Μεταφορά λογαριασμών στην ένωση

  • Κι έχω την εξής πρόταση πάνω σε αυτό. Τώρα κατά τη μεταφορά ενός λογαριασμού από έναν σέρβερ σε ένα άλλο υπάρχει ο περιορισμός του να μην είναι στην πρώτη 50άδα. Θα μπορούσε στην ένωση να υπάρχει ένας περιορισμός πχ να μην είναι ο λογαριασμός στην πρώτη 5άδα ή έστω να μην είναι μεγαλύτερος του πρώτου λογαριασμού του σέρβερ.

    και ο μεγαλύτερος βαθμολογικα παικτης που δεν ανηκει σε κανεναν απο τους σερβερ προορισμου τι θα πρεπει να κανει ακριβως? να διαγραψει το λογαριασμο του επειδη δεν θα τον αφησει να παει σε κανεναν αλλο σερβερ?

    Where other men blindly follow the truth, remember, nothing is true
    Where other men are limited by morality or law, remember, everything is permitted
    We work in the dark to serve the light

  • εμενα αλλο με απασχολει

    θα με αφησουν να μεταφερω και τα μποτακια μου η θα παω ξυπολυτος;

    χαχαχαχ

    ρε παιδια, το παιχνιδι εχει ψοφησει προ πολλου, τι καθεστε και ασχολειστε;

    εσυ εισαι ο λογος που εχει ψοφησει το παιχνιδι και κατι αλλοι σαν εσενα. Διαφημιζεις και τα μποτακια σου.....ντροπη

  • σοβαροτης μηδεν
    αυτο δεν ειναι εταιρια, ενα τσιρκο ειναι


    Αγαπητοί παίκτες,
    Η συγχώνευση θα ξεκινήσει στις 24.11.2021 (Τετάρτη) στις 12:00

    Αγαπητοί παίκτες,
    Η συντήρηση και η ένωση αναβάλλονται για 1 ημέρα.
    Συγχώνευση - 25.11.2021 (την ίδια ώρα)

    Αγαπητοί παίκτες,
    Η συντήρηση και η ένωση αναβάλλονται κ πάλι.
    Η φάση συγχώνευσης θα ξεκινήσει στις 30.11.2021 - 12:00 ώρα διακομιστή

    Αγαπητοί παίκτες,
    δυστυχώς πρέπει να αναβάλουμε τη συγχώνευση για δύο ακόμη ημέρες.
    Η φάση συγχώνευσης θα ξεκινήσει στις 02.12.2021 - 12:00 ώρα διακομιστή,

  • Μια φορα να κανετε τιποτα σωστο σε αυτο το παιχνιδι.....


    Τελικα η ενωση δεν θα γινει.....σας εχουμε ομως καινουρια πακετα προσφορας αμβροσιας...μπεεεεεεε

  • Καλημέρα, οι παίκτες που ήδη είναι π.χ. στον γάμμα και θα μείνουν εκεί, θα έχουν τη δυνατότητα να μεταφέρουν τις πόλεις τους ή όχι;

    Και άλλη μια ερώτηση, αν εγώ είμαι στον γάμμα τώρα και θέλω να πάω στον βήτα... μπορώ να το κάνω;

    Οι δωρεάν μετακινήσεις θα δοθούν μόνο στους λογαριασμούς που θα μεταφερθούν από τους σέρβερ που κλείνουν προς τους σέρβερ υποδοχής.

    Επίσης δε θα δοθεί δωρεάν μεταφορά σε άλλο σέρβερ σε όσους είναι ήδη σε σέρβερ υποδοχής.

    AΛΦΑ --> ΘΕΟΙ ... ΒΗΤΑ --> LC ... ΔΕΛΤΑ -->ΕΜΚ ... ΘΗΤΑ --> SFDIV

    ΜΥ --> ΟΥΚ

  • Οι δωρεάν μετακινήσεις θα δοθούν μόνο στους λογαριασμούς που θα μεταφερθούν από τους σέρβερ που κλείνουν προς τους σέρβερ υποδοχής.

    Επίσης δε θα δοθεί δωρεάν μεταφορά σε άλλο σέρβερ σε όσους είναι ήδη σε σέρβερ υποδοχής.

    Απογοήτευση για μία ακόμα φορά, όχι τόσο ότι δεν θα μεταφερθούνε όσοι θέλουν. αλλά γιατί δεν υπάρχει σοβαρή αντιμετώπιση μιας κατάστασης για άλλη μία φορά.
    Πιστεύω ότι ήρθε ο καιρός, αν τα πράγματα μείνουν ως έχουν τώρα.

  • Καλημέρα, οι παίκτες που ήδη είναι π.χ. στον γάμμα και θα μείνουν εκεί, θα έχουν τη δυνατότητα να μεταφέρουν τις πόλεις τους ή όχι;

    Και άλλη μια ερώτηση, αν εγώ είμαι στον γάμμα τώρα και θέλω να πάω στον βήτα... μπορώ να το κάνω;

    Οι δωρεάν μετακινήσεις θα δοθούν μόνο στους λογαριασμούς που θα μεταφερθούν από τους σέρβερ που κλείνουν προς τους σέρβερ υποδοχής.

    Επίσης δε θα δοθεί δωρεάν μεταφορά σε άλλο σέρβερ σε όσους είναι ήδη σε σέρβερ υποδοχής.

    Αυτο που λες ειναι σιγουρο?

    Αν συμβει κατι τετοιο πεστε μας απο τωρα να κλεισουμε τους λογαριασμους μας σε ολους τους server.

    Αν μου φερετε στον ζεφυρο λογαριασμο απο τον my, ni , xi , omikron χωρις να υπαρχει δυνατοτητα να παμε και εμεις αντιστοιχους λογαριασμους τοτε πιστευω οτι οι περισσοτεροι θα το παρατησουμε!

    Ή θα μεταφερονται ολοι οι λογαριασμοι οπου θελει και εχει σχεσεις- φιλους ο καθενας ή δεν θα μεταφερονται απο κανεναν!

    Απαιτώ μια απαντηση αμεσα απο καποιον επισημα να μην παιδευομαι αλλες 10 μερες ή οσο παει να γινει η συγχωνευση...

  • Απαιτώ μια απαντηση αμεσα απο καποιον επισημα να μην παιδευομαι αλλες 10 μερες ή οσο παει να γινει η συγχωνευση...

    φιλε μου

    απαντησε επισημα διαχειριστης, ποσο πιο επισημα θελεις να το πουνε;

    και ειπε οτι "Οι δωρεάν μετακινήσεις θα δοθούν μόνο στους λογαριασμούς που θα μεταφερθούν από τους σέρβερ που κλείνουν προς τους σέρβερ υποδοχής."

    Αρα απο σερβερ που δεν κλεινει, δεν παιρνεις δωρεαν μεταφορα

  • Καλά εσείς που κλαίγεστε ότι θα έρθουν μεγάλοι λογαριασμοί στους νέους σέρβερ με εκατομμύρια κτλ κατ αρχήν σας αρέσει που τώρα είστε 3 και ο κούκος..? δε σκεφτήκατε ότι αν γεμίσουν τα νησιά σας θα βοηθήσουν και εσάς να ανεβείτε πιο γρήγορα..? (ή μήπως είστε τίποτα αθώα πλάσματα και δεν μπορείτε να φέρετε λογαριασμούς από άλλους κόσμους για χρυσό κτλ...) επίσης από ένα σημείο και μετά όταν ο λογαριασμός είναι έτοιμος από τα βασικά τι να έχεις λογκ με 1μ τι 50μ την ίδια ζημιά μπορείς να κάνεις (αν ξέρεις...) δεν κάνει ο λογαριασμός τον παίχτη, ο παίχτης κάνει το λογαριασμό...


  • Μια ερώτηση

    Εχω λογαριασμούς σε 8-9 κόσμους

    Ολοι ειναι σε ενα Email πως θα μεταφερω τους λογαριασμους μου ολους ?

    Εφοσον οι κοσμοι ειναι μονο 7

    Αρα καποιοι θα μεινουν απ εξω

    Και αν εγω εχω αμβροσιες και πακετα μεσα ? Ποιος θα μου τα πληρωσει ?

    Γιατι δεν κανετε μεταφορα τις αμβροσιες σε εναν λογαριασμο που θα επιλεξω εγω και οι υπολοιποι ας διαγραφουν .

    Γιατι δεν δινετε και αυτη την επιλογη ετσι ωστε να μην πανε χαμενα τα λεφτα του καθενος?

    Το οτι στον Ηρακλή πχ καποιος μπορει να εχει ριξει αρκετα χρηματα για να φτιαξει εναν λογαρισμο καλο μεσα σε εξι μηνες που υπαρχει και ξαφνικα να ερθουν εκει λογαρισμοι τεραστιοι που ειναι δεκα ετων ....αστο καλυτερα να μην το σχολιασουμε γιατι μαλλον αυτοι που ειχαν αυτοι την ιδεα μαλλον ιδεα δεν εχουν


    [mod='Geomade']Μεταφέρθηκε το ποστ σε αυτό το νήμα.[/mod]

  • Καλά εσείς που κλαίγεστε ότι θα έρθουν μεγάλοι λογαριασμοί στους νέους σέρβερ με εκατομμύρια κτλ κατ αρχήν σας αρέσει που τώρα είστε 3 και ο κούκος..? δε σκεφτήκατε ότι αν γεμίσουν τα νησιά σας θα βοηθήσουν και εσάς να ανεβείτε πιο γρήγορα..? (ή μήπως είστε τίποτα αθώα πλάσματα και δεν μπορείτε να φέρετε λογαριασμούς από άλλους κόσμους για χρυσό κτλ...) επίσης από ένα σημείο και μετά όταν ο λογαριασμός είναι έτοιμος από τα βασικά τι να έχεις λογκ με 1μ τι 50μ την ίδια ζημιά μπορείς να κάνεις (αν ξέρεις...) δεν κάνει ο λογαριασμός τον παίχτη, ο παίχτης κάνει το λογαριασμό...

    Αν οχι ο πιο ενεργός σίγουρα όμως απο τους πιο ενεργούς server αν κάτσεις και δεις είναι ο ζέφυρος οπότε άσε να μιλήσουμε εμείς που παίζουμε εκεί φίλε μου.

    Και αυτο που είπα είναι ότι εγώ θα κλείσω τους λογ. μου γιατί το θεωρώ εντελώς άδικο ή ισχύουν για όλους η για κανέναν τα όποια δώρα, εσύ που έχεις εναν όλο όλο στον Βήτα τι να πεις???

    Και εγώ για τον Γάμμα που έχω άλλον ποσός με νοιάζει αν θα έρθουν άλλοι η όχι εκεί...

    Ας είχες στον Ηρακλή ή στον Ζέφυρο και θα σου έλεγα αν θα τα έλεγες ακόμα αυτά!



  • ξεκάθαρα έπρεπε να ισχύουν για όλους. +1

  • Καλημέρα, οι παίκτες που ήδη είναι π.χ. στον γάμμα και θα μείνουν εκεί, θα έχουν τη δυνατότητα να μεταφέρουν τις πόλεις τους ή όχι;

    Και άλλη μια ερώτηση, αν εγώ είμαι στον γάμμα τώρα και θέλω να πάω στον βήτα... μπορώ να το κάνω;

    Οι δωρεάν μετακινήσεις θα δοθούν μόνο στους λογαριασμούς που θα μεταφερθούν από τους σέρβερ που κλείνουν προς τους σέρβερ υποδοχής.

    Επίσης δε θα δοθεί δωρεάν μεταφορά σε άλλο σέρβερ σε όσους είναι ήδη σε σέρβερ υποδοχής.

    Περιττό να αναφαίρω ότι αυτό είναι τρελό Unfair.. Πραγματικά δεν με νοιάζει τόσο για τις δωρεάν μετακινήσεις... όσο για την μεταφορά των δωρεών...
    Αυτό που θα ήταν δίκαιο και λογικό θα ήταν να μπουν όλοι σε έναν νέο χάρτη με δυνατότητα δωρέαν μετακινήσεων και δωρεών... σε νέο χάρτη που τα ορυχεία να ξεκινούν από το μηδέν..

    Να μπει και ένας περιορισμός ότι άτομα με κοινή IP δεν επιτρέπεται να είναι στο ίδιο νησί.. να υπάρχει και η καινούργια κατανομή θαυμάτων και όχι αυτή που είναι στους κόσμους Α-Ε...να ζωντανέψει λίγο το πράγμα... Τώρα απλά είναι μια ένωση να είχαμε να λέγαμε... όπως και η προηγούμενη που έγινε δεν θα προσφέρει τίποτα.. (πέρα από ότι θα λύσει το πρόβλημα των πολιτισμίκων...)

  • Απαιτώ μια απαντηση αμεσα απο καποιον επισημα να μην παιδευομαι αλλες 10 μερες ή οσο παει να γινει η συγχωνευση...

    Έχει δοθεί απάντηση σχετικά με αυτή την ερώτηση όπως θα δεις παρακάτω από τον coma.

    How is this not fair? Target server doesn't have to move.

    So there's nothing to compensate for, either.

    Your definition of fair is "they get something and I don't" which is understandable, but simply wrong.

    You don't need to move, you already have the spots you wanted. Yet you want to be given the same commodities that those who have to move servers and will most likely not be put back on the same type of islands they were on on their old servers. What you're talking about isn't fairness, it's jealousy.

    AΛΦΑ --> ΘΕΟΙ ... ΒΗΤΑ --> LC ... ΔΕΛΤΑ -->ΕΜΚ ... ΘΗΤΑ --> SFDIV

    ΜΥ --> ΟΥΚ

  • Εχω λογαριασμούς σε 8-9 κόσμους

    Ολοι ειναι σε ενα Email πως θα μεταφερω τους λογαριασμους μου ολους ?

    Εφοσον οι κοσμοι ειναι μονο 7

    Υπάρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν οι λογαριασμοί στον ίδιο σέρβερ δηλώνοντας κοινή ιπ (όπως συμβαίνει και τώρα).

    AΛΦΑ --> ΘΕΟΙ ... ΒΗΤΑ --> LC ... ΔΕΛΤΑ -->ΕΜΚ ... ΘΗΤΑ --> SFDIV

    ΜΥ --> ΟΥΚ

  • Διαβάζουμε τα παράπονα σας τα οποία είναι πολύ λογικά αλλά καλό θα ήταν να θυμηθούμε και την κατάσταση που βρίσκεται το ikariam. Ένα παιχνίδι σχεδόν δεκαπενταετίας που ως γνωστόν έχει ελάχιστη αναβάθμιση.


    Οι περισσότεροι κόσμοι είναι έρημοι χωρίς να είναι δυνατόν να καλυφθούν οι πολιτιστικές συνθήκες. Η αναμενόμενη ένωση είναι γεγονός χωρίς τα πάντα να είναι ρόδινα αλλά είναι εδώ και είναι μια ευκαιρία να δώσει μια νέα πνοή στο παιχνίδι.


    Αναφορικά με την μεταφορά λογαριασμών σε νέους κόσμους, είναι αξιοσημείωτη η παρατήρηση ότι θα μεταφερθούν μεγάλοι λογαριασμοί ενώ οι υπάρχοντες είναι χαμηλά βαθμολογικά αλλά αντίστοιχα οι μεγάλοι λογαριασμοί θα ενταχθούν σε συμμαχίες και θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν τους μικρότερους. Αν το μόνο που σας νοιάζει είναι η βαθμολογία, το επόμενο διάστημα θα ανοίξει νέος κόσμος οπότε θα έχετε εκ νέου την ευκαιρία.


    Το σημαντικό με την ένωση είναι ότι υπάρχει η ευκαιρία να επιστρέψουν παίκτες και να αποκτήσει ξανά ζωή το παιχνίδι. Αν καταστεί κερδοφόρο, που μην ξεχνάμε για την εταιρεία παραγωγής αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης, τότε ίσως υπάρξει περαιτέρω αναβάθμιση που τόσο λείπει από το Ikariam!

  • Δυστυχώς ζείτε σε ένα ουτοπικό κόσμο κύριε μου!

    Θα σας πω εγώ ακριβώς τι θα γίνει όπως και την προηγούμενη φορά.

    Οι περισσότεροι λογαριασμοί θα πάνε στους 2 νεότερους server όλοι θα είναι πολύ μεγαλύτεροι απο τους ήδη υπάρχων και ως φίλοι θα κάνουν μεταξύ τους συμμαχίες και εγώ και οι υπόλοιποι θα αναγκαστούμε να διαλύσουμε τις δικές μας και να πάμε σε αυτές...

    Οι μόνες τυχερές υπάρχων συμμαχίες θα είναι αυτές που θα έχουν παίκτες με λογαριασμούς στους server που θα μετακινηθούν οι οποίοι θα τους φέρουν βέβαια στον κόσμο αυτό και θα τον εντάξουν στις υπάρχων συμμαχίες και οι μεν και οι δε θα ξεφύγουν από την δική μου συμμαχία ας πούμε αλλά και από τις περισσότερες κατά πολύ και ναι κύριε μου η βαθμολογία δεν είναι αυτοσκοπός του παιχνιδιού και ο καθένας μας μπορεί να παίζει το παιχνίδι αυτό και να κοιτάζει τους δικούς του διαφορετικούς στόχους αλλά επειδή όλοι εσείς είστε ή υπήρξατε παίκτες ενεργοί εξηγήστε μου πως ένας λογαριασμός με 9 πόλεις και ανώτερο επίπεδο 25 δημαρχείο και έσοδα 0 αν θέλει να κρατάει 11000 στρατιωτικό μπορεί να αντιμετωπίσει έναν λογαριασμό με 11 πόλεις 35 επίπεδο δημαρχεία με έσοδα 10000 χρυσό την ώρα απόθεμα χρυσού 300.000.000 και ταυτόχρονα 25000 στρατιωτικό!!!

    Και φαντάσου να είναι και μια συμμαχία 10 ατόμων δεν λέω παραπάνω με αντίστοιχους λογαριασμούς!!!!!

    Εγώ από το '07 που παίζω δεν το έχω καταφέρει ακόμα!!

    Αν εσύ έχεις βρει τον τρόπο θα ήθελα να μου τον πεις...

    Αυτή είναι η ωμή όμως πραγματικότητα πες και του Άγγλου φίλου παραπάνω που τα ξέρει όλα !


    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας έτσι κι αλλιώς ότι θέλετε θα κάνετε αλλά το ίδιο και εμείς!

  • καλησπερα Γιωργο.

    θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω

    γραφεις "Αν καταστεί κερδοφόρο, τότε ίσως υπάρξει περαιτέρω αναβάθμιση που τόσο λείπει από το Ikariam!

    αυτο δεν ειναι αποδεκτο, πρωτα αναβαθμιζεις το προϊον σου, το κανεις δελεαστικο και μετα περιμενεις σαν επακολουθο να εχεις περισσοτερη πελατεια και κερδος.

    ειναι σαν να μας λεει ο μαναβης, εχω μπαγιατικα λαχανικα, αγοραστε να αυξηθει ο τζιρος, φερτε και τους συγγενεις σας και μετα θα μπορεσω ισως, να φερνω φρεσκα προϊοντα!!!

    και τι μας λες τωρα; θα πανε λογαριασμοι του Υδρα και του Ηρακλη, παρεα με Μι, Νι, Ξι, Ομικρον κλπ.

    οσοι ειχαν χωσει αμβροσια στους νεους σερβερς για να εχουν καλη αναπτυξη, θα πατωσουν, αλλα δεν πειραζει, αν δεν τους αρεσει, ας πανε στον Ορφεα που ανοιγει σε λιγο, να ξεκινησουν παλι απο την αρχη το ταϊσμα!!!

    ετσι μου ερχεται να αρχισω τα γαλλικα και πολυ βαρεια μαλιστα, αλλα πρωτον εσεις δεν φταιτε σε κατι. και δευτερον ξερω την συνεχεια, διαγραφη ποστ, μπαν λογαρισμου και παμε παρακατω.....

    ειναι να τρελαινεται κανεις εδω μεσα... στο εμποριο ο πελατης εχει παντα δικιο, εδω εχει παντα δικιο η εταιρια και οι διαχειριστες:love:, βεβαιως βεβαιως!!!