chyba s kovárnou - exploit, bug, cheat? - prosím o radu

  • ahojte, i mne to donutilo se regnout;)

    takže problém je takový..

    obsadil jsem pristav, nepritel se ho snazi dobyt zpet..

    je to na ostrove kde je kovarna

    ja tam mel nekolik set lodi..velkou prevahu..

    nepritel prijel nejdriv s par lodemi a pak doposlal plamenovky

    jenze jakmile prijelo 36 plamenu zapnul kovarnu..

    mel jsem dojem ze kovarna jen dela to, ze zlepsi schopnosti, ne ze ozivuje...


    aneb...v jednom a tom samem kole, stahne par plamenu, zapne se zazrak a odnikud prijede 36 novyhc plamenu.. (nic neni na cestě)

    a tak to je kazde kolo...takze ja mu vzdy znicim 36 plamenu, a kazde kolo mu prijde ODNIKUD dalsich 36 plamenu..

    takze nekonecna smycka, mezitim vybije me parni beranidla, protoze on celou dobu toci par parnich beranidel a tyhle nekonecných 36 plamenu...


    tedka v pozdejsim kole zacal to same delat s raketovymi lodemi...

    WTF co to je?

    to mi prijde pěkně nefér..pak s minimální armadou zdolá jakoukoliv armadu..

    to je nějaká chyba?

    ví se o tom?

    řeší se to?


    Díky za info..


    ps: posilam logy dvou kol..

    :SVládce od: 24.04.2008 12:06:47 :S

  • abyste mi verili, ze proste fakt nic neni na ceste, prikladam screen toho co tam ma a ze nic nejede a ze se lode stale objevuji

    (nejde ted o ty posily co tam dorazily, ale myslim hrace GeW, ktery nic na ceste nema..a neustale si odnikud bere lode dokola..


    on vubec bude povedene kvítko, protože to vypadá že má tři účty, ale třeba je má legálně;)

  • tak ještě jednou pro přehlednost...

    bitevní report

    a pak obrazky že prostě se nic neblíží..nic není na cestě..a stejně se vynoří odnikud..

    bohužel 15 kolo neproběhlo, rozpustili nás.. předpokládám kolosem, ačkoliv to tedy ve výpisu nebylo

    takže jen to poslední 14..

  • Ahoj,

    pokud to není bitva ve tvém městě / není to město pod tvou okupací, tak pohyby jednotek neuvidíš a uvidíš je až po zapojení do bitvy. Což je přesně tvůj případ, pokud se nemýlím :). Chtěl jsi dobýt cizí město, které nebylo pod tvou okupací, takže ty jsi ty plamenometné lodě neviděl přijíždět, ale obránci se ve výpisu zobrazily :)


    Snad je to pochopitelné

    Wantor

  • On v tom prvním výpisu pohybů vidí připlouvat 42 lodí hráče Gew .

    Myslím že přístav jeho byl .

    Plamenům to po ostrově trvá 7m30s s delfem bez archivu , možná to jen neuhlídal , popřípadě , a opravte mě někdo pokud se pletu ,

    myslím že je potřeba refreshnout stránku (prostě vyjet z pohybu armád) aby byla viditelná nově poslaná vlna ???

    Pak ještě mohl mít plameny v tom městě již umístěny , a jen je po vlnách před obsazením odeslal a pak stahoval.

    Ale to zas neměl dost akčních bodů .

  • Ahoj,

    pokud to není bitva ve tvém městě / není to město pod tvou okupací, tak pohyby jednotek neuvidíš a uvidíš je až po zapojení do bitvy. Což je přesně tvůj případ, pokud se nemýlím :). Chtěl jsi dobýt cizí město, které nebylo pod tvou okupací, takže ty jsi ty plamenometné lodě neviděl přijíždět, ale obránci se ve výpisu zobrazily :)


    Snad je to pochopitelné

    Wantor

    bylo to cizi město

    měl jsem tam mé lodě jako obsadit přístav, takže si tam seděly a blokovaly

    pak přišel protiutok - s cílem osvobodit přístav, tzn jsem v tom městě byl a viděl jsem vše co tam do toho města jede, všechny posily, ať v rámci ostrova nebo mimo ostrov

    o to právě jde..že jsem viděl pohyby, ale nic nejelo a tam se neustále objevovaly nové vlny..

    takže na začátku přijel s pár desítkami plamenovek ale po pár kolech jsem jich zničil několik stovek..jeho byly jakoby nesmrtelné a mé lodě padaly.. sice jsem každé kolo zabil xy plamenu, ale ony na konci kola obživly ve smyslu jakoby znova připluly..

    nevím zda to vysvětluji správně..

    a prý to je legální..a nazývá se to umění boje..

    mne to spíš přijde umění využívat chyby...aneb předpokládám, že tvůrci hry neměli v úmyslu, abys s malou flotilou zlikvidoval kohokoliv, sebe silnějšího..

    :SVládce od: 24.04.2008 12:06:47 :S

  • Ahoj Johny,

    pokud chceš probírat nějakou konkrétní bitvu, bude to určitě inspirativní, nahraj ji na Ikalogs a dej sem link. Z těch publikovaných obrázků vytržených z kontextu se nedá poznat celkem nic. V podstatě ani to, kdo byl vlastně v boji a s čím :) Takže na to nemám odpověď žádnou.


    Dám se pár obecných poznámek k tomu, cos napsal:

    1/ že něco nechápeš rozhodně neznamená, že jde automaticky o bug nebo podvod. Můžeš si být jistý, že v bojích se téměř vše dá vysvětlit, jen to stojí někdy větší úsilí a víc času než jsi třeba ochotný té hře věnovat... Hra je pro každého. Někdo to neřeší, vyrobí jednotky a to někam pošle a nestará se o výsledek. Jiného baví přemýšlet, porovnávat situace, zkoušet varianty. Takže by ses hlavně měl umět zařadit, jakou hru hraješ. Vytvořil jsi afektovaný titulek a ze soupeře děláš podvodníka, ale upřímně - nezdá se mi, že bys chtěl pochopit co se v té bitvě stalo...

    2/ Pokud chceš porozumět tomu, co se děje v boji, je potřeba sledovat všechny dostupné informace, které Ti hra nabízí. Pohyby jednotek je jen jeden údaj, bitevní zpráva také jen jeden z údajů, náhledy na bitevní pole každého kola Ti hodně pomohou a texty pod nimi také. Některé důležité zprávy máš pouze v poradcovi. Hodně důležitých informací najdeš i v nápovědě...

    3/ ... a ano, až budeš vědět jak to všechno funguje, i s malou flotilou se dá udělat velká díra do světa, když budeš vědět jak hrát (a budeš online). Bitevní pole nenafoukneš, a na něm se tvoří dějiny :), ty stovky jednotek čekající v záloze jsou fanclub.


    4/ konkrétněji k těm plamenům: posílání některých jednotek ve vlnách do každého kola (viz např. 36 plamenů) je jedna z taktik, nefunguje to úplně vždy stejně, musíš vědět kdy to použít a proti čemu... ale v tom měl Tvůj soupeř pravdu, říká se tomu "umění boje". Možnost aktivně ovlivnit výsledek boje a i poměr ztrát.

    Protože se v této taktice posílají do bitvy jednotky pouze na jeden výstřel, můžeš je ihned po připojení do boje stáhnout, oni si na začátku příštího kola vystřelí a zbylé odjedou. Existují situace, kdy takové jednotky opravdu nevidíš do boje přijíždět, například pokud jsou stahovány z obrany nebo aktivovány majitelem města z výroby/trhu/inventáře. Pak také samozřejmě nic nevidíš pokud nejsi ve městě jako majitel ani aktuálně v bitvě na straně majitele/okupanta, pokud máš nastavený filtr zobrazení. Také pokud se koukneš jen jednou za 15 minut, nemáš z výpisu pohybů možnost zjistit, že do bitvy něco dojelo a bylo to okamžitě staženo, to se tam již nezobrazuje. Ale kdybys rozklikl bitevní zprávu, tam je napsáno vždy dole co se připojilo, co bylo odvoláno, a v celkovém náhledu pak vidíš i města, z kterých to do boje jezdí. Když to sleduješ aktivně v průběhu bitvy, můžeš na to reagovat, takhle zpětně to bude již jen pro informaci.

    5/ ještě poznámka k té kovárně - nevím co myslíš tím slovem "oživuje". Kovárna přidává sílu útoku a obrany jednotek, pro léčení a morálku jsou u lodí tendry.


    :)

    :)Ewka!

  • díky za rozsáhlou odpověď:)

    zejména za čas s ní strávený

    ted možná budu znít jako noob, ale to ikalogs..tam se musím registrovat nebo něco stahovat do prohlížeče, abych mohl nahrát log?

    nebo to lze i jinak?

    1) ano, máš pravdu, že jsem to psal, když jsem byl v rozčarování.. byli jsme napadeni, tak jsme vyjeli na nepřítele, ve smyslu že do naší ali se nekouše a rozebrali nas se sranda flotilou a způsobem, který prostě z toho co jsme viděli z reportů z logického hlediska je podvod a ještě se nam smali, že jsme Lojzové, že to nevíme, co byli namachrovaný a dostali na budku.. takže mne to donutilo regnout se sem a přeptat se, zda je tohle ok, ve smyslu to točení těch lodí..

    oni říkali, že ano, nám to přišlo že ne - aneb z ničeho se vezmou lodě a máš jich nekonečně? Tak když jednou něco zabiju, tak je to mrtvé..kdyby se real na moři potkalo 20 lodí s 10 loděma a těch 20 z těch 10 semele 5, tak logicky v dalším kole jich nebude zase 10 ale jen 5..nebo jako je duch moří sestaví zpět?;) takový byl náš náhled..

    2) koukali jsme na kazdé kolo, sledovali jsme neustále pohyby, atd..a nic..nechápali..proto jsme dospěli k tomuto závěru.. do nápovědy jsem nekoukal a ani do poradce..jen jsem se koukal na popis zázraku kovárny a tam je jen o tom,že to zvýší zranění atd.. za tech xy let co tu sme, jsme bojovali hodněkrát a měli jsme i schopné zapálené válečníky, ale tohle vidíme poprvé..ale je fakt že poslední roky nejdeme s dobou a spíš jen domkaříme, jak servry upadaly a priority v realu šly jinam než k Ika:)

    3) ano, dřív ve větších bojích jsme jezdili přebíjet, různě doplnovali, ale tohle mi přišlo jako abraka dabra, lodě zadarmo které jsem zabil, oni zabily mé lodě a pak obživly a nanovo..

    4) no chtělo by to ten log..abys viděla..možná bych to po Tvém vysvětlení na našem příkladu pochopil, protože i z toho co píšeš, nevidím důvod, proč ty lodě zabijou moje lodě, sami umřou a zas jsou tam znova...nebo tedy chceš říci, že každé kolo poslal nové lodě, které tam měl někde připravené? to bych v tolika kolech minimálně někdy viděl nějaký pohyb směrem do okupovaného města..ano, každé kolo bylo staženo -7 plamenu lodí (nebo podobné číslo) a 36 přijelo a 29 jsem zabil..a tak dokola..a pak se přidaly i raketomety..

    ještě mne napadlo, že on je nechá vystřelit, pak hned stáhne, systém je vyhodnotí jako zabité, mne to mé lodě zabije a on je pak zas odvolá před koncem kola zpět do bitvy? Ale i tak když stahuje 7 lodi by se mělo vrátit jen 7 a ne 36.. prostě to nesedí ty počty..

    5) ano právě že jsem si přečetl co dělá kovárna a přesně jak říkáš...neobživuje..proto jsem to po tom všem mém zkoumání a vymýšlení co by to mohlo být, vyhodnotil jako možný bug, exploit atd a napsal jsem abych si teorii ověřil nebo vyvrátil..

    :SVládce od: 24.04.2008 12:06:47 :S

  • Tak jsem tu znovu s další "rozsáhlou odpovědí" :) snad to bude trochu užitečné..

    Ikalogs.ru - s registrací nevím jak poradit - určitě je potřeba registrace přes mail, aby tam člověk mohl vkládat bitvy. Ale používám to tak dlouho, že už si vůbec nepamatuji, jak jsem se registrovala. Jinak k prohlížení je to přístupné i bez registrace.

    Každopádně už to nemusíš řešit, ta vaše bitva už je tam publikována od soupeře, takže jsem jí viděla a prozkoumala..:thumbup:


    První, co prosím udělej - jednou pro vždy zapomeň na to, že plameny byly začarované. Do té bitvy je soupeř normálně posílal, do každého kola a ihned je stahoval, aby udělaly jeden výstřel a odjely. Místo nich do dalšího kola přijely nové. Nic tam záhadně neožívalo ani nezůstávalo. Prostě soupeř byl online celou dobu bitvy a do každého kola posílal nějaké lodě, které tam právě v tu chvíli byly potřeba. Na tom prvním vašem screenu máš dokonce jednu tu rotaci plamenů vidět - jsou rozdělené na 1+2sloty. V událostech pod každým kolem bitvy vidíš, že se připojily nové a odjel přesně ten nezastřelený zbytek z minulého kola.


    Druhá věc - ano, váš soupeř tu bitvu zahrál velmi dobře. Proti takovému aktivnímu útoku tam pasivně sedět bez kovárny a spoléhat jen na to, že jsi větší, to není dobrá taktika, to hodně bolí.

    Podívej se v klidu na tu bitvu, kolo po kole, máš to jako učebnici námořních bojů. Je tam třeba krásně vidět, jak zadní linie střílí na předek a tam to na jedné straně vychytávají ty levné plamenovky, na druhé vám tam padají PB jako hrušky.

    První kolo - útok bez rotačních lodí, super taktika když máš jen malou flotilu (to je snad jediná moje připomínka-neposílala bych tam v 1.útoku ani ty kolesáky, protože kvůli těm zastřeleným to pak má ke konci divně rozhozenou munici). Když to na Tebe takto útočí, většinou to znamená, že soupeř nemá stohy lodí v záloze a počítá každou rotaci a nechce si jednu celou zapykat vybitou v bitvě až do konce. Také to vše ukázkově dobíjel, posílal a stahoval z boje tak, aby bylo vše využito. Měl zabráno několik měst, aby měl dost akčních bodů.

    Jako ale úplně nejhorší vaší chybu vidím, že jste si vůbec nevšimli, že se chystá kolos. Když bojuješ někde v cizím městě a najednou se do boje připojí majitel města s jednou jednotkou, téměř vždy to znamená, že bude kolos, co by tam jinak s tou jednotkou chtěl dělat? Takže v této bitvě jste to 3 kola vůbec neřešili že tam je, tj. soupeř čekal až vám dojede do boje poslední kolega, těsně před jeho zapojením jste dostali kolosa a kolegu tam potom umlátili do nuly.

    Na vaší obhajobu - pokud nějakou dobu aktivně nebojujete asi nemáte šanci čelit někomu, kdo to hraje tímto způsobem. Má zkušenosti, z bitev zná různé vychytávky. Je to sice jen hra, ale má to svoje zákonitosti, když se tomu někdo věnuje prostě to víc umí.

    .....Moje rada

    1/ nebojuj vzkazníkem, ignoruj posmívání

    2/ kopíruj v boji to, co dělá on, tím se to nejrychleji naučíš (a nebude to takový masakr) :evil:

    :)Ewka!

  • Ahoj

    opět díky za odpovědi

    jen to tedy asi furt nechápu..něco mi uniká..

    aneb

    1. jakto, že jsem neviděl, pokud každé kolo posílal, že je něco na cestě? byl jsem vesmes taky online, psali sme po ali, sledoval jsem pohyby, hlasili sme si to..takže bych to viděl

    2. jak to mam chapat s tim jednim vystrelem? jako ze poslal 36, zapojili se, vystrelili, umrelo jich 29 a sedm stahl? a doma nekde mezitim poslal dalsich 36? takze realne ty lode vlastnil? a jaké jsou vyhody toho ze si stahne těch 7? promin, asi jsem natvrdly..:(

    jinak jo, padalo nam to vic, ale pricital jsem to tomu, ze meli aktivovanou kovarnu..


    a ano, nejakou dobu jsme nebojovali..v radu nekolika let zadne velke boje nebo valky, jen obcasni narusitele.. brali jsme to jako dalsiho narusitele kdyz nam utocili na hrace..takze to byla rychlo akce..zadny velky plan, proste kousli, vracime uder ve smyslu ze nejsme spici panny..zablokovat, vycistit armu, pobrat nejake suroviny a zpet.. tohle bylo dost prekvapeni..a veci ktere jsme dosud neznali nebo nechapali..

    prebijeni beru, ale necekal jsem ze bude v prvni vlne potreba, necekal jsem az tak odborny odboj;) stavely se dalsi flotily jako reakce a tam pak uz byl plan kdyztak posilat skupiny, v prvni vlne slo o rychlou reakci na protivnikovo nevyprovokovanou agresi


    ohledne rad,

    dekuji

    1) necinim tak, neni mi 15;) ale chapu a souhlasím (a pokud nekde zminuji reakce tak zejmena v ramci popsani situace)

    2) no to jsem prave nechapal co vlastne nebo jak dela;) proto jsem se sel poradit sem, protoze nam to vypadalo jako bug;)

    takže diky za bližší osvětleni..

    :SVládce od: 24.04.2008 12:06:47 :S

  • Ty zbytky plamenů by se tam mohly nechávat válet v bitvě, ničemu to ani nevadí ani nepomůže. Ale když se z boje stahují, první výhoda je, že neblokují akční body a druhá výhoda, že se z těch zbytků dá poskládat znovu kompletní vlna, která se pošle do boje.

    Až to zkusíš, všechno Ti bude jasnější, a můžeš si s tím hrát ;)

    :)Ewka!

  • Ty zbytky plamenů by se tam mohly nechávat válet v bitvě, ničemu to ani nevadí ani nepomůže. Ale když se z boje stahují, první výhoda je, že neblokují akční body a druhá výhoda, že se z těch zbytků dá poskládat znovu kompletní vlna, která se pošle do boje.

    Až to zkusíš, všechno Ti bude jasnější, a můžeš si s tím hrát ;)

    no kazdopadne diky za cas a energii s vysvetlenim, cenim si

    sice mi je to stale divne/podezrele, ze jsem nevidel ty presuny, a ani nikdo od nas, ale je mi uz jasnejsi princip..

    :SVládce od: 24.04.2008 12:06:47 :S