Ikariam'ın Geleceği

• Öncelikle benim önerilerim oyundaki sorunlara %100 değil az da olsa yazılıma yatkın olmadığım için eksik olabilir.

Ama yinede az çok mantıkla hareket edecek olursak imkansız değil bana göre...

1. Buton sistemi gelebilir, oyun seçenekleri kısmına süre ile ilgili uzatma gelebilir.

a. suistimallere uğrar mı uğrar serverda herkes böyle tatile alsa kim kiminle savaşacak inaktif olmanın anlamı ne olacak diyebilirsiniz o yüzden oyun içi onaylatmalı sistem olursa en azından emekler çöp olmaz

2. Ticket üzerinden gameadminler hesabı dondurabilir

a. özel durumu olanlar evrağıyla vs. kanıtlarsa suistimal önlenmiş olur dilenen süre kadar tatil olmuş olur.

3. IP sistemi ile hesap başka kişiye devredilirse oyun içi hesap devri mümkün olur.

a. çalınma durumunda sorumluluk oyuncuda olmak şartıyla

4. Teknoloji gelişiyor, illaki çözümü vardır olmalı emekler zamanlar insanların eğlencesi askerlik(vatani hizmet),

a. yurtdışındaki belirli bölgelerdeki oyun oturumuna izin verilmemesi bu durum ülkeler arası transferi zorunlu hale getiriyor, çinde belirli bölgelerde ikariam yasak oyuna girilmiyor milyonluk hesapları düşünün

5. Mantıklı olalım emek verilmiş yıllar belli 3-4-5+ yıl oynayan oyuncular basit bir oyundaki sıkıntı yüzünden neden problem yaşıyor. Empati yapın milyonluk hesaplar var 10+mn veya 3-4 senelik hesapları min. üstelik ambro alımları varsa geçmişinde bunun hiçbir karşılığının olmaması nedir buyrun siz karar verin :?::/

Admiralnelson.png

KORKUP kaçmaktansa cesaret göster,

en büyük erdemdir içinden gelenleri söylemek...

• Bu arada Çin'de İkariam niye yasak ve bu nerede yazıyor? :/

Çinin tamamında değil belirli bölgelerinde yasak ?(

İttifaklar arası yazışmalarda söylemişlerdi oynayan oyuncular var çünkü adam hep oynuyordu neden yasak bilmiyorum ama bir sebebi olabilir topluluk kuralları konusunda her ülkenin durumu farklı olabiliyor. :/

Nasıl her ülkenin kültürüne karşı dikkat ediliyorsa oyunlarda aynı şey topluluk kuralları içinde olabilir. :whistling:

Admiralnelson.png

• Genclik nereye dogru gidiyor kendi gelecegini düsünmek yerine neler düsünüyor

yerimidir bilmem ama z kuşağının son çizgileri , y kuşağı ve daha fazlası için TAVERNA gececi team'A beklerim, buranın konusu dağılmasın ban yeriz

Admiralnelson.png

• Multi hesap açıp gelişimimizi engelleyen ve adada koloni atacak boşluk bırakmayan oyunculara ip ban istiyorum ben de. Ceza veriyorsunuz multi hesaplara 2-3 hafta sonra hesapları siliniyor madem ceza uygulamakta bu kadar hızlısınız multi hesapları oyundan direk silmek de elinizde demekki.

18imroz18 demiş liderimiz Snape zaten olayın yanıtını vermişte:

Bu geç silinen hesaplarla ilgili gereken düzeltmeler felan yeni güncelleme ile gelecekmi en azından inaktiflikte hesaplar pasif durumda gözükmeyebiliyordu. Üstelik haftalarca silinmeyen hesaplar olabiliyor mesela inaktiflikte de aynı durum var eğer askere gidecek olan varsa bu adamın durumunu da zora sokmuş olmaz mı buna zaten çözüm bekliyorduk bunun üstüne haftalardır açık kapalı kutu oyunu gibi olan hesaplara da bir yenilik gelse iyi olur

Şehir ışınlanması daha doğru bir ol olmazmı en azından güzel 30 seviyeli maden adalarını kapatmamış olurlar sizin fikriniz nedir bu konuda yani silinme olayında şirket yenilikçi ve etkin çözüm üretebilir diyorum ben

Admiralnelson.png

• Aklıma şu kültüreldeki bozucular geldi.

Ya mesela 100 oyuncu var sw'de yada 200 oyuncu hadi 150 olsun.

Kaynak yağmalıyacağım 50 kişi tanıdığım olsa 50si bana kalıyor ama bütün herkes birbirini tanıyordur. Adam inaktif olmuş yağmalıcam ama kültürel bozuluyor.

ACABA YENİ BİR ANTLAŞMA türü neden gelmesin dedim gelsin farklı içerikleri ve dinamikleri olan bir antlaşma

Kültürelde bozulmasın yani adam 2 günden fazla girmemişse bozulmasın bizde fırsattan istifade yağma atalım aktif olup olmadığı konusunda çok yöntem var ama bu tiyatroya belli puan karşılığı gelebilir.

Yeni antlaşma türü bir olgunlaşsın bir ara yazacağım ama korsan ve karaborsayı önleyen antlaşmalarda olabilir. Örneğin KORSAN BAĞLAYILICIĞI ANTLAŞMASI gibi barbarlardan kaynak elde ediyoruz birde extra olarak farklı bir kaynak elde edilme yöntemi nasıl olur

ESKİLERE yönelik ve puanı büyük olanlara yönelik DUNGEON HARİTALARI gelebilir. Bunların ayrıntısını sonra yazarım.

sizce nasıl olur :?:

Admiralnelson.png

• Bu oyunda ne zaman oyuncuların fikirleri önemsendi? Kendinizi kandırmayınız. Oyun para neredeyse oraya gidiyor... :)

• Bu oyunda ne zaman oyuncuların fikirleri önemsendi? Kendinizi kandırmayınız. Oyun para neredeyse oraya gidiyor... :)

Geri Bildirim Sistemi? :/

Görebileceğin her şirkette, her hastanede, her web sitesinde geri bildirim/iletişim bölümleri vardır. Ben 2009'da başladım bu oyuna. O zamandan bugüne kadar kullanıcı dostu bir çalışma yapıldığı görülmemiştir. "Kazan, daha çok kazan" mantığıyla hareket edilmiş ve daima ambrosia üzerine çalışmalar yürütülmüştür. Biz de zamanında çok öneri verdik. Şöyle olsun, böyle olsun, daha hareketli olur, daha çok oyuncu gelir vs. diye söyledik. Boşuna söylemişiz... Zaten asker ticareti ve karaborsadan sonra oyunun karakteri tamamen paraya döndü. Biz de Delta dünyasındaki FEAR ittifağı olarak oyunu bırakma kararı aldık. Meşgale olsun diye bir süredir oynuyorum yine. Fakat değişimin yine ambrosia üzerine olduğu açıkça görülüyor. Mobil uygulaması bile yıllardır doğru düzgün çalışmıyor. Geri bildirim sistemi varsa, ya okuyan dinleyen yok ya da biz beceremedik diyemiyorlar. Başka bir açıklaması yok maalesef...