Posts by Gro

    Engem szerencsére a színes keretek és hasonlók nem hatnak meg annyira, hogy hajlandó legyek értük pénzt kiadni. Ha minden ember olyan lenne, mint én, félő hogy elég gyorsan összeomlana a világgazdaság, mert a gazdasági tevékenységek mögött álló szolgáltatások/stb. 90%-át értelmetlen pénz/idő/erőforrás-pazarlásnak tekinteném :)


    Ladym óvatosan akkor azokkal a gépekkel. A porallergia veszélyes dolog :D


    Szerencsére papot nem kell hívni :D Virágok sem kellenek, bármilyen szépek, jobban szeretem őket, ha a hozzájuk tartozó növényen maradnak és bevégezhetik természetbeni feladatukat -- miattam ne halálozzanak el idejekorán. Meg amúgy valószínűleg közülük jópárra allergiás vagyok, úgyhogy ha temetnétek is lehet egy nagy tüsszentéssel egybekötve feltámadnék :D

    Már egyébként is kezdek jobban lenni, meg szerencsére tudom annyira a tankönyvet, hogy azért mert azt gondolnám, hogy a halálomon vagyok, nem jelenti azt, hogy tényleg. Szerencsére szakmai ártalom, hogy muszáj vagyok jól viselni a férfináthát, különben asszem most azonnal kiugorhatnék az ablakon, amint valami magas épület közelébe jutok (itt a házban max. az üvegszilánkok jelentetnének rám veszélyt egy ilyen manőver során) :D


    Egyébként a discordunkon általában aránylag nyugalom van. Az idő jelentős részében max. minket tudnál elkapni arrafelé, néha 1-2 rendbontót, meg néha 1-2 a kocsmában ritkán vendégeskedő játékost, esetleg pár külföldi spammert :)


    Egy kávét kérek.

    Kedves Játékosok!


    Trockij mostantól teljes jogú csapattagként folytatja mind GO, mind MOD munkásságát :)

    Gratulálunk, és kitartást, türelmet kívánunk neki :)


    További szép napot!

    Üdvözlettel:

    ikariam.hu Csapat

    Na látom Murphy megint nyert. Minden izgalom akkor történik, ha a korcsmáros távol tartózkodik :)

    Leutaztam vidékre pár napra, ennek örömére sikerült is összeszednem valami férfináthát :D


    Ladym kitartást a csodás tanfolyamhoz. Ha jól gondolom a végére elmondják, hogy csak akkor vagy jó, ha a legújabb windowst minden előfizetéssel aktiválsz, és a frissítéseket legalább a megjelenésük előtt 3 hónappal feltelepíted :S (és persze figyeljetek mert rengeteg ájfont és 600ft-os raklapot lehet nyerni/vásárolni a neten, ki ne hagyjátok az izgi "lehetőséget") :D


    Nuttika vendégem egy limonádéra (extra borravaló felszámlázva, ha már a kocsmárosnak magának kellett leadni az italrendelést) :P Ladym is vendégem egyre.

    Én egy gyógykombót, meg valami védőmaszkot kérek a kávém mellé, hogy a vírusokat ne szórjam szét :)



    Szép estét! :)


    Szőlőlé (avagy must) kiszolgálva. Borokat hozom, bár még kell a mustnak pár hónap (év?) hogy jó bor legyen belőle :D

    Ladym a csodatanfolyamhoz kitartást :( kár, hogy a viccelődésem valóra vált, hogy első hét végére talán el is juttok oda, melyik gombot kell megnyomni azon a dobozon :S


    Csaby az új városhoz gratula :)


    Qiux meg tudom erősíteni.

    A kocsmáros bármit örömmel beszerez a multivitamintól kezdve a jégen át, a folyékony nitrogénen keresztül, a plutónium-257-ig (élt 43 milliomod-másodpercet), természetesen megfelelő fizetség esetén -- és persze mindezt megfejelve egy kiadós jattal, ami 10% plusz további sokszor 10% bónusz a kérdéses áru beszerezhetősége függvényében ;) :D


    A szokásos kávémat kérném. Meg egy levocetirizint.

    Sziasztok! :)


    Kitartást a csodás tanfolyamhoz Ladym. Limonádéra a vendégem vagy :)

    Zsum, köszönöm, nagy vonalakban igen, minden rendben velem szerencsére; kisebb kellemetlenségek, apróságok folyamatában történnek, de a nagyobb fontosabb dolgok szempontjából szerencsére minden rendben. Bár az allergiaszezon (is) kezdődik sajnos, a jó idő átka, nah :D de ennyi áldozat belefér :D

    Remélem jó volt a kirándulás Csaby :)


    Kérnék egy dupla ír kávét, aztán begubózok a könyvemmel a kandalló mellé a sarokba.

    A kalóztoplistánál, ha a serleg ikon fölé húzod az egeret, elvileg kiírja :)


    Ladym kitartást. Feltételezem az első 1 órában arról fognak beszélni, hogy azt a nagy gombot kell megnyomni, hogy bekapcsoljon a gép. A 4. tanórára talán eljuttok oda, hogy akkor Internet Explorer :D


    Ladymnek egy hatalmas adag kávé, opciónálisan nagy adag rivotrillal ízesítve. Nekem jó lesz egy átlagos adag kávé is átlagos adag rivotril nélkül :)

    Csaby is a vendégem egy kávéra :)

    Egy forrásmegjelelölés jól esett volna a cikk végén, bár alapvetően a Házipatikán megbízható tartalmakat közölnek le, de akkor is, na :)

    No de sebaj, megiszom a kis kávémat, hátha az segít ezen az ügyön :)


    A diétás sört sajnos víznek hívják :D légy óvatos, mit kívánsz :D


    Mondanám, hogy arra az internetes tanfolyamra kíváncsi lennék. De valószínűleg csak megemelné a vérnyomásomat, arra pedig nincs nagy szükségem :)

    Egy kávét kérek, Csaby is vendégem egyre.

    Kávé mint zsírégető? Ha ennek lenne valós alapja, akkor én csontsovány lennék. Pedig jó volna... meginni egy kávét egyszerűbb, mint éhezni és/vagy edzeni jó sokat :D

    (Bár ebből inkább utóbbi bizonyul hasznosnak a gyakorlatban) :)


    Ladym volt az már 1 éve is :)

    Ez egyébként már a második szerverösszevonás volt. Az első még... idejét sem tudom mikor volt már, akkor még nem is voltam team-tag :)

    De jelenleg csak Alpha, Beta, Gamma maradtak + Warserver meg amit azóta ránk nyitottak (ami szerencsére nem sok).


    Egy kávét kérek, hátha lottósorsolás alapon jön elő a fogyasztó tulajdonsága és sikerül kihúznom a nyerő pakkot :)



    U.i.: hja majd elfelejtettem, én is a boros felé hajlok mint 7. város.

    Asszem anno én ezt a sorrendet követtem: 1. Kő, 2. Bor, 3. Kén, 4-5. Kő/Kristály, 6. Bor, 7. Kő, 8. Kén, 9. Kristály, 10. Kő, 11. Bor ... a 12. városig meg már nem jutottam el, de az valószínűleg kristály lett volna :)

    Kénből a depóhoz, palotához meglepően sok kell, de ha katonákra nem kell költened belőle, előre lehet hozni a kristályt a 8. helyre, csak lehet utána nehezebb lesz a 9. város megépítése. Bár most az új építési helyekkel és a módosított raktárakkal meg bővített költségcsökkentő épületekkel lehetséges, hogy meg lehet kerülni a borsos kén árakat. Hja és a költségcsökkentő házakat (ácsmester és társai) lehetőleg maxold ki mihamarabb ;)

    My szerver már nem is létezik :) (reméljük azért a kocsma még igen) :D

    Igazából a több kocsma azért nem lenne csak szerencsés, mert az az egy sem termel elég forgalmat. Kettő csak garantálná, hogy egyik vagy másik igen hamar becsődöljön :)


    Bár egyébként fun fact... az új fórum létrehozásával a szabályok kötelező érvényűen egységesítve lettek, így a kocsmaszabályzat be lett tiltva. Ergo már nincs kocsmaszabályzat (hivatalosan sajnos kocsma sem, csak ezt mi nem vesszük tudomásul) és így a kocsmáros csak kötözködni kezd, ha a vendég rendelés és/vagy fizetés nélkül távozik :)


    Egy kávét kérek.

    Szia Gabcy!


    Feltételezem az akadémiára gondolsz (a templomban nem érdemes kísérletezni, ha nem akarod magadra haragítani az isteneket) :)


    A kísérletnél a maximum felhasználható kristály mennyisége 300.000 --- ami függ az acc méretétől (ha jól emlékszem a tudósok pontszámmal összefüggésben). Egy bizonyos szint fölött a végeredmény mindenhogyan 300.000-re jön ki (egy jóval nagyobb szám 100-(optikusszintje)%-a is 300.000 felett lesz) azonban a kapott kutatópontok száma növekszik, vagyis az arány javul.


    Normál esetben az átváltási arány 2:1 (300k kristályért 150k égőt kapsz). 32-es optikusnál a 300k kristályért ~220k égő jár, és így tovább.

    Miután elég nagy vagy, mindig 300.000 kristály lesz a kísérlet ára, azonban minél magasabb szintű az optikus, annál több égőt fogsz érte cserébe kapni.

    Üdv.: Gro

    Ladym javulj :)

    Zsum, hát igen, sajnos ez a játék meg úgy minden egyéb is már jó ideje elveszítette a varázsát :(


    Hát, ha ez a tendencia folytatódik, akkor lehet, hogy idén is mirelit nyuszi lesz a menü húsvétkor :D

    De azért reméljük, hogy addigra a felelősöknek sikerül előfizetniük a jó időre.


    Egy gyógykombót kérek, nekem is fájt ma kicsit a torkom. Meg egy kis rumra is benevezek akkor már :)

    A statisztika néha csinál fura dolgokat. Van aki panaszkodik, hogy 0 pontot ír hozzá. Talán összpontszámról is érkezett már ilyen panasz. Mindenesetre ezek általában a statisztika következő frissülésekor spontán rendeződni szoktak.


    Persze az is meglehet, hogy az inaktív volt és pálmafás lett acc valóban tiltásra került (ha mást nem, törlődés és acc áthelyezés kapcsán a rendszer által)

    Na még valami: van arról nyilvános stat, hogy melyik szerver mikor indult?


    azt látod a belépésnél, h melyik hány napos.. :)

    vagy ennél pontosabb adatot szeretnél tudni?

    A játékban látod, mikor indult a szerver, ehhez menj a verziószámra. Ott pedig nyisd meg a világ információ fület és látod, mikor indult a szerver.

    A ki és miért részbe inkább nem mennék bele, mert nincs értelme :)


    Sajna a régi fórum már csak az emlékeinkben él, pedig egyetértek, volt ott sok hasznos, értékes dolog; de hát sajnos ezzel a vacakkal kell beérnünk, ami itt most van, feltéve, ha itt nem fogják és törlik megint a kb. 1 évnél régebbi posztokat :D

    Kedves Játékosok!


    Kis fordítási infó, aki még nem találkozott az új verzióval érkező elemekkel a játékban:

    A "Dockyard" a magyar fordításban a rendkívül találó "Dokk" nevet kapta.

    A "Freighter" típusú hajókkal pedig "Teherhajó" néven találkozhattok a játék magyar fordításában.


    Érkezik egy új verziófrissítés 8.10.1. néven (elvileg legkésőbb ma - 2023.03.16. - 15:00-ig), ami elvileg nem okoz majd különösebb - pár percnél tovább tartó - fennakadást.

    A verzió a következő az új verzióban jelentkező hibákat rendeltetett javítani:

    • Hadügyi nézet - szóródott/hiányzó teherhajók hadihajóként voltak megjelenítve
    • Az arany ikon a teherhajók ikonnal összecsúszott, ha a "Rettentő adószakértő" prémium funkció aktív volt, ezt elvileg javították
    • Szállítás nézet - a max. gomb elvileg most már megfelelően működik akkor is ha vannak teherhajók
    • Dokk - az épület fejlesztése lehetséges volt, ha a város már nem felelt meg az építési kritériumoknak
    • Kereskedőflotta nézet - a teherhajók száma mostmár megfelelően lesz kijelezve
    • Kereskedőflotta nézet - a hajók teljes kapacitása mostmár figyelembe veszi a flottához adott teherhajókat is

    Jó játékot! :)

    Üdvözlettel:

    Ikariam.hu Csapat



    Rég láttalak :)

    Igen, sajnos valaki(!) egyszer fogta magát, és törölt minden X dátumnál régebbi posztot a fórumról. Sajnos sok magas eszmei értékű post és téma is elveszett, illetve olyanok, amik bár újragyárthatóak, ez rengeteg pluszmunkát jelentene, amire nem biztos, hogy lesz vállalkozó (pl. egyes külföldi közösségek FAQ témái) :S


    Hát az elmúlt pár hónapban valóban vezettek be pár igen érdekes újítást. Hogy ettől jobb-e nekünk, arról nem tudok nyilatkozni :)