Familia oFF - File de istorie [Rapoartele Aliantei oFF]

  • Noi stim ca #AiciNuENy...

    ...dar tot aici este si #FamiliaoFF


    În 2008 se lansa în România, Ikariam! Doua servere, Alpha si Beta, îşi aşteptau războinicii să construiască imperii şi să-şi înceapă luptele! După 14 ani de navigare de la Alpha la Ares, cu escale prin Ny, Omikron, Ypsilon, Sigma, noi, cei care formăm astăzi Familia oFF ne întoarcem la origini, în Lumea Alpha, unde fiecare dintre noi, sub o formă sau alta ne-am început povestea! Din 2008 până în 2012, cei mai vechi dintre noi am inceput in Alpha in alianta care poate sa se numeasca azi strabunicul aliantei oFF, apoi in 2012 in Omikron lua fiinta DVS alianta care urma sa-si pastreze structura pana azi. Azi, Familia oFF este urmasul de cinste a divolilor DVS! Am trecut împreună prin victorii şi înfrângeri, bucurii şi supărări, am întâlnit în călătoria noastră zmei ai serverelor, jucători care se credeau invincibili, dar am întâlnit şi oameni faini şi în orice escală am facut, am primit alături de noi oameni noi care azi sunt parte a acestei familii virtuale! Povestea noastră, a tuturor, nu se termină aici. Aş spune ca abia începe... din nou... în Alpha!


    Si, asa cum am învăţat acum 14 ani, toate poveştile în ikariam încep cu un JAF,

    de data asta PRIMELE de pe serverul Alpha, adunate intr-o sectiune speciala:

    DIRECTIA DE TAXE SI IMPOZITE


    Am luptat cu cine am putut, mai mici sau mai mari, ca o echipa:

    Contra CNV

    Contra QED

    Contra ASH

    Contra ANEYE

    Contra _SPR_

    Contra SAS

    Contra LOrD

    Contra Wars

    Contra SAW


    Am deranjat imperii mari, aliante cu putere pe Alpha, prin urmare ne-am atras primii mari rivali:

    Contra YKZ


    Am incercat sa ramanem prieteni cu cei pe care ii cunoastea si alaturi de care am crescut candva in Alpha, insa dragoste cu forta nu se face, prin urmare...

    am "mostenit" rivalitatea aliatilor nostri, razboaiele contra FED, in timp ce ei ne-au parasit:

    Contra FED


    Am realizat PRIMUL si SINGURUL Hall of Fame pe serverul Alpha, cel mai mare JAF realizat pe un raport UNIC

    dupa modelul de succes realizat inainte pe Ny:

    Hall of Fame pentru oFF


    Pentru ca multi jucatori pe alpha sunt "acoperiti" am luptat cu Undecoverii lumii pana cand i-am obligat sa-si recunoasca apartenenta:

    Acoperitii Alpha DESCOPERITI


    In casa aliatilor, prietenii au devenit rivali si au inceput sa isi arate adevarata fata iar din asta s-a nascut un Apostol care isi dorea

    Apocalipsa pentru oFF. L-am cinstit cum am stiut noi mai bine - Luptă și poezie:

    Apocalipsa dupa HUSEIN

    HUSEIN este EROUL


    Actiunile nostre atat militare cat si la piraterie au zguduit din temelie Lumea Alpha si au provocat liderii alianțelor sa își regândească strategiile, să se alieze, să creeze cea mai MARE coaliție din Alpha... contra oFF cu motto-ul deja celebru: AICI NU E NY! Asa a inceput iubirea între Puterile Alpha, alianțele de top ale serverului care ieri erau rivali, azi s-au unit pentru distrugerea dușmanului comun: Alianta oFF! Si.. am continuat:


    Contra Marilor Puteri ALPHA: FED + YKZ + M-W & Co.


    Si pentru ca "Cine se aseamana, se aduna", ei s-au unit, iar noi am primit alaturi de noi oameni de bine,

    jucatori activi care ne-au inteles luptele si s-au regasit din jocul loc, in jocul nostru!

    Alianta oFF este pentru toți cei care respectă reguli de bun simt și care inteleg ca ikariam e un joc!

    Blazonul-o-FFicial-al-aliantei-o-FF.png

    Din acest moment TOATE rapoartele Aliantei oFF:

    Lupte epice pe mare sau pe uscat, Jafuri la drumul mare, Hall of Fame, razboaie si batalii

    vor fii publicate in acest

    TOPIC DEDICAT ALIANTEI oFF

    dupa modelul acceptat de forumul Ikariam si Regulamentul acestuia pe toate comunitatile jocului.


    SĂ ÎNCEPEM CU ÎNCEPUTUL:



    A trecut Basescu prin FED si a vandut rachetele. Va facem cadou cateva, de gust?





  • :closedthread:



  • :closedthread:



    ***PanNtix: Atentie la postarea consescutiva, daca ai mai multe rapoarte de postat am sa te rog sa le pui intr-o singura postare sau sa rogi un coleg de alianta sa posteze si el.



  • ZbzeaFM.jpg


  • ZbzeaFM.jpg

  • ZbzeaFM.jpg




  • ZbzeaFM.jpg


  • ZbzeaFM.jpg

  • Edited once, last by -Goliath- ().

  • ZbzeaFM.jpg







  • :closedthread:

    ZbzeaFM.jpg

  • ZbzeaFM.jpg