Belediye Binası 40 ?

• Merhaba çözüm önerilerinizi bekliyorum:)

şuanda belediye bina seviyem 39. Ekonomi gelecek araştırması 18. seviyede toplam memnuniyet 20:)

20. seviye ekonomi arastırmasını yükselttiğim anda bu sayı , şehirdeki toplam memnuniyet nötr 0 (sıfır) olacak :)

Belediye binamı 40. seviyeye bastıgım anda vatandaşlar mutsuz olacak:| ekonomi araştırmasını 25 e kadar yükselttigimde (max zaten 25) her kademede 10 vatandaş daha eksilecek :)(vatandaşlar yine mutusz:|)

bu hesaba göre belediye bina max seviye ekonomi araştırması max seviyede vatandaşların mutlulugunu nasıl dengelerim:) ( taverna ve müze max seviyede bu memnuniyet hesabım ortaya cıkmıştır)

• Muhtemelen 0 gp ile oynuyorsundur, ekonomini fazla sarsmayacak şekilde Ordu ve filo basımı yap halk bu sefer kendini güvende ve aynı zamanda daha mutlu hissedecektir :p xD

• 230k gp var bence halk kendini guvende hissediyordur:/

Sonuc olarak vatandaşlar yine artacak ve memnuniyet dusecek:)

• belediyeyi yükselttiğinde kapasite artar. kapasite artınca mutsuzluk olmuyor eğer asker terhis edip zorla vatandaş kazandırtmazsanız.. yani arz-talep dengesi sağlanır her zaman bu konuda endişeniz olmasın..

• Yönetim şeklin ne?

demokrasi suan +75 mutluluk aldigim halde cikiyor bu hesap

bilgin yanlis:) bos konut kapasitesinin ustune cikmaz vatandas sayisi. Belediye yukselince sehirdeki mutlu vatandas sayisi duser cunku konut kapasiten artar

• yönetim şeklini teokrasi olmasını öneririm

her şehre tapınak kur dine yönlerdir vatandaşı

camiler yaptır,din dersi koydur müfredata, ilk-orta okulları imam hatibe çevir

mutluluk artar:)

demokraside neymiş PeH :D

• Aslında haklı. ^^

Her şehre Tapınak yap, sonra Teokrasi yap.

+75 yerine +150 alırsın.

Resim.png

• Demokrasi hikaye yani:D

• Tapınaklı şehirlerdeki memnuniyet din değişim oranının %+2 katı artar. Maksimum bonus +150.

din degisim orani derken tam anlayamadim ne demek istedigini ?

baska onerisi olan varmi memnuniyet icin:|

Bu hesaba gore tum sehirlerde tapinak olmasi lazim:rolleyes:

• Demokrasi hikaye yani:D

• Tapınaklı şehirlerdeki memnuniyet din değişim oranının %+2 katı artar. Maksimum bonus +150.

Din değişim oranı derken, din adamı çalıştırdığında kendi halkının din değişim diye bir oran var onu kast ediyorlar muhtemelen. Mesela seviye 18 tapınakta 464 din adamı var. Ve kendi halkımın dinden dönme oranı %88.21 , adaya etkisi ise %5.10

• Nasıl bi hesabın var? Hiç mi tapınağın yok? Sil o hesabı :p

ilk acilan server olan alphada isen eski tapinak sistemindeki dagilimi biliyorsundur ?(

Demokrasi hikaye yani:D

Din değişim oranı derken, din adamı çalıştırdığında kendi halkının din değişim diye bir oran var onu kast ediyorlar muhtemelen. Mesela seviye 18 tapınakta 464 din adamı var. Ve kendi halkımın dinden dönme oranı %88.21 , adaya etkisi ise %5.10

tesekkurler

• vatandaş sayısı boş konut kapasitesinin tabiki üstüne cıkmaz bunu söylemedim zaten. benim demeye calıstığım sey konut kapasitesi artınca mutlu vatandas sayısının düşmeyeceği. kapasite sınırları içerisinde sizin sağlayabileceğiniz (taverna,müze,yönetim şekli) imkanlar ile ulaşabileceğiniz nüfus sırf kapasitenizin altında diye vatandaşlarınız mutsuz olmuyor. attığım görseli de incelerseniz kesintiler kısmında göstermesi gerekirdi öyle bir durum olsaydı zira vali konağı eksik olursa gösteriyor orada. yani vatandaş sayınız üstte verilen değerlerin(yönetim sekli müze taverna vs) toplamının üstündeyse bozulumlu, altındaysa değildir. İsterseniz şu şekilde bir deney yapabilirsiniz: bütün vatandaşlarınızla mızrakçı basın ve mutluluğu görün ardından üzüm dağıtmayı kesin ve hala mutlu olduklarını göreceksiniz çünkü sizin sağladığınız imkanlar üzüm dağıtmasanız bile o kadar vatandaşa yeterlidir. Sizin tavernanızla sağladığınız seviyeye gelene kadar inanılmaz mutlu olurlar(halbuki boş konut sayısı çok yüksek suanki vatandaş sayısına göre). Özetle kapasite 4000 vatandaş da olsa eğer siz 500 vatandaşı mutlu edebilecek imkana sahipseniz ve şehirde 500 vatandaş varsa bozulum durumu nötr olur.

Aşağıdaki görseli benim bir şehrimden alıntıladım.. gördüğünüz üzere boş konut olmasına rağmen bozulum veya mutsuzluk yok..

• TORNADO gardaş
    soru soruyorsun çözüm sunanların tezlerini çürüterek sordugun soruyu yine kendin cevaplıyor gibi oluyorsun :D
    ya soru sorma ya verilen cevaplara muhalefet olma yada ne bileyim vaktimizi çalma falan filan :D

AjarSingleGermanspaniel-max-1mb.gif

• TORNADO gardaş
    soru soruyorsun çözüm sunanların tezlerini çürüterek sordugun soruyu yine kendin cevaplıyor gibi oluyorsun :D
    ya soru sorma ya verilen cevaplara muhalefet olma yada ne bileyim vaktimizi çalma falan filan :D

Bana da şöyle gelmiş.

Ben ona demişim ki:

Her şehre Tapınak yap, sonra Teokrasi yap.

O bana cevap vermiş.

Bu hesaba gore tum sehirlerde tapinak olmasi lazim :rolleyes:

Evet. :D

Resim.png

• :D:D:D:D:D:D:D:D

AjarSingleGermanspaniel-max-1mb.gif