Posts by Alemdar

bu arada ufak bir ekleme san─▒r─▒m yeni gelen g├╝ncellemelerle birlikte 10 20 kere tam ├Âd├╝l ald─▒ktan sonra ├Âd├╝l biktar─▒ belli bir s├╝reli─čine d├╝┼č├╝yor gibi zamanla d├╝zeldi ama benimki

barbar nas─▒l yap─▒l─▒r (rizeli)

SALDIRI VE B─░R─░MLER

* ilk ├Ânce yap─▒lmas─▒ gereken buhar devini ara┼čt─▒rmak barbara 50. tur d─▒┼č─▒nda asla hoplitle girilmemeli buhar devleri minimum dev say─▒s─▒ (200-250)

* ilk ├Âlme buharlarda ├Ârs varken 22-24. turda falan ba┼čl─▒yor ├Ârss├╝z barbar─▒ 33-34 e kadar g├Ât├╝rebilirsiniz (ama ├Ârs kullan─▒lmad─▒─č─▒ndan 28. levenden sonra sura 5-7 dev b─▒rakmaya ba┼člicaks─▒n─▒z)

* ├Ârs ile beraber 44. tura kadar g├Ât├╝rmenizi tavsiye ederim 44. turda gaarnizon a┼č─▒ld─▒─č─▒ndan sava┼č biraz daha b├╝y├╝k bir ordu istiyor ondan dolay─▒ u─čra┼čmas─▒ zor oluyor

* benim tavsiyem olan birlik 210 t├╝fek 450 buhar(├ž├╝nk├╝ sura ├Âl├╝cekler say─▒lar─▒ yava┼č yava┼č azal─▒cak) 48havan topu 24 ┼čahmerdan 20 a┼č├ž─▒ 20 hekim 60 balon (44de gider)

* k─▒l─▒├ž ustas─▒ ├žok de─či┼čken 34. turda b─▒rak─▒cam derseniz e─čer 300 tane yeter 44e gidicem derseniz 1k-1.5 laz─▒m ama g├Âz├╝n├╝z rakam─▒na korkmas─▒n ├ž├╝nk├╝ barbar 43├╝n ganimeti 180k

* e─čer tam anlam─▒ylar b├╝y├╝k garnizon sava┼č─▒ yapabilicek bir ordunuz varsa kesinlikle 48 49za zorlay─▒n ├ž├╝nk├╝ 45ten sonraki her sava┼č 200k malzeme 49 300k malzeme b─▒rak─▒yor

* 49za gitmek i├žin ama istekler ├žok art─▒yor dev say─▒s─▒ 600-700lerde olmal─▒ t├╝fek├ži say─▒s─▒ 420-350 olmal─▒ ve havan toplar─▒ ile suru k─▒rmak i├žin bana dan─▒┼čman─▒z─▒ tavsiye ederim garnizon her barbar levelinde farkl─▒l─▒k g├Âsteriyor ├ž├╝nk├╝ genelde 3000-3500 birimde(44.turda 2.round 45te 4 46da 6 47 48de 7 8 49da 9-10 roundda) sur gelir havanlar─▒ o zaman yollamak laz─▒m

MERAK EDİLEN O KADAR GEMİM YOK MALZEMEYİ NASIL ÇEKERİM

* ilk ba┼čta barbar─▒ ciddiye al─▒n g├╝nl├╝k 500 600k l─▒k bi malzeme alabiliyorsunuz buradan bunun i├žin ├Âzel s├Âm├╝rge ┼čart

* s├Âm├╝rgeyi malzemeyi at─▒ca─č─▒n─▒z adan─▒n yan─▒na at─▒n (15dkl─▒k mesafeye) s├Âm├╝rge adan─▒z tamamen bo┼č olsun bu sayede barbarlar oraya sald─▒rsa da sizin umrunuzda olmicak ve malzemeyi d├╝┼č├╝k seviye limandan da─č─▒tmicaks─▒n─▒z

* malzemeyi ├žekice─činiz ada ├╝zerinden sald─▒r─▒ yap─▒caks─▒n─▒z barbara

*** durum ┼ču barbar size k─▒sa bi s├╝re verir yenilenmek i├žin sizde malzemeyi ├žekice─činiz adadan(yan adadan) yani bak─▒n deniz yolu ile ticaret gemisi ile gidicek 1 gyrokopter yollicaks─▒n─▒z o birim kaybolur ve o geri gelene kadar (4saat 15 dk ) barbar k├Ây├╝ yenilenmez ve siz s├╝rekli ya─čmaya devam edersiniz

* diyelim ki 4 saatte de bo┼čaltamad─▒n─▒z 1 saat kala tekrar 1 gyro daha at─▒n o kaybolan birlikler genele kadar yenilenmez

DOLDUR BO┼×ALT

* doldur bo┼čalt sak─▒n ama sak─▒n yapmay─▒n farkl─▒ adadan sald─▒rd─▒─č─▒m─▒z i├žin 1 saat + 15 dk de─čil y├╝kleme anormal uzun s├╝rer ben ge├žen hata yapt─▒m toplar─▒ yanl─▒┼č g├Ânderdim barbar 46da 1g├╝n 3 saat y├╝klenmesini bekledim birimlerin

* siz 60 t├╝fek├ži daha az kullanmaya ├žal─▒┼č─▒rken kullanamazs─▒n─▒z ve o sava┼č─▒ kaybedersiniz

* t├╝m birliklerinizi tek seferde yollay─▒n

NEDEN BUHAR DEV─░ SAYISINI Y├ťKSEK TUTUYORUZ

* ├ž├╝nk├╝ buhar devlerinin can─▒ ┼č├Âyle 1000 can─▒ var sava┼ča girdi 900 kald─▒ o geri ├žekiliyor ├Âteki giriyor e─čer devlerin canlar─▒ %45 43e d├╝┼čt├╝yse hoplit gibi ├Âlmeye ba┼člar e─čer y├╝ksekse sadece sura 5 tane verirsiniz en fazla o da 22 level surdan sonra ba┼čl─▒yor

50 LEVEL BARBAR

* bu i┼čin ┼čov k─▒sm─▒ yapmak istiyen ├Âzelden yazar ama ├žok ak─▒l K├ór─▒ de─čil en en iyi ihtimalle 120 130 balon ├Âl├╝yor 1k da k─▒l─▒├ž

BARBAR S├ľM├ťM LEVEL─░NE GELD─░ NE YAP─░Y─░M

* y─▒k─▒n ├Ânce ve tekrar ayn─▒ yere s├Âm├╝rge at─▒n barbar 0lan─▒r korkunuz olmas─▒n ama o dada ba┼čka ┼čehriniz olmamal─▒

ALTIN KONUSU

* ├žok kokunu olmas─▒n ben sunucu ba┼člad─▒─č─▒ndan beri neredeyse 6-10k gp ile geziyorum barbardan gelen alt─▒n 6k gpyi besliyor

BARBAR 41-42 ─░├ç─░N ├ľZEL TAKT─░K (5level ├Ârs ┼čart ama )

* durum ┼ču normalde babar 41 42 de 130 ve 160 k─▒l─▒├ž ustas─▒ kaybedersiniz ben k─▒l─▒├ž ustas─▒na n├╝fus yettiremiyorum bundan dolay─▒ 7 tane dev fazla kay─▒pla k─▒l─▒├ž ustas─▒ kayb─▒m─▒ 0ra indiren taktik buldum

olay ┼č├Âyle sur tam anlam─▒yla y─▒k─▒lmad─▒k├ža yan saf sava┼ča girmez ben barbar 41de sur 3 par├ža y─▒k─▒l─▒yor siz orduyu d├╝zg├╝n bi ┼čekilde b├Âler ve ilk partla havan toplar─▒n─▒ yollarsan─▒z ve 2. partta ┼čahmerdan yollarsan─▒z ilk part sava┼ča girdi─či gibi sava┼čtan ├žekip 3. raunda havans─▒z girmi┼č olursunuz ┼čahmerdan 15 level ├╝st├╝ sura vurmaz bundan dolay─▒ sur asla y─▒k─▒lmaz ve 1 par├ža kal─▒r b├Âyle olunca adam─▒n hoplitleri bitip k─▒l─▒├ž ustalar─▒ ├Ân safa ge├žer zamanla sizde k─▒l─▒├ž ustas─▒ kaybetmezsiniz

* en sona do─čru suru k─▒rmak i├žin 12 havan yollaman─▒z gerekir ama

UYARI

bak─▒n 44. barbar─▒ yapmay─▒n garnizon b├╝y├╝ce─činden birimleriniz da─č─▒n─▒k olabilir 43├╝ yenin b─▒rak─▒n

ba┼čka sorusu olan arkada┼člar oyun i├žerisinden aeneas ta rizeli ismi ile oynamaya devam etmekteyim bana yazabilirler

• Aeneas
    • Aeneas