Noua fuziune a serverelor

  • Pe Test sv sa testat fuziunea ...toate conturile inactive au disparut si cei ramasi au primit o alta relocare in care primesc in cufar pachetele cu despagubiri. Acum banuiesc ca se pot loga la conturi doar cei activi, cei care nu au mai intrat de mult au ramas fara conturi.

    maamulos/Vă oFFtic aka glezos pe forum are alianta de peste doi ani si se numeste oFF veata mea (oFF-v):saint::evil:

  • 5. PIRATERIE - dupa inceperea fuziunii, nu se vor mai putea da raiduri. Dupa ce contul este transferat, punctele vor fi setate la 0 (zero), nu stiu inca daca doar pentru cei mutati sau si pentru cei care deja sunt pe server.

    Buna,

    Au aparut ceva informatii legat de acest aspect al Pirateriei?Raidurile nu se mai pot da pe toate serverele iar punctele si forta implicit va fi de la 0?Daca mut un cont de pe alt server mi se reseteaza forta si punctele facute pana acum?Ambrozia consumata pe transformarea punctelor se returneaza ?

    Sper sa se reglementeze ceva cu locurile de pe Forja sa fie si pe alte insule decat Sulf altfel prevad o alta fuziune in viitorul apropiat..


    La multi ani romani ! :)

    Dacă nu ai un plan al tău, alţii te vor include în planurile lor!

  • Punctele de piraterie vor fi resetate la 0. Despre forta nu s-a mentionat nimic si presupun ca ramane, altfel s-ar fi luat in calcul rambursarea ambroziei la fel ca si resursele rambursate din donatii.

    Pe de alta parte, pe test server s-au mutat si punctele si nu au fost resetate dar e vorba de test server.

    :closedthread:

  • Asta chiar ramane o neclaritate si ar trebui lamurita pentru ca oamenii isi fac calcule, planuri, etc... La fuziune, conturile inactive de pe server dispar, asta e clar, scrie clar in mesaj, conturile ramase primesc o relocare (ca in cazul testarii fuziunii de pe test) sau raman unde sunt? E important pentru ca in functie de asta jucatorii isi gandesc pozitiile pe harta de mai bine de o saptamana!

  • Conturile mutate primesc mutari de orase gratuite, inclusiv mutari premium daca au avut orase pe premium. Asta nu e o neclaritate, asa s-a spus de la inceput si nu s-au mai facut schimbari.

    :closedthread:

  • Conturile mutate, asta da, e o claritate. Ma refer la cele ramase pe server. Faceam referire la ce s-a spus mai sus, ca pe serverul tinta conturile inactive dispar si cele existente primesc relocare. Cele care vin prin fuziune primesc mutari gratuite, inclusiv premium cine are, asta da, e lamurita!

  • Din cate am inteles eu, conturile care se afla deja pe serverele tinta ( 1 si 2 ) nu primesc relocari. Cei care vin de pe celelalte servere prin mutare, au dreptul sa isi mute gratuit orasele pe serverul tinta o singura data. Cei care nu isi muta orasele in cele 2 saptamani, acestea vor fi mutate de aleator automat de catre joc.:/

    PNst for life

  • Cei care detinem aliante, cred ca acolo, pe serverul tinta, va trebui sa le infiintam din nou. Vor trebui refacute paginile interne si externe, etc.

    PNst for life

  • Din cate am inteles eu, conturile care se afla deja pe serverele tinta ( 1 si 2 ) nu primesc relocari. Cei care vin de pe celelalte servere prin mutare, au dreptul sa isi mute gratuit orasele pe serverul tinta o singura data. Cei care nu isi muta orasele in cele 2 saptamani, acestea vor fi mutate de aleator automat de catre joc.:/

    Pe Sv Test in pachetul pentru mutare am primit mai mult decat o mutare pe oras ...am relocat toate orasele si mai am in cufar cel putin pentru cate o mutare.

    maamulos/Vă oFFtic aka glezos pe forum are alianta de peste doi ani si se numeste oFF veata mea (oFF-v):saint::evil:

  • Conturile mutate, asta da, e o claritate. Ma refer la cele ramase pe server. Faceam referire la ce s-a spus mai sus, ca pe serverul tinta conturile inactive dispar si cele existente primesc relocare. Cele care vin prin fuziune primesc mutari gratuite, inclusiv premium cine are, asta da, e lamurita!

    Alte Modificări

    • Navele comerciale pe care le câștigi invitând prieteni, vor deveni nave permanente odată cu actualizarea serverului la noua versiune de joc. Acestea nu mai sunt blocate pentru prieteni și te vor însoți și în timpul mutărilor de server.
    • Conturile inactive vor fi mutate de acum înainte pe serverul Asphodel.
      • Asphodel este un server special pe care nu se poate juca.
      • Poți reveni la serverele active de aici fără costuri.
      • Procesul de transfer este același ca în afara serverului Asphodel.


    :closedthread:

  • Cei care detinem aliante, cred ca acolo, pe serverul tinta, va trebui sa le infiintam din nou. Vor trebui refacute paginile interne si externe, etc.

    Liderul va ramane cu alianta infiintata, ceilalti vor trebui sa aplice din nou

    :closedthread:

  • Din cate am inteles eu, conturile care se afla deja pe serverele tinta ( 1 si 2 ) nu primesc relocari. Cei care vin de pe celelalte servere prin mutare, au dreptul sa isi mute gratuit orasele pe serverul tinta o singura data. Cei care nu isi muta orasele in cele 2 saptamani, acestea vor fi mutate de aleator automat de catre joc.:/

    Conturile care nu aleg sa se mute pe unul dintre serverele tinta, vor fi mutate automat in doua saptamani. Orasele le poti muta pe locuri noi oricand doresti, DUPA mutarea contului.

    :closedthread:

  • 1.Cei care au cont deja pe Alpha o sa aiba optiunea de a alege Alpha sau Beta ?

    2.Daca am cont pe Alpha si vreau sa raman tot pe Alpha mai trebuie sa aleg ceva daca sunt multumit cu serverul si locatia ( insulele ) actuala , ca sa nu risc sa fiu mutat ulterior aleator pe alte insule sau pe serverul Beta fiindca nu mi-am exprimat vreo optiune ?

    3.Daca am cont pe Alpha si vreau sa raman tot pe Alpha dar nu sunt multumit cu insulele actuale, voi primi relocari gratuite ?


    Multumesc anticipat pentru raspunsuri .

  • Superb. Mama ei de fuziune ca mi-am pierdut si contul. Trebuia sa gasesc un motiv sa ma las de tot.

    PNst for life

  • Superb. Mama ei de fuziune ca mi-am pierdut si contul. Trebuia sa gasesc un motiv sa ma las de tot.

    Nu l-ai pierdut. Asa imi aparea si mie, ca este banat. Dupa ce am dat click acolo sa link-uiesc conturile intre ele cu mail-ul (desi era un singur cont pe mail), a disparut ban-ul si m-a bagat automat in vacanta


  • Superb. Mama ei de fuziune ca mi-am pierdut si contul. Trebuia sa gasesc un motiv sa ma las de tot.

    Nu l-ai pierdut. Asa imi aparea si mie, ca este banat. Dupa ce am dat click acolo sa link-uiesc conturile intre ele cu mail-ul (desi era un singur cont pe mail), a disparut ban-ul si m-a bagat automat in vacanta


    La mine nu a disparut banarea nici dupa ce le-am legat.

    PNst for life