Pitanja u vezi spajanja i rasprava

  • Јеси ти зет Маре максимус?

  • Prelistao sam ranije postove, nije napisano...

    Kada izaberem svet i idem na start transfer, izbacuje mi:

    • Грешка на серверу

    O cemu se radi?

    Je li nesto do toga sto sam pravio izvidnica-nalog na istom mejlu na ciljanom serveru?

  • Prelistao sam ranije postove, nije napisano...

    Kada izaberem svet i idem na start transfer, izbacuje mi:

    • Грешка на серверу

    O cemu se radi?

    Je li nesto do toga sto sam pravio izvidnica-nalog na istom mejlu na ciljanom serveru?

    100% koliko ja znam ne možeš da imaš dva naloga na istom serveru koja su registrovana na istom mail-u.

    Još jedna od super stvari koje su ovi stučnjaci iz GF smislili da poboljšaju igru, samo još da su smilili da možeš da razdvojiš naloge kako ne bi morao da igraš na ciljanom serveru na nalogu od 60 poena umesto na glavnom od 6 ili 60 miliona.

  • Ne, ja sam Maksimus onaj pravi, ovi ostali su lažni, sve ću da ih prijavim za copyright strike 8o

  • Cekaj...


    Znam i ja da ne moze ista mejl adresa 2 puta na serveru medjutim:


    Svako normalan je pravio izvidnica-nalog od 60 poena i pogledao server, izabrao ostrvo gde ce se seliti.

    Obrises nalog od 60 poena i prebacis glavni nalog...


    Ja kad pokusam da prebacim glavni nalog od 21.5miliona dobijem poruku:

    Epsilon

    • Грешка на серверу

    To me zanima sta se desava?

  • Pogledaj da nemaš još neki nalog.

    Ako nemaš onda nemam pojma, možda je trenutno neki problem.

    Možda zbog iste ip adrese.

  • Iskreno cenim svaku pomoc i odgovor. Hvala ti.


    Je l mozes malo specificnije. Koje iste ip adrese?


    Na delti.rs imam 2 naloga. Naravno 2 mejl adrese, prijavljeno itd... 21 miliona i 100k

    Na ciljanom epsilon bugarska imam 1 izvidnicu od 60 poena koju sam obrisao, medjutim i dalje je u spisku... Nikada se ne brise istog trena.

    Ta izvidnica od 60 poena je na istom mejlu kao i glavni na delti.rs 21miliona


    E sad: niti glavni (21m) niti pomocni (100k) sa delte ja ne mogu da prebacim - "Грешка на серверу".


    Ni taj 2. nalog na delti (100k) koji ima drugi mejl, veze sa ciljanim nema dobija istu poruku. - "Грешка на серверу".


    Ako budem pisao tiket, pa opet ce tebi biti adresiran, nista postigao nisam.


    Zato te molim da budes malo odredjeniji, da pokusam da resim to sto pre.

    U prosloj poruci si napisao:

    "Pogledaj da nemaš još neki nalog." - opisao sam gore celu situaciju, ako sam nesto pogresno uradio, napisi da ispravim.

    "Možda zbog iste ip adrese." - izmedju kojih naloga?

    "Ako nemaš onda nemam pojma, možda je trenutno neki problem." - uvek ostaje mogucnost, medjutim vreme ide.

  • Ok, ako neko ima isto pitanje sada ili za par dana, spajanje je trenutno obustavljeno.

    "Грешка на серверу". je uopstena poruka za sve probleme.

    Mozda najpouzdaniji izvor infomacija je ovde <- vesti sa engleskog foruma.


    Problem moze da potraje:

    Poruka napisana 7.Decembra 14:15h


    Dear players,


    at around 15:00 CET (in about 45 minutes) we'll have another short maintenance in which we'll turn the server merges off in order to prevent any new cases or broken accounts coming in. We feel this is necessary since we're still working on solving the already existing cases.


    After this maintenance when trying to start a merge process the system will just say "Server error" instead and no merge will be performed. This also means, currently no account transfers (bought item) are possible.


    We're still working on fixing the existing issues and will inform you as soon as we can about further measures being taken.


    We apologise for the inconvenience.


    Your Ikariam Team

  • Toliko o tome gde je moj glavni nalog završio, ni na groblje serveru već na marsu :(, baš me zanima kako će da mi vrate nalog koji je obrisan očigledno a uzrok je ovo nešto što se dešava.


    Eto sad znaš šta je problem.

  • Konačno sam uspeo prebaciti se na svim nalozima ,Zna li neko kako da iskoristim one luksuzne predmete za nadogradnju pilane i čuda .??Uključio sam i premijum opciju ali opet neče :(

  • Konačno sam uspeo prebaciti se na svim nalozima ,Zna li neko kako da iskoristim one luksuzne predmete za nadogradnju pilane i čuda .??Uključio sam i premijum opciju ali opet neče :(

    Samo ulazi u strugare i rudnike i automatski ti se prazni iz paketa

  • (obavijest sa discorda)
    badidol
    danas u 16:59


    Dragi igrači,


    imamo verziju za koju vjerujemo da će riješiti glavne probleme s kojima se trenutno susrećemo.

    Ovo uključuje:


    * neželjeni 7-dnevni modus odsustva nakon spajanja koji se ne može prekinuti prijavom

    * spajanje nije moguće zbog "pogrešne verzije"

    * računi se ne pojavljuju automatski u vašem loby-u nakon spajanja

    * spajanje nije moguće zbog "dupliciranog naziva saveza"


    Svjesni smo da postoje i drugi problemi, međutim, ovo su glavni i oni koje smo htjeli riješiti što je prije moguće. Nažalost, trebalo nam je duže nego što smo očekivali.


    Ova verzija bit će izbačena sutra oko 10:00 h. Pomno ćemo promatrati sve servere nakon uvođenja i vidjeti hoće li se ova verzija ponašati kako bi trebala. To također znači da će nakon uvođenja spajanje biti ponovno moguće,


    Kada budemo sigurni da ovo radi kako je predviđeno i da nema daljnjih problema, odredit ćemo kada ćemo pokrenuti spajanje ratnog servera.


    Hvala vam na strpljenju i razumijevanju.


    Vaš Ikariam tim

    uqhz02y.gif

  • Secam se pre kad su se odlucili za spajanje.Sve je radilo kako treba. Izaberes server,prebaci te,rese,gradove i ostane normalan raspored. A sad redosled gradova izmesten,baca te u mod, ne mozes se logovati. Ma gomila problema,pa ne mogu danima resiti problem. Samo su dokazali koliko su nestrucni ljudi sto rade za njih.

  • Samo nisu naveli kao najveći problem taj da ljudima nestaju nalozi kao recimo meni, odgovor koji sam dobio na tiket koji sam poslao je tragikomedija.

    Igraš 10 godina i preko noći nestane nalog, nema ga nigde.

    Pošaljem tiked adminima i oni mi ladno kažu "pa oprebacio si nalog na Bugarski server" a nalog koji sam prebacio ima 1 milion poena a nalog koji je nestao (glavi) je imao više istraživačkih poena samo nego ovaj ukupno.

    Kao da sam pitao nekog slučajnog prolaznika na ulici.

    Stvarno bezobrazluk.

  • Epsilon

    • Greška servera

    Pozdrav ekipi, evo i ja sam jutros krenuo prebaciti na BG server, i izbaciva mi grešku iako nikad nigdje nisam pravio račun osim na BA serverima. Šta mi je činiti??

  • Trenutno postoji greska na svim serverima sa prebacivanjem, radi se na resavanju...

    Epsilon

    Free slots: 6928

    • Upozorenje! Odabrani server ima instaliranu drugu verziju igre. Nije moguće prebaciti se na taj server.
    • Greška servera
  • zadnje sa discorda, danas oko 3h


    Dragi igrači,


    sada imamo procjenu brojki s kojima radimo.

    Sve u svemu, trenutno imamo oko 84.000 računa koji moraju biti obrađeni skriptama za popravke.

    Svaki račun treba otprilike 2 sekunde da ga skripta obradi . Od sada nadalje, ovo je samo obična i jednostavna matematika: ove skripte će završiti s radom nakon otprilike 46,7 sati.


    Prije nego što se ovaj proces završi, nema smisla ponovno uključiti spajanje, jer bi se svako novo započeto spajanje samo stavilo na kraj tog reda čekanja i ne bi se dogodilo odmah nakon što je pokrenuto. Kao rezultat toga, trenutno stanje je sljedeće:


    * unutar tih 46,7 sati vaš bi se račun, ako trenutno još uvijek nije prikazan u vašem loby-u, trebao pojaviti u nekom trenutku

    * nemamo načina da izričito kažemo "vaš račun s ID-om xxxx će se pojaviti u to i to vrijeme", oprostite

    * ako se vaš račun i dalje ne pojavi u loby-u nakon tog vremena, morat će biti pregledan od slučaja do slučaja preko sistema podrške (za vas to znači da će te morati pisati tiket svako za sebe)

    * problemi spomenuti u našem prethodnom postu od jučer oko 17:00h trebali bi biti riješeni nakon gore navedenog vremenskog okvira (46,7h)


    Sve dok se ovo ne završi, spajanje će ostati onemogućeno. To znači da ćete i dalje vidjeti poruku o pogrešci "Pogreška servera" prilikom pokušaja spajanja.


    To očito također znači: spajanja ratnih servera još uvijek nemaju datum, jer želimo da se to popravi prije pokretanja spajanja.


    Hvala vam na strpljenju i razumijevanju.


    Vaš Ikariam tim

    uqhz02y.gif

  • Uspio sam se evo prebaciti na epislon, molim da mi se ingame dadne info šta i kako dalje, na koje ćemo kordinate i tako..

    Ingame nick: Kuzco (orginalna BA beta, pa onda završio na BA delta, pauziro igru 5 godina :) )