Sloučení - speciální servery

  • Zdravím,


    vzhledem k tomu, že zde není diskuze k tématu, tak to píši zde.

    Rád bych se zeptal, jestli se bude na Alphu a Betu spojovat i ze serverů se speciálními vlastnostmi (vlastně všechny servery po Phi) nebo je to pouze pro vanilla servery.
    Jde mi o to, abych věděl, kolik účtů se vlastně plánuje přesunout.

    Děkuji.

  • Ahoj, zde se píše o tom, že bude sloučená komplet CZ komunita, přičemž zůstanou jen servery CZ 1 a 2.. u jiných komunit jsou psané i servery s vyšším číslem, tedy možná i speciální, nicméně ne u nás.. Nedojde-li ke změně, podle všeho bude přesun i ze speciálních serverů na alphu či betu.

  • K celému slučování mám pár věcí. V první řadě se mi vůbec nelíbí nápad, že sloučíme veškeré malé světy, kde máte malé hráče třeba i do milionu bodů na svět kde tito hráči budou otloukánci velkých. Proč tito hráči začínali na jiných nových světech? Asi aby měli nějakou šanci na nějaké umístění a rovnoměrnost hry. Jako vyřešit stav, že všechny tyto pošleme na svět, kde si nezahrají mi nepřijde jako logické řešení. :(


    Druhá kritická poznámka co mě napadá a napadla už při minulém slučování. Nebylo by vhodné nabídnout tedy i současným hráčům možnost přemístit svá města v rámci světa? Jako nastěhovat jim do okolí jakéhokoliv nového hráče je jedna věc, ale myslím si, že by bylo fér toto umožnit i současným hráčům. Změnit místa měst. :?:


    Poslední věc a to je vrchol je, že ti co se byli donuceni stěhovat již v minulé vlně teď opět donutíme přestěhovat vše na zbývající dva světy, kde mimochodem mohou již zmínění hráči své účty vlastnit také? Takže řekněme, že z deseti současných účtů budou nakonec mít pouze dva ? Jako CO??? :cursing:


    Tady fakt někdo nemyslí hlavou :/ Fakt si myslíte, že tyto hráči budou mít radost? Tímto krokem totálně pohřbíte ten zbytek lidí, co to tu ještě hraje! <X

  • Jen pro doplnění, podle aktuálního znění zůstane pravidlo 10+1, tedy možnost až 11 účtů jednoho hráče na konkrétním cílovém serveru, splní-li podmínku nahlášení tohoto sdílení GO a bude-li dodržovat pravidlo o multi.

  • Tady se můžeš 10x zeptat na otázky ohledně pirátů, nebo jaké výhody dostanou ti, kteří již na cílových servrech jsou, protože NIKDO nebude mít možnost si přesunout město, jen ti co dojdou a zase to bude jak minule, ale minule jsme měli alespoň nějaké akce a pořád žádný GO není schopný zodpovědět dané otázky.

    Hlavně, že tam mají FAQ "nejčastější dotazy" ale hráče hlavně zajímá co z toho budou mít ti co jít nikam nemůžou. Nedostanou ani možnost třeba zdarma 1 - 2 přesunů měst třeba taky. Opět si najdou své ostrovy cizí ali a budou u sebe, další znevýhodnění pro nás.

    A já doufám, že je během toho nenapadne vynulovat piráty, opravdu to mají celkově nedomyšlené a jediné o co jim jde, aby to stihli před Vánoci, aby z toho mohli co nejvíc těžit za ambrozky, kde bude určitě akce. Vůbec jim nejde o hráče, ale vidí že Ika, hraje méně a méně lidí, tak začne slučování. Nemůžou třeba vyrobit nějakou novou budovu, přidat další místo na víc, něco nového, což by taky plno lidí ocenilo. Nebo nahodit opět odkaz "pozvat hráče do hry" mají to tam napsané, ale nefunkční. Hrozně těžké to odstranit, nebo zprovoznit. :/

    v1.png


    Moje další láska <3 :saint:

  • Tady se můžeš 10x zeptat na otázky ohledně pirátů, nebo jaké výhody dostanou ti, kteří již na cílových servrech jsou, protože NIKDO nebude mít možnost si přesunout město, jen ti co dojdou a zase to bude jak minule, ale minule jsme měli alespoň nějaké akce a pořád žádný GO není schopný zodpovědět dané otázky.

    Hlavně, že tam mají FAQ "nejčastější dotazy" ale hráče hlavně zajímá co z toho budou mít ti co jít nikam nemůžou. Nedostanou ani možnost třeba zdarma 1 - 2 přesunů měst třeba taky. Opět si najdou své ostrovy cizí ali a budou u sebe, další znevýhodnění pro nás.

    A já doufám, že je během toho nenapadne vynulovat piráty, opravdu to mají celkově nedomyšlené a jediné o co jim jde, aby to stihli před Vánoci, aby z toho mohli co nejvíc těžit za ambrozky, kde bude určitě akce. Vůbec jim nejde o hráče, ale vidí že Ika, hraje méně a méně lidí, tak začne slučování. Nemůžou třeba vyrobit nějakou novou budovu, přidat další místo na víc, něco nového, což by taky plno lidí ocenilo. Nebo nahodit opět odkaz "pozvat hráče do hry" mají to tam napsané, ale nefunkční. Hrozně těžké to odstranit, nebo zprovoznit. :/

    Popravdě řečeno piráti je ta poslední věc co mi v současné chvíli vadí.

    Pokud se kolo zruší prostě neproběhne a nikdo nic nezíská.

    Co ale získají ti co nají své strategie hry na Alfě a Betě? Nezvané sousedy? Proč jim není alespoň umožněn posun měst. Dle mého by toto bylo fér.

    Spousta hráčů by to jistě využila a alespoň bychom srovnali část nevýhod o které tímto sloučením současní hráči přijdou.

  • Britny podle informací, které jsou v diskuzích na EN fóru, by to mělo být tak, že toto kolo pirátů si dohraje každý svět svoje. Přesunem účtu se piráti vynulují, takže dohrát kolo tam kde jsi a pak teprve přeskočit. Cílový svět si dohrává také svoje, tj. neskočí tam nikdo, kdo je hned obere. Mě se to zdá fér.

    :)Ewka!

  • Britny podle informací, které jsou v diskuzích na EN fóru, by to mělo být tak, že toto kolo pirátů si dohraje každý svět svoje. Přesunem účtu se piráti vynulují, takže dohrát kolo tam kde jsi a pak teprve přeskočit. Cílový svět si dohrává také svoje, tj. neskočí tam nikdo, kdo je hned obere. Mě se to zdá fér.

    Děkuju moc za odpověď. To mě právě zajímalo, jak to bude. Vím, že plno lidí zajímá něco jiného, ale i piráti jsou součástí hry a nikde o nich nebylo nic zmíněno, tak alespoň takhle je to vysvětleno.

    v1.png


    Moje další láska <3 :saint:

  • Tady se můžeš 10x zeptat na otázky ohledně pirátů, nebo jaké výhody dostanou ti, kteří již na cílových servrech jsou, protože NIKDO nebude mít možnost si přesunout město, jen ti co dojdou a zase to bude jak minule, ale minule jsme měli alespoň nějaké akce a pořád žádný GO není schopný zodpovědět dané otázky.

    Hlavně, že tam mají FAQ "nejčastější dotazy" ale hráče hlavně zajímá co z toho budou mít ti co jít nikam nemůžou. Nedostanou ani možnost třeba zdarma 1 - 2 přesunů měst třeba taky. Opět si najdou své ostrovy cizí ali a budou u sebe, další znevýhodnění pro nás.

    A já doufám, že je během toho nenapadne vynulovat piráty, opravdu to mají celkově nedomyšlené a jediné o co jim jde, aby to stihli před Vánoci, aby z toho mohli co nejvíc těžit za ambrozky, kde bude určitě akce. Vůbec jim nejde o hráče, ale vidí že Ika, hraje méně a méně lidí, tak začne slučování. Nemůžou třeba vyrobit nějakou novou budovu, přidat další místo na víc, něco nového, což by taky plno lidí ocenilo. Nebo nahodit opět odkaz "pozvat hráče do hry" mají to tam napsané, ale nefunkční. Hrozně těžké to odstranit, nebo zprovoznit. :/

    Popravdě řečeno piráti je ta poslední věc co mi v současné chvíli vadí.

    Pokud se kolo zruší prostě neproběhne a nikdo nic nezíská.

    Co ale získají ti co nají své strategie hry na Alfě a Betě? Nezvané sousedy? Proč jim není alespoň umožněn posun měst. Dle mého by toto bylo fér.

    Spousta hráčů by to jistě využila a alespoň bychom srovnali část nevýhod o které tímto sloučením současní hráči přijdou.

    S tím s tebou souhlasím a vadí to více hráčům, kteří jsou na primárních servrech, kde se nebudou moci přesunout. Nemají vůbec žádné výhody, nikdo o ničem nepíše. Výhody opět získají jen ti, kteří dojdou z jiných světů a ještě nezrušili ani více účtů, co nejdříve mělo být v plánu a nakonec z toho sešlo. Jako při prvním sloučení si mohli přesunou všechna města kam chtějí, teď jsem pochopila, že dostanou jen pár přesunů. Také jsme měli alespoň menší výhody tehdy, teď zase nemáme nic a nejvíc mě štve, že tohle forum má sloužit jako pro informace, kde mají GO zodpovídat hráčům různé věci a kašlou na to.
    Mě absolutně nezajímá co mají za výhody jiné světy, mě zajímá, co z toho máme my, kteří jsme třeba od začátku hraní na Alphe (někdo na Betě), jako já s jedním účtem a jen opět přijdou cizí lidi, více aliancí, zaberou si ostrovy, kovárny, budou opět u sebe a třeba zkoušet hned útočit, což jsem též zažila při prvním slučování. A vzhledem k tomu, že se o tom nikdo nezmínil, tak zjevně žádné výhody pro nás nejsou.
    Upřímně tuhle hru pohřbívají ještě víc, než už je. Hráčům nenabízí nic nového, nic lepšího. Já osobně bych brala přesun klidně 1-2 měst jako bonus pro nás. To by mi třeba stačilo. Nevím, proč je to pro ně tak těžké nám dát také určité výhody.

    v1.png


    Moje další láska <3 :saint:

  • Výhodu mají hráči, kteří se nemusí nikam přesouvat.

    Kdo je na stávajících světech, tak křičí nemáme výhodu, ten kdo se přesouvá tak křičí oni mají výhodu, zaberou lepší místa a zázraky.

    Po slučování brečeli hráči ne tým, nyní je to zase špatně, když nastalo sloučení.

    Quote

    "teď zase nemáme nic a nejvíc mě štve, že tohle forum má sloužit jako pro informace, kde mají GO zodpovídat hráčům různé věci a kašlou na to."

    Nemáš informace?

    Vše co je známo je oznámeno!

    A aby bylo jasno GO jsou podpora pro hru, ne forum!

    Napiš si ticket a určitě ti tam GO odpoví.

    To že to děláme ve volném čase už zmiňovat nebudu, nemá to smysl.

    Asi sis nevšimla, že po tom, co Docík položil BA není pro forum žádný tým,

    takže po sloučení se můžeš přihlásit do týmu fora a vyzkoušet si jak to je jednoduché.

    Odpovídat na něco, k čemu nemáš informace a které máš jsou nedostačující a poloviční.

    Také si uvědom, že došlo ke změně, ale FAQ změněna nebyla a to ne proto, že jsme líní, ale proto, že zatím více informací nemáme.

    To že je víkend a GF nepracuje o víkendu také nikomu nedochází.

    Tak si prostě budete muset počkat!

    Valzanka jsem odpověděla na discordu tak to tady více rozvádět nebudu.

    Zítra snad máme více informací a pokud je máme, budou oznámeny na foru v "novinkách"

  • Takže to beru tak, že se na A+B spojí všech cca 15 serverů. :)
    Já čekal pouze ty 4 nebo 5 bez bonusů.

    Mimochodem vzhledem k tomu bych se chtěl vyjádřit k těm, kteří si stěžují, že nedostanou možnost přesunu.
    Tak zaprvé co ti lidé, kteří měli na svých serverech ony bonusy? Dvakrát rychlejší lodě, 50% bonus těžby, atd atd?
    A pak co se týče zázraků, tak od MY výše byla možnost mít zázraky různě rozházené po všech surovinách. Teď ti, kteří se přesouvají, už nebudou moct mít kovárnu na mramoru a podobně. To zase bude vadit těm, kteří mají přesun měst "zadarmo" po sloučení.

    Bohužel jsme na tom všichni špatně.

    Jo a mimochodem je spousta lidí, kteří měli svoje ostrovy pro sebe a trvalo několik let, než si na ně přesunuli všechny svá města se spoluhráči.
    Teď, když se podívám na Alphu, případně částečně i Betu, tak všude je jedno či dvě města a minimum ostrovů volných ve vhodné pozici. Takže to taky vidím jako nedostatek pro přesouvané.

    Takže za mne mohou být spokojeni ti, kteří už na A+B jsou. Mají města tam, kde je měli vždy a s lidmi, které tam mají i třeba 10 let. Já si třeba budu muset najít volný ostrov/ostrovy pro sebe a pro ty, co na něj "pustím". Nechci si vybírat ostrovy, kde je jeden či dva neaktivové a pak případně platit přesun.

    Jo a mimochodem, u dřívějších přesunů byla možnost darovat pouze dva týdny a poté dřevo propadlo. Pro někoho, kdo má darovanou miliardu a chce to házet na jeden ostrov, to bylo téměř nonstop být online celé dva týdny (respektive přesně po dalších 12ti hodinách opět spustit další level). ;)

  • Takže hráči z Alphy či Bety nemají žádnou možnost se přesunout na jiný server? A zároveň nedostanou ani možnost bezplatných přesunů měst?

  • Tak to je supr sloučení, fér pro všechny strany :DD Nechápu, kdo tohle vymýšlel. Takže kvůli prvnímu sloučení mám rozházený města, protože nebylo místo hned na těch okolních ostrovech, potom ti lidi skončili, takže na nich dřepim sám a teď se tam ještě ke všemu nakvartýrujou z jiných světů, kteří tu možnost přesunu mají. GENIÁLNÍ!!!

  • Je to tak. I já se již slučuji po druhé. Tentokrát je to na rozdíl od minula tragédie. Můj účet visí už od 18 hodiny v dovolené a nelze ho z ní dostat. Jen doufám, že mi ještě ti co se tam už dostali obsadí vybraná místa na ostrovech kam chci, aby tomu všemu dali korunu.

  • Proč tedy vlastně ve hře v tom FAQ ohledně sloučení je otázka "Nechci se přesunout, je to možné?" a odpověď "Ne"? :D Když evidentně je možný se nepřesunout. Bylo by fajn, kdyby na to dokázal odpovědět i někdo z pověřených...

  • Proč tedy vlastně ve hře v tom FAQ ohledně sloučení je otázka "Nechci se přesunout, je to možné?" a odpověď "Ne"? :D Když evidentně je možný se nepřesunout. Bylo by fajn, kdyby na to dokázal odpovědět i někdo z pověřených...

    Buď se v termínu akce "Soft Merge" přesuneš aktivně sám, tj. můžeš si vybrat cílový server. Nebo nemusíš dělat vůbec nic a po ukončení slučování budou zbylé účty samy někam náhodně přesunuty. Notifikační link k zaslání přihlašovacích údajů si vyžádáš v lobby. Není možné se nepřesunout, protože kromě cílových všechny ostatní herní světy po sloučení zaniknou.

    :)Ewka!

  • Badmaniak .. "u dřívějších přesunů byla možnost darovat pouze dva týdny a poté dřevo propadlo"


    Nyní je to nastaveno neomezeně. Darované suroviny i volné přesuny měst jsou umístěny do inventáře a je jen na hráči, jak a kdy je použije. Při darování do těžby na cílovém světě se ani nemusí předmět nijak speciálně aktivovat, automaticky se odepisují darované suroviny nejprve z inventáře.

    :)Ewka!

  • Proč tedy vlastně ve hře v tom FAQ ohledně sloučení je otázka "Nechci se přesunout, je to možné?" a odpověď "Ne"? :D Když evidentně je možný se nepřesunout. Bylo by fajn, kdyby na to dokázal odpovědět i někdo z pověřených...

    Buď se v termínu akce "Soft Merge" přesuneš aktivně sám, tj. můžeš si vybrat cílový server. Nebo nemusíš dělat vůbec nic a po ukončení slučování budou zbylé účty samy někam náhodně přesunuty. Notifikační link k zaslání přihlašovacích údajů si vyžádáš v lobby. Není možné se nepřesunout, protože kromě cílových všechny ostatní herní světy po sloučení zaniknou.

    Ale kdybych se už teď nacházel jen na cílových serverech, tak je možný se NEpřesunout. Respektive je to nutný, protože nemám žádnou možnost přesunu. A upřímně, podle prvotního infa před sloučením jsem si myslel, že se vytvoří nové české světy - server 1 a server 2 a všechny původní zaniknou (včetně Alphy i Bety). Alespoň tak to na mě působilo. A tím pádem by měli všichni stejně rovné podmínky, všichni by se museli přesunout a všichni by měli stejnou šanci na dobrý výběr ostrovů apod... Takhle je z toho akorát bramboračka.

  • Landak .. "kdybych se už teď nacházel jen na cílových serverech, tak je možný se NEpřesunout Respektive je to nutný, protože nemám žádnou možnost přesunu."


    tato připomínka se ale netýká události "Soft Merge", ke které je založeno toto vlákno.

    Jestli se nudíš, založ si nové vlákno s názvem "Musím používat ve hře placené přesuny?"

    :)Ewka!