Szabályok

  • Ha már kijött a szabályok értelmezéséhez egy kis segítség, akkor lenne pár gyors kérdésem :).


    - Harmadik játékos azonos idejű / felváltva való támadása (pl. Multi1 leveri a flottát, majd Multi2 szárazföldi sereggel bemegy a szabály megszegése)


    Ez most akkor azt jelenti, hogyha Multi1 kivonul teljes mértékben Juliskától, akkor azt követően, kvázi rögtön nem lehet támadni Juliskát Multi2 vel?

    Értem én, hogy miért van ez a szabály...csak így sem egyszerű élvezni a játékot, ha közös IP címen vagy egy másik, élő és különálló személlyel. Ugyanis ha a fentebb vázolt verzió van, akkor a közös akciók 100%ban kivannak lőve, még ha egyszerre egy helyen nincsenek is.


    Másik kérdés: van egy olyan részlet is, hogyha látjátok, hogy csak nyersanyagfosztás miatt van fenntartva egy acc, akkor az tiltva lesz.

    Itt most csak a multi lesz tiltva, vagy az is aki rendszeresen fosztja?

    Mert ha a fosztó is, akkor akadhatnak olyan helyzetek ahol teljesen ártatlanul tiltanak valakit. Nekem is rengeteg "farmom" van, akiktől jól tudok nyersit fosztani, de nem tudnék róla, hogy bárkinek a multija lenne. Vagy ha igen, az nem miattam tartja azt a multit.

    Illetve lehet, hogy én csináltam egy multit, de abba nem lépkedek be túl gyakran. Termelni viszont termelek vele, mert szeretném fejlesztgetni néhanapján. Viszont vannak szemfüles egyedek, akik kapcsolnak, hogy sok nyersi, 0 védelem, és fosztják is. Nap mint nap. Ilyenkor az én olvasatomban senki sem "bűnös", de ezek szerint tiltva lesz?


    Harmadik:

    A pushing részleg egy ideje ugyanaz. Pedig azóta megjelent a pushingnak legalább 1 újabb formája, ami jó lenne ha tiltva lenne:

    Mégpedig a tároló acc.

    Jó, mondjuk ez épp a multi szabályba is ütközik.

    Miért? Általában tároló accnak kisebb, gyenge gazdaságú accokat szoktak alkalmazni, ami ugye seregeket/flottákat vesz át megőrzésre. Multi szabály megszegése, mivel a tulajdonos előnyre tesz szert azáltal, hogy nem a fő accounttal kell a fenntartás költségeit elviselnie.

    Pushing szabály szegése, mivel akkora mértékű haderőt kényszerítenek rá egy gyengébb gazdaságra, amit nyilvánvalóan nem bír fenntartani. Majd valószínűleg a maximum árhoz közeli értéken vásárol egységeket és a minimum árhoz közeli értéken ad el. Persze nem egyik napról a másikra történik ez, akár hónapok is eltelhetnek a két tranzakció közt. De ennek pushingnak kellene lennie.

    Meg multi szabály kihágásnak.

  • Kérdés1: ha a multival összeszervezve támad, (multi1 visszaért megy is multi2), különösen ha ez rendszeresen megtörténik, az szabálytalan, nyilván itt rendszerességen a hangsúly


    Kérdés2: ha egy aktív játékosnál nyersi van és fosztják, ráadásul mindig ugyanaz, és a fosztott accban a védekezés legkisebb jelét sem látjuk, ott valószínűsíthető, hogy tápolásról van szó. Ilyen esetben egyéni mérlegelés alapja, hogy a fosztó mennyire vétkes, és indokolt-e a tiltása (ha egyéb bizonyíték nem szól ellene, akkor pushing miatt)


    Kérdés3: ha a multi vagy pushing szabályt megszegi vele, nincs mese

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Kérdés1: egyértelmű, és jogos.


    Kérdés2: már érdekesebb. Nekem is volt olyan farmom, aki semmit nem csinált. Amikor leszürkült mentem hozzá folyamatosan, aztán volt, hogy vakolt, volt hogy nem, de semmi értelmeset nem csinált. Aztán egyszer törlődött, akkor hagytam abba a fosztását. Szerintem csak meg akarta tartani még, de játszani nem akart vele. Hogy semmi közünk nem volt egymáshoz az tuti, mert régen még ellenfelek is voltunk... Szóval ilyenért kapni bármit... Necces, de legalábbis elég jól körül kell járnotok a témát.


    Kérdés3: hát - csak meg kell nézni a szervereken a top20-30 tábornokit, ami szinte mindig vakban van...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Kérdés1: egyértelmű, és jogos.


    Kérdés2: már érdekesebb. Nekem is volt olyan farmom, aki semmit nem csinált. Amikor leszürkült mentem hozzá folyamatosan, aztán volt, hogy vakolt, volt hogy nem, de semmi értelmeset nem csinált. Aztán egyszer törlődött, akkor hagytam abba a fosztását. Szerintem csak meg akarta tartani még, de játszani nem akart vele. Hogy semmi közünk nem volt egymáshoz az tuti, mert régen még ellenfelek is voltunk... Szóval ilyenért kapni bármit... Necces, de legalábbis elég jól körül kell járnotok a témát.


    Kérdés3: hát - csak meg kell nézni a szervereken a top20-30 tábornokit, ami szinte mindig vakban van...

    És tényleg Alfa top 17-ig vakban :D

  • Kérdés2: igen, van ilyen is, amit Te mondasz Jps_ , nyilván az ilyen helyzeteken nem célunk és nem is szándékunk tiltani. De te is leírtad, itt egy játékos inaktív lett, vakba ment, stb.; azok az esetek, amikről mi beszélünk ennél a kérdésnél, ha inaktívok is lesznek, de vakba biztos nem fognak menni, általában még egy 1-es szintű városfalat sem képesek felépíteni, sőt mi több sokszor egynél több is van belőlük :D


    Kérdés3: önmagában nagy mennyiségű TP felpakolását szabályellenesnek nevezni finoman szólva túlzás lenne. Meglátjuk ki tudunk-e találni valamit az ilyen esetekre. Addig annyit tudtok tenni, hogy amikor ezek az accountok aktívvá válnak, jelzitek nekünk és megnézzük, hogy történik-e multi/pushing

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//