Pitanja u vezi spajanja i rasprava

  • Kako sam pokidala postove slučajno iz prošle Duškeove teme, ovdje ću samo kopirat vaša pitanja i odgovore sorry.


    Da ne otvaram drugu temu, da li ce biti spajanje ratnih servera takodje?

    Da, Ba i Rs više neće postojati svi idemo i moramo odabrati na BG jedan od tamo ponuđenih servera.



    A zna li se mozda da li ce biti dozvoljeno odvajanje naloga sa lobbyja? Pa kao pre moci preko podrske poklanjati drugim igracima

    Ne može se maknut nalog iz lobya. Dali će se nekada moći u budućnosti ne znam, ali za sad nema najave o tome.




    koliko sam shvatio ako sam igrao 4 naša servera igru ću moći nastaviti samo na jednom sa jednim nalogom..

    Ne , Stvarno još ne znam koliko će oni imati servera (svijetova) ali ćeš moći na svakom imati po jedan nalog.

    Znači kao prije, opcija ip dijeljenje u igri će biti ukinuta i svatko može igrati jedan nalog po svijetu.

    uqhz02y.gif

  • Postovanje!

    Pored svih provedenih godina na IKARIAM igri sa odmorima naravno 8) mislim da je ovo pre-zadnji izdisaj nazalost ove predivne igre na kojoj su mnogli odrastali i stekli dosta sirok krug prijatelja, takodjer i neprijatelja - ali u biti sve su to prijatelji samo na suporotnoj strani...LJUDI SMO NISMO ZIVOTINJE!


    Pitanje za TIM: sta ce biti sa utrosenom AMBROZJIOM od pocetka igre pa sve do sada? Dali treba da se spali jos par hiljada $$$ da nas vrate od BG na RS-BA ili sta?


    Pitam za drugove i drugarice da vidim kako ONI mogu dobiti povrat na utroseno:D penzionisanje se sprema...<X^^ ajde da igramo SAHA ova igra postaje komplikovana zar NE?


    .Screenshot-1

  • Na žalost ovo je još jedan pogrešan potez od strane GF kao što je i ono prethodno spajanj servera bilo koje nam kao igračima ništa dobro donelo nije i zato sada

    imamo ovoliko malo igrača po serverima :( Umesto da stalno nude reklamu za igru unose nekakve promene u sistemu napredovanja ratovanja isl .oni nam sada nude ovo spajanje koje če nas takodje dovesti do opadanja broja igrača i nažalost propadanja ove igre .Bio sam kao i mnogi protiv prethodnog spajanja tako da sam i protiv ovog ali ko nas uopšte igrače išta i pita jer sve če biti na igri kako GF kaže makar se mi i neslagali uopšte s tim .O tome sam dosta bio pisao na onom starom forumu koji su ugasili a sa nim i sve naše bitke tamo tj istoriju naše igra .:( Nebih sada više išta o tome samo ču da postavim za sada jedno pitanje :

    Imam ukupno na RS i BA 9 naloga i to RS -delta 2 , RS- epsilon 3 i RS -epsilon 1 kao i BA-delta 3 da li ču ih sve moči prebaciti i raspodeliti po 1 tamo negde na BG ???

    Napomena imam više naloga na tim serverima jer smo se bili kao savezi tada odlučili da se tamo prebacimo .

  • Na žalost ovo je još jedan pogrešan potez od strane GF

    Mislim da o tome treba diskutovati nakon spajanja kad vidimo kako ce sve proci. Ja sam recimo RS batalio prethodnih 2 godine i presao na EN jer nas RSu mogu da igram jedino sam sa sobom. Posle ovoga se sigurno vracam svom glavnom nalogu i igram aktivno.

    Umesto da stalno nude reklamu za igru unose nekakve promene u sistemu napredovanja ratovanja isl .oni nam sada nude ovo spajanje

    Postojao je poprilican problem sa nadogradnjama ikariama zbog cega je i na spajanje cekano ovoliko dugo. Sad kad je spajanje osposobljeno veoma moguce je da ce se raditi i na novim nadogradnjama na samoj igri. Videcemo vec sta nam buducnost donosi.

    koje če nas takodje dovesti do opadanja broja igrača i nažalost propadanja ove igre

    Ne slazem se sa tobom. Onaj ko slabo ratuje i samo zida i dalje moze da igra za sebe i da zida. Sa druge strane igraci poput mene koji prevashodno traze sukobe i sto vise borbi nakon ovog spajanja imace itekako mogucnosti za iste. Mozda ce nazlost biti nekih igraca koji ce prekinuti da igraju. Zapravo budimo realni sigurno ce ih biti. Ali bice sigurno i onih koji ce se vratiti na igru jer ce opet imati aktivne servere. Posle prvog spanja bila je prvih 3 godine odlicna aktivnost i na delti i na epsu, pa i kasnije ne toliko losa. Sad ce biti verovatno i veca jer strane zajednice sa kojima se spajamo imaju drugacije stilove igre i igrace se mnogo vise kao u najboljim vremenima ikariama nego sto ce samo da se juri po neki hof.


    Moj savez i ja smo odusevljeni ovim spajanjem, verujem i mnogo drugi. Godinama unazad igraci traze spajanja sto po nasem forumu sto po stranim. Tako da verujem da je GF itekako izvagao zelje igrace. Pocevisi od multija na koje su se svi zalili.

    Imam ukupno na RS i BA 9 naloga i to RS -delta 2 , RS- epsilon 3 i RS -epsilon 1 kao i BA-delta 3 da li ču ih sve moči prebaciti i raspodeliti po 1 tamo negde na BG ???

    Jos se ne zna koliko ce tacno biti servera. No koliko god da ih bude bice dozvoljen 1 nalog po serveru, ostatak ces morati da obrises.

  • sta ce biti sa utrosenom AMBROZJIOM od pocetka igre pa sve do sada?

    Sve sto si radio do sada na svom nalogu ti ostaje.

    Sad veroatno pitas za multije i naloge koji mozda prevazilaze broj servera koji ce biti dostupni.

    U GF su dosli do zakljucka da igraci uglavnom ambroziju kupovali i trosli na 1 glavnom nalogu, a manje na multijima, tako da sto se tice viska naloga najverovatnije nece biti nista no u vezi toga cemo tek dobiti jos informacija kad spajanja krenu na nasim serverima.

  • A u ostrva koje smo ulozili rese da podignemo na neki veci lvl,sta se desava s tim... mene ovo ne interesuje vec moje saveznike koji ne ulaze na forum ;-) pa ako bi mogao da dobijem nekakav odgovor! npr imamo sume i rudnike preko 40vl ;-)))

    <3Другарство, братство и слога <3

  • Na žalost ovo je još jedan pogrešan potez od strane GF kao što je i ono prethodno spajanj servera bilo koje nam kao igračima ništa dobro donelo nije i zato sada

    imamo ovoliko malo igrača po serverima :( Umesto da stalno nude reklamu za igru unose nekakve promene u sistemu napredovanja ratovanja isl .oni nam sada nude ovo spajanje koje če nas takodje dovesti do opadanja broja igrača i nažalost propadanja ove igre .Bio sam kao i mnogi protiv prethodnog spajanja tako da sam i protiv ovog ali ko nas uopšte igrače išta i pita jer sve če biti na igri kako GF kaže makar se mi i neslagali uopšte s tim .O tome sam dosta bio pisao na onom starom forumu koji su ugasili a sa nim i sve naše bitke tamo tj istoriju naše igra .:( Nebih sada više išta o tome samo ču da postavim za sada jedno pitanje :

    Imam ukupno na RS i BA 9 naloga i to RS -delta 2 , RS- epsilon 3 i RS -epsilon 1 kao i BA-delta 3 da li ču ih sve moči prebaciti i raspodeliti po 1 tamo negde na BG ???

    Napomena imam više naloga na tim serverima jer smo se bili kao savezi tada odlučili da se tamo prebacimo .

    Vidi, moze da se nadje mozda po koji razlog zbog kog je ovo pogresan potez, ali ih ima milion zasto je dobar.

    Igraci sigurno nece odlaziti nego ce imati manje naloga a pretpostavljam da ima mnogo naloga koji se cuvaju i bice ih mnogo koji ce ih preuzeti i vratiti se igri zbog spajanja. Tako da cak i ako neko ode, povratnici ce to i vise nego duplo popuniti.

    Takodje jedna veoma surova istina je da je Ikarijam igra kojoj je ogranicen zivotni vek, u okviru same igirce nema nekih velikih promena, igrica ne nudi nesto novo, sve je isto kao i pre, zato je privlacan samo na veoma specificnoj grupu ljudi i tu ti reklame pomoci nece jer ce ljudi poceti i brzo se smoriti kada vide koliko u nekim sferama zaostaje u odnosu na savremene strateske igrice (takodje ima vanvremenske vrednosti koje nazalost novije generacije ne propoznaju- kompleksnost). Znam i dan danas da zaluta poneki novi igrac i brzo se smori, tesko da neko nov dogura do milion poena. Ljudi koje privlaci ova igrica su ili oni kojji je igraju oduvek, ili su igrali ranije pa se vracaju ili ce se tek vratiti, ova zajednica se nece siriti, tj. ta sira selekcija. Igraca ce sada biti vise zbog povratnika kao sto rekoh, ali sumnjam da ce sad dolaziti ljudi koji prvi put cuju za ovu igricu.

    Uzimajuci to sve u obzir, ovako se zivotni vek Ikarijama veoma efikasno produzuje, odlazice igraci idalje naravno (uveren sam mnogo manje), ali ovakvim ujedinjenjem ce se na neko vreme vratiti onaj stari osecaj Ikarijama, pune mape, ratovanje, popunice se kulture, stotine saveza...Bolje i to nego da trulimo svi na 1000 svetova sa po 20 igraca koji su svi vec na ivici ludila zbog neaktivnosti. Verujem da ce taj osecaj dugo trajati i to je odlicna stvar!


    Inace voleo bih da pitam ako iko zna, dali ce igraci u samoj igri biti obavesteni o eventualnom spajanju, tj. oni koji ni ne koriste forum i ne znaju nista o tome?

  • Duške opet nas ubedjuješ i prosipaš nam priču kako je dobro spajanje servera , iskreno kažem to je jedna od većih gluposti GF.

    Vi ili se pravite da ne vidite ili branite neki stav zbog tog posla koji radite za GF..

    Ja kao i većina ovde igramo od Alfa servera i jako dobro znamo svi da je tada bilo nekoliko hiljada igrača na igri , sa prvim promenama koje je GF poćeo da uvodi broj igrača je počeo da opada , pa ste dobili servere sa po stotinu igraca koje ste kao uspesno spojili u jedan i onda i od tih 3 servera opet ste pogubili igrace i spali na opet par stotina.


    Valjda ste videli da spajanje servera nije donelo boljitak a zasto to ponovo cinite ...

    Već sam negde napisao sa 30 mil poena i vise ja nemam izbor da pravim jeftine zgrade već za svaku zgradu moram nekoliko nedelja sakupljati resurse . ako se pojavi neki klipan i počne me smarati napadima i pljačkom ja onda moram odustati od igre.. jer nemam nameru da sakupljam nekoliko meseca resurse da bih podigo jedan lvl zgrade.


    Gluposti koje ovde doživljavamo samo nas vise udaljavaju od igre.. pa vi ste ti koji ste otvarali nove servere ne mi mi sad plaćamo vaše greške koje ste činili sa ovom igrom.


    Posle prvog spajanja ja sam napustio sve servere i ponovo sam poceo igrati posle par godina jer sam se nadao boljitku kao i vecina , ljudi nama ne znače kozmetičke promene na igri , reći će te pa mi smo mala zajednica i nemamo uticaja na GF mislim da imamo uticaja ali da niko od vas nesme da pogura neku ideju ili predlog.


    Duške voleo bih da mi pojasniš kako će to spajanje servera oziveti igru , sada na igri ima igraača koji ne žele ratovati , ima i onih koji žele , za vas desetak koji bi ste ratovali vi će te biti spremni oterati stotinu igrača ... zaista ne shvatam takav način razmišljanja.


    Za mnogo loših stvari na igri je kriv GF ...Ovakvo menjanje koncepcije igre i pravila je zaista ne shvatljivo ... Nova pravila treba sa novim serverima da kreću ..


    Najvecu cenu svega mi igrači plaćamo a to deluje razočaravajuće i ubija želju za igrom a tek razočarenje u GF tim je nemerljivo .


    Ja igram na naše servere igram i na strane Engleske, Norveške, Američke , verujem da imam preko 40 naloga na ik , samo jednom da udjem bilo mi je potrebno sat i po sve da ih prodjem , najviše su mi trebali zbog kultura i razvijanja ostrva jer sa njima imam problem . e taj ste problem trebali rešiti a ne ovo spajanje ..


    pa eto da ne trošim uzalud slova jer i onako nemate nikakvog uticaja u GF zajednici.

  • Duške opet nas ubedjuješ i prosipaš nam priču kako je dobro spajanje servera , iskreno kažem to je jedna od većih gluposti GF.

    Vi ili se pravite da ne vidite ili branite neki stav zbog tog posla koji radite za GF..

    Nemam sta da te ubedjujem, ovo je tema za rasprave. Ja sam pre svega igrac i iznosim svoj misljje koje jeste da je spajanje dobra stvar.

    Nisam zaposlenik u GF, vec sam moderator foruma, neko ko je tu kao veza izmedju GFa i igraca, da vam pomogne i prenese informacije.

    Kad smatram da je nesto lose, prvi sam koji ce da kritikuje odluku GF.


    Normalno je da se nekima odluka mozda i ne svidja i postujem to ali pokusavam da istaknem koje prednsoti ja vidim u donetoj odluci.

    Ja kao i većina ovde igramo od Alfa servera i jako dobro znamo svi da je tada bilo nekoliko hiljada igrača na igri , sa prvim promenama koje je GF poćeo da uvodi broj igrača je počeo da opada

    Zamisli da je 12 godina igra apsolutno ista. Ljudima iste stvari dosade i posle mesec dana, a ne 12 godina. Normalno je da se igra razvijala i da je bilo promena. Promene su mozda doprinele odlasku pojedinih igraca, ali su isto tako i zadrzale mnoge druge koji bi mozda otisli da istih nije bilo. Ja sam licno misljenja kad su promene u pitanju da je GF napravio samo 2 lose od pocetka, a to su izmena Aresa da deluje samo u gradovima igraca koji ga je aktivirao i dozvoljavanje multija. Nista drugo ne vidim kao losu promenu, a tu sam od 2009 godine.


    pa ste dobili servere sa po stotinu igraca koje ste kao uspesno spojili u jedan i onda i od tih 3 servera opet ste pogubili igrace i spali na opet par stotina.

    Neizbezna stvar je da vremenom igraci odlaze ili prelaze na druge nove servere koji im se cine vise interesantnim. Neki pricjau kako je prethodno spajanje doprinelo umirnaju igre,ali cinjenica je da je do spajanj doslo zbog prethodne nekativnosti. Spajanje je samo posledica neaktivnosti. Da su stvari dobre kako jesu ne bi bilo spajanja.


    Valjda ste videli da spajanje servera nije donelo boljitak a zasto to ponovo cinite ...

    Ovo apsolutno nije tacno. Kao sto sam gore naveo. Spajanje je doslo kao posledica toga sto je aktivnost bila smanjena i sto je po serverima bilo manje igraca. Nakon spajanja imali smo opet servere sa po 4-5k naloga. Serveri su bili itekako aktivni narednih 2-3 godine, ali vremenom opet kako se nista ne menja igracima dosadi, ili predju na nove servere itd i ostajemo na malo broju naloga po serveru. Novo spajanje ce nam opet doneti veliki broj igraca na istom serveru i zanimljiviju igru I sigurno ce dici aktivnost bar na neki vremenski period.


    Već sam negde napisao sa 30 mil poena i vise ja nemam izbor da pravim jeftine zgrade već za svaku zgradu moram nekoliko nedelja sakupljati resurse . ako se pojavi neki klipan i počne me smarati napadima i pljačkom ja onda moram odustati od igre.. jer nemam nameru da sakupljam nekoliko meseca resurse da bih podigo jedan lvl zgrade.


    Duške voleo bih da mi pojasniš kako će to spajanje servera oziveti igru , sada na igri ima igraača koji ne žele ratovati , ima i onih koji žele , za vas desetak koji bi ste ratovali vi će te biti spremni oterati stotinu igrača ... zaista ne shvatam takav način razmišljanja.

    Svestan si da je ikariam ONLINE igra. Poenta ONLINE igre jeste upravo u tome da imas sto vise interakcije sa drugim igracima, a ne da sedis u cosku i igras sam za sebe. Ako ti je problem sto ce neko drugi da te napadne ili sto ces biti na serveru gde ima mnogo igraca umesto da budes sam onda si mozda na pogresnoj igri;) Vise igraca na istom serveru znaci vise interkacije izmedju njih, samim tim zivlja igra, vrlo jednostavno objasnjenje.


    najviše su mi trebali zbog kultura i razvijanja ostrva jer sa njima imam problem . e taj ste problem trebali rešiti a ne ovo spajanje ..

    Pa spajanje je nesto sto upravo resava ovaj problem. Trenutno imas problem sa kulturama jer imas na serveru tipa 150 igraca, a tebi treba 200 kultura. Kad budes imao na serveru 4000 igraca nces imati ni problem da nadjes 200 kultura. Isto je i sa ostrvima. Kad vas je 100 na serveru uglavnom je po 1-2 igraca na ostrvu i ta ostrva se sporo dizu. Ali kad je 4000 igraca na serveru imaces po 16-17 gradova na vecini ostrva pa ce i sama ostrva brze da se dizu.

  • U putpunosti se slazem sa svim osim sa kulturama, ovim spajanjem ce resiti problem kultura, ali to ce opet trajati samo par meseci ili godinu dana, dobice opet iste igrace spojene u jednoj zajednici, vecina njih ce odustati, zato sto je GF najpre dozvolio multy dok su vecina igraca bila protiv toga, naterali sve da igraju njihovu igru sa multy nalozima, da uloze svoje vreme, i sta sad obrisati nalog ili opet staviit pare GF zajednici u dzep da bi promenio domen?

    Sta vise i da das pare za prebacaj naloga na neki drugi domen, niko ti ne garantuje da u buducnosti zbog opadanja broja igraca nece opet dopustiti multy naloge, i opet vratiti sve ovo, ovo je samo jos jedan pokusaj da se izvuce od igraca sta se izvuci moze dok igra ne ode u zaborav :)

    My - Denis1998 No Autority(N_A )

    Epsilon - Denis1998

    Eta - Denis1998

  • Kadiako ja mislim da ti i ja nismo u istom vremenu čovek , pričaš o punim mapama , o mega ratovima , o savezima .. daj čoveče vrati se u realnost , igrače na igri može vratiti velika promena u samoj igri , igru treba učiniti zanimljivu širokom broju ljudi ne agresivnoj manjiini koja maltretira većinu. Sa svih naših servera ne može se sakupiti 50 ljudi koji su za ratovanje i željni ratova ... pa netreba igra da se gradi na njima.


    Ovu igru igraju zapoošljeni kao i nezapošljeni , ja kao neko ko radi želim ući na igru i igrati je u miru . Punudite ratnicima nagrade za pobednike turnira , obuhvatite širu grupu ljudi koji će osvajati nagrade vremenom , uvedite da na svakih 50 dobivenih borbi igrač dobije 50 ambre samo zeleni izveštaj , pragovi za hof su vise nego smesni a pričate da bi ste ratovali,


    Dajte graditeljima 50 ambre na svakih 10 mil poena , omogućite u inventaru da možemo nepotrebne kartice da zamenimo za one koje nam mogu koristiti,


    omogućite članovima saveza da svaki mesec dobiju po 5 ambre ako su ceo mesec u savezu bez prekida , to ce omasoviti saveze, onda svaki mesec dodelite zadatak svim savezima koji oni treba kao savez da reše uspesno , ako reše zadatak nagradite učesnike zadatka sa po 20 ambre. ako ne reše onda nagrada ide protivnicima .


    Nagradite kreativne ideje koje bi mogle da poprave igru a koje bi sami igrači predlagali sa po 5 i 10 ambre mesecno.


    Nagradite sa po 5 ambre najbolje u svim statistikama mesecno.


    Izbacite pirateriju iz igre ili neka ide van kao posebna igra ona je dosta unazadila ikariam.


    To su stvari koje bi poboljšale igru i vratile deo igrača na igru time bi i oživela igra.. jer bi ilama neki cilj .. ovako samo pada sve niže.

  • Kadiako ja mislim da ti i ja nismo u istom vremenu čovek , pričaš o punim mapama , o mega ratovima , o savezima .. daj čoveče vrati se u realnost , igrače na igri može vratiti velika promena u samoj igri , igru treba učiniti zanimljivu širokom broju ljudi ne agresivnoj manjiini koja maltretira većinu. Sa svih naših servera ne može se sakupiti 50 ljudi koji su za ratovanje i željni ratova ... pa netreba igra da se gradi na njima.

    Zanimljivo je kako se igraci uvek rado secaju 2009-2010 godine kad su svi ratovali i nazivaju taj period najboljim periodom ikariama, a opet kad im se nudi nesto slicno kazes kako nisu zeljni ratovanja. Nema bas smisla.

    Kao sto sma naveo gore, fali interkacija, vise interakcije sa drugima igru cini zanimljivijom, ne samo u smislu ratovanja, vec i diplomatije, trgovine, druzenja.. Itd.

    Izbacite pirateriju iz igre ili neka ide van kao posebna igra ona je dosta unazadila ikariam.

    Gusari se cesto pominju kao veliki problem mada mislim da je tu vise nastao problem jer su dozvoljeni multi nalozi pa su isti zloupotrebljavani u samim gusarima. Ne verujem da su sami gusari u nekoj fer razmeri bez multija toliki problem bili. Opet moje misljenje.

    Ovo se apsolutno slazem, ne sa konkretnim predlozima ali u globalu da trebaju takve promene. Licno sam i sam pre par godina predlagao na engleskim serverima neke promene za izazvane ratove, neke objektive oko kojih bi se savezi borili i takmicili i slicno.


    Napisao sam vec gore da se licno nadam da sad kad je skripta za spajanje popravljena i kad je valjda resen problem u kodu koji je postojao prethodnih godina nakon spajanja krenuti da se radi i na nekim vecim promenama u igri. Jos pre par godina najavljeno da cemo u buducnosti dobiti nove servere, spajanja, nove jedinice, dogadjaje na serverima, objektive oko kojih cemo se boriti, poboljsanje ratova itd. Prvo sa lsite smo dobili odmah, drugu upravo krece, a potom nadam se da ce i sve ostalo sto je bilo najavljeno.

  • Po poslednjim informacija koje su se pojavile na pojedinim zajednicama zbog mnogih zalbi igraca pravilo o multijima ce ostati isto kao i do sada. Mi cemo dobiti tacne informacije za nas server kad krenu spajanja ali ocekujem da bude isto kao i na ostalim serverima tako da eto mozda ne morate ipak da brinete sta cete sa multijima.

  • Imperator Imam jedno pitanje, ajde uđi na svoj najjači nalog, i iskreno reci koja je tvoja poslednja interakcija bila sa drugim igračima, znači tu spada da si slao kružnnu poruku, da si trgovao nekim resursima u trgovini, da si napao nekog igrača, špijunirao neki grad... Bilo šta od toga, siguran sam da napade nisi imao mesec dana, možda koja poruka tu i tamo. Ukratko Ika zajednici ne trebaš takav, da li ćeš ti "smetati" u igri i kampovati na nekom zabačenom ostrvu apsolutno nikoga se ne tiče, skini lepo neku igru sa neta gde nema drugih igrača i rokaj, što sa nama ovde diskutuješ kad interakcije svakako nemaš


    E za zgrade ti treba mesec dana da skupiš rese jer igra je predviđena da ideš u pljačkanje, a ne da kopaš oz rudnika i da imaš, zato ti ide sporo

  • Нисам уопште желео да коментаришем иако од почетка имам своје мишљење а то је такође и мишљење целокупног савеза -Т-

    Конкретно мој савез је 100% уз ову одлуку око спајања сервера из више разлога. Већи број играча сам од себе изазива реакцију, да не причам о томе колико ће се занимљивих ратова водити, већи број ОЛ борби, више конверзације између људи, више тактике и већи терет на леђима који ће из сваког играча извући максимум који ће морати да пружи у самој игри. Као неко ко је од 2010 на игрици ( са прекидима ) играо сам скоро све сервере и као и већина одлично знам како је некада била и за чим људи жуде, шта је оно што очекују од саме игре. Почевши од Делте, па преко Епсилона ( два сервера која броје највише налога ) апсолутно више нема игре и ако буде то је само сезонски ( махом зими ) све се свело на гусарење, куповање амброзија и копање из рундика и стругара да се што више поена набуџи на налозима. Моје питање је сада: Коме одговара такав Икариам? Ако већ желиш да се градиш, играш се гусара апсолутно нећеш имати проблем да наставиш такву игру ни након спајања сервера, биће вероватно гомила таквих типова играча, према томе не разумем шта је поента неслагања око спајања? Друга ствар, што се тиче мулти налога: Ја први нисам љубитељ те приче али као и већина због ситуације и других играча који практикују тај стил игре сам приморан на више налога. Шта је проблем имати један до два налога на серверу? Ако желиш ресурсе, опљачкај их или уложи у стругару у руднике па копај одатле. То што су већина навикли да преко мултија улажу у острва а онда са својих налога копају и граде се то је већ друга ствар и за то је крив сам ГФ који је то омогућио и навикао већину да тако решава своје проблеме око ресурса, заштита од рушења вере итд. Трећа ствар, гледајући из угла ових што негодују око спајања. Па ваљда је боље да имаш што више играча на серверу, имаћеш већа улагања у острва, више размена ресурса ( куповина-трампа ) више култура и више забаве у виду дописивања. И за крај, колико ја видим овде се против спајања сервера јављају искључиво људи који су навикли да " дишу " на Икариаму преко мулти налога и којима игра зависи од тога скоро годинама уназад, не разумем шта је проблем имати један налог и играти са њим? Шта те угрожава или спречава да покажеш шта знаш и колико умеш? То што је некоме на коментарима мрско да уложи у острво са свог главног налога ресурсе него је навикао све на готово, да заузима острва својим налозима и изолује се од свих тиме и мисли да је ставио живи зид око себе, моја препорука је да пређе и игра СИМС без стреса и ужива у животу:thumbup: