Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Sajnos én azt látom, hogy tényleg tűnik el account, de jön is helyére egy másik, de nem azonnal. A kérdés építkezés közben lehet várost áttenni?

    Ha úgy érted, hogy valami épül épp a városban, akkor az nem akadályozza az áthelyezést.
    Menni fog úgy is.
    Flotta kapcsolata ne legyen a városnak.

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • A személyeskedést nem szeretem. Mellőzzük :)


    A Teamet senkise szidta, a jelenlévők közül vagy lehet értelmezési gondod vannak fuss átt még egyszer az irományok között..

    Nincs értelmezési problémám és nem írtam, h bárki is szidta volna a Team-et :)


    Szerintem a Team tagok sem értették félre csak picit te képzelted túl a szereped... :)

    Nincs semmilyen szerepem sem :)

    Örülök, hogy tisztában vagy azzal, h mit-hogyan értenek, bevallom, nekem ehhez még több idő kell.


    Ez a fórum topic a szerverösszevonás kibeszélésére van létrehozva hova máshova írjuk le, a rossz tapasztalatokat illetve akár a jót bár az előbbiből van több... Ha nem ide?!

    A thread valóban a kibeszélésre való, csak amikor már többedjére is olvasod ugyanazt, akkor egy kicsit soknak tűnik. Sok játékos nem tudja, hogy az itteni csapatnak nincs beleszólási joga a programozásba vagy hiába jelzik a fejlesztőknek, hogy mi a gond, attól még nem fog semmi sem változni azonnal.

    A többit meg Sipka leírta :)


    kellemes estét :)

  • Khm... ha kérhetném Trockijba se szálljunk bele.

    Ő is team tag, csak nem Ikán, így egy más szemszögből tud nekünk értékes véleményt, tapasztalatot leírni.


    (Amúgy a trágár szóhasználatra és ilyesmire is ügyeljünk, ne legyen szükség, hogy moderátori jogkörrel kelljen beavatkoznunk) :)


    Hát egyelőre gyűjtöm a lelkierőt, de ha nagyon nem akar semmi sem történni az inaktívok kapcsán, maximum megint jelzem a problémát és összeveszek valaki olyannal, akivel nem biztos hogy össze kéne vesznem :D

    (Bár félek, akkor sem csinálnának meg semmit ennél gyorsabban,... vagy úgy... egyáltalán) :(

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ha szerepel, hogy Petőfitől van, persze. Ha nagyon rossz, max. Petőfinek adok 1 nap kényszerpihenőt vagy ilyesmit :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ha szerepel, hogy Petőfitől van, persze. Ha nagyon rossz, max. Petőfinek adok 1 nap kényszerpihenőt vagy ilyesmit :D


    Van a versben üzenet a GF-nek! ;) De inkább kipontoztam! :))


    Petőfi Sándor

    MIT NEM BESZÉL AZ A NÉMET...

    ...


    Pest, 1848. május

  • Én azért örülök, hogy itt nem trágár kirohanásokkal írjátok le a véleményeteket, pedig lenne miért.... és megértem, hogy mindenkinek tele van a hótaposója már a sok dologgal.


    Épp ezért szeretlek benneteket :saint:<3

  • Szellem zombi accokat valaki bekapcsolta. Az billentse vissza a kapcsolót. Minden, ezer éves accokat is vissza telepít a rendszer és foglalják a helyet. Legtöbbjük már olyan aszott, hogy nem termel, raktárak üresek - max waron lehet fosztani őket aranyra. És jönne folyamatosan, Gro látja, mert én is látom - Gro-t is ;)

    War szervernél infó: NEM írták le melyik január elején lesz infó, szóval türelem. Gondolom ott is telnek a helyek szépen, esély sem lesz még a közelébe sem kerülni a városainknak az eredeti helyhez képest. És ott lehet már pár száz vagy ezer helyfoglaló acc is, aztán egyszer csak megindul a költözés, lefagy majd az 1 db csöves szerverük

    A Team dolgozik. Mert tiltódnak a pofátlan multi accok. Respect:thumbup:


    Nahhh holnap játszom egy kicsit - és majd írok még ha van miről.

  • Meg kellene írni a GF-nek, hogy a sorozatos hibáik miatt nincs hely a szervereken, így nem lehet kalózkodni, ezáltal nem fogy az ambi!!! :)))


    Hátha az üresedő zsebük miatt az üres testrészükhöz kapnak... ;)

  • Meg ugye váltom a pénzem ika valutára, megveszem előre a fizetős szolgáltatást amivel élni szeretnék. Akarnám igénybe venni és nem nincs rá lehetőségem. Másrészt a Teamnak is gond a több ezer halott adat között kurkászni. IP egyezések is elő kerülnek, halott/törölt/elfeledett accok lehetnek azonos IP-n aktív játékosokkal.

    Volna még egy ötletem, szerintem Team is meg tudja oldani. Majd ha ez rendeződik és normál mértékbe kerülnek vissza inaktívok, szellemek, zombik és egyebek: kicsit be tudnátok lépni 1-1 játékba és beröffenteni a termelésüket? Legalább lenne mit fosztani tőlük.;)

    War-on wárakozunk tovább türelmesen - bár unatkozva. Magyarok ütik egymást addig is - ellehetetlenítve az összefogást majd a nemzetközi és immáron egyetlen szerveren. Ne legyen igazam, de levernek majd minket a románok, szerbek bárakárkik....:thumbdown:


    Kérés: Legyen meghirdetve a költözés vagy 3 nappal előre és sárga üzivel:!:

    Köszi előre is.

  • Másrészt a Teamnak is gond a több ezer halott adat között kurkászni. IP egyezések is elő kerülnek, halott/törölt/elfeledett accok lehetnek azonos IP-n aktív játékosokkal


    Ez korábban már tisztázódott! Nincs ezzel gond.

    Nekem is kerültek elő régóta nem használt, lobby miatt elveszített játékaim. Ha nem lépek be, nincs IP egyezés, mert nincs mivel egyezzen. (No meg ahhoz eleve fix IP kellene.)

  • Sziasztok!

    Azzal a buggal kellene beszélni aki átállította a két napos vakációt 7 napra,ő biztos segít a termelést ráállítani az inaktívaknál,hisz olyan okosak már ezek a bugok.8o

    Bár hogy a manóba ne. Maholnap itt a virtuális világ,nem tudom a GF indul-e a nagy buliban,ha igen húzzon bele.

    a JÁTÉKOT ELLEHETETLENÍTETTÉK,én meg gondolom hol lépek be a VV be.:)

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Nincs arra lehetőség, hogy belépjünk és belenyúljunk játékosok accjába, pedig amúgy nem lenne elhibázott ötlet.


    War: Megpróbálunk figyelni erre, de ezt személyesen nem tudom nektek megígérni (főleg, hogy nincs rá garancia, hogy eszükbe jut 3 nappal korábban szólni) :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Amúgy a gond az, hogy semmi update nem jön pl hírekben, hogy dolgoznak a problémán stb. Ami számomra azt suggalja, hogy valószínű úgy érzik minden oké most már, pedig hát nagyon nem az ... Értem, hogy náluk nem 7-én kezdődik a munkanap de már 17-e van...

  • Szép napot :)

    Ha ki lesznek javítva a hibák, valószínűleg az jelezve lesz.

    Discordon Badidol is ezzel (próbálja) nyugtatni a kedélyeket. Inkább kevesebb, mint több sikerrel. Én megértem mindkét felet. Fogjuk rá. A külföldi fórumokon sokan úgy vannak vele, hogy minden nap kell nekik legalább annyit írni, hogy folyamatban van a hibák javítása. Ettől megnyugszik a lelkük. De megértem őket is. Mert a GF-t ismerve kitelik tőlük, hogy ha azt látják, hogy nem emelnek szót a játékosok valami hiba miatt napi szinten, akkor úgy vannak vele, hogy ráér a megoldás, mivel nem szólnak, ergo nem zavarja őket, bele törődtek.


    Nem értek a fejlesztői munkához, egy egyszerű autószerelő vagyok. De ha nekem egy hiba feltárása és javítása a szakmámban hetekig húzódna, az ügyfelek elzavarnának melegebb éghajlatra és nem lenne munkám. Hozzáteszem teljesen jogosan...

  • Szép napot :)

    Ha ki lesznek javítva a hibák, valószínűleg az jelezve lesz.

    Nem valószínűleg, hanem jelezve lesz!

    Ezt legalább megteszik és megteszitek.


    Discordon Badidol is ezzel (próbálja) nyugtatni a kedélyeket. Inkább kevesebb, mint több sikerrel. Én megértem mindkét felet. Fogjuk rá. A külföldi fórumokon sokan úgy vannak vele, hogy minden nap kell nekik legalább annyit írni, hogy folyamatban van a hibák javítása. Ettől megnyugszik a lelkük. De megértem őket is. Mert a GF-t ismerve kitelik tőlük, hogy ha azt látják, hogy nem emelnek szót a játékosok valami hiba miatt napi szinten, akkor úgy vannak vele, hogy ráér a megoldás, mivel nem szólnak, ergo nem zavarja őket, bele törődtek.


    Nem értek a fejlesztői munkához, egy egyszerű autószerelő vagyok. De ha nekem egy hiba feltárása és javítása a szakmámban hetekig húzódna, az ügyfelek elzavarnának melegebb éghajlatra és nem lenne munkám. Hozzáteszem teljesen jogosan...

    Én nem értem meg! Nem tudunk kalózkodni amióta az összevonás megtörtént!

    Január vége lassan és war szerverről egy szó se,h mi lesz vele.

    Lassan mindenki vakban mert bele un a várakozásba.

    Tudom,h már csak arra várnak mikor unjuk meg...........................de arra várhatnak:!:

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Amikor szó volt a szerver összevonásról, akkor nálunk is szó volt (a való életről beszélek most) egy vállalat irányítási rendszer megvalósításáról

    Különböző folyamatok, irányítás, dokumentálás, ellenőrzés stb.Folyamatban van ennek bevezetése már. Tegnap itt volt a Microsoftos fejlesztő, 1 nap alatt végzett a kérdéseivel - mi hová kerül majd, a rendszerben, IT emberünk előkészítette a szerverek összevonását - tegnap volt ezért FELÜGYELT leállás kb 2 órára míg a háttérben mentett meg mit tudom én. A felhasználók tudnak mindent, a közép vezetői szint (mint itt a Team) a folyamatot is, és annak ütemeit (mostanit kb 3 nappal) előre. Kb van annyi szerverünk mint a GF-nek az ikára..

    Úgy gondolom, mi hamarabb megleszünk ezzel mint war összevonás

    Csak mondom szólok - kb így kellene

    Amikor indítják az egészet, szerintem ügyfél, partner, hatóság nem érzékel ebből semmit. Az ítink állandó távfelügyelet ígért az első 8 órára

    Szóval annyi idő alatt míg itt szerencsétlenkednek és hibát hibára halmoznak a cégünknél mindent elkészítenek, lemodelleznek, kipróbálnak (próba verzió egy távoli telepen - ehe tesztszerver mi? - fut, elmentenek (ez volt a 2 óra leállás újra indítással együtt) beintegrálnak (ez lesz hamarosan és semmit nem látunk belőle, mert olyankor mi nem vagyunk fent a rendszeren) majd taráááá minden új és 1 napig ítivel felügyelt.


    Ma munka ebéd lesz, délelőttre csak kis simítások vannak már - igaz tegnap du 5-6-ig dolgoztunk ezen bár fél háromkor zártunk, de utolsó órában bizonyos folyamatokra kellett várni.

    Kibeszéljük még a dolgokat 13-15 óra között, mindenki elmondja ez így jó lesz, esetleg ide egy kis ez-az... hmmm sonka tekercs, nyami

    NEM indítunk hétvégére, pedig működik mindenki szerint. De készen van - pihi hétvégén. Hétfőn főkapcs le,,,majd fel és tarááá megy az új rendszer.

    Teljesen új! És működik. Működni fog. Ha nem, akkor max egyes részei kis hibákkal amit simán javítanak.

    Mindenki tud mindent felhasználói (játékos) szinten mire számítson. Középvezetői (team) szinten ismeri a teljes rendszert.

    Megkérdem amúgy mennyi ambró kellett ehhez - szerintem veszünk annyit simán a GF-től


    Szóval lehet ezt, csak akarni kellene! Ott tipródunk war-on is már mióta... felháborító ez már

  • Most olvastam Badidol gúnyos válaszát arra a kérdésre,h mikor lesz javítás és összevonás.

    Pontosat nem tud,de ha jelentkezik rendszergazdának a kérdező, akkor többet tud majd.

    Már minden pénzt kiszedtek,h nem fut rendszergazdára?

    Mi szépen kérünk és kérdezünk és marhára türelmesek vagyunk, de ugye egyszer azért csak elszakad az a cérna :(

    Fel kéne fogni,h még mindig a játékosok vannak értük és nem fordítva:!:

    Bezzeg a boldog órát tudja nyomatni.


    Opi egy jó rendszergazdát meg is kell ám fizetni!

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Most olvastam Badidol gúnyos válaszát arra a kérdésre,h mikor lesz javítás és összevonás.

    Na jó - akkor nem csak nekem tűnt úgy, hogy Babydoll még a hivatalos közleményeket is úgy fogalmazza meg, hogy bicskanyitogatóan fennhéjázó...
    Igyekszik becsomagolni, csak szerintem kevés masnit használ...
    Avagy "Ez nem jött át Genyó!" :D


    Szóval lehet ezt, csak akarni kellene!

    Igazad van. Csak hát akarni őkelmék max a budin akarnak...

    De tényleg egyre dühítőbb, hogy semminek nincs semmi foganatja...


    Tudom,h már csak arra várnak mikor unjuk meg...........................de arra várhatnak :!:


    Én maradok míg le nem kapcsolják a villanyt...
    Lolozni már nem tanulok meg a Kölyköktől... :D
    Itt is miattuk vagyok...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >