Delta Server'inde Yapılan Hırsızlıklar.

• Herkese merhaba;

Son günlerde delta serverındaki hesap hırsızlığı hakkında bir şeyler yazmak artık kaçınılmaz oldu ve bu yazıyı DELTA GÜCÜ İTTİFAKI adına kaleme alıyorum.

Olay 02 Haziran 2022 Perşembe gecesi oyun saati ile 23.30 dolaylarında (oyun yöneticilerinin aktif olmadığı bir zaman aralığı ve bunu da eylemi gerçekleştiren HIRSIZlar muhtemelen biliyorlar) gerçekleşti.

İttifak üyemiz 3 arkadaşımız (maypara-JOKZİLLA-mayday) ve 35.58 de Kara Mustafa nickli ada komşumuzun hesapları çalınıyor. Üstelik JOKZİLLA ve maypara oyunda aktif iken oluyor bu HIRSIZLIK vakası. Oyuna yeni eklenen bağış kodu (bağış kodu oluştur/bağış kodu gir) sistemiyle bu hesaplar başka bir lobiye aktarılıyor. Bu durumu arkadaşlarımız oyunda olduğu için hemen fark edip, 5 dakika gibi kısa bir sürede ticket açılmasını sağladık.

HIRSIZLIK olayı gerçekleştikten 20 dakika kadar sonra oyunlarımızı, emeğimizi çalan HIRSIZlar bu hesapların oyundaki sabit şehirlerini yıkarak, yerlerine kendi multi hesaplarından koordineli olarak aynı anda sömler atmaya başladılar. Hatta 100.57 de (muhtemelen düşük puanlı ve banlanma riski var diye) attıkları sömleri birkaç defa değiştirdiler.

Sabit şehirlerin sökülüp yerlerine söm atılan koordinatlar, bizlerin zaman-emek ve para harcayarak (70 civarında oyuncuyla 61 adet adaya, yaklaşık 1040 şehri taşıyarak oluşturduğumuz bölgedir.

Üstelik 1000 lerce ambrosia alıp, maddi durumu bunu karsılayamayacak olan arkadaşlarımıza da maddi yardim yaparak oluşturduğumuz bir bölge, tabir-i caizse “KALE”…

Konuya dönecek olursak;

JOKZİLLA ve maypara, hesaplarının çalındığını farkettiğinde anında destek sayfasından tarafınıza ticket açılıyor. JOKZİLLA isimli hesabın kayitli oldugu mail adresi şu anda size bildirimde bulunduğu mail adresidir. Hesabin sifresini kırıp çalan HIRSIZ, oyuna yeni eklenen ( bagis kodu olustur / bağış kodu gir ) seklinde hesap devrinin legal oldugu yontemle hesabı kendi lobisine baglamis ve bu yuzden JOKZİLLA nın mail adresi oyunun kayitli oldugu mail adresi olarak gorünmüyor olabilir diye tarafınıza müracaatta bulunduk.

Hesapları calan HIRSIZ, JOKZİLLA- maypara ve mayday hesaplarına giriş yapar yapmaz, arkadaslarimizla ittifagimizin ozel bolgesi olarak konumlandirdigimiz adalardan yer kapabilmek icin JOKZİLLA ve maypara isimli hesabin sehirlerini yıkıp bu sehirlerin yerine som atip yer tutmak icin kullandıkları hesaplarin somlerini kullanmışlardır.

Şimdi;

Bu hesaplar çalıntı değil ise ve maili, hesabın kayitli oldugu mail adresi değil ise durduk yerde niye sehirlerini silsin. Bu oyunun mantigina aykiri birsey ve eminim siz de bunun farkındasinizdir ve hesapta olan anormal durumlar ve ittifak arkadaslarimin sizlere bildirimleri sonucunda hesapları guvenlik nedeniyle dondurdunuz.

Hesabı çalan kisinin de size ticket ile bildirim yapıp, “hayirdir niye benim hesabim güvenlik nedeniyle donduruldu” demediğini biliyoruz. Oyun yoneticilerimiz olan sizlerin yapilan bu haksizliga ceza veremiyor olmaniz, hesabin calinmasina rağmen hesabin calinti hesap statusune getirilmemesini de sizin oyuna yeni dahil ettiginiz hesap devrini legal kilan bir eklenti olan (bağış kodu olustur / bağış kodu gir) ozellik sayesinde olmasidir. Hesap calinir calinmaz sehirlerin yıkıldığıni farkeder farketmez size ticket ile bildirim yapmamiza rağmen, hizli müdahale edememeniz yani oyun yöneticilerinin acil durumlara mudahalede eksik kalmalari ve bu hesap calma olayi ayrıca sehirlerin yıkılmasi olayini yani genel olarak bir haksizlik olarak degerlendirilmesi gereken bu durumu, adalet cercevesinde ve ne olursa olsun hicbirsey icin gec değil biz burdayiz ve oyuncumuzu koruruz beklentimizi karsilamamasidir.

Fastfood comamiza ticketimizi yukseltmenizi eger yetkisi ve kudreti yetiyorsa bu olayi hiç yaşanmamış hale getirmesini rica ediyoruz.

BİZ DELTA GÜCÜ OLARAK BU SAATTEN SONRA KARŞIMIZDA RAKİP GÖRMÜYORUZ.

Düsmanımız dahi olsa, karşımızda şerefli ahlaklı insanlar/oyuncular görmek istiyoruz çünkü adı üzerinde bu bir oyun. Dolayısıyla biz hırsızlara düşman olmayacak kadar onurlu insanlarız. Keza önceki yıllarda delta serverinda kimin, kimlerın hesaplarını çaldığını da iyi biliyoruz .

Gelelim işin hukuki boyutuna

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, madde 244’te, ‘bilişim sisteminin işleyişini engellemek veya bozmak; sistemindeki verileri bozmak, yok etmek, değiştirmek veya erişilmez kılmak; sisteme veri yerleştirmek, var olan verileri başka bir yere göndermek’ suç olarak düzenlenmiştir. Bu madde kapsamında seçimlik hareketlerden birinin gerçekleşmiş olması durumunda suç işlenmiş kabul edilmektedir.

Suçun Cezası

TCK madde 243’te:

Bilişim sistemine girmek ve sistemde hiçbir değişiklik yapmaksızın geri çıkmak, bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası,

Fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olması veya değişmesi halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası,

Bilişim sisteminin kendi içinde veya bilişim sistemleri arasında gerçekleşen veri nakillerini; sisteme girmeksizin teknik araçlarla hukuka aykırı olarak izleyen kişi için, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası,

TCK madde 244’te:

Bilişim sisteminin işleyişini engellemek veya bozmak halinde, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası,

Bilişim sistemindeki verileri bozmak, yok etmek, değiştirmek veya erişilmez kılmak, sisteme veri yerleştirmek, var olan verileri başka bir yere göndermek… Fiillerinden birinin varlığı durumunda, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası,

Tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası

TCK na göre bu yapılanlar açıkça suçtur hesabın arkadaşlarımıza ait olduğu, hesaplara yukledıklerı ambrosia dekontlarında da mevcuttur ispatları delilleri elimizdedir . Bu hırsızların bulunabilmesi için hesaplara giren kişinin ıp numaralarını mağdur olan arkadaşlarımızla paylaşmanızı, bunun akabinde hukuki süreci başlatıp bu sahısları adalet onunde yargılatmak istiyoruz. PannaCotta  FastFooD

Eger bunları paylaşamıyorsanız, gereklı yerlere gereklı deliller ile başvurulup bu bilgiler savcılık kararıyla siber suçlar aracılığıyla tarafınızdan istenilecektir .

Sayın comamız FastFooD sizlere saygımız sonsuz, arkadaşlarımızın bu magdurıyetını gıdermenızı temennı eder iyi çalışmalar dileriz.

Son söz;

“ADALET TOPALDIR, AĞIR AĞIR YÜRÜR AMA GİDECEĞİ YERE ERGEÇ VARIR”

Saygılar.

DELTA GÜCÜ İTTİFAKI.

• işin garip tarafı bu türkçülük naraları atıp akıncılık ayakları çekip yapmaları... şimdi sorarım sizlere türkün töresinde hırsızlık varmıdır..

• Hesapların Çalınması 2 gün önce oldu ama bağış kodu ile hesap bağışlama sisteminin açıklanması 11 saat önce yapıldı PannaCotta adminimiz tarafından. Hesapları Çalan Hırsızlar 11 Saat Önce Açıklama Yapan PannaCotta adminimizden Daha mı çok Hakimler Konuya Yoksa Biz Ticket Açtık Bunlar Yandı Başkaları Yanmasın Mantığı Kullanılarak mı 11 saat önce böyle bir sistemin yürürlüğe girildiği paylaşıldı bu konu hakkında herkesin huzurunda siz değerli Oyun yöneticilerimizden birer açıklama bekliyoruz ve ana mesajda yazılan isteklerimizin mümkünse eğer yerine getirilmesini istiyoruz. Değilse eğer ikariam ekibine olan güvenimiz son derece zedelenmiş olacaktır herkesin huzurunda...

PannaCotta

FastFooD

LENqqV.png

• Herkese selamlar

Öncelikle konuyu açma sebebimize gelelim

Konuyu açma sebebimiz ikariam tr de adaletin ne kadar işlediğini tüm ikariam oyuncularına göstermektir.

Bizim ittifağımızda oynayan polis avukat vs vs vs gibi arkadaşlarımız zaten mevcuttur Ve bu arkadaşlarımızın hakkını sonuna kadar savunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

Biz hakkımızı sonuna kadar adli yollardan zaten arayacağız

Buradaki amacımız sayın FastFooD

Ve ekibinin adaletini herkesin görmesidir

Bu yapılan hırsızlığın kimler tarafından yapıldığı yıkılan şehirlerin yerlerine atılan söm ve şehirler zaten çok açık bir şekilde kendilerini ele veriyor.

Yukarıda kocareis osman ın da dediği gibi 3 gün önce yapılan bu hırsızlık olayından sonra 11 saat önce sayın PannaCotta adminimizin yaptığı açıklama da bize manidar gelmiştir

Bu konuyu hep birlikte takip edip sonuçlarınıda hep birlikte göreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın

SAYGILARIMLA

DELTAGÜCÜ LİDERİ POMPA

pompa_1.png

• Ikariam Turkiye'de bugune kadar boyle birolaya sahit olmadim.

Jokzilla 14 senelik bir oyuncu ve tum emegi parasi ve zamanini harcadigi oyunun silinmesi dakikalar icerisinde gerceklesti.

Takimin olaya zamaninda mudahale edememesi gercekten cok buyuk bir zaafin oldugunu ortaya koymakta..

5 dakika icinde actigimiz ticketlere 1 gunden biraz fazla bir sure sonra cevaplar alabildik.

Bu isi yapan HIRSIZLARI butun delta acik acik bilmekte ve bu konuda oyun takimininda incelemelerde bilgi sahibi oldugunu saniyorum.

Ve hala sabirla bekliyoruz, Takimin bu konu hakkinda alacagi tavri. Yapanin yanina kar kalacak mi, bizim kayiplarimiz telafi edilecek mi, gorecegiz..

Ama aksi durumda alacagimiz manveralarin, telafi edilemeyecek sonuclari olacagini da simdiden herkes bilsin yeter.

• Şimdi game forge şirketi browser oyun yapmış bunu pazarlıyor oynayan oyuncular binlerce bütün dunya çapında oyuncular para harcıyor .. şirket bu üyelerin hesaplarının güvenliğinden nasıl sorumlu olmuyor bizi ilgilendirmez ne haliniz varsa görün kuralları devreye giriyor düşünün bankaya para yatırıyorsunuz paranız hırsızlar tarafından çalınıyor bankada diyorki beni alakadar etmez böyle birşey olabilirmi.. hırsızlar ayan beyan ortadadarı daha öncede bu serverda birsürü hesap çalmıştır bunu kendine alışkanlık etmiş insanların bu platformda olması ne kadar doğru .. sayın yöneticiler bunlara verılecek mantıklı bir acıklama izahınız yokmudur .. nasıl bir banka musterısının parasının guvenlıgınden sorumluysa sizlerde üyelerın hesaplarının calınmasından sorumlusunuz adli yollara gıtmek ısteyen ınsanlara bıle ıp numaralarını vermıyorsunuz bu hırsızlıgı kendıne hayat felsefesi edinmiş olan ınsanlara fırsat verıyorsunuz ..DELTA GÜCÜ ittifakı olarak bızım bu serverda düşmanımız yoktur .Biz karsımızda onunuru guru olan hırsızlık yapmayan haram helal felsefesını kendılerıne benımsemiş rakipler isteriz .. Bu hırsızlar bizim için yok hükmündedir

• Aşağıdaki metin Kocareis arkadaşımızın görüşleri kısaca özetlemiş aynen katıldığımız beyan ediyorum.

Hesapların Çalınması 2 gün önce oldu ama bağış kodu ile hesap bağışlama sisteminin açıklanması 11 saat önce yapıldı. PannaCotta adminimiz tarafından. Hesapları Çalan Hırsızlar 11 Saat Önce Açıklama Yapan PannaCotta adminimizden Daha mı çok Hakimler Konuya Yoksa Biz Ticket Açtık Bunlar Yandı Başkaları Yanmasın Mantığı Kullanılarak mı 11 saat önce böyle bir sistemin yürürlüğe girildiği paylaşıldı bu konu hakkında herkesin huzurunda siz değerli Oyun yöneticilerimizden birer açıklama bekliyoruz ve ana mesajda yazılan isteklerimizin mümkünse eğer yerine getirilmesini istiyoruz. Değilse eğer ikariam ekibine olan güvenimiz son derece zedelenmiş olacaktır. Madem bu kadar güvensiz bir ortamda oyun oynuyoruz ve gerekli güveni sağlamıyorsa ikariam ekibi bu oyuna neden zaman ayırıp para harcıyoruz ki.

• Herkese Selamlar

Bu oyunda rakibin her türlü aşağılık hareketlerine sahit oldum hesap hırsızlıgı da buna dahil...

ama çaldığı hesapların sehirlerini silip yerine multi hesap olarak kullandıgı ip paylaşımlı hesaplardan söm atarak kendine avantaj sağlaması bana göre rakip içerisinde şerefinden namusundan daha önce defalarca ödün veren gurursuz insanların kalitesizliğine bir örnek daha olmuştur. oyunda bunu yapar forumda çıkar ahkam keser biz şöyle adamız böyle dürüst oyuncularız diye. bu olayla ilgili benim kişisel düşüncem bu...

oyun yönetiminden PannaCotta ve FastFooD dan beklentimiz bu olaya (eğer isterlerse değil) yetkilerini kullanarak müdahale etmeleridir.

adam diyo ben yıllardır bu mail ile oyuna giriş yapıyorum, oyuna yeni bir özellik geliyor hesap devrini legalleştiren bir özellik ve hesapları çalan kişi ya da kişiler bu özelliği kullanarak hesapları kendi lobilerine bağlıyorlar hesabın esas sahibi de açılan tickete hesabın kayıtlı verileriyle bildirim yapılmadıgını söylüyor.

kendi yaptıgınız eklemenin sonuclarının ne olacağından bile haberleri yok... kendi maili ile bildirim yapılıyor ve hesap sahibine iade ediliyor. ama hesabın 3 sehri yıkılmış ve bu yıkılan sehirlerin yerine yine birilerinin söm atıp yer tutmak için kullandıgı multi hesaplardan söm atılıyor. hesap sahibi diyor ki hesap benim ve siz bu çalınan hesabımı bana geri vererek hesabımın farklı kişi ya da kişiler tarafından çalındıgını ve hesaba zarar verildiğini kabul etmiş oluyorsunuz. oyun yönetimi buna müdahale edebiliyor mu tabiki isterse eder ama bi miskinlik ya da boşvermişlik hakim... hesabın sahibi yöneticiye yazdıgı tickette benim hesabıma giriş sağlanırken hırsızlığı yapan kişinin ip adresini bana bildirin ben bu ip adresi üzerinden siber suçlara şikayette bulunacağım... oyun yöneticisi de hesap ile ilgili bilgilerin paylaşılması yasaktır... (?) diyor... yahu bunu sizden talep eden hesabın sahibi değilse niye adama hesabı tekrar teslim ediyorsunuz. oyuncu diyor mahkemeye basvuruda bulunacağım ki zaten basvurular yapıldı mahkemeden talep gelirse sirket bu bilgileri hesap sahibi ile paylaşabilir (hesap sahibi ile??? sahibiiiii???) hesabın sahibi nasıl olunuyor ya da hesabın sahibi olmanın herhangi bir etkisi varmı o da bu durumda muamma olarak kalıyor... yardımcı olacaksan ip adresini verip magdur olan oyuncuna mümkün olacak en kısa sürede destek ve yardım etmen gerekiyor. oyun yöneticileri sadece hesaplara ban atmak ban kaldırmak için mi görev yapıyor eger böyleyse biz de ona göre hareket edelim bundan sonra destek beklediğimiz konunun dışında tutalım bu tür calınma olaylarını.

eskiden irc kanalı vardı gelip görüşebiliyordun hatta simdiye kıyasla herhangi bir durumda hemen müdahale saglayabiliniyordu.

simdi benim gördüğüm kadarıyla ikariam tr de oyun oynayan tüm ikariam oyuncuları (havada) evet havadayız.

hiçbir hakkın yok. oyun yönetiminden talep edebileceğin yardımcı olmalarını isteyebilecegin hiçbir sey yok.

GIS kuralları var ve her oyuncu kendi hesabının güvenliğinden sorumlu...

ben tarlayı sattım, ne ekersen ne bicersen bic istersen tarlayı yak biz ambrosia satışımıza bakarız hem de %50 zamlanmış fiyatlarla.

2-3 gunde bi oyun icinden ambrosia ile satın alabileceginiz urunlere belirli oranlarda indirim yaparız sattıgımız ambrosiayı da en güzel sekilde harcatır yeniden ambrosia alınmasını saglarız... bu işin ticari boyutu... müsterinize hiçbir sekilde yardımcı olmuyorsunuz.

ikariam oyununun geldiği son nokta budur.

liderim ve ittifak yönetimindeki arkadaşlarım bu magduriyet giderilmezse hesapları silip ikariamı bırakma kararı alırsa seve seve bu karara uyacagımı burdan da belirtmek istiyorum. şu son yaşanılan ve 1000 den fazla sehir tasıyarak olusturdugumuz ittifak bölgemizden hesap calınıp sehirlerinin yıkılması ve bu sayede harcadıgımız ambrosiaların boşuna oldugunun göstergesi olan olayda ikariam tr oyun yönetimi pannacotta admin ve fastfood coma sınıfta kalmıştır ve oyun içerisinde kendilerinin yükümlülüğünde olan adaleti saglayamamıştır.

bu olay tüm ikariam tr serverlerindeki oyunculara (hesap sahiplerine =) ) örnek olsun.

hesabınızı caldırırsanız yaşayacağınız durumlar bunlar...

hesabınızı caldırmamaya dikkat edin, caldırırsanız da oyun yönetiminden hesabınızı calan kişi hesaba ne yaparsa yapsın

olmuş bitmiş bir sekilde oyun yöneticisinden size hesabınızı iade etmekten baska destek ve yardım beklemeyin.

Adsız_19.png

• her konuda insiyatif alabilen yoneticiler bu hırsızlıgı kımın yaptıgını panelden cok rahat görebilirler hırsızlar kendilerini zaten biliyor savas dedıgınız sey onurlu ınsanlar şerefli insanlar ile yapılır biz hırsızları kendımıze rakip görmüyoruz bu konuda .. bizim töremizde hırsızlık haramdır ... ama bunların töresinde herşey mubahtır ..

sayın yonetıcıler bu konu hakkında bır acıklama yapmayı dusunuyormusunuz ıka tr de hesap hırsızlıgı serbestmidir?

• Arkadaşlar sakin

Herkes işinde gücünde olabilir sayın yöneticilerimizde işte olabilir

Bunun için akşam olmasını bir bekleyelim

Sayın FastFooD elbette bir açıklama yapacaktır bu konuya

İmzasında da dediği gibi

"ADALET TOPALDIR AĞIR AĞIR YÜRÜR AMA GİDECEĞİ YERE ERGEÇ VARIR"

Bekleyip görelim

pompa_1.png

• Herkese merhaba ben maypara hesap sahibiyim 2 haziran 2022 tarihinde gece oyun saatiyle 23: 30 itibariyle bana ait maypara isimli hesabım ve diğer iki ittifak arkadaşım olan jokzilla ve mayday hesapları çalınmış olup ittifak arkadaşlarımızla kurmuş oldugumu, güvenli bölgeden bana ve arkadaşlarıma ait olan şehirler yıkılıp yerine somler atılmıştır hangi oyun aklı kurulu ve gelişmiş hesabın şehirlerini yıkar ve rakibe yer verir ve hatta bu işler olurken biz hesaplarimiza giremez olduk girdiğimizde yeni hesap açılışı oluyor çok çabuk şekilde açtığımız ticketlere 24 saatten daha fazla bir süre sonra dönüş olmuş ve guvenlik adı altında hesaplar dondurulmuş tür diye cevap gelmiştir .bu hesaplar donduruldugu halde kimseden ses çıkmamıştır niye donduruldu diye bu bile hesapların çalındığının kanıtıdır.yonetimin bu konuda bize yardım etmesi gerektigini tüm ittifak arkadaslarimizla birlikte bekliyoruz oyunların geri verilmesi bizim için yeterli bir yardım değildir yerleri alınmış şehirlerin geri verilmesini istiyoruz bunu yapanların adaletin karşısında ceza almaları için elimizden geleni yapacağımızı da bilmelerini istiyoruz bu bir oyun olabilir ama sonuçta ortada bir hırsızlık var. FastFooD ve PannaCotta gerekli desteği bize vereceklerini umuyoruz

• Ne ağladınız be :D

Sizden başkasına böyle bir şey yapılmış olsa ağzınızı bile açmazsınız hepiniz.

Ama ucu size dokununca nasılda cırlıyorsunuz.

Hepiniz bu seviyede insanlar/oyuncularsınız.

Gerçi yapan kişi elbette sizden içinizden birisi.

Onlarca hesabınızla birbirinize şifre paylaşımı yaparsınız.

Hiç bu kuralı yazan yok :D

Gökten vahiy yoluyla mı indi o hesabın şifresi o çalan kişiye :D

SİZ VERDİNİZ O ŞİFREYİ İŞTE. O KİŞİDE GİRDİ İLK FIRSATTA DIZLADI SİZİ

Araştırın bulursunuz zor değil :D

Kendiniz gibi nerde ne kadar yamuk sumuk var topladığınız için, şaşırmadım ben şahsen.

NOT: Şimdi illaki onlarca lakırtı yapacaksınız bana cevap olarak :D

Umrumda bile değil ama, şunu yazmak isterim.

Sizlere böyle giydirdiğim için kesin o yaptı veya o yapanı biliyor diye düşünebilirsiniz.

Gidin istediğiniz yere istediğiniz şekilde şikayet edin, yapan illaki bulunur :D :D

Konuyu okurken ben;

YORUMLARIM TAMAMEN KİŞİSELDİR

HİÇBİR OYUNCU VEYA İTTİFAK İLE BAĞI YOKTUR.

• Burada iki ihtimal söz konusu.

Hesaplarınız baya baya hacklenerek çalındı, bu durumda hukuki yola başvurursunuz, gameforge o zaman gerekli bilgileri paylaşır ve bir mucize olursa çalan kişiyi bulursunuz ayrıca hata gameforge'da ise belki tazminat alırsınız. Hesapları yerleri falan unutun geçmiş olsun.

Diğer ihtimal ise (kuvvetle muhtemel olan) hesabı patlayan kişiler şifre paylaşımında bulundu ki bunu sık sık yaptığınızı herkes biliyor, bu durumda zaten oyun kuralları nezdinde haksız durumdasınız geçmiş olsun.

• Arkadaşlar geçmiş olsun öncelikle, yaşadığınız durum oldukça üzücü. Şirket ihmali varsa dilediğiniz neticeye varırsınız umarım.

Lakin yazdıklarınızı okuduktan sonra aklıma takılan birkaç şey var.

Ben bu bağış kodu oluşturma olayını dün PannaCotta aracılığıyla forum üzerinden öğrendim. İddialarınıza göre bu seçenek daha önceden güncellenmiş lakin admin tarafından henüz paylaşılmış.

PannaCotta'nın paylaştığı gönderide kod oluştur butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan kodu yeni sahibine verebileceğiniz yazıyor.

Neticede ortada bir karışıklık olmaması adına bu kodlar maillere özel ayarlanmıştır.

Burada da üç durum çıkıyor karşımıza:

1- Yukarıda Deniz tarafından yazıldığı şekilde hacklenmiş olmalısınız.

2- Hesabınızı çalmaya yeltenecek insanın bu bağış kodlarını rastgele yazması gerekir.

3- Bu bağış kodunu ortalık yerlerde paylaşmışsınızdır.

Birinci durumdaysa hesabı hackleyene yaptırım uygulanabilir fakat tanzim işlemi uygulanmaz.

Delta serverı hakkında pek bir bilgim yok fakat bahsedilen oyuncuların aktifliği yüksek ve savaşan oyuncular olduğu izlenimine vardım. İkinci durumdaki şekilde rastgele yazıldığını varsayalım. Ne hikmetse bu 3 DELTA GÜCÜ ittifakı oyuncusuna "denk gelmiş" bu kodlar ve arkadaşların hesapları ele geçirilmiş. Böyle bir ihtimal ne kadar mümkün?

Dışarıdan gözleyen biri olarak diğer durumu ben de daha olası görüyorum. Yerin kulağı vardır. Siz bir yerlerde bu bilgilerinizi paylaştıysanız maalesef bu bilgilerin istenmeyen kişilerin eline geçmesi çok olası.

Umuyorum ki bu konuda da aydınlatıcı yorum yapar, insanların kafasındaki soru işaretlerini silersiniz.

You don't win silver you lose gold.

• Hesapların Çalınması 2 gün önce oldu ama bağış kodu ile hesap bağışlama sisteminin açıklanması 11 saat önce yapıldı PannaCotta adminimiz tarafından. Hesapları Çalan Hırsızlar 11 Saat Önce Açıklama Yapan PannaCotta adminimizden Daha mı çok Hakimler Konuya Yoksa Biz Ticket Açtık Bunlar Yandı Başkaları Yanmasın Mantığı Kullanılarak mı 11 saat önce böyle bir sistemin yürürlüğe girildiği paylaşıldı bu konu hakkında herkesin huzurunda siz değerli Oyun yöneticilerimizden birer açıklama bekliyoruz ve ana mesajda yazılan isteklerimizin mümkünse eğer yerine getirilmesini istiyoruz. Değilse eğer ikariam ekibine olan güvenimiz son derece zedelenmiş olacaktır herkesin huzurunda...

Lakin yazdıklarınızı okuduktan sonra aklıma takılan birkaç şey var.

Ben bu bağış kodu oluşturma olayını dün PannaCotta aracılığıyla forum üzerinden öğrendim. İddialarınıza göre bu seçenek daha önceden güncellenmiş lakin admin tarafından henüz paylaşılmış.

Hesap Bağışlamak?

Özellik duyurudan daha eski.

Almanya ve İngiltere'de bile daha açıklaması yayınlanmamış mesela (niyeyse?).

Yöneticilerin aktif olmadığı bir zamanlama yüzünden böyle şeyler olabiliyor.

Şimdilik Brezilya, Yunanistan, Çekya, Macaristan, International Bölümü ve İtalya'da haberi yapılmış görünüyor.

• Öncelikle gerçekleşen bu hadisede zarar gören 3 kişi için üzüldüğümü belirtmek isterim.

Konuyu detaylıca okudum ve kafama takılan şeyler oldu.
    Hesap çalmak bu kadar kolay mı ?

Büyük harf / Küçük harf / İşaret / Sayı gibi 4 farklı kombinasyonun olduğu bir güvenlik ağı varken bir değil iki değil üç hesabın şifresi nasıl aynı anda çalınabilir ?

Kıymetli oyun yöneticilerimizi bu 3 hesabın şifre paylaşımından dolayı incelenmesini ve gerekenin yapılmasını talep ediyorum..

Şayet bir şifre paylaşımı yok ise hesaplar nasıl çalındı biri açıklayabilirse çok memnun olurum zira şifre paylaşımı değilde çalınmaysa bu durumda hepimizin hesapları tehlikede demektir bizlerde önlem alalım..

• Bikerede şu oyunu ağlamadan oynayın neden sizin hesaplar çalındıda bizimki yerinde duruyo.Demekki illegal işler yaptınız.Şifre paylaşımından hepsi ve bunu savunanlar süresiz engelenmeli oyundan.Yöneticimiz forumdan duyuru yapmış dikatli olun hiç bir destek verilmeyecek denmiş.Avukat olan arkadaşınıza söyleyin boş işlerle uğraşmasın değerli mahkememizi boş işlerle oyalamasın lütfen

• Ppompa hakkını savunan kişiler avukat polis olmak mı zorunda ne alakası var. neyin vurgusunu yapıyosun şimdi göztepeliye lafmı soktun sen şimdi senin kapasiten yetmez hakkını aramayı beceremezsin diye

• Biri çaldı ise cidden büyük bir emek hırsızlığı

Hayır, kendi içinizde ki şifre paylaşımlarından dolayı biri ya da birilerinin işgüzarlığı ise buna yapacak bir şey yok.

Ama adamlar, şehirler yıkılıp yerine rakip ittifak oyuncularının multileri tarafından taşınmalar oluyor diyor.

Geriye 2 ihtimal kalıyor

1) Rakip ittifakın uzman kişileri tarafından hesaplar patlatılmış

2) Yine kendi içinizde ki bakıcıklıktan dolayı, rakip ittifak ile uzlaşanlar kalıyor geriye.

Bence yönetimin bu olayı incelemesi gerekiyor. İlgiliarkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Güven önemlidir, güvenimizin sarsılmaması gerekir. Bunca yıldır oynarım,yönetimin hatalı ya da yanlı kararları olmuştur ama bu bir tık ötesi.

• Hesap nasıl çalınır arkadaş çözemedim..Ben şahsen bu durumu yaşayan arkadaşlara üzüldüm, ama mahkeme falan fistan komik oluyor, kim ilgilenir ki.! Hakim dalga mı geçiyorsunuz diye ülke vatandaşlığından atar sizleri, ülkenin onca derdi sorunu varken manşet olursunuz valla ülkede :s