Pitanja u vezi spajanja i rasprava

  • Kako sam pokidala postove slučajno iz prošle Duškeove teme, ovdje ću samo kopirat vaša pitanja i odgovore sorry.


    Da ne otvaram drugu temu, da li ce biti spajanje ratnih servera takodje?

    Da, Ba i Rs više neće postojati svi idemo i moramo odabrati na BG jedan od tamo ponuđenih servera.


    A zna li se mozda da li ce biti dozvoljeno odvajanje naloga sa lobbyja? Pa kao pre moci preko podrske poklanjati drugim igracima

    Ne može se maknut nalog iz lobya. Dali će se nekada moći u budućnosti ne znam, ali za sad nema najave o tome.



    koliko sam shvatio ako sam igrao 4 naša servera igru ću moći nastaviti samo na jednom sa jednim nalogom..

    Ne , Stvarno još ne znam koliko će oni imati servera (svijetova) ali ćeš moći na svakom imati po jedan nalog.

    Znači kao prije, opcija ip dijeljenje u igri će biti ukinuta i svatko može igrati jedan nalog po svijetu.

    uqhz02y.gif

  • Који ће бити званични језици на серверима? Да ли морамо да учимо туркијске језике - оне попут татарског и бугарског - или је и енглески довољан?

    RS Delta: Ivan-[ФАБ]

    RS Epsilon: Ivan-[АПО]

    EN Poseidon: Ivan-[RS-BA]


    w8TodNy.png

  • Pozz ljudovi. Evo ja na engleskoj alfi imam 5 profila. I sad ako dodje da se sa nekog servera pomeram na alfu. Sta znaci da moram sve brisati i da 1 profil ostane? Posto mi na pamet ne pada da brisem profile u koje sam ulozio dosta vremena. Igram igru od skoro samog pocetka. Tako da tipa dodje da se pomeran sa nekog servera gde imam 3 profila na ovaj sa 5 onda sve brisati da ostane 1 izgleda. Em ce izgubiti gomilu igraca. A mogu odma i igricu da brisu,jer ostace bez ljudi

  • Ivan to se još ne zna, .

    Moja pretpostavka je da će EN biti službeni jezik ali će se tolerirati svi slavenski jezici.


    --------------------------------

    conki ne pratim EN ali prvo pitanje, zašto bi se pomjerao na alfu gdje već imaš 5 računa.

    Teoretski ako već imaš račun na ciljanom svijetu , da moraš ga obrisati i možeš samo jedan prebaciti.


    iako mislim da su i na en dali više ciljanih unija i da nije nužno da ideš na jedan


    U svakom slučaju 1svijet-1 acc

    uqhz02y.gif

  • A šta da radim ja u tom slučaju,što na delta imam 3 naloga,jedan ja,druga dva igra žena.. i jer ja ta tri naloga kad prebacim moram na tri različita sveta?

    <3Другарство, братство и слога <3

  • A šta da radim ja u tom slučaju,što na delta imam 3 naloga,jedan ja,druga dva igra žena.. i jer ja ta tri naloga kad prebacim moram na tri različita sveta?

    1 igrac, 1 nalog po serveru, ostatak na brisanje. Najverovatnije ces morati da prebacis svaki na poseban server.

    No ukoliko dve osobe igraju sa iste IP adrese postoji mogucnost nakon spajanja da se putem sistema podrske to prijavi i ta dva naloga ne smeju imati kontakt jedan sa drugim. Pravila kao pre prvog spajanja.

  • A šta da radim ja u tom slučaju,što na delta imam 3 naloga,jedan ja,druga dva igra žena.. i jer ja ta tri naloga kad prebacim moram na tri različita sveta?

    1 igrac, 1 nalog po serveru, ostatak na brisanje. Najverovatnije ces morati da prebacis svaki na poseban server.

    No ukoliko dve osobe igraju sa iste IP adrese postoji mogucnost nakon spajanja da se putem sistema podrske to prijavi i ta dva naloga ne smeju imati kontakt jedan sa drugim. Pravila kao pre prvog spajanja.

    Hvala,taman da se zena trsi ike,i onako mi neda da igram ;-) hahahhaa

    <3Другарство, братство и слога <3

  • Pazi ja na eng serveru na Pi imam 3 profila. I tamo imam svoje ostrvo sa mojih 17 gradova. Tamo sam broj 1 sa donacijama. Imam sumu 56 nivo. To sam izgradio sa ova 3 profila. I sad da dodje da ih razdvajam po svetovima,pa ne isplati mi se. 1 svet sva 3 i kraj. A ne da delim ili da brisem profile. Ako dodje do brisanja moze. Nek plate 1000 evra za svaki mesec sto sam igrao,a vala lepo se naigrao skoro od samog pocetka igre. Generalno to je glupost sto ce da se radi. Izgubice masu igraca i sve ode u 3 lepe. Mogu komotno igricu da obrisu,da skroz ne postoji sa ovim glupim potezom

  • Po poslednjim informacija koje su se pojavile na pojedinim zajednicama zbog mnogih zalbi igraca pravilo o multijima ce ostati isto kao i do sada. Mi cemo dobiti tacne informacije za nas server kad krenu spajanja ali ocekujem da bude isto kao i na ostalim serverima tako da eto mozda ne morate ipak da brinete sta cete sa multijima.

  • Pazi ja na eng serveru na Pi imam 3 profila. I tamo imam svoje ostrvo sa mojih 17 gradova. Tamo sam broj 1 sa donacijama. Imam sumu 56 nivo. To sam izgradio sa ova 3 profila. I sad da dodje da ih razdvajam po svetovima,pa ne isplati mi se. 1 svet sva 3 i kraj. A ne da delim ili da brisem profile. Ako dodje do brisanja moze. Nek plate 1000 evra za svaki mesec sto sam igrao,a vala lepo se naigrao skoro od samog pocetka igre. Generalno to je glupost sto ce da se radi. Izgubice masu igraca i sve ode u 3 lepe. Mogu komotno igricu da obrisu,da skroz ne postoji sa ovim glupim potezom

    ovo šta si ti radia nije ni tribalo bit dopusteno... vidim da samo ovakve kao ti smeta ovo spajanje.

    Na portugalskom djelu foruma stoji post koji govori da ce multiji biti dopusteni( valjda je napisao neki moderator nez)
    Fusão de Servidores e comunidades

  • Pazi ja na eng serveru na Pi imam 3 profila. I tamo imam svoje ostrvo sa mojih 17 gradova. Tamo sam broj 1 sa donacijama. Imam sumu 56 nivo. To sam izgradio sa ova 3 profila. I sad da dodje da ih razdvajam po svetovima,pa ne isplati mi se. 1 svet sva 3 i kraj. A ne da delim ili da brisem profile. Ako dodje do brisanja moze. Nek plate 1000 evra za svaki mesec sto sam igrao,a vala lepo se naigrao skoro od samog pocetka igre. Generalno to je glupost sto ce da se radi. Izgubice masu igraca i sve ode u 3 lepe. Mogu komotno igricu da obrisu,da skroz ne postoji sa ovim glupim potezom

    ovo šta si ti radia nije ni tribalo bit dopusteno... vidim da samo ovakve kao ti smeta ovo spajanje.

    Na portugalskom djelu foruma stoji post koji govori da ce multiji biti dopusteni( valjda je napisao neki moderator nez)
    Fusão de Servidores e comunidades

    Vidim da na mnogim forumima pise kako ce ipak biti dozvoljeno IP deljenje kao i pre da bi se resio problem koji je gore pomenut, ali ono sto bih ja licno voleo i sto mislim da bi bilo univerzalno resenje je da naprave po jedan svet na svakoj zajednici na kojoj IP deljenje ni pod kojim uslovima ne bi bilo dozvoljeno pa ovi koji imaju 73 naloga rasporedjuju po ostalim svetovima kako zele, neka ostave bar jedan svet bez multica...

    Napisacu tamo na EN pa mozda neko i vidi...

  • ovo šta si ti radia nije ni tribalo bit dopusteno.

    Sta tacno ne bi trebalo biti dopusteno. To sto imam ostrvo za sebe. Gde ulazem i razvijam ostrvo za sebe. Ne nego trebam da ima grad na ostrvu gde je jos 15 igraca. Od toga njih 14 ulozi u sumu ili rudnik 1 godisnje. I ja onda treba da molim po agori da se neko seti uloziti u ostrvo. E pa ne hvala. Sta da vam radim sto ste stipse i sto vam zao ulagati u ostrvo. Nikad nisam voleo takve ljude. Samo da uzmu resursa sto vise. A da daju nesto to ne moze.

  • ovo šta si ti radia nije ni tribalo bit dopusteno.

    Sta tacno ne bi trebalo biti dopusteno. To sto imam ostrvo za sebe. Gde ulazem i razvijam ostrvo za sebe. Ne nego trebam da ima grad na ostrvu gde je jos 15 igraca. Od toga njih 14 ulozi u sumu ili rudnik 1 godisnje. I ja onda treba da molim po agori da se neko seti uloziti u ostrvo. E pa ne hvala. Sta da vam radim sto ste stipse i sto vam zao ulagati u ostrvo. Nikad nisam voleo takve ljude. Samo da uzmu resursa sto vise. A da daju nesto to ne moze.

    Ti prijatelju idi igraj Minecraft, uzmeš lepo farmaš tamo ovce i krave, gradiš svoju bazu i štalu i Bog da te vidi, jedino što ne postoji da se kloniraš (ekvivalent pravljenja multi acc na Ika) ali dobro šta, započneš nekoliko svetova i igraš tako


    Po meni najbolja opcija i molim ljude iz našeg tima da ovo pokušaju da izguraju, dajte nam bar 2-3 servera (pričam za naš server ovaj ba, rs, si...) da imamo svet opcija deljenja ip nije dozvoljena (in game svakako neće biti, ali gde će odobravanje ip deljenja biti rigorozno, tj nema multi acc, osim baš ekstremni slučajevi) i onda ovi kampanjci lepo da se nasele tamo, uzmu ostrva i maksaju koliko žele a da oni kojima je držanje 10 acc aktivno previše cimanja lepo igraju igru kako je i prvobitno napravljena, jedan acc i to je to

    Edited once, last by Kiki ().

  • Poslednja informacija i verovatno konacna je sledeca.


    Ikariam RS, BA, SI, SE se sele na Bugarske servere. Zasto Bugarske? Zato sto je jezik na cirilici i najveca su zajednica od ovih navedenih. Svi njihovi serveri ostaju kako jesu sada i svi ce biti target serveri odnosno mozete da birate bilo koji od njihovih servera za seldibu. Njihovi serveri se nece medjusobno spajati.



    Ovo u vezi jezika znaci da treba da krenete da ucite Bugarski:DNi ja nisam odusevljen, ali to nam je sto nam je.:(

  • Није све идеално, али океј, боље ишта него ништа. Једино, ако већ спајају сервере, шта им тешко да споје ове њихове (My, Lambda, Kappa. lota, theta) у један сервер.. Јер неко ће можда од наших пребацити налог на неке од тих празних сервера, које нема шансе да се напуне довољно и опет неће бити занимљиво да се игра.

    My BG - Spartak_300

    Eta BG - пиколо