Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Sziasztok, tegnap este jelentkeztem át a gamma szerverre Hephaistosról. Mennyi kb az átfutási idő?

    Üdv: novakadi700

  • Sziasztok, tegnap este jelentkeztem át a gamma szerverre Hephaistosról. Mennyi kb az átfutási idő?

    Üdv: novakadi700

    Elméletileg azonnal meg kell jelenjen a lobbydban.
    És a régi meg egy tiltási üzenettel jelenik meg szintén a lobbyban - nekem legalábbis így volt.
    Látod a lobbyban?

    Esetleg ha nem, akkor egy ki- és belépést megpróbálhatsz, valamint egy böngésző váltás is segít néha.
    Ha így sem látod, várj pár órát - néha van, hogy pár órán belül magától helyre áll a probléma.

    Ha ezután sem megy, akkor nyiss jegyet a supporton, itt:
    https://support.gameforge.com/

    Ilyen néven nem látlak a gammán, ha nem titok, akkor ha mondod milyen néven keresselek, ránézek.
    De az a problémát nem fogja megoldani, csak a support - ha más nem megy.

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

    Edited 2 times, last by Jps_ ().

  • Igen. Elvileg azonnal kéne megjelennie.

    De úgy tűnik most a script ami ezt csinálta elromlott vagy leállt (mert miért is ne). Akinek beragadt az accja, egyelőre várjon türelemmel. Ha tudjátok játékban ellenőrizni - másik account, barát stb. segítségével, hogy megvan-e az acc és látjátok, hogy ott van, nem szükséges jegyet nyitnotok egyelőre.


    Ha nem tudjátok ellenőrizni (új accot emiatt ne regisztráljatok), akkor nyugodtan írjatok jegyet, hogy ránézzünk, megvan-e az acc.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Reggel óta annyit fejlődött a dolog, hogy most már a lobbyból is eltűnt a belépési lehetőség, bár a serveren ott csücsül a pálmafa árnyékában. Ami viszont jó, hogy a húsz éves tiltás is eltűnt a lobbyból egy másic accra, ami a karácsony előtti költözés következménye volt.

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Most járt le az átköltözési határidő. Akik nem költöztek maguktól, azokat véletlenszerűen átdobta a program valahova.

    Egy hónapig vakban vannak. Utána egy hét látszataktivitás jön. Majd egy hónap a törlődésig. Ha úgy működik, mint régen...


    A GF-nek fogalma sincs, hogy ezzel mit is okozott! A szerverek szinte tele lettek. Mozdulni sem lehet. Kalózkodásnak majdnem teljesen vége. Nincs értelme játszani.

  • A teleszerverekről törlődnek az inaktivok és tiltottak még majd.

    Ami az ünnepet illeti, eredetileg úgy tervezték, akkor indul el, amikor belépsz az accountoddal, ahhoz képest kéne annyi időnek lennie, itt lehetnek eltérések.


    Sajnos ez a scriptes tiltós dolog egy új hibája a gf-nek, várjunk, meglátjuk mi lesz, beragadva de átjutottak úgy nézzük mind. Aki költözésnél látta a kék csíkot és rányomott, majd az emailben a linkre, az abszolút ott van, akinek nem volt erre lehetősége, az is vhogy meglesz. Sajnos tünnek is el accok és dolgok, ne nagoyn ugráljon most senki, pláne ne regeljen újat, ahogy Gro is írta...várjuk mi lesz, remélhetőleg holnap egy frissités lefut, és nem várunk meg minden országot, hogy csak hétfőn...

    De bármi van, írjatok nyugodtan, ahogy ezt jelezték már előttem többen is.


    Ami pedig a Játékszabályzat segítségét illeti, fogunk még róla írni, és átbeszélhetjük. Most egyelőre legyünk túl ezen a káoszon.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Amint látható azért van probléma a jelenlegi lobbys rendszerrel.



    xxxxxxxxx
    Üzenet
    07.01.2022 9:15:04
    Szia

    Na most van tele a hócipőm!
    Hogy a bánatban játszak? Régen otthon laktam, közös ip bejelentés megvolt, közös lobbyba vittük az accokat, az enyémet is. De most hogy már nem vagyok otthon, nem tudom kivinni onnan... Most komolyan azzal kell szórakozni, hogy messengeren kérdezgessük egymást, te kiléptél a lobbyból, hogy betudjak lépni én is?
  • Ez amúgy szerintem account megosztás. :D

  • Gondolom nem véletlen akar rá megoldást. Lehet nevezni megosztásnak, ha egyszer a lobby pocsék.

    Nincsenek közös IP-n. Az acc nincs megosztva. Szerintem.

    Amíg nem volt ezt a förmedvény, addig ez szabályos lehetett. Amint a közös ip-s accokat bevitték közös lobbyba, már az egy főben járó bűn, ahelyett, hogy megoldották volna a lobbyk problémáját. Ugye erről beszélünk már többen, többször. Na mindegy.


    Gondoltam megosztom, hátha látva a konkrét esetet, talán megy egy valami kósza falevél a GF felé.

  • Üdvözlök mindenkit !

    Tegnap történt hogy az egyik tagunk megkérdezte hogy történt valami az ikával ? Mert minden városában mérgesek lettek a lakosok és

    elhagyják a városait . Gondoltam valamit tuti elnézett :) Ma belépek és háát na , hát nálam is hasonló a szitu 2 szerveren is ! Utána néztem és mindenütt

    fel van húzva a borfogyasztás illetve kultik is mind meg vannak ! Eddig 1-2 csellengő kivételével teli voltak a városaim !

    Az érdekesség hogy összeszámoltam az elégedettséget a városházában és valójában 100-150 elégedettséggel kevesebb lett mindenütt ! Megváltoztak

    az elégedettségi paraméterek , vagy ez megint ilyen " BOGÁR " akar lenni ?

    Addig fel sem tünt amig be nem mentem a városházákba !

    Nálatok minden renben van ? Csak nálunk lett savanyúbb a szölő !??

    Megtennétek hogy ti is megnézitek :)

    Köszi

  • MR SNIPER nem tűntek el időközben kultúrjaid, ami a világok ünnepe miatt észrevétlenül maradt?

    szerk.: jah látom, hogy írtad, hogy a kultik megvannak. Ez esetben valóban fura. A városházában, ahol az elégedettséget írja, ott kijön a matek?

    Ha nem, akkor az egyedüli ötletem, hogy bármit is kapott a lakosság a világok ünnepe alatt, most elvonási tüneteik vannak és emiatt morcosak :)


    Lütyő, sosem volt engedélyezett, hogy egy lobbyba pakolja valaki az accját a házastársam/gyerekem/befogadott haverom/komám/ipám/napám/kiskutyám tengelyen lévők accjával. Mivel az azonos lobby eleve a jelszó (stb.) megosztását jelenti, és nem kontrollálható, hogy a másik csak a saját accjába lépjen be.

    Más kérdés, hogy általában ez csak akkor derült ki, ha az illető ezt véletlenül vagy szándékosan megmondta nekünk, olyankor pedig általában nem az volt a reakciónk, hogy szivatásból csak azért is tiltottuk :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nálam rendesen fogy mind a három szerón.


    Ezt a bogarat még nem sikerült megfognom, de amekkora pechfogel vagyok, előbb utóbb beüt nálam is. 😅

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • MR SNIPER nem tűntek el időközben kultúrjaid, ami a világok ünnepe miatt észrevétlenül maradt?

    Ha nem, akkor az egyedüli ötletem, hogy bármit is kapott a lakosság a világok ünnepe alatt, most elvonási tüneteik vannak és emiatt morcosak :)


    Lütyő, sosem volt engedélyezett, hogy egy lobbyba pakolja valaki az accját a házastársam/gyerekem/befogadott haverom/komám/ipám/napám/kiskutyám tengelyen lévők accjával. Mivel az azonos lobby eleve a jelszó (stb.) megosztását jelenti, és nem kontrollálható, hogy a másik csak a saját accjába lépjen be.

    Más kérdés, hogy általában ez csak akkor derült ki, ha az illető ezt véletlenül vagy szándékosan megmondta nekünk, olyankor pedig általában nem az volt a reakciónk, hogy szivatásból csak azért is tiltottuk :)

    Mint ahogy írtam minden megvan végignéztem , marad az elvonási tünet :) De mint írtam nem egyedi az eset ...Majd látjuk lesz-e másnál is ...

  • Én értem ezt, de valljuk be, a közös lobby fogalma egy átlagos user szerint: közös ip, közös lobby. Lehet utána elgondolkodott már a közös jelszón, de akkor már késő. Valóban igazad van hogy maga a lobby a közös már, onnan meg nincs külön jelszó az ott lévő accoknak.

    Esély se arra, hogy az ilyet jelezzétek? Aztán mi lesz belőle nyilván arra már kevés ráhatásotok van.


    Lakosság elégedettség: nem egyedi, hogy a lakosok vándorolnak a világok ünnepe lejárta után.. Matekot én mondjuk nem nézte még, de eddig nem voltak mérgesek és elvándorló hangulatban. Mások is jelezték

  • Ezért kérdeztem a kultúrokat :)

    Ez az egyedüli változó legjobb tudomásom szerint, ami tud magától változni (és egyéb látványos hatásai nincsenek, mint pl. a korrupciónak). És +800 elégedettségnél nem tűnik föl 50 pluszba vagy mínuszba. Másik opciónak azt tippelhetném, hogy a kormányformát átállította a rendszer valami rejtélyes okból ikakráciára, és emiatt lett morcos a nép. Ez persze csak annak lehet magyarázat, akinek az eredeti felállás szerint a kormányformája valamilyen elégedettség bónuszt adott.


    Hja még egy eszembe jutott. Nem fejlesztettétek-e a városházát?


    Lütyő, amiatt nem értek egyet veled, mert szerintem semmi utalás nincsen rá (nem is volt), hogy kötelező az azonos IP-n lévő accoknak közös lobbyban lenniük. Egyéb játékokon, felületeken is nyilvánvaló szokott lenni, hogy attól hogy egy "nagy" accounthoz (olyasmi mint itt a lobby) több játékbeli account is tartozhat az nem jelenti azt, hogy a másikéba rakosgatom a saját játékaimat.

    Ikánál az egyedüli különbség az volt, hogy a lobbyt utólag vezették be, és a sokmindenben arra emlékeztetett a bevezetése kapcsán, mintha 1999-ben az első ilyen rendszert láttuk volna :D --- arra azonban sehol semmilyen formában nem utaltak, hogy más valós emberekkel kellene, egyáltalán jó ötlet lenne összeömleszteni az accjainkat a lobbyba.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ha teokráciában vagy akkor hiába van 21-s múzeumod, 47-s fogadód akkor sem tudod full-ra feltolni a lakosaid számát 40 városházánál.... Természetesen amíg tartott a világok ünnepe addig mindenki boldog volt de ahogy vége lett elmentek a lakosok... és igen, minden múzeumi hely betöltve.