CHAOS(KAN) ile War Designers(WARD) Birleşmesi Hakkında - Pangaia3

• Öncelikle herkese merhaba,

Bu metni okuyacak ve vaktini ayıracak olanlara teşekkür ediyorum.

Yazağım şeyleri hem üzülerek hemde kızarak yazdığımı herkesin bilmesini isterim.

15 yıllık Ikariam oyuncusu olarak, Pangaia3 serverında "Cocuk Adam" olarak yeniden başladım. Kurduğum War Designers(WARD) ittifağı 2 ay gibi kısa bir sürede 6.lığa kadar çıkarttım. 20 kadar farklı ittifakla barış anlaşması yaparak aslında server içerisindeki savaşların şeklinin değişmesini sağladım. (tüm bunları bana destek olan 3-4 yabancı arkadaşım ile 4-5 türk arkadaşımla beraber gerçekleştirdik. İsim vermeyeceğim zan altında bırakmamak adına.

Şimdi gelelim neden dağıldık. Bu kadar hızlı sürede, bu kadar çok işbirliğin altına imza atmış bir ittifak neden dağıldı?

CHAOS ittifağından samimi ilişkiler kurduğum bir arkadaşım bizim onlara katılmamızı teklif etti.

İttifakta cok sayıda yabancı üyemizin olduğunu ve bu üyelerin tümünün geçişi halinde kabul edeceğimi belirttim ve karşı taraftan onay aldım. Tek şartım herkesin kabul edilmesiydi. Bu nedenle ittifağı dağıtmadan herkesin isminin olduğu bir liste gönderdim. 4 gün boyunca bizden geçişleri kontrol etmek adına bekledim daha sonrasında 104 kişilik ittifagımız 50 kişiye düştüğünde ittifagı dağıttım.

Ve CHAOS(KAN) WP grubuna eklenildim.

Burada şahit olduğum konuşmalar aşağıdaki gibidir. İyi okuyun, WP'den direk sizlere aktarıyorum isimsiz kimseyi zan altında bırakmamak adına ancak herkes kendisini biliyor :)

Cocuk adam: Hosbuldum, bizden gelecek olanların 90 kişisi yabancı 😅

X: Hoşgeldin yabancı fazla olayı kötü olmuş

Y: 90 kişinin kaçı aktif kanka, Hepsini tanıyor musun

Cocuk adam: Kanka hepsini nerdeyse ittifaga ben aldım özel cagırarak hicbiri suanda caus degil 1 hafta girmeyeni inaktife düşünce atıyoruz. 104 kişiydik 101i her gün aktif

Z: Türk arkadaşları alalım ancak yabancı sayısı çok fazla açıkçası ben ittifakta yabancı olmasinada pek sıcak bakmıyorudum şimdi 90 tane daha yabancı gelecek diyorsunuz bunun değerlendirmesini bi yapalım.

(bu sırada zaten bizi kabul etmişlerdi ancak R yapılmaya başlandı. Nedenini bilmiyorum, verilen bir sözün üzerine geçişler başlamışken ittifak dağılmışken bu yaşanıyor.)

Cocuk adam: X ile görüstük bunu ok demisti / 15 tane türkümüz var sadece diğerlerini de bırakamam. Hepsi bana güvenip size basvuruyor. Listeyi atmıstım X'e. Yani böyle bi istek ve talep varsa bana söyleseydiniz ittifagı dagıtmazdım. Basvurmaya baslamıslar sizin kabul etmenizi bekliyorlar.

Z: Bu gelecek olanların koordinasyonuyla ilgilenecek misin ? Gp basılması gerektiğinde yada savas yapılması gerektiğinde üstlerine düşeni yapmalarını sen sağlayacak misin ? Yabancılarla uğraşmak meşakkatli iş.

Cocuk adam: İlgilenirim ama yapmak istemiyorlarsada zorlamam cıkartmak isterseniz size kalmış. Ben ittifakta hic kimseyi zoraki bir duruma sokmamaya calıstım demokratik şekilde herkes söz hakkı alıp kendi davranısını sergileyebiliyordu. Savas varsa elbette gireriz, ilgileniriz, sirküler mesajlarını ben çekerim (123 ile). 2 ayda getirdim bu duruma ward'ı, çok uğraştık. Simdi biz ilgilenemeyiz demeniz biraz şaşırttı acıkcası cunku Y'ye dedim bi rol istemiyorum diye. Bunları neden Y ile konustuk o zaman daha yetkin biriyle konussaydık, suan herkes bosa cıkıp beklemek zorunda kalmazdı. Aynı ilgiyi kendi ittifagımda da gösteriyordum size gecmemizin bana getireceği yük bu halde daha fazla ayrıca.

T: Y bir söz vermiş, sözünü ezdirmek olmaz ama ittifağın şartlarına tabii olacaklar.

Y: (Daha yetkin biriyle neden konusmadık o zaman ittifagı dagıtmazdım mesajını alıntılayarak) Arkadaş çok haklı

T: Daha önceden konuşsaydık, başka şekilde hallederdik.

Y: Ben bu durumu kendi kendime uydurup buyrun gelin demedim (bize gelin teklifini yapan arkadaş bu, ittifagına bilgi verdiğini ve kendi kendine hareket etmediğini söylüyor)

Bu sırada daha detaylı konuşmalar yapıldı, ortam ılımlaştı. Ben ilgilenebileceğimi söyledim, CHAOS(KAN) ise ilgilenirsen devam edeceğiz şeklinde konuştu. Orta yolu bulmuş gibiydik.

Z: Bu ittifakta yaşanacak en ufak bir aksaklık tüm ikariam tr de yankılanır ki bunu istemem. 100 kişinin ben ittifaka gelmesine karşıyım ama madem söz verildi bizden söz vereni mahcup etmeyiz sözünü çiğnemeyiz.

Cocuk adam: Kaygınızı anlıyorum chaos u biliyorum 15 yıllık oyuncuyum bende, ama bunları sizinde düsünüp ona göre bize teklif sunmanız gerekiyordu eğer böyle bir durum varsa her seyi konusmamız lazımdı

T: Sorun tamamen bende tarık. İlgisizlikten, bizim durumundan haberimizin olduğu düşünülüyormuş. Ama şuan senin ittifakınında mağdur olmaması, sana da ayıp etmemek için uğraşıyoruz. Bunun için konusuyoruz.

Cocuk adam: Hocam ben yapıcı olmaya calısıyorum cümlelerimden anlayabilirsiniz köstekleşebiliriz ama sizde kendi aranızda konusmanız gerekiyordu o size bakan tarafı elbette.

Z: Herkes gelsin almaya yarından başlarız. Ama katkısı olmayanı yada ittifaka zarar vereni atarım bu senin için problem olacak mı?

Cocuk adam: Hocam ben hepsiyle iletisimim oldu, direk cıkarmak yerine öncelik diplomasidir. Cevap vermesse iki gün içinde çıkartabilirsiniz. İsterse yağma yesin sorun yok. Zaten ben herkese sunu dedim geçmek isteyen gelsin. 104 kisinin 104üde gelmeyebilir

......

T: Yüz dört mü 😅😅

Cocuk adam: Hocam bakmadık demeyin 😂 Kendi kendime gelin güvey olmusum gibi oluyor.

T: Yok yalan söyleyemem cidden bakmadım, burada tanıştım seninle şimdi. Belki bizi omikronda omegada deltada duymuşsundur. İkariamın en kalabalık dönemlerinde 100 kişi olmamışızdır.

.....

Bu sırada Lider ve kendisiyle tanışma fırsatını yakaladığım abi, kendisini tanıttı. Ve ittifakla ilgili bilgi verdi.

....

Daha sonra ittifak üyelerimizden bazılarının red yediğini öğrendim ve mesaj attım. Ve uyardım.

...

Cocuk adam: Tamamdır sırada bekleyen var cunku alırsan listeye bakıp güzel olur istiyosan ben buraya isimleri atiyim. 2 arkadaşımız reddedilmiş / neden reddedildiler?

Z: Basvururken warddan geldiklerini belirtmedikleri için.

Cocuk adam: Zaten o yüzden sana liste verildi - ward dan gelmeyip casusta olabilir içeriye aldıgın? Listeye göre alman daha doğru. Neyse.

Z: Sistem basit gelenler nerden geldiğini yazsin.

....

Ve işler koptu. Neden cunku bu konusmalardan 1 gün sonra hala yeni basvuru yapan arkadaslarımızı reddetmeye devam ettiler. Bende kendilerine şu mesajı gönderdim.

Cocuk adam: Bir arkadaşımızı reddettikten sonra yeniden ekran görüntüsünü atıp hala yed yemeye devam :) yazdım ve üzerine bir mesaj daha gönderdim.

herkese iyi oyunlar tanıstıgıma memnun oldum hepinizle tekrar ancak benden buraya kadar. koskoca bir ittifagı gelen talep üzerine dagıttım ve halen bununla karsılasmayı kabul etmiyorum. güncel bir reddetme mesajıdır bu.

Bazı arkadaşlara (isim vermiyorum harfte vermeyeceğim) duruşları için çok teşekkür ederim

aranızdan ayrılıyorum, benimle gelmek isteyenlerde olacaktır

özelden yazarsınız bir soru da veya diyalog için burada durmamın pek manası yok sizin özeliniz cunku

Sevgiler.

Olay şudur, bizi ittifağa çağırıyorlar ancak bizim detayımızdan haberleri yok. Koskoca bir ittifagı onlar için dağıttım ancak öneriyi ve olumlu tarafa yönelmesini işlerin ben sağladım. Hiçbir görev istemezken yeniden görev verilmesi konusunda sorun yok diyere talepkar oldum. Ancak bu süre zarfında arkadaşlarımızın isim listesi ellerinde olmalarına rağmen başvuruları reddetmeye devam ettiler.

Açıkcası koskoca CHAOS(KAN) ittifağının buralara kadar gelmesine üzüldüm. Umarım daha düzgün oyuncularla, daha sağlam adımlarla, sözlerinin erleri olarak yollarına devam ederler.

CHAOS'tan bireysel konuştuğum arkadaşlar dışında kimseyle birdaha oyunsal anlamda dahil olmak üzere hiç bir iletişimimiz olmayacak.

Ve son olarak,

War designers(WARD) ittifağı kaldığı yerden devam ediyor. Herkese kafa tutacağız.

Sevgiler.

:closedthread:

Leader of War Designers (WARD) from Pangaia3

• Topladık hocam yarısını, malesef öyle bir durum yaşattılar :)

eski ittifakını toplaman dileğiyle :)

seni ketenpereye getirmişler :)

• Z: Bu ittifakta yaşanacak en ufak bir aksaklık tüm ikariam tr de yankılanır ki bunu istemem. 100 kişinin ben ittifaka gelmesine karşıyım ama madem söz verildi bizden söz vereni mahcup etmeyiz sözünü çiğnemeyiz.

Bu cümleye çok güldüm :) İkariam tr'de hangi olay yankılanmış ki şimdiye kadar ? Bu kadar özgüven mi desem, dev aynasında tiyatro mu desem, çok nadir karşılaştığımız durumlar :) Yaş kaç bunu söyleyen arkadaşın ? Benim tahminim 15-22 arası :)

Yedi Denizin ve Epsilon Diyarı'nın Bir Zamanlar BarbarosPaşa'sı

LuciusVorenus

Şimdi Hera'da..

• Z: Bu ittifakta yaşanacak en ufak bir aksaklık tüm ikariam tr de yankılanır ki bunu istemem. 100 kişinin ben ittifaka gelmesine karşıyım ama madem söz verildi bizden söz vereni mahcup etmeyiz sözünü çiğnemeyiz.

Bu cümleye çok güldüm :) İkariam tr'de hangi olay yankılanmış ki şimdiye kadar ? Bu kadar özgüven mi desem, dev aynasında tiyatro mu desem, çok nadir karşılaştığımız durumlar :) Yaş kaç bunu söyleyen arkadaşın ? Benim tahminim 15-22 arası :)

Hocam inanın kimsenin yaşını ve kimliğini sormadım. Ancak bu konuşmaların hepsi gerçek, ekran görüntüsüyle desteklenen konuşmalar. Direk yapıştırdım. Koskoca ittifağın düştüğü durumu herkes görsün. Bunu bu hale getirenler utanmıyor, aksine destekleniyorlar. Bu kadar diyebilirim :) Zaten isimler önemsiz olaylar önemli bu sadece oyun. Duruş görmek istiyor insan.