Μεταφορά λογαριασμών στην ένωση

  • Καλησπέρα σε όλους,

    υπάρχει ένα μεγάλο ερώτημα που πλανάται σε όλη την κοινότητα, που αφορά την ένωση. Δεν είμαι σίγουρος αν το τοποθετώ στο σωστό thread, αν όχι συγχωρήστε με.


    Το ερώτημα είναι το εξής:

    Οι λογαριασμοί όλων των κόσμων που θα συγχωνευθούν στον ελληνικό server θα πάνε στους:

    1= Alpha, 2= Beta, 3= Gamma, 4= Delta, 5= Epsilon, 44= Zephyros, 45= Herakles

    Η επιλογή είναι ελεύθερη ή ισχύουν οι περιορισμοί των μεταφορών από κόσμο σε κόσμο? και εξηγώ:

    Στους Χι κ Νι πχ υπάρχουν λογαριασμοί πάνω από 50.000.000 πόντους ενώ πχ στον Herakles που είναι κόσμος υποδοχής ο μέγιστος είναι κάπου στο 1.000.000. Οι μεγάλοι λογαριασμοί των Χι & Νι μπορούν να μεταφερθούν στον Herakles? ή θα μπορούν να πάνε μόνο στον E και πίσω που έχουν αντίστοιχους μέγιστους λογαριασμούς?


    Θα βοηθούσε να διευκρινιστεί το θέμα από την ομάδα του Ikariam για να ξέρουμε πως θα οργανωθούμε

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων



    Το θέμα μεταφέρθηκε κ προστέθηκε τίτλος~ Whitedrum

  • Καλησπέρα,


    Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στην ένωση να μεταφερθούν οι λογαριασμοί σε όποιον server-στόχο θέλετε.. η επιλογή είναι ελεύθερη.


    Καλή σας συνέχεια

    AchingEcstaticAegeancat-size_restricted.gif

  • Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση αγαπητή Whitedrum.


    Οπότε καλή συνέχεια και καλή ένωση σε όλους μας

  • - Ειπώθηκε από την Whitedrum ότι οι δωρεές για τα ορυχεία στην μεταφορά θα πάνε στις αποθήκες των πόλεων. Αν ισχύει αυτό και δεν χωράνε στις αποθήκες τι γίνεται, χάνονται; Στην προηγούμενη μεταφορά τα υλικά πιστώθηκαν στον λογαριασμό ώστε να δωριστούν ξανά στα ορυχεία που θα εγκατασταθούν οι πόλεις μας. Αυτό είναι εφικτό;

    - Οι πόλεις που θα μεταφερθούνε στον κόσμο στόχο, θα μεταφερθούνε τυχαία σε νησιά ή θα έχουμε την επιλογή να τις πάμε όπου θέλουμε; Στην προηγούμενη μεταφορά είχαμε την επιλογή να μεταφέρουμε όπου θέλουμε. Αυτό είναι εφικτό;

    - Τελικά θα μπορούμε να έχουμε παραπάνω από έναν λογαριασμό στον ίδιο κόσμο με την μεταφορά; Στην προηγούμενη μεταφορά είχαμε την επιλογή να έχουμε παραπάνω από έναν λογαριασμό. Αυτό είναι εφικτό και με ποιόν τρόπο;

    - θα μπορούμε να μεταφέρουμε από τους κόσμους στόχους, δηλαδή από τον Ε στον Γ, από τον Δ και Ε στον Γ;

    - Οι κόσμοι (να υποθέσω) που θα αδειάσουν, θα διαγραφούν;

    Edited once, last by xryma ().

  • καλημερα σας

    απο οτι φαινεται, και αυτη η ενεργεια της εταιριας, εγινε στο γονατο,

    για αυτο πηρε πισω στα γρηγορα αυτο που ειπε για πολλαπλους στον ιδιο σερβερ....

    δεν εκατσαν μαλλον, ουτε μιση ωρα να σκεφτουν κανονες και προβληματα.

    δηλαδη ρε τζιμανια, λογαριασμοι των τελευταιων σερβερ, θα μεταφερθουν σε σερβερς που καποιοι εχουν μερικα εκατομμυρια ποντους, ή λογαριασμοι με εκατονταδες χιλιαδες στρατηγους, θα μεταφερθουν στον νεοτερο σερβερ που θα παραμεινει!!!

    και περιμενουν να ασχοληθουν και αλλο οι εναπομειναντες παικτες!!!!

    ο κοσμος θελει φυσικα συγχωνευσεις, αλλα με ορους και σε ισαξιους περιπου σερβερς..

    θα μεταφερθουν τωρα δωρεαν οι αποθηκες στρατου και χρυσου, και οι μικροι λογαριασμοι θα συνεχισουν λετε να παιζουν;

    ποσο ανεγκεφαλοι!!!!

  • Αν ξεκινήσει η Συγχώνευση σέρβερ, κάθε παίκτης θα αποκτήσει ένα μήνυμα στη σύνδεση και ένα στο παιχνίδι σχετικά με το πόσο θα διαρκέσει η Συγχώνευση σέρβερ.

    Ειπατε αυτο


    η απορια ειναι θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε και τις 2 μορφες? δηλαδη παιχνιδι ΚΑΙ mail? ΜΠΟΡΕΙ καποιος να επιτυχει την μεταφορα του μονο χρησιμοποιοντας την ειδοποιηση απο το παιχνιδι ?

  • μπραβο ,οι πολλαπλοι ειναι μεγαλη μαστιγα

  • Στους σέρβερ-στόχους θα διεξαχθεί το Φεστιβάλ των Κόσμων. Για παίκτες που έχουν μεταφερθεί, αυτό θα διαρκέσει 7 μέρες παραπάνω.

    - Τι είναι το φεστιβάλ κόσμου;

    - Τα υλικά που θα επιστρέψουν στις αποθήκες από δωρεές στα ορυχεία, αν δεν χωράνε τι θα γίνουν; Μπορούν απλά να πιστωθούν στον λογαριασμό για δωρεά και μόνο στα ορυχεία όπως είχες γίνει στην προηγούμενη συγχώνευση;

    - Από τους κόσμους στόχους μπορεί να γίνει μεταφορά σε άλλο κόσμο στόχο πχ από τον Ε στον Β;

  • Καλησπερα, αλλο ενα προβλημα που δεν εχει διευθετηθει ειναι πως καποιο εχουν δωσει καποια χρηματα για μεταφορα πολεων ή χρηση 17ης θεσης για να πανε σε προνομιακη θεση με σκοπο να μεγαλωσουν στον σερβερ που επελεξαν. Με την Αποφαση σας αυτη (το να διαγραφουν καποιοι σερβερ και απλα να μας δωσετε μετατοπισεις πολεων στον σερβερ-στοχο) ουσιαστικα πετατε τα χρηματα αυτα στα σκουπιδια!! Επειδη αποφασισατε πως ειναι καλη ιδεα να διαγραψουμε σερβερ.


    Εγω για παραδειγμα εχω μεταφερει 8 πολεις με αμβροσια και στους διαφορους σερβερ που παιζω και ολοι αυτοι οι σερβερ θα διαγραφουν. Οι προνομιακες θεσεις που ξοδεψα χρηματα να αποκτησω δηλαδη πανε στα σκουπιδια με την αποφαση σας.


    Δεν ειναι δυνατον αυτο το προβλημα να μεινει χωρις λυση. Παρακαλω να διευθετηθει. Εγω προσωπικα απαιτω 100% της αμβροσιας που ξοδεψα να επιστραφει στον λογαριασμο μου

  • Καλησπέρα,


    Παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά την ανακοίνωση που βγήκε για την ένωση των σέρβερ:


    Η ένωση έρχεται


    Συγκεκριμένα για το θέμα που ζητάτε νομίζω σας καλύπτει το παρακάτω:


    Quote

    Θα λάβω μια premium μετακίνηση για πόλεις σε premium σημεία;

    • Ναι


    Εκεί θα βρείτε απαντήσεις και στις περισσότερες ερωτήσεις που είδα παραπάνω, παρακαλώ διαβάστε το επιμελώς!!


    Edit: Ενώθηκαν τα 2 θέματα


    Περισσότερα για τα διαδικαστικά θα μάθετε και στην συνέχεια όσο πλησιάζουμε στην ένωση.

  • Καλησπέρα,


    Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στην ένωση να μεταφερθούν οι λογαριασμοί σε όποιον server-στόχο θέλετε.. η επιλογή είναι ελεύθερη.


    Καλή σας συνέχεια

    Επομένως, ενδέχεται να δούμε στον ηρακλή λογαριασμούς με εκατομμύρια πόντους; δεν θεωρείτε ότι είναι κάπως άδικο αυτό; Μήπως να μπουν κάποιοι περιορισμοί;

  • Δεν ειναι μονο η προνομιουχα τοποθεσια το θεμα, ειναι και η μετακινηση των πολεων σε απλη θεση. Οποιος μετακινησε πολη στον σερβερ που διαγραφεται με αμβροσια, για να παει καπου που θεωρει καλυτερη θεση, η αμβροσια πετιεται στα σκουπιδια!!!!!


    Αυτο επειδη η εταιρια αποφασισε να συγχωνευσει σερβερ. Χαιρω πολυ μας δινεται μια δωρεαν μετατοπιση στον σερβερ στοχο αλλα δεν γινεται να μην καταλαβαινετε πως οποιδηποτε μετατοπιση στον διεγραμενο σερβερ παει στα σκουπιδια.


    Παρακαλω καντε κατι, το θεωρω απαραδεκτο οτι επιλεξατε να απαντησετε στα μισα απο αυτα που εγραψα

  • αφου θα σου δωσει δωρεαν μετακινησεις, οσες οι πολεις σου, να τις πας οπου θελεις!!!!

    ασχετα αν ειχες κανει με αμβροσια 2 μετακινησεις για παραδειγμα, αν εχεις 8 πολεις, θα σου δωσει 8 μετακινησεις δωρεαν

    και οσες προνομιουχες ειχες, αλλες τοσες θα σου δωσει

    μαλλον κερδισμενος βγαινεις παρα χαμενος

  • Καλημέρα, οι παίκτες που ήδη είναι π.χ. στον γάμμα και θα μείνουν εκεί, θα έχουν τη δυνατότητα να μεταφέρουν τις πόλεις τους ή όχι;

    Και άλλη μια ερώτηση, αν εγώ είμαι στον γάμμα τώρα και θέλω να πάω στον βήτα... μπορώ να το κάνω;

    Αξίζει φίλε μου να ζείς για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει ...

    giphy.gif



  • Να κάνω κι εγώ το παράπονό μου;


    Απ ό,τι κατάλαβα, στην ένωση των κόσμων καθένας μπορεί να πάει όπου θέλει ανεξαρτήτως πόντων (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Αυτό όμως δεν είναι άδικο για τους νέους σέρβερ; Πχ στον ηρακλή, όλοι οι λογαριασμοί πλην ενός είναι κάτω από 500.000 πόντους. Δεν είναι αδικία να έρθουν λογαριασμοί της τάξεως των 5 ή και παραπάνω εκατομμυρίων; Τέτοιου μεγέθους λογαριασμοί θα μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν στον σέρβερ. Παράδειγμα, ένας λογαριασμός των 5.000.000 θα μπορεί να μου έχει κλειστά τα λιμάνια συνέχεια και να μην τον απασχολεί και η συντήρηση. Κι εγώ θα κάνω τεράστιες προσπάθειες να ανοίξω τα λιμάνια και μετά θα μου τα κλείνει πάλι. Αυτό ενδεχομένως να δημιουργήσει οδηγήσει πολλούς από τους ήδη υπάρχοντες παίκτες των νέων σέρβερ στο να σταματήσουν το παιχνίδι. Επομένως, και που θα γίνει η συνένωση, οι σέρβερ θα καταλήξουν να είναι πάλι ανενεργοί όπως τώρα.


  • Κι έχω την εξής πρόταση πάνω σε αυτό. Τώρα κατά τη μεταφορά ενός λογαριασμού από έναν σέρβερ σε ένα άλλο υπάρχει ο περιορισμός του να μην είναι στην πρώτη 50άδα. Θα μπορούσε στην ένωση να υπάρχει ένας περιορισμός πχ να μην είναι ο λογαριασμός στην πρώτη 5άδα ή έστω να μην είναι μεγαλύτερος του πρώτου λογαριασμού του σέρβερ.

  • Να κάνω κι εγώ το παράπονό μου;


    Απ ό,τι κατάλαβα, στην ένωση των κόσμων καθένας μπορεί να πάει όπου θέλει ανεξαρτήτως πόντων (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Αυτό όμως δεν είναι άδικο για τους νέους σέρβερ; Πχ στον ηρακλή, όλοι οι λογαριασμοί πλην ενός είναι κάτω από 500.000 πόντους. Δεν είναι αδικία να έρθουν λογαριασμοί της τάξεως των 5 ή και παραπάνω εκατομμυρίων; Τέτοιου μεγέθους λογαριασμοί θα μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν στον σέρβερ. Παράδειγμα, ένας λογαριασμός των 5.000.000 θα μπορεί να μου έχει κλειστά τα λιμάνια συνέχεια και να μην τον απασχολεί και η συντήρηση. Κι εγώ θα κάνω τεράστιες προσπάθειες να ανοίξω τα λιμάνια και μετά θα μου τα κλείνει πάλι. Αυτό ενδεχομένως να δημιουργήσει οδηγήσει πολλούς από τους ήδη υπάρχοντες παίκτες των νέων σέρβερ στο να σταματήσουν το παιχνίδι. Επομένως, και που θα γίνει η συνένωση, οι σέρβερ θα καταλήξουν να είναι πάλι ανενεργοί όπως τώρα.


    Κι έχω την εξής πρόταση πάνω σε αυτό. Τώρα κατά τη μεταφορά ενός λογαριασμού από έναν σέρβερ σε ένα άλλο υπάρχει ο περιορισμός του να μην είναι στην πρώτη 50άδα. Θα μπορούσε στην ένωση να υπάρχει ένας περιορισμός πχ να μην είναι ο λογαριασμός στην πρώτη 5άδα ή έστω να μην είναι μεγαλύτερος του πρώτου λογαριασμού του σέρβερ.

  • Να κάνω κι εγώ το παράπονό μου;


    Απ ό,τι κατάλαβα, στην ένωση των κόσμων καθένας μπορεί να πάει όπου θέλει ανεξαρτήτως πόντων (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Αυτό όμως δεν είναι άδικο για τους νέους σέρβερ; Πχ στον ηρακλή, όλοι οι λογαριασμοί πλην ενός είναι κάτω από 500.000 πόντους. Δεν είναι αδικία να έρθουν λογαριασμοί της τάξεως των 5 ή και παραπάνω εκατομμυρίων; Τέτοιου μεγέθους λογαριασμοί θα μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν στον σέρβερ. Παράδειγμα, ένας λογαριασμός των 5.000.000 θα μπορεί να μου έχει κλειστά τα λιμάνια συνέχεια και να μην τον απασχολεί και η συντήρηση. Κι εγώ θα κάνω τεράστιες προσπάθειες να ανοίξω τα λιμάνια και μετά θα μου τα κλείνει πάλι. Αυτό ενδεχομένως να δημιουργήσει οδηγήσει πολλούς από τους ήδη υπάρχοντες παίκτες των νέων σέρβερ στο να σταματήσουν το παιχνίδι. Επομένως, και που θα γίνει η συνένωση, οι σέρβερ θα καταλήξουν να είναι πάλι ανενεργοί όπως τώρα.

    Οσο άδικο είναι να πάει ένας λογαριασμός 5.000.000 στον Ηρακλή άλλο τόσο άδικο θα είναι αν αυτός ο λογαριασμός πάει στον ¨Αλφα Βήτα Γάμμα Δέλτα Έψιλον όπου υπάρχουν λογαριασμοί 50.000.000+

  • αφου θα σου δωσει δωρεαν μετακινησεις, οσες οι πολεις σου, να τις πας οπου θελεις!!!!

    ασχετα αν ειχες κανει με αμβροσια 2 μετακινησεις για παραδειγμα, αν εχεις 8 πολεις, θα σου δωσει 8 μετακινησεις δωρεαν

    και οσες προνομιουχες ειχες, αλλες τοσες θα σου δωσει

    μαλλον κερδισμενος βγαινεις παρα χαμενος

    Aλλο λεμε φιλε. Τα σχεδια που εκανες στον προηγουμενο κοσμο για την αναπτυξη σου χανονται. Στον καινουριο κοσμο ναι μεν σου δινουν μετακινησεις αλλα δεν με ενδιαφερει ο καινουριος κοσμος πρωτον, και δευτερον ολοι παιρνουν μετακινησεις οχι μονο εγω που εχω δωσει δικα μου χρηματα στο παιχνιδι

  • εμενα αλλο με απασχολει

    θα με αφησουν να μεταφερω και τα μποτακια μου η θα παω ξυπολυτος;

    χαχαχαχ

    ρε παιδια, το παιχνιδι εχει ψοφησει προ πολλου, τι καθεστε και ασχολειστε;