Pitanja u vezi spajanja i rasprava

  • Za premještanja vrijede sljedeća pravila:

    -Ne možete se premjestiti na server u kojem bi se odmah našli u top 50 na poretku.



    A sta ce ljudi sa delte i epsilona ?
    Ne verujem da BG domen ima server gde su svi sve izgradili i istrazili u top50 :)

    My - Denis1998 No Autority(N_A )

    Epsilon - Denis1998

    Eta - Denis1998

  • Takodje preneo sam vasu zabrinutost i nezadovoljstov u vezi jezika. Odogovor je da cemo neko vreme morati da se prilagodimo i igramo na bugarskom ali u GF rade na pronalazenju boljih resenja. Kakva su to bolja resenja i kad cemo ih videti ne zna se.

    Kako bi GF rešio taj problem, odlučiće par godina kasnije, a nakon što i ova šaka jada od igrača napusti iku, da spoje BG domen sa EN domenom. :|

    Za premještanja vrijede sljedeća pravila:

    -Ne možete se premjestiti na server u kojem bi se odmah našli u top 50 na poretku.



    A sta ce ljudi sa delte i epsilona ?
    Ne verujem da BG domen ima server gde su svi sve izgradili i istrazili u top50 :)

    Piše ti dva posta iznad tvog. :D

    RS Delta: Ivan-[ФАБ]

    RS Epsilon: Ivan-[АПО]

    EN Poseidon: Ivan-[RS-BA]


    w8TodNy.png

  • Takodje preneo sam vasu zabrinutost i nezadovoljstov u vezi jezika. Odogovor je da cemo neko vreme morati da se prilagodimo i igramo na bugarskom ali u GF rade na pronalazenju boljih resenja. Kakva su to bolja resenja i kad cemo ih videti ne zna se.

    A brate resenje je da uvedu opciju biranja jezika u opcijama igre. To je za njihove developere par dana posla. Ako to GF ne zna da uradi javi mi se na PM.

  • Takodje preneo sam vasu zabrinutost i nezadovoljstov u vezi jezika. Odogovor je da cemo neko vreme morati da se prilagodimo i igramo na bugarskom ali u GF rade na pronalazenju boljih resenja. Kakva su to bolja resenja i kad cemo ih videti ne zna se.

    A brate resenje je da uvedu opciju biranja jezika u opcijama igre. To je za njihove developere par dana posla. Ako to GF ne zna da uradi javi mi se na PM.

    :D:D:D

  • Kako ja vidim ,par naših već pomalo piše na BG djelu foruma . Izgledaju mi i više nego susretljivi i puni razumijevanja i za jezični problem. vidim da korisnici pišu i bugarski a ispod prijevod na engleski , pišu i engleski, Ne mogu da se ne zapitam ,šta bi bilo kada bi oni dolazili kod nas, koliko bi nas bilo spremno u istom postu za njih napisati i prijevod na engleski ili slično.

    Vjerojatno je i njima drago što se spajamo kod njih kao što bi i nama bilo drago da se naši serveri odjednom malo popune.

    Evo duške , lubinovic i kadiako su već dobili neke savjete ,ako žele razvoj na koj server da idu , ako žele ratnu igru itd...

    Na kraju krajeva svi već znate napamet gdje vam je šta u igri, koja opcija, znali vi jezik ili ne.

    Dajte si šansu da se naviknete, mislim da bi konačno ikariam mogao postati ono što želite već više godina.

    uqhz02y.gif

  • Sto se tice Bugara, njima svaka cast. To su bas lepi domacinski gestovi. A sto se tice GF, oni moraju da pocnu da popravljaju i unapredjuju igru da bi zadrzali postojece i dobili nove igrace.


    1. Konkretno u nasem slucaju da nam dodaju jezike da biramo. Nije to veliki problem da se uradi. Stvarno nije. Znam o cemu pricam.

    2. A sto se tice igrice generalno. Fali inovacija. Npr skratiti pauzu izmedju borbi na 5 min. Dodati nove jedinice. Dodati nova mesta za gradnju u gradovima. Dodati nove gradjevine. Dodati nove stvari za izucavanje i to prvenstveno one stvari za izucavanje koje ce biti dodate u izucavanja pre prvog nivoa buducnosti (pomorstva, ekonomije, nauke i ratovanja). Dalje neka nagrade malo sa po 5 ili 10 ambrozija redovne igrace tokom meseca ili nekim paketom tipa 10 dana bonus na neki resurs. Itd... Bez ovih stvari svaki server ma koliko imao igraca ili ce samo vegetirati kao ovi nasi serveri sada ili ce se gasiti. I na kraju slag na tortu mobilna aplikacija ne radi vec godinama. Meni to govori da njih nije bas puno briga za ovu igricu.


    Sve ovo govorim ne da bih pljuvao po igrici koju igram preko decenije vec da bi neko od ljudi koji imaju uticaja na razvoj igre culi ovo. Da li ce primeniti ista od navedenog na njima je.

  • Ma o kakvom navikavanju na bugarski vi pričate, pa to je ko da mi netko otme account i baci ga na brazilski server. To što znamo ili ne znamo ćirilicu je sasvim nebitno, bugarski je nepoznat jezik skroz za vjerujem ijednog nebugarina na iki. Pisanje poruka kružnih na svom jeziku i slično su smiješni razlozi za opravdavanje, PCELICA SUZY razumijem ako kao zaposlenik GF branis njihove "inovacije" al bolje da se uvedu neki noviteti drugi nego ovakvo nešto. Spajanje da definitivno, razumijem da mnogi žele i multije iz raznih razloga zadržat i ok je to sve al samo se zamislite kako sjedite pred ekranom i buljite u sasvim nepoznate natpise. To što znate napamet igru a možda i ćirilicu je nebitno jer to nije ta čar igre. Osobno bi volio da ukinu skroz sve natpise pa da tapkamo napamet nego da gledam strani jezik i pismo(koje znam čitat ali iz istih razloga neugode u igri ne igram na rs). Nema nikakvog užitka u igri sa takvim sučeljem i kao što rekoh ovo je kraj igre za mene ako bude nametnuti jezik. A te priče o kasnijem "rješavanju problema" poznavajući GF će po kriteriju privremenosti bit vječnost jer je privremen bio i problem sa nemogučnošću spajanja servera-PRIVREMENIH NEKOLIKO GODINA. U svakom slučaju sretno svima koji misle igrat pod potpuno izmjenjenim jezikom, google translate nije opcija koja mi treba bit glavni alat za ući na forum ili prevest poruku od susjeda na igri koja mi je razbibriga i odmor za mozak. Kad bi se uvele pojedinačne jezične postavke to bi rješilo čitav problem i olakšalo posao za buduća spajanja kojih će bit sigurno koliko je bilo i da ovo dolazi. Ako ništa engleski bar velika većina znamo, barem tih 200 riječi koje se pojavljuju kao osnova igre pa je bolje i to nego bacit sve na bugarski. Problem bugarskog je estetski, to je jednostavno nakaradno, zamisli da imaš mobitel na korejskom postavke a isti ko tvoj sadašnji, baš super što sve znaš gdje je što napamet kad ti se gadi otvorit ga svejedno.

    13a329c14e07cb3a.jpg

  • Ma o kakvom navikavanju na bugarski vi pričate, pa to je ko da mi netko otme account i baci ga na brazilski server. To što znamo ili ne znamo ćirilicu je sasvim nebitno, bugarski je nepoznat jezik skroz za vjerujem ijednog nebugarina na iki. Pisanje poruka kružnih na svom jeziku i slično su smiješni razlozi za opravdavanje, PCELICA SUZY razumijem ako kao zaposlenik GF branis njihove "inovacije" al bolje da se uvedu neki noviteti drugi nego ovakvo nešto. Spajanje da definitivno, razumijem da mnogi žele i multije iz raznih razloga zadržat i ok je to sve al samo se zamislite kako sjedite pred ekranom i buljite u sasvim nepoznate natpise. To što znate napamet igru a možda i ćirilicu je nebitno jer to nije ta čar igre. Osobno bi volio da ukinu skroz sve natpise pa da tapkamo napamet nego da gledam strani jezik i pismo(koje znam čitat ali iz istih razloga neugode u igri ne igram na rs). Nema nikakvog užitka u igri sa takvim sučeljem i kao što rekoh ovo je kraj igre za mene ako bude nametnuti jezik. A te priče o kasnijem "rješavanju problema" poznavajući GF će po kriteriju privremenosti bit vječnost jer je privremen bio i problem sa nemogučnošću spajanja servera-PRIVREMENIH NEKOLIKO GODINA. U svakom slučaju sretno svima koji misle igrat pod potpuno izmjenjenim jezikom, google translate nije opcija koja mi treba bit glavni alat za ući na forum ili prevest poruku od susjeda na igri koja mi je razbibriga i odmor za mozak. Kad bi se uvele pojedinačne jezične postavke to bi rješilo čitav problem i olakšalo posao za buduća spajanja kojih će bit sigurno koliko je bilo i da ovo dolazi. Ako ništa engleski bar velika većina znamo, barem tih 200 riječi koje se pojavljuju kao osnova igre pa je bolje i to nego bacit sve na bugarski. Problem bugarskog je estetski, to je jednostavno nakaradno, zamisli da imaš mobitel na korejskom postavke a isti ko tvoj sadašnji, baš super što sve znaš gdje je što napamet kad ti se gadi otvorit ga svejedno.

    Ja nisam zaposlenik GF-a , ja sam volonter, zaposlenik je coma.

    Duske je prenio problem jezika i za sad je tako kako je.

    Opcije su bile ili da nas samo ugase ili da nas spoje negdje. Da su nas odlučili spojiti sve na EN opet bi bila ista situacija, ti možda znaš engleski ali mnogi ne znaju. Trenutno ugodnog rješenja za sve nema.

    Na primjer osobno sam učila u 3 razredu osnovne i ćirilicu (to znači da sam već poprilično stara :D ) i nikad ju više nisam koristila.
    Pisat ju ne znam, a kada pišete vi na ćirilici u početku je to bilo doslovce slovkanje, a i sad nije super, pogotovo kad promijenite font onda nemam pojma šta piše (tu dolazi google prevoditelj u akciju). Uglavnom sa takvim čitanjem ćirilice ja sam bez problema uspjela pročitat sve postove na Bugarskom i razumjeti šta piše iako nisam znala baš svaku riječ, dakle nije baš posve nerazumljiv jezik nama.

    Igrala sam davno i RS zbog ekipe, Ostala sam samo na BA poslije igrat radi niz okolnosti, ali i jeli mi je naravno prirodnije i lakše na latinici (to bismo mogli svrstati u tvoju usporedbu sa mobitelom na korejski, tko bi koristio mob na korejskom ako može na svom jeziku). No razlika je u tome što sam imala IZBOR u biranju (latinica ili ćirilica ili oboje).

    Mi danas nemamo IZBOR biranja ako želimo igrati. Izbor nam je samo Želim igrati svoj stari račun pa ću se pokušat prilagoditi na BG domeni ili ne želim igrati iz nikojeg razloga na Bugarskom serveru i jeziku.

    Kako li je onima sa TW (Tajvana) koji se spajaju na EN.

    Ja vjerujem da će GF poraditi na izboru jezika u samoj igri i pisma, ali slažem se sa vama da to može biti i mjesec dva ili godina dvije, s obzirom da nismo jedini sa problemom jezika na ciljanom serveru, kod nas Bugarskom, sklona sam vjerovati da to rješavanje problema neće biti baš zadnje na listi.

    Poanta mog posta iznad je bila sa stajališta nekoga tko je otišao pogledati taj strašni Bugarski jezik i vidio da taj jezik zapravo i nije tako strašan i da ako želimo igrati i volimo ovu igru ne bi trebalo biti tako strašno, kako se čini na prvi pogled, kao da su nas bacili na neki Arapski server.

    Ne branim GF nego vam govorim činjenice. Postali smo očito neisplativi (ne samo mi 50% servera se gasi-spaja negdje).

    Mogli smo biti samo da dobijemo obavijest, tog i tog dana u toliko sati server se gasi, ali nismo nego su nas ugurali na BG i po pitanju same igre ,aktivnosti itd to bi moglo na kraju krajeva ispasti i super, ali ako si ne date šansu i ne probate, nećete ni saznati.


    Edit: Da naravno postoji još jedna opcija na koju sam skroz zaboravila, nakon spajanja odvojiš novac za predmet za premještaj na drugi server i odabereš sam koji ti odgovara i prebaciš se.

    uqhz02y.gif

  • Ovo sa spajanjem servera mogu progutati...ali komunikaciju na bugarskom i pisanje ćirilicom predstavlja mi veliki problem...ne zato što imam nešto protiv ćirilice, naprotiv, apsolutno poštujem to pismo...ali se ne služim njime...

    Mučim se pročitati postove pisane ćirilicom na srpskom kojeg dobro razumijem....ali bugarski...bratkoooo...

    Tako da postoji velika vjerojatnost da ću nakon 12 godina napustiti Ikariam...

    Vidjeti ćemo...probati ću, ali ne vjerujem...

    Vama ostalima...Graditeljima ( kao i ja );):) i naravno Ratnicima :PX(želim puno sreće i uspjeha u novoj dimenziji igre....

    Razvalite ih...

  • Ne slažem se u potpunosti...ja kada sam počeo igrati, a i ostali izabrali smo server po želji, baš zbog ekipe i jezika...i to smo sve ovo vrijeme plaćali ( neki više, neki manje ) ...

    Vrlo je nekorektno od GF sada kad se pipa smanjila izbrisati nešto što je godinama stvarano od nas svih zajedno...

    BA i RS su stvorili ovakve kakvi jesu igrači, svi zajedno...svi mi...i sada papala maca jer se nekome ne okreće brojčanik dovoljno brzo...

  • Slazem se ja sa svime sto si ti rekao, do duse meni BG nije problem, ali u pocetku ikariama ljudima su dali izbor izmedju .rs i .ba i ljudi su bas zbog jezika i birali domen, mogli su jos od 1 servera da stave stave i .rs i .ba domen u jedno i da stave latinicu, posto se tim pismom svi sluzimo, ali su nas bas ti isti iz GF dali opciju da biramo izmedju cirilice i latinice...

    Sad kad nemaju dovoljno prihoda, resili su da stave sve ljude koji ne znaju cirilicu pod BG, a sami su krivi za sve sto se dogodilo i sto ce se dogoditi ovoj igri, a vi iz tima, niko ih ne brani, a svi uz njih, pa valjda ste i vi igraci, mogli bi i nas negde da podrzite, a da to nije pricom na postovima nasih igraca, nego kod ovih u GF ;)

    My - Denis1998 No Autority(N_A )

    Epsilon - Denis1998

    Eta - Denis1998

  • U počecima ikariama ,ovakve igre su bile popularne i ne samo ikariam i ogame je bio krcat igračima, i kad su serveri bili krcati i igra popularna svatko ko širi posao otvarao bi i nudio i više jezičnih domena. Na žalost vremena su se promijenila.

    Nećemo o tome tko je kriv, oni sa svojim poslovnim potezima/ne potezima, nedostatak vremena kod igrača, sam koncept igre. ali smo tu di jesmo.

    Kako da vas podržimo kod gf-a ,zar ne misliš da bi naš coma da se moglo šta i uradio to. Pa RS i BA su mu na vrh liste svih domena gdje je coma i on je igrao na RS-u.

    Šta da kažemo naši igrači su počeli na BA i RS i ništa ih drugo ne zanima? Šta nas briga za vaš dobitak ili gubitak.

    Daj budite razumni da se tu radi o poslovnim odlukama, smanjivanju troškova i povećanju dobiti jedne firme.

    To što je nama ikariam besplatna online igrica(ne treba uplata u vidu mjesečne članarine) za zabavu i razonodu ,njima je to posao i zarada.

    Prije 20 godina susjed Vinko je imao u svakoj ulici većoj u gradu jedan mali dućančić. S vremenom ih je pozatvarao sve i otvorio jedan veliki u centru.

    Onaj u mojoj ulici mi je bio najbolji, 5 kuća dalje, al eto, nisam rekla da je bezobrazan jer me naučio i kao dijete sam skoknula sama po žvake tih par kuća, a sad se ide autom u trgovine.

    To je isti poslovni potez kao ovaj što mi imamo, I taj server kao i prostor za trgovinu košta nešto, ako nema kupaca nema ni nekog profita.


    Problem sa jezikom smo iznijeli i odgovoreno nam je da će poraditi na problemu jezika.

    Činjenica je da BA i RS kao i mnogi drugi više neće postojati kao zasebne domene,

    Eto vi mi recite kako da vas podržim, kakav još problem osim jezika imate?

    uqhz02y.gif

  • Ma neka smanjuju oni trosak, ali barem neka daju ljudima engleski jezik, koliko toliko ljudi koji ne znaju engleski mocice da koriste google translate, dok na bugarskom isti taj google translate nema dobar prevod

    A o dolasku novih igraca tek nemamo sta da pricamo, reklame nema, kada vide da nema .rs ili .ba domena, icice sigurno na .en ili nesto slicno tome, retko ko ce se odluciti da klikne na .bg, pa da se nada da tu ima i nasih, samim tim ce igra nastaviti da umire na tom novom domenu, zar samim tim ne izbijaju opet sebi pare iz dzepa? ili bolje receno zatvaraju jos jedan ducan :)

    My - Denis1998 No Autority(N_A )

    Epsilon - Denis1998

    Eta - Denis1998

  • Uopće nije isključeno da ćemo u dogledno vrijeme svi završiti na EN.

    Za šta točno treba google prevoditelj u igri, na forumu im je bugarski ali se engleski tolerira?

    U savezu sam sigurna da nećete pisati ni bugarski ni engleski.

    Od kada se na forumu u raspravu o spajanju ubacio Lubinovich svi su počeli pisat na engleskom ili uz bugarski i prijevod na engleski.

    Jedan je korisnik čak predložio


    Здравейте.

    Всички знаем правилото за език. Езика на сървъра и английски език.

    Тук всички ще сме славянски общности и малко или много се разбираме.

    Ако може нека да направим изключение тук и играчите от славянските общности да пишат на родните си езици - разбира се прекрасно какво пишат.


    Николов - нашия админ няма нищо общо с това, което са решили . Правилата са такива за аборигенното население на целевите сървъри

    не могат да местят. Ако търсим виновни - ей там в Карлсруе има един с очилца. Някъкъв главен ще да е. Та от там почват нещата май...

    веднъж в чужд.сървър ме банна за име на град,


    -Ukratko pita ako se može napraviti iznimka pošto ćemo svi biti slavenske zajednice da svako piše na svom materinjem jeziku jer se više manje dobro razumijemo.


    Team manager također na engleskom

    To all players who are coming from the other communities. I know for the language problem and GF are thinking and working over solution. In begging will be hard for you but I hope in few days you will get used with the language. I hope the solution will come fast.


    About the servers Epsi, Eta and Zeta are the oldest servers. During the first merge they were target servers. They are one of the most populated servers. If your accounts are smaller you can try go to some of the newest servers My and Ny.


    ----------------------------------------------------


    Evo i link do teme ako želite baciti oko ili se uključiti u raspravu, pitati vi za neki server i slično. Ono ispada da se oni trude više oko toga da se mi naviknemo i stalo im je više nego što smo mi spremni i pokušati, vidjeti kako će to ići, i sve ostalo.


    Меко сливане на сървъри и общности

    uqhz02y.gif

  • A nije baš tako kod svih bilo :-)

    Ja kad sam krenula sa igricom daleke 2008. otvorila sam link ne znajuci ni sto me ceka, a bome ni tko me ceka...Ekipa se stvarala vremenom, neki su se opet gubili, neki novi dobijali... Puno toga se i mijenjalo na igrici pa smo prezivjeli sve. Jesmo li tada bili fleksibilniji na promjene?? Pa vjerojatno jesmo, no ne treba na ovo gledati kao na nužno zlo. Nece se ovdje nista brisati, tko zeli nastaviti aktivno igrati - nastavit ce, mozda ce otoci biti drugaciji, mozda ce i cuda si drugacije raasporediti...ili ce se zabiti u svoj cosak na kraju mape i nastaviti zidati...sve je moguce, ali iskreno, ne vidim razloga zasto se igra nebi nastavila i dalje. Zasto se zadovoljiti ovim sada, a ne pokusati stvoriti nesto vece? :-)

    Pokazali smo da znamo ..zar ne

    Koliko igrica postoji na ovom svijetu koje se igraju bez da imaju sucelje na hrvatskom, srpskom, bosanskom, il nekom drugom jeziku...? Pa ih opet igramo bez problema :-) Eno gledam onog svog klinca, ni beknut engleski nije znao, a sada nekad i mene posrami...

    Novi igraci...? Pa da budem u potpunosti iskrena, vjerujem da je GF-u sasvim nebitno gdje ce taj igrac zapoceti svoju pustolovinu, a tko bude trazio, vjerujem da ce nas lako naci :-) ...za to imamo forum :)

    Da se opet vratim na pismo i jezik... ne znam kako vi, al nakon 13-14 godina intenzivnog blejanja u ekran, poprilicno ocoravih, i evo kad s mobitela udjem u igricu, sve radim napipice jer vise i u mraku znam di mi se sto nalazi...i to cak i bolje nego kad se trudim pogoditi ono sto pise, na meni vrlo razumljivom jeziku, al u malom formatu ... :/

    Znamo gdje treba kliknut ako nesto mislimo izgradit, znamo cemu koja ikonica sluzi, ...nadam se :-)... znamo razliku izmedju flote, transporta trgovackih brodova , stacionaze vojske...a bome i kako poslat gusarski napad, jel. :-)

    Iskreno, moje misljenje je da nekome tko zaista voli ovu igricu, sam jezik nebi trebao predstavljati problem, vise mi to zvuci kao ...izgovor.

    Screenshot-1.png

  • PCELICA SUZY> Edit: Da naravno postoji još jedna opcija na koju sam skroz zaboravila, nakon spajanja odvojiš novac za predmet za premještaj na drugi server i odabereš sam koji ti odgovara i prebaciš se.


    E sad posto izgleda da premestaj kosta u prodavnici, mene a i druge interesuje koliko otprilike i da li za svaki grad, ili acc ????

    Cisto da spremamo novce prema sopstvenoj situaciji :)

  • Samo sto je iste te 2008 ikariam bio reklamiran svuda, i to bas po domenima. bio je reklamiran kao ikariam.rs ili ikariam.ba, a ne kao ikariam, nije bilo ovoliko razlicitih igara 2008 je ikariam bio osvezenje, maltene sve suprotno od onog sto je ikariam sada, niti imaju marketing, niti se trude da ubace novitete, da poprave aplikaciju za mob. i slicno tome

    A za ovo ostalo vise se ne vredi ni raspravljati, posto svako tera svoje :)

    My - Denis1998 No Autority(N_A )

    Epsilon - Denis1998

    Eta - Denis1998