Directia de TAXE si IMPOZITE oFF [DTI-oFF]

  • Blazonul-o-FFicial-al-aliantei-o-FF.png

    În 2008 se lansa pentru prima dată în România, Ikariam!


    Doua servere, Alpha si Beta, îşi aşteptau războinicii să construiască imperii şi să-şi înceapă luptele! După 14 ani de navigare de la Alpha la Ares, cu escale prin Ny, Omikron, Ypsilon, Sigma, noi, cei care formam astăzi Familia oFF ne întoarcem la origini, în serverul Alpha, unde fiecare dintre noi, sub o formă sau alta ne-am început povestea de jucători!


    Am trecut împreună prin victorii şi înfrângeri, bucurii şi supărări, am întâlnit în călătoria noastră zmei ai serverelor, jucători care se credeau invinvibili, dar am întâlnit şi oameni faini şi în orice escală am primit alături de noi oameni noi care azi sunt parte a acestei familii virtuale!


    Povestea noastră, a tuturor, nu se termină aici. Aş spune ca abia începe... din nou... în Alpha!

    Si, cum am învăţat acum 14 ani, toate poveştile în ikariam încep cu.... un JAF:


  • ZbzeaFM.jpg

  • ZbzeaFM.jpg

  • ZbzeaFM.jpg

  • ZbzeaFM.jpg




  • ZbzeaFM.jpg






  • ZbzeaFM.jpg

  • ZbzeaFM.jpg

  • Naivul plug odată (probabil, ofensat)

    La un duel de moarte pe tun l-a provocat.

    Dar adversarul ţanţoş răcni cavalereşte:

    „Mişelule-n genunche!” Şi-n frunte l-a scuipat…

    Şi pe teren, naivul a fost silit fireşte

    Mult umilite scuze să ceară de la tun.

    (Duel, Ion Luca Caragiale)




    In intelepciunea crestina se spune: Cine are OCHI de vazut, SA VADA! Iar realitatea e FAPTICA, vorbele goale sunt calitatile liderilor de carton, a oamenilor care nu inteleg ca ikariam este un joc de strategie. Iar strategia se face diferit de la jucator la jucator. Si la final conteaza doar CAT ai castigat vs CAT ai pierdut... Daunele majore nu aduc victoria!


    Putina istorie, ca sa intelegem... de unde?



    Morala o vom cauta impreuna in literatura de specialitate! Repet, Ion Luca Caragiale!

  • ZbzeaFM.jpg

  • Raspuns: Cu TUPEU de mafiot :P

    imageedit-14-6609913058.png