Posts by oratios

γιατί βρε? τι σου εκανα?

επειδη σε καρπαζωσαμε εδω και εδω και μπήκατε ολοι διακοπές?

βρε εσυ δεν ησουνα που ελεγες οτι δε πρεπει να βριζουμε στο παιχνιδι?

βρε μην παρεκτρεπεσαι....

φαντάσου να πλήρωνες και διατροφή τι θα γινόταν.. απαπααα

ηρέμησε βρε, θα παθεις τίποτα
    ισα ισα εσυ θα επρεπε να εχεις συνηθισει πλεον να τρως ξυλο

εσυ δεν εισαι στην συμμαχιαρα που κομπαζες οτι τους κανει ολους κουμαντο?

μα ειναι δυνατον να εισαι τοσο παιχτουρα και να εκνευριζεσαι τοσο ευκολα?

Sting 2 χρονια μετά τον γαμμα:

Απο τις απογευματινές ώρες ευρίσκομαι σε διακοπές.

Μετά από 9 χρόνια περίπου παιχνιδιού, ο παίκτης phainomenoN με τον τροπο παιχνιδιου του με αναγκασε να μπω σε διακοπές ξανά.

Εγω λοιπόν επειδη τα παντελονια μου τα φορω για να με ζεσταινουν και οχι για να τα τιμω χαχαχα αναγνωριζω παρά το κομπλεξ μου οτι ειναι ο μοναδικος παικτης μεσα σε αυτα τα 9 χρονια που με εβγαλε διακοπές (εις διπλουν κιολας) με το λιμάνι μου κλειστό αυτη τη φορά, καθοτι βγηκα διακοπές πανικοβλακας εεε πανικοβλητος εννοω.

Ευγε (και παλι) νεαρέ !!!!!

-
    Σταθμός στόλων 4 SΤING (ΛΑΒΑ ) KapetanFasarias (TAKHS )
    -
    Σταθμός στόλων 7 SΤING (ΛΑΒΑ ) KapetanFasarias (ΣΑΣ ΠΑΩ ΤΡΕΝΟ )
    -
    Σταθμός στόλων 7 SΤING (ΛΑΒΑ ) KapetanFasarias (ΒΑΣΙΛΙΑΣ-jeruu )
    -
    Σταθμός στόλων 7 SΤING (ΛΑΒΑ ) KapetanFasarias (ΤΡΟΜΟΣ ΠΑΝΤΟΥ )
    -
    Σταθμός στόλων 7 SΤING (ΛΑΒΑ ) KapetanFasarias (ΑΡΧΟΝΤΑΣ )

παππου βρηκες τιποτα?

αμα δε βρηκες ξυδακι, ισως σε κανα διωρο να ειμαι οφ

Θα μπορουσε να γινει μια επαναφορά στην εκδοση 8.1.0 μολις εχει χρονο η εταιρεια....
    επιπροσθετα ειμαστε αρκετά ενταξει με αυτες τις εκδοσεις και δε χρειαζεται να αλλαξει κατι αλλο....σε γενικές γραμμές. Και σιγουρα οχι ο event handler και δομές που υπάρχουν από το γενάρη του 2013

καλησπέρα
    νομιζω στην παραπάνω ανάλυση πρεπει να υπολογιστει και ο κοπος για να παει μια ακαδημια στο 32, και αν αξιζει με τα υλικα των τελευταιων επιπεδων να κανεις πειράματα..
    Επίσης πρεπει να υπολογιστεί και το πόσο χρυσό τρωει η καθε επιλογη απο τις δυο...
    εννοείται πως οταν θες μαξ ταχυτητα εχεις και επιστημονες και πειράματα

Αν το τραβήξω λίγο ακόμα για να δούμε αν συμφέρει η χρήση των πειραμάτων, αυτό εξαρτάται από τον τρέχων ρυθμό παραγωγής πόντων έρευνας που έχει ο παίκτης.

Θεωρώντας ότι η παραγωγή πόντων έρευνας ενός πειράματος μπορεί να επαναλαμβάνεται κάθε 4 ώρες, αυτό σημαίνει ότι ένα πείραμα έχει ελάχιστο ρυθμό παραγωγής 717,25 πόντους έρευνας ανά ώρα και μέγιστο ρυθμό παραγωγής ‭55.147,25‬ πόντους έρευνας

Κατά συνέπεια, αν ο ρυθμός παραγωγής πόντων έρευνας που έχει ο παίκτης είναι κάτω από τον τρέχοντα ρυθμό παραγωγής των πειραμάτων, τότε τα πειράματα είναι ασύμφορα, στην αντίθετη περίπτωση είναι επιβεβλημένα.

πάντα συμφέρει το πειραμα κατα τη γνωμη μου....

καποιος που παταει ενα πειραμα καθε 2η μερα (ειτε με δυο τρεις πολεις σε γυαλι ειτε με μετατροπες ειτε ειτε ειτε) κερδιζει 4.5κ ερευνητικους την ωρα για το επομενο διημερο

οι ακαδημιες απο 27-28 και πανω δεν συμφέρει να τις πας (εκτος αν εχεις αλλο λογο) οποτε εχοντας 11 ακαδημιες στο 28 θα παρεις πόσο? 3κ την ωρα? βαλε 5κ αν εχεις και επιστημονικο τερμα....

μπροστα σε αυτο το ποσο λοιπον μια χαρά ειναι τα 4.5κ που σου δινει το πειραμα

(φημες ανεπιβεβαιωτες λενε οτι 12 ακαδημιες 32ρες και 25ρι επιστημονικο δινουν 7400 λαμπες την ωρα)

Αν λες για το Ikipedia δεν υπαρχει εδω και χρόνια...
    υπαρχουν καποιοι οδηγοι σε αυτο εδω το φορουμ καθως και στα ξενογλωσσα αν μεταφράσεις

Μόνο δεκα χρόνια υπάρχουν οι κινητες...
    δηλαδη αν εσυ το ανακαλυπτες αυτο πριν ενα χρονο θα επρεπε να αλλαξει τοτε? και γιατι να αλλαξει? τους συμπαικτες σου τους ρωτησες αν θελουν? η μονο τη συμμαχια σου? Η πλειοψηφια των παικτων θελει τις κινητες ακριβως για να χτυπαει με αυτο το τροπο...

Και παλι ομως θα σου πω οτι ο λογος υπαρξης της κινητης δεν ειναι στη πειρατεια....
    η κινητη ειναι αυτο που σου δινει την επιλογή να τη στησεις διπλα στον αντιπαλο σου και να τον χτυπησεις και εσυ ειτε πειρατικα ειτε στρατιωτικα...

Δηλαδη αν ο αντιπαλος σου εφερνε μια κανονικη του πολη εκει που ειστε εσεις και σας χτυπαγε καθε μερα θα επρεπε να απαγορευτουν οι μεταφορές πολεων η να μπει πάλι οριο επιθεσεων?

Δεν εχει καμια λογικη αυτη η προταση... ελπιζω να το βλεπεις και εσυ

εχεις δικιο
    δεν ειναι η μοναδικη χρηση της κινητης ηθελα να πω
    και προφανως ειναι ακυρη σαν ιδεα μιας που αχρηστευει ολη τη χρησιμοτητα της...

ενα και μονο παράδειγμα... καποιος που την βαζει σε ενα ηφαιστο η ποσειδωνα για να εχει μικροτερο cooldown θα πρεπει να περιμενει ενα μηνα για να την παει σε κολοσσο η καποιο αλλο θαυμα? ποια η χρησιμοτητα σε αυτο?