Posts by komef38

Sevgili y├Âneticiler ve oyuncular,

son d├Ânemde ilk 50 de ittifakl─▒ ittifaks─▒z milyonlar─▒n art─▒k s─▒radan hale geldi─či gp hesaplar─▒ mevcut. bir ├žok sosyal plaftormda gp bug'u oldu─ču s├Âyleniyor. anlayamad─▒─č─▒m forumda kimse bu durumdan ┼čikayet├ži olmam─▒┼č, dile getirmemi┼č herkes mi bu durumdan mutlu? isim vermeden oynad─▒─č─▒m serverlarda bak─▒yorum baz─▒ ittifaklar─▒n gp rakamlar─▒ u├žmu┼č gitmi┼č.

biz neden bu oyunu oynayal─▒m?

oyun kurallar─▒ ├žer├ževesinde bu oyunu oynayan bizler neden bu oyunu oynamaya devam edelim?

evet belki birileri gelip burada beni k├╝├ž├╝msemeye ├žal─▒┼č─▒p, ele┼čtirebilecek ama insaf ya. c─▒lk─▒ ├ž─▒km─▒┼č durumda oyunun. ortam, eski dostluklar i├žin oynad─▒─č─▒m─▒z oyuna ┼čahs─▒m ad─▒na bakas─▒m gelmiyor. yine birileri gelip, bakma oyuna bize ne diyecek ama haram olsun bunu f─▒rsata ├ževirenlere.

lojmanda, aile kantini ├žavu┼ču idim. yine lojmanlarda kal─▒yordum, tursilden alkole kadar sipari┼či verip kdv'siz sat─▒┼č─▒n─▒ yap─▒yorduk. lojman i├žinde kar┼č─▒mda pideci, biraz yukar─▒da da─č gazinosu denilen restoran vard─▒. devrelerim sayesinde g├╝zel yemekler yiyip, rahat├ža tak─▒l─▒yordum. 64 kg gidip 86 kg gelmi┼čtim. gizli gizli alkol i├žer, odama g├Ât├╝r├╝rd├╝m. pek askerlik yapmad─▒m gibi, sivilde yapt─▒─č─▒m i┼če paralellik g├Âsteriyor diye, birde kayseriliyim diye kantini vermi┼člerdi. en g├╝zelide 3-5 er d─▒┼č─▒nda herkes sivil idi. o b├Âl├╝kte, taburda, alayda ter├Âr estiren komutanlar─▒n davran─▒┼člar─▒ 180 derece de─či┼čikti. belkide havac─▒ olmak belkide lojman. iyi ki gitmi┼čim, bedelli yapmam─▒┼č─▒m. hala g├Âr├╝┼čt├╝─č├╝m komutanlar, arkada┼člar. yanl─▒┼č anla┼č─▒lmas─▒n bedelliye kar┼č─▒ de─čilim an─▒lar─▒ bol bol biriktirmi┼čim anlam─▒nda dedim.

Oyunu mu b─▒rak─▒yorlarm─▒┼č? ├ľnce yalan─▒ b─▒raks─▒nlar.

Bunlar─▒n oyunu b─▒rakmas─▒, her sigara zamm─▒ geldi─činde sigaray─▒ b─▒rakanlar gibidir.

B─▒rakacak adam, mesaj yay─▒nlama gere─či bile duymaz. Bla bla bla...

Bizim T├╝rk oyuncular, kahvehanelerde ├╝lkeyi kurtaran yurtta┼člar gibi.

Di─čer ├╝lke oyuncular─▒ adamlar─▒ s─▒k─▒┼čt─▒r─▒p duruyor talepler do─črultusunda.

Umar─▒m ayn─▒ ├╝lke oyuncular─▒ bu gemi i┼činde de bast─▒r─▒rlar, yap─▒lacak de─či┼čiklik netle┼čmi┼č olur.

hesap alt─▒n kas─▒yor, bende belediye :)

foruma girebilen herkesin oyun tecr├╝besi ├╝st seviyeye yak─▒nd─▒r zaten. arada bir foruma girip, tart─▒┼čmalara bak─▒yorum.

bir ara omega'da sava┼č vard─▒ g├╝zel devam ediyordu sonra oda bitti.

dostlar olmasa hi├ž ├žekilmez. kimi hat─▒r kimi ciddi manada keyif ald─▒─č─▒ i├žin devam ediyor. bende onlardan biriyim galiba, ondan da emin de─čilim. :)

Biri ├žald─▒ ise cidden b├╝y├╝k bir emek h─▒rs─▒zl─▒─č─▒

Hay─▒r, kendi i├žinizde ki ┼čifre payla┼č─▒mlar─▒ndan dolay─▒ biri ya da birilerinin i┼čg├╝zarl─▒─č─▒ ise buna yapacak bir ┼čey yok.

Ama adamlar, ┼čehirler y─▒k─▒l─▒p yerine rakip ittifak oyuncular─▒n─▒n multileri taraf─▒ndan ta┼č─▒nmalar oluyor diyor.

Geriye 2 ihtimal kal─▒yor

1) Rakip ittifak─▒n uzman ki┼čileri taraf─▒ndan hesaplar patlat─▒lm─▒┼č

2) Yine kendi i├žinizde ki bak─▒c─▒kl─▒ktan dolay─▒, rakip ittifak ile uzla┼čanlar kal─▒yor geriye.

Bence y├Ânetimin bu olay─▒ incelemesi gerekiyor. ─░lgiliarkada┼člara ge├žmi┼č olsun dileklerimi iletiyorum. G├╝ven ├Ânemlidir, g├╝venimizin sars─▒lmamas─▒ gerekir. Bunca y─▒ld─▒r oynar─▒m,y├Ânetimin hatal─▒ ya da yanl─▒ kararlar─▒ olmu┼čtur ama bu bir t─▒k ├Âtesi.

yav omega'da belediyeyi 39 yapcam 3,271,667 mermer ta┼č─▒maktan yoruldum art─▒k. son ┼čehrin kald─▒ ama bende art─▒k baka kal─▒yorum.. bu bitti diyorsun, k─▒┼člay─▒ y├╝kselteceksin 3.6m odun 2.5m mermer istiyor. gemi say─▒s─▒n─▒ m─▒ art─▒r─▒rs─▒n─▒z yoksa ald─▒─č─▒ miktar─▒ m─▒ bilmiyorum ama ├žekilmez bir hal almaya ba┼člad─▒.

Daha canl─▒. Blokla┼čma olsa bile sava┼č var, merdiven ┼čeklinde dostluklar yok. S├╝rekli sava┼č,kesim, ya─čma vs

aeneas'a gelin.hera'ya ge├žip bu tabloyu g├Âr├╝n yada ├Âng├Âren ┼čimdiden bir ├žok oyuncu oldu.

Tam olarak Ne demek istedi─čini anlamad─▒m ben dostm. Yani Aeneas daha m─▒ k├Ât├╝ onu mu demek istedin..?

Arkada┼člar merhaba,

Yeni a├ž─▒lan Global Server da bir ├žok ├╝lkeden oyuncular var. ─░nsan─▒n huyu, ruhu ve k├╝lt├╝r├╝ gere─či ileride bu i┼č illa ki milliyet├žilik boyutuna ge├žecek. Buna bende dahil. Devam eder miyim orada bilmiyorum ama neden ayr─▒ ayr─▒ T├╝rk ittifaklar─▒ kuruluyor? Na├žizane ├Ânerim, grupla┼čma olmadan tek ittifak ├╝zerinden devam etmek. Burda birbirimizi yesekte orada onlar─▒ yememiz gerekiyor diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ┼×imdiden 2 T├╝rk ittifak─▒ var, yorumlar─▒n─▒z olur ise bekliyorum. Benim gibi d├╝┼č├╝nenlerde vard─▒r, kar┼č─▒t d├╝┼č├╝nenlerde.

yav vedat her zaman ki gibi uzun, i├ži bo┼č ama hal├╝sinasyon dolu mesajlar─▒n─▒ yazmaya devam m─▒ ediyorsun?

omega'ya geldi─čin nicki, de─či┼čtirdi─čin nickleri hatta koordinatlar─▒n─▒ s├Âylettirme.

konu┼čma desem susmayacaks─▒n. sana y─▒llarca cevap verebilirim ama ├Ânceden i├ži daha dolu konu┼čurdun. y─▒llar seni pek b├╝y├╝tmemi┼č. ├čy_Zorlu Burhan'─▒n selam─▒ vard─▒, ├╝zerimde kalmas─▒n ne de olsa Allah'─▒n selam─▒.

"Arkada┼člar─▒n" yan─▒na geldi─činde dediklerini umar─▒m yapabilirsin.

Delta g├╝c├╝ ittifak─▒n─▒ tan─▒m─▒yorum ama, konu ba┼čl─▒─č─▒ d─▒┼č─▒nda cevap verdi─čim i├žin b├╝t├╝n samimiyetimle ├Âz├╝r dilerim. Sonra ki sava┼člarda kar┼č─▒l─▒kl─▒ k─▒l─▒├žlar─▒n─▒z keskin olsun.

Yok abi ya hi├ž ├Âyle anla┼čmam ittifak falan yok. ─░lk defa kurdum kurdu─čum yer ho┼čuma gitmedi silip ba┼čka yere kuray─▒m dedim bir t├╝rl├╝ silinmiyor deli oldum vallaha :D

├ľnce baska sehrine kur. Ondan sonra yikabilirsin :)

Anlad─▒m ne demek istedi─čini ama onu denemekten de korkuyorum sebebi ┼ču ya ba┼čka ┼čehre kurup silmeyi deneyip yine silinmezse aha i┼čte o zaman bina yerine ben ruhen y─▒k─▒lm─▒┼č olurum. ├ç├╝nk├╝ bende simetri hastal─▒─č─▒ var o sinirle 8m lik hesab─▒ komple y─▒k─▒p ikariam─▒ terkederim vallaha hahahahaa

o zaman bir arkada┼č─▒ndan ricac─▒ ol, senin yerine denesin sen denemeden sonucu ├Â─črenmi┼č ol :)

┼čimdi bu bir paradoks karde┼čim :) diplomasi puan─▒ sadece el├žilik y├╝kseldik├že artan bir ┼čey. Hem el├žili─či y─▒k─▒p hem diplomasi puan─▒n artmaz. biriyle ticaret anla┼čmas─▒ yapt─▒ysan el├žilik y─▒k─▒m─▒na m├╝saade etmez.

A─čz─▒na sa─čl─▒k ├╝stat. Soru soran arkada┼člar─▒ geri ├ževirmeyelim, birle┼čmeden sonra oyun reklam─▒n─▒ yapt─▒lar. Yeni oyuncular geldi, onlar─▒ kaybetmemek gerek. Biz dahil bir ├žo─čumuz tabirimden dolay─▒ affola ka┼čarlanm─▒┼č durumday─▒z. Yeni soluk olur, onlar─▒ oyunda tutmak gerekir.

aynen yunanl─▒lar. y─▒llar ├Ânce sigma da varlard─▒ can─▒m─▒z s─▒k─▒ld─▒k├ža denize d├Âk├╝yorduk sonradan b─▒rakm─▒┼člard─▒. google ├ževiriden ate┼čkes falan istemi┼člerdi. ittifak ismi yine ayn─▒ ittifakt─▒. 5-10 y─▒la kalmaz oyunda devam ederse, ├╝lkeler aras─▒ birle┼čme olacak bu noktaya gelece─čiz :)

destek alsam ne diye inkar edeyim karde┼čim? ├╝st├╝nden 6 aydan fazla zaman ge├žmi┼č, cezas─▒ m─▒ var, hele ki korkum mu var? asla. 130 ki┼čilik toplama kamp─▒. adamlarda koordinasyon zaten s─▒f─▒rd─▒, puan basanlar─▒n yar─▒s─▒n─▒ zaten al─▒yorduk. sonra hac─▒gil dedi bizim onlarla anla┼čmam─▒z var, 3 ittifak listeye girelim do─črusuyla yanl─▒┼č─▒yla kabul ettik. sanki kar┼č─▒nda kar─▒ncalar gibi an─▒nda ileti┼čimde olan bir ittifak varda nas─▒l ge├žersin diye hayrete giriyorsun. gitmi┼čler heraya 74 ki┼či, yar─▒n bir g├╝n kal─▒rlar 5-10 ki┼či da─č─▒l─▒rlar.

Ne kordinasyon sifir. Denge ile basa bas m├╝r kasan adamlara kordinasyon sifir diyorsun. Denge jitemi gecmek icin kac kere bota sarildi. G├╝ld├╝rmeyin kendinize ^^

denge ile ba┼ča ba┼č diyorsun denge'yi y├╝celtiyorsun ├Ânce ki mesajlar─▒nda ise s├╝rekli yeriyordun. ┼čizofrenik durum.

yeterince e─členceli adam─▒m, ama beni g├╝ld├╝remezsin ya da ki┼čiselle┼čtirerek konuyu manip├╝le ederek uzatamazs─▒n. bende o kadar sab─▒r maalesef yok. ben ├ž─▒k─▒yorum sayfadan. sen burada tak─▒lmaya devam et. keyfiniz daim olsun.