Delta Server'inde Yapılan Hırsızlıklar.

• Herkese hayırlı geceler, iyi tartışmalar.

deli nin delta ya gelmesini istemedim ama muhittinin ısrarıyla geldiler.

Doğrudur, ben şevketin gelmesini istedim oda ricamı kırmadı emeğim var aramızda dostluk hukuku var diye benden yana olmayı tercih etti keza son savaştan sonra ben bizzat deli ocağına dahil olacaktım olaylar böyle olmasaydı kendisine sorarsanız söyler.

hain lik nedir bilirmisiniz savasta ceza alınca yanındaa ki oyuncuyu cekip rakibe git kes demektir...

Seni orda bırakan benim , sebebi de çok basit. Gammadan altın ve general deposu getirildi. Altın çekicektin, sana yöntemini anlattım kafanın dikine gittin hem kendin banlandın hemde depo banlandı. 3t Altın ve 4m gp senin yüzünden heba oldu ve sen bunu göz göre göre yaptın. Benim ozaman susmuş olmam senin doğru bir hareket yaptığın anlamına gelmiyor. İkinci sebebide var; oda şudur. 43-5 tarafında cephe büyütmek ve rakibi sıkıştırmak istiyorduk ve ozaman boşta sadece emirhan vardı hani şu yanında gezdiğin kişilerin HESABINI ÇALDIĞI (JOKZİLLA) bende ona dedimki acilen diğer tarafa ışın at böyle böyle oldu müdahale lazım oda ona istinaden seni bırakıp o tarafa geldi. DELTA GÜCÜ ittifakı son savaşta HAİN YUVASI gibiydi ÖZÜNDEN KOPMUŞ BİRİLERİNE ÇOK FAZLA BEL BAĞLAMIŞTI. İsim isim saymak istemiyorum onlar kendilerini biliyorlar. Bugüne kadar sana karşı hiç saygısızlık etmedim, çoğu zaman yaptığın düşündüğün şeyler yanlış olmasına rağmen sesimi çıkarmadım ama ne senin ne de bir başkasının saçma sapan ithamlarda bulunmasını kabul etmiyorum ne kendim nede ittifakım adına. Şevketin konusuna hiç girmek istemiyorum, o benim sırtımdaki en büyük yaradır. Sağolsun her dost dediğimiz sırtımızdan bıçağın eksik etmedi oda bunlardan biri olsun daha çok görürüz yaşımız genç.

Velhasıl kelam, iğneyi kendine cuvaldızı başkasına... Yaptığın şeylerin sana yapıldığını farzet, nasıl tepki verirdin ona göre iki düşün bir yaz.

• Benim hiç muhabbetim olmadı , olmazda . . .

chi den beri bir şeveket olayı olayı var ama hiç alanıma girmedi

Ama sizler söyledikçe iyiki de şevketle temas kurmamışım diyorum.

Tenekeyi altın suyuna batırsan yine teneke

altını çöpe atsan yine altın

Muti kardeşim sen altın olduğunu unutma tenekeler düşünsün!

Suskunluğum asaletimdendir... Her lafa verecek bir cevabım var...

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye... Mevlana

• Tuncay seni burda konu da görmeyi istemezdim :((

Lütfen sana yakışanı yap

hırsızları koruma . . .

Suskunluğum asaletimdendir... Her lafa verecek bir cevabım var...

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye... Mevlana

• Ama adamlarda haklı hani hesap patlatacak olsalar gp deposu olan hesapları patlatırlar hiç bir faydası olmayan bir işi neden yapsınlar ki..!?

"adamlarda hakli" diyorsun ki burda hirsizligi kimin yaptigini kimin hirsizlari savunduğunu işaret ediyorsun ama bunun farkinda degilsin.

ayrıca hic bir faydasi olmayan bir isi neden yapsinlar demissin o soruyu da caldiklari hesaplarin sehirlerini yikarak yerlerine som atmak için kullandıkları multi hesaplarin somlerini atan hirsiz ve hirsiz uşaklarina soracaksın. esas amaclarinin gp deposu ya da hesap patlatmak olmadigini bu hesaplarin sehirlerini yikarak adada yer kapmak oldugunu ben biliyorum da sen bilmiyorsun.

konuya hakim olman lazim ki yorum yapabilesin. ama malesef forumda canı sikilan kafasina estigi gibi yorum yapabiliyor. umarim bir daha kendini bos konusmus pozisyonuna sokmazsin. böyle durumlara şahit olunca üzülüyorum ben cunku =)

melih burdamisin ln bak fake forum hesapları ile gelip senin taklidini yapiyorlar =)

Adsız_19.png

• Adamlar da haklı derken, yani kendilerini savunurken sundukları argümanlar niteliğinde haklı diyorum, yoksa şuan yapılan ortada, ama belkide hiç birşey göründüğü gibi de değildir ne biliyim sonuçta net bir durum yok ortada, bende o yüzden yazılanlara göre yorum yapıyorum. Şuan beni tarafsız bir Amerikan mahkemelerinde ki jüri olarak düşün :) Bir şeylere karar vermek için veya yorum yapmak için illaki içinizde olmama gerek yok, sadece 2 taraflı beyanatlara göre durum tespiti yapıyorum :)

• Yerlerinin önemli olduğunu söylediğiniz iki adadan iki tane hesap;

bir tanesi yetmiş milyon puan bir tanesi otuz üç milyon puan ve ikimilyon altıyüz altını var

Çalan adam hacklayen adam sence bu hesaplar dururken üçbeş milyon puanlk hesaplrımı hacklar veya çalar

96-60.png

100-57_2.png

• yöneticilerimiz bu kendini ifşaa eden hırsızlar için neden sessiz anlamak zor tabiki buda demek oluyorki bu hırsızların barınması legal olan bir platforma para ve zaman harcamak çokda gerekli değil ... HIRSIZ DÜŞMANIM OLACAGINA MERT DÜŞMANIM OLSUN .. HIRSIZ DOSTUM OLACAGINA MERT DÜŞMANIM OLSUN

• Ben hâla bir kişinin hesabı nasıl çalınabiliyor anlamadım konuyu yakından takip ediyorum lakin hâla bu konuda aydınlatıcı bir beyan göremedim.

Hesaplarının çalındığını hararet ile iddia eden kıymetli arkadaşlar hesaplarının nasıl çalındığı ile ilgili hiçbir detay paylaşmamakta da bir o kadar ısrarcılar.

• Ben hâla bir kişinin hesabı nasıl çalınabiliyor anlamadım konuyu yakından takip ediyorum lakin hâla bu konuda aydınlatıcı bir beyan göremedim.

Hesaplarının çalındığını hararet ile iddia eden kıymetli arkadaşlar hesaplarının nasıl çalındığı ile ilgili hiçbir detay paylaşmamakta da bir o kadar ısrarcılar.

Muhammed okadar okuduğundan birşey anlayamadıysan bu senin problemin, hesapların asıl maillerine ulaşım yok; lobby de görünmüyorlar. Hesap sahipleri nerden bilicek? Siber suçlarda görevli polisler değiller ya? Bunu tespit etmek PannaCotta ve FastFooD 'un elinde olan birşey onlarda cevap vermek yardımcı olmak yerine susup olanlara çanak tutuyorlar buda oyunun güvenilirliğini son derece zedeliyor.

• Ben senin söylediğini anladım biri hesaba girdi ve kod oluşturup hesabı lobiden ayırdı ve yapmak istediğini yaptı diyorsun.

İyi ama hırsız diye itham ettiğiniz kişiler bu hesapların lobisine nasıl girdi ?

E-posta yı nerden biliyor hadi onu biliyor 4 aşamalı güvenlik şifresini nasıl biliyor ?

Haa bu konuda da diyorsanız ki "hack" vs gibi bir durum var; o zamanda bu konuda kanıt göstermeniz lazım.

Mesela bir link gönderilmiştir tıklaması saglanmıştır filan

Ben sizlere yalan söylüyorsunuz demek istemiyorum zira bir oyun için bu kadar zahmete tenezzül etmezsiniz ( 2008 den beri Deltayı bilirim bunun daha beterlerine tenezzül edenlerde olmuştur) ancak iddialarınızda boşluklar var ve o boşluklar dolmadıkça kimseyi ikna edemezsiniz.

• deli ocagı ve kan ittifakları gelmeden once deltada hiç hırsızlık olmazdı malum bu işin kitabını yazmıs sevkodan hesap nasıl çalınır öğrenebilirsiniz size detayları ile anlatacaktır

• Deltanın ilk oyuncularından birisi de benim.

Bu serverde ne dolaplar döndü ben çok iyi biliyorum ve sende ne dolaplar döndü gayet iyi biliyorsun..

sizlere dostça bir tavsiyem olacak zira gitmekte olduğunuz yolda bir sonuca varamadınız.

Birazcık da içinizde ki İrlandılıyı mı arasanız ?

Der susarım..

• Bir atasözü var. Düğün değil, bayram değil eniştem beni niye öptü. Enişte ile fazla yakınlaşmıycaksın. İki korsan önce Delta ittifakı yoğun korsan yapıyordu. Birçok hesap inceleye alınınca delta korsan yapmadı. Bu arada hesaplar el değişti tahmin ediyorum. Kimler o hesapları kontrol etti ise, korsan KP topladı ise hırsızlık oradan olmuştur. Çünkü çalınan hesaplar korsan yapan hesaplar.

9cj9lE.jpg

• içimizde iki irlandalı vardı ikisinide deli ocagına hakettiklerı yere yolladık bırı esaes dıgerı hakan sabbah başka irlandalı varsa onuda oraya yollarız

• Susman bos konusmandan iyidir.

Size daha acik nasil anlatabiliriz bilmiyorum.

Ticketlerde hesaplarin calindigi sabt. Fastfood tarafindan bunu yapanlar HIRSIZ olarak nitelendirilmis.

Ha bizim ilk saskinligimiz, oyun takiminin bu olayin HIRSIZLIk oldugunu kendilerinin beyan etmesine ragmen,

bir hafta uzerinden gecmesine ragmen bir yaptirim uygulamamasir.

ikinciside ; sizdeki, olaylarin ustunu kapatmaya calisma paniginin sebebi,

sizlerin dahli yoksa neden bu kadar ilgileniyosunuz bu konuyla ?

Der susarım..

Bos konusan biride bu arkadas.

incelemeler gecmise gore yapilacak zaten, biz niye korsani birakalim. Korsani yapip yapmadigimizi son gun listesinde gorebilirsiniz

İki korsan önce Delta ittifakı yoğun korsan yapıyordu. Birçok hesap inceleye alınınca delta korsan yapmadı. Bu arada hesaplar el değişti tahmin ediyorum. Kimler o hesapları kontrol etti ise, korsan KP topladı ise hırsızlık oradan olmuştur. Çünkü çalınan hesaplar korsan yapan hesaplar.

Edited once, last by Jilet ().

• Bos konusan biride bu arkadas.

incelemeler gecmise gore yapilacak zaten, biz niye korsani birakalim. Korsani yapip yapmadigimizi son gun listesinde gorebilirsiniz

Sen oyunu takip etmiyorsun heralde yada yazımı okumadın iki korsan öncesi listede delta yoktu. Büyüklerine danışırsan sana söylerler. Ayrıca benim gibi birçok oyuncu , bilhassa rakipleriniz gece gündüz adalarınızı takip ediyor. Boş yer gördüğünde söm atıyor. Askerde bir tabir var uyursan ölürsün. Uyursan tüm ittifakı öldürürsün. Deli ittifakı gece gündüz takip edip boş bulduğunda söm atınca hırsızmı oluyor. Bende hırsızlık olduğunu söylüyorum. Korsandaki eniştelerinize dikkat edin.

9cj9lE.jpg

• Saygısızca üslubuna değinmeden geçiyorum. Bahsetmeye değmez.

Öte yandan Fastfood'un yaşanan olayı hesap çalma olarak kabul etmesi sizlerin önünüze geleni hırsız diye itham etmenizi gerektirmez. Fastfood'un bu konuda da mı beyanı var ki sizler önünüze gelen her rakibinizi "hırsız" diye itham ediyorsunuz ?

Sizlerin iç hesaplaşmasının ceremesini neden biz çekmek zorundayız ?

• sen neyin ceremesini çekiyorsun? seni rahatsız eden nedir . hırsızlar bellidir delilleri ispatları gerekli yerlere iletilmiştir onlar kendilerini zaten biliyor senin bu işle alakan yoksa bu tedirginlik nedendir ..

çalınan hesaplar hala guvenlık nedenıyle dondurulmus !! madem ortada hırsızlık yok hesaplar neden açılmıyor ??? diye sormazlarmı

umarım oyun yönetimi bu konuyla alakalı adaleti sağlar

• Dostum siz yazdıklarınızı okuyor musunuz ?

Siz birini yada birilerini değil tüm rakiplerinizi itham ediyorsunuz.

Delil derken ? Nerede o delil ?

Adanızda boşalan yerleri alan arkadaşlarımızla mesajlaşmanız mı ?

Tam şu dakika biz bunları konuşurken merkezinizde 17 lik adalarınızdan bir yer daha kaptırdınız. Ne yani şimdi yine mi hesaplarınızı çaldık ?

• gereklı delıller oplara iletilmiştir gerekenı yapacaklardır yarası olan gocunur yaran varsa gocunmakta hürsün