Ikariam Raspored gradova

  • Pozdrav, imam jedno pitanje. Kako je najbolje izbalansirati koliko gradova na kom resursu treba postaviti? Naravno to zavisi od nivoa rudnika i vina, ali da kazemo da su svuda visoki nivoi (30-35+) . Da li ima smisla praviti 2 grada na sumporu? Sta raditi ako posedujete 2 grada na kristalu a otkljucali ste sva naucna dostignuca (buducnosti do 25. nivoa) . Trenutno imam 4 grada na mermeru, 3 na vinu, 2 na sumporu i 1 na kristalu. Razmisljam da pravim sledeci na kristalu jer mi jako fali, a posle toga cu morati na vinu da podrzi sve gradove.


    Da li mislite da 3 grada na vinu mogu da odrze ostale gradove sa dovoljnim vinom (ako je vino na ostrvu bas visoko oko 38-40 nivoa) . Voleo bih da pokrenemo malo temu o ovome i znacilo bi mi. ^^

  • 3 grada na vinu su sasvim dovoljno uz dobre muzeje da drže 12 gradova. Od ostalih gradova iskreno najviše ovisi kojim stilom i kako igraš. Ako si iskusan, ako koristiš ambru (potencijalno za pretvaranje resursa), ako bi se više razvijao građevinski onda ti je svakako uz to moguće imati po jedan grad na sumporu i kristalu i 7 na mramoru. Ako bi pak igrao vojno onda su moguće veće potrebe za sumporom i potencijalno za kristalom. Ali opet, ako si dobar ratnik možeš i s jednim gradom uz korištenje ambre za pretvaranje resursa :) najviše po meni ovisi o tome. Naravno imaju veze i nivoi, ali uz 3 grada na vinu, ja bih ranije imao po jedan na sumporu i kristalu i dizao te rudnike da više vadim iz jednog grada nego da pravim više gradova, ali razmisli i o čudima na tim otocima. Ovo je bilo na brzinu iz glave pa nadam se da ima smisla, ako je potrebno mogu preglednije sastaviti :)

  • Samo da ti kažem, ne brini za "šta ako istražiš sve budućnosti", imam 3 grada na kristalu i igram 13 godina i još nisam istražio sve. Mislim da će ti s toliko mramora prije biti problem "šta ako digneš sve zgrade na maksimalni nivo". :-D

  • Samo da ti kažem, ne brini za "šta ako istražiš sve budućnosti", imam 3 grada na kristalu i igram 13 godina i još nisam istražio sve. Mislim da će ti s toliko mramora prije biti problem "šta ako digneš sve zgrade na maksimalni nivo". :-D

    Konstantno 13 godina bez prestanka , 3 grada na kristalu ? Je l moguce da je toliko sporo popuniti sve za nauku ?

  • Nije sporo, nego je budućnost beskonačna :D a možda je nekad smanjio proizvodnju ili je išao u modus :)

    Pa u sustini nije beskonacna hahahaha, zapazio sam lika na nemackom Beta serveru koji je zavrsio sve. E sad se tu ukljucuje pitanje koliko ambrozija je trosio da bi to postigao i da li je moguce izvuci maksimum bez ambrozija