • Witajcie!

    W dniu 15.09 około godziny 10:00 na nasze serwery zostanie wgrana aktualizacja gry:


    Aktualizacja nie niesie za sobą widocznych zmian dla graczy.


    Wasz Ikariam Team

    Nowy Serwer Zephyros 10.06.2020

    Nowy Serwer Zelos 6.03.2020

    Nowy Serwer Thanatos (4.12.2019)


    Wychodzi na to, że pierwsza połowa września :) Trzeba czekać na informację.

    11.06. 2019 - Posejdon

    12.09.2019 - Sikron

    4.12.2019 - Thananatos

    6.03.2020 - Zelos

    10.06.2020 - Zephyros


    Kolejny przewiduje na 09.2020 hmm powiedzmy, że 12 dzień tego miesiąca ;)


    Sugeruje nazwę Pandemium lub PlaNdemium :S.


    Ciekawe jakie będą ustawienia. Z tego co obserwuje to niestety już każdy nowy serwer jest specjalny, kto wie, który był ostatni ze zwykłymi ustawieniami bez żadnych bonusów - tylko zwykła prędkość x1 :?:


    Kertoip ma sporo racji. Jest takie przysłowie, że okazja czyni złodzieja.

    I co trzeba z tym zrobić? - Zlikwidować okazję:!:(czarny rynek, piratów,) - haha tak po raz 10 001 :D


    Jednakże jeżeli nikt z tym nic nie robi to pozostaje tylko ustalić swoje własne zasady i grać tylko z graczami, którzy ich przestrzegają - naprawdę na logikę nie ma sensu ich łamać. Ci którzy dobiorą się w ekipy i wybiorą się na nowy serwer powinni to zrozumieć z powodu tego , że właśnie po to idą na ten nowy serwer :!:.


    Realnie podchodząc do sprawy to wg mnie zapomnijcie, że będzie wiele takich honorowych drużyn po 20-40 graczy, bo i tylu wam nie potrzeba. Wystarczą z dwie ekipy po max 10-15 graczy i macie dobrą zabawę na wiele miesięcy - może lat. Zróbcie sobie jakieś założenia, tak jak proponowałem np z tym czarnym rynkiem, że korzystać wolno tylko do max na 12 h przed rozpoczęciem wojny i później ten budynek nie istnieje. To główna przyczyna, która zniechęca do walk - tasiemce - i w ten sposób już tego problemu nie macie - tylko trzeba być uczciwym do końca wojny - szczególnie kiedy się przegrywa i coraz ciężej wypełniać sloty bez pomocy z ryneczku ;).


    Ja właśnie już kiedyś stoczyłem dwie takie wojny sojuszowe bez czarnego rynku na takich zasadach i wszyscy żeśmy byli zadowoleni - nikt nie oszukiwał więc wiem, że MOŻNA I DA SIĘ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ.

    To nie łamie żadnego regulaminu ikariam.


    Powodzenia, życzę by i Wam się udało.8)

    Masakra z Wami, wieczne marudzenie i czarnowidztwo, zero inicjatywy i chęci.
    Ika jakie jest kazdy widzi i na pewno nie zmienią tego Wasze smety radek123, Son of Darkness, nie chcecie, nie grajcie i tyle.

    A tych ktorym jeszcze chce sie grac, a nie tylko wylewac frustracje w smetnych postach zapraszam do wspolnego tworzenia nowego regulaminu naszych rozgrywek.
    Zaczac trzeba od zmiany myslenia.

    Mówienie o tym co się nie podoba większości graczy to nie marudzenie tylko konstruktywna krytyka, bo przy tym podajemy i komentujemy rozmaite pomysły, które naprawiłyby ikariama.


    Macie jakieś swoje plany i pomysły na serwer to bardzo dobrze, fajnie że są jeszcze tacy gracze, którzy coś inicjują i chcą się zaangażować ale czasami wszystko się komplikuje przez to co niszczy każdy serwer po pewnym czasie i trzeba o tym głośno mówić.


    Jeśli mogę coś doradzić to po prostu zróbcie sobie dwie drużyny na tylu ilu was jest. Jeśli np 20 to po 10 graczy

    10 to po 5 i po prostu grać we własnym gronie drużyną X na drużynę Y.

    Jeśli gra się z uczciwymi ludźmi to i czarny rynek za bardzo nie przeszkadza, bo mogą mieć go obie drużyny tylko trzeba ustalić pewne ramy. Takie jak np, że można pobrać rg z magazynu tylko do momentu na 12 godzin przed rozpoczęciem wojny i później już 0 pobierania i granie tylko na własnej produkcji. Kontroluje się łatwo dzięki rankingowi sojuszy - Handlarz - wartość nie może rosnąć więc przy tym jakieś zakazy sprzedawania /kupowania surowców w czasie wojny ale kto ma czas na handel kiedy porty poblokowane i wróg u bram miasta ;).


    To jeden z kilku systemów, które można wprowadzić między sojuszami by rozgrywka była skończona - bo w ten sposób jest zawsze czym walczyć i pewność, że w końcu ktoś wygra, bo bez czarnego rynku nie da się zbyt długo utrzymywać tylko z własnej produkcji wielu bitew. :)

    Krygonit :

    ,, Nie wiadomo czy będą jakieś bonusy i zmiany. Nigdzie nie pisałem "chodźcie na nowy serwer bo będzie całkiem inna mechanika gry niż na pozostałych".

    Dodałem ten post żeby poinformować innych graczy o tym, że na najbliższym serwerze zagra większa ilość osób niż zazwyczaj,,

    ---------------------------------------------------------

    A ok czyli po prostu ma być większa aktywność. Cóż ja Wam życzę żeby ten nowy serwer się udał, sam mam za mało czasu by angażować się w kolejne serwery ale cieszę się, że powstaje kolejny serwer - mając nadzieję, że przybliża on nas do FUZJI SERWERÓW. Wtedy może też poczulibyśmy się jak dawniej w tych 2012 - 2015

    ,,, to jest ten post - aby poinformować starych wyjadaczy i nowych graczy, że niedługo będą mogli poczuć klimat ikariam podobny do tego z lat 2012-2015 ^^,,


    Piraci - data wprowadzenia 2012 ;)

    Czarny rynek - data wprowadzenia 2013 8) - więc nie wiem o co biega?

    Co takiego ma mieć ten serwer, bo brak piratów i czarnego rynku to raczej nie z tego co dedukuję. (A na takim serwerze bez czarnego rynku i piratów to może bym zagrał)


    Pewnie znowu jakieś bonusy na wydobycie surowców + szybkość rekrutacji przy tej samej maksymalnej ilości handlowek czy slotów na polach bitew :D. Tłumy są zawsze na 3 miesiące ale zobaczymy jak zobaczymy ustawienia serwera :)