Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Egyébként törlésre került accomat direkt nem törli a rendszer?:/


    "Eldöntötted hogy törlöd az account-odat. Törlésre lesz jelölve, és törölve lesz a játékból ekkor: 18.12.2021 11:11. Addig még lesz időd visszavonni a döntésed ha meggondolnád magad."


    Azt hiszem bőven elmúlt ez a 18.-a...

    3W7KJrl.png

    Köszönöm Lara :love:

    hu.gif

    Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

  • Vannak még anomáliák , pl. a Béta szerver. Mást mutat a városok számáról világ illetve szigetnézetben. Na meg az inaktívok eltűnésében, inkább csak szaporodnak. Lehet, hogy a "temető" szerver betelt? :huh:

  • Vannak még anomáliák , pl. a Béta szerver. Mást mutat a városok számáról világ illetve szigetnézetben. Na meg az inaktívok eltűnésében, inkább csak szaporodnak. Lehet, hogy a "temető" szerver betelt? :huh:

    Nem csak a béta mutat mást. Néhány sziget rendben van, de néhol az inaktívak hiányoznak pont a létszámból. De lehet, hogy ezek azok az inaktívak, amik visszatértek és várják a temetést.

  • Vannak még anomáliák , pl. a Béta szerver. Mást mutat a városok számáról világ illetve szigetnézetben. Na meg az inaktívok eltűnésében, inkább csak szaporodnak. Lehet, hogy a "temető" szerver betelt? :huh:

    Nem csak a béta mutat mást. Néhány sziget rendben van, de néhol az inaktívak hiányoznak pont a létszámból. De lehet, hogy ezek azok az inaktívak, amik visszatértek és várják a temetést.

    Sejtettem, hogy máshol is ugyanez a probléma, hiszen nem nem csak egy szervert érintett az összevonás. Viszont az inaktívok hely foglalók is és egy olyan szerveren ahol csak kénes szigetre teheted a kohós városod elég nagy gond, persze az összes "értelmes" csodára is igaz ez.

  • egyelőre legyünk túl a költözésen.. még sok account van a régi szervereken.. azután majd jönnek a hibajavítások :)


    ( én spec rendben átköltöztem a szövetséggel együtt, probléma nélkül.. :) )

  • egyelőre legyünk túl a költözésen.. még sok account van a régi szervereken.. azután majd jönnek a hibajavítások :)


    ( én spec rendben átköltöztem a szövetséggel együtt, probléma nélkül.. :) )

    Mázlista


    Nekem ezek a hiba sorozatok és a fejlesztések, frissítések stb hiánya már a (tizenpár éves) rendszer egészének leállását vetíti elő

    Egy program összeomlásának a jeleit vélem felfedezni - talán a szerver összevonás is azért ment ilyen rosszul

    A rendszergazdák meg már nem a régiek - nem is tudják mit kell tenni a megelőzés miatt. A hiba kijavítása is főként próbálkozásik sorozata - úúú ezt a szubrutint átírom , jahh nem más gebac lett belőle, nahh azt majd megnézzük...


    Szerintem a költözést 1-2 hetes JELENTKEZÉSI idővel kellett volna letudni. Az alatt sárga üziket toltam volna ezerrel. Amikor letelt, akkor vakáció borítson álmot a szerverre - és tarááá másnapra át vannak másolva a célszerverre az acook. Nahh jó, a GF-nek ez is lehet 2 nap lenne, de akkor is

    2 nap vak - és amikor megint belépnek a játékosok, már az új helyen vannak ahol a világok ünnepe várja őket.


    Aki maradt a régi szerveren azt teszik a temető szerverre oszt csá

    A vakáció egy save - 2 nap alatt a rendszergazdák meg átmásolják az (acc) adatokat

    Minden nap 1 (cél) szervert! Aztán ha megy akkor 2-3 db-ot

    Megmarad az esély egyenlőség - lehet korrigálni ha úgy van...

  • Nekem ezek a hiba sorozatok és a fejlesztések, frissítések stb hiánya már a (tizenpár éves) rendszer egészének leállását vetíti elő


    Lottót vettél a héten? :)


    Tenyérből, vagy kártyából jósolsz? :))

  • Nekem ezek a hiba sorozatok és a fejlesztések, frissítések stb hiánya már a (tizenpár éves) rendszer egészének leállását vetíti elő


    Lottót vettél a héten? :)


    Tenyérből, vagy kártyából jósolsz? :))

    Boszorkány! Mágiára vele!!!! :'DDD Ez a vonzás törvénye :( Most miattad nem tudunk játszani.. :(

  • Merry Xmas...mondta géfé bá és kihúzta a konnektort:D:D.

    Meg am is legyen mindenki a családdal...

    Nincs de!!!

    Pont.

    Család^^


    Majd az ünnepek után javítják a hibát.

    De lehet még kivesznek egy hónap pihit...nehéz év volt a '21es...:|

  • Nekem ezek a hiba sorozatok és a fejlesztések, frissítések stb hiánya már a (tizenpár éves) rendszer egészének leállását vetíti elő


    Ugyan, dehogy. Minden más játék ( és most szándékosan nem írom le, h ogame ) esetében is van frissítés és utána van hibajavítás.. :)



    Szerintem a költözést 1-2 hetes JELENTKEZÉSI idővel kellett volna letudni. Az alatt sárga üziket toltam volna ezerrel. Amikor letelt, akkor vakáció borítson álmot a szerverre - és tarááá másnapra át vannak másolva a célszerverre az acook. Nahh jó, a GF-nek ez is lehet 2 nap lenne, de akkor is

    2 nap vak - és amikor megint belépnek a játékosok, már az új helyen vannak ahol a világok ünnepe várja őket.


    Az ötlet nem lett volna rossz, aláírom :)

    De mi van, ha valaki közben meggondolta magát? Ki legyen az első? Mi alapján? Második, stb? Az első így nem kap ingyen átköltözést, de az utolsó meg igen? Az nem fair..

  • Célszerverenként gondoltam az átköltöztetést. Így ott mindenki egyszerre lép ki a vakból az új helyen a világok ünnepe kezdetén.

    Meggondolni a dolgot a jelentkezéskor kell. Amíg nem indul a folyamat addig lehet módosítani, aztán már nem.

    Aki nem jelölt semmit az megy random célszerverre. Korrekt az lenne, ha kapna mellé szerver átköltözéses kupont vagy ikont a ládájába. Sorry Ön nem jelölt meg célszervert, a játéka átkerült az egyik célszerverre - ha később menne mégis tovább, íme az eszköz hozzá amit az első játékba lépését követő 1-12 (?) hónapon belül tud aktiválni, később már nem.


    Vonzom a bajt igen - ráadásul hármasával, szóval még lesznek szívások


    Lottót nem, de életemben első alkalommal olyan 5 percenként számokat sorsoló szelvényt vettem. Még most sem tudom mi az és miként játsszák, Szerencsémet próbáltam vele - és dupláztam a pénzt amit feltettem (300 Ft volt :)) Kisleányomnak adtam a nyereményt. gyűjti az ötszázasokat.


    Bugmentes Karácsonyt Ikariam Népe!

  • Üdv néktek!


    Minden a legnagyobb rendben van, ugye? :P


    Elismerésem nektek, és egyben sajnálom hogy az összevonás ennyi hibával és érthetetlen fordulattal járt! Szerintem a többség rájött hogy ez bizony egy elhamarkodott lépés volt a Gameforge-tól. Az összevonás, annak technikai működése és hogy mely szerverek szűnnek meg, hova lehet költözni és bónuszként hogy minden ikariam szerver, minden ország összevonása egyszerre történik. Csak remélni merem hogy tanulnak a hibáikból.


    Természetesen végig figyeltem a visszajelzéseiteket itt is és a csapat visszajelzéseit is és azoknak megfelelően továbbítottam a javaslatokat a Gameforge-nak. Hogy abból mi valósult meg és mi nem, az már más kérdés. Sajnos vannak hiányosságok amiket el kell fogadnunk. A hibák pedig mindenkit meglepetésként értek és a sietős ütemezés miatt nagy volt a fejetlenség és túl sokáig tartott a javítás is. Kicsiny csapatunk szerintem elég jól helytállt és válaszolt a panaszokra, segítségkérésekre. Mivel a hibák váratlanul jöttek, azonnal mi sem tudtuk a választ mindenre, de előbb-utóbb lecsurogtak az info-csöppek és így megvoltak a válaszok is.


    Annak ellenére hogy ritkán írok a fórumra, napi szinten olvasom a hozzászólásokat. A tájékoztatás amit a csapat kap a Gameforge-tól egyenértékű azzal amit én kapok, és ezért teljes mértékben megbízom abban hogy megfelelően tudnak válaszolni a kérdésekre és visszajelzésekre. Illetve ha van valami ami kérdéses maradna, egyeztetni tudnak velem és a Gameforge-dzsal hogy meglegyen a keresett válasz. Ugyanakkor az igényt arra hogy én is írjak néha valamit, megértem, de elhihetitek hogy a legtöbb amit írhatok az csak a lelkesítő és bíztató szavak, amellett hogy a csapat többi tagja válaszol a kérdésekre, hiszen ők nagyon jól és hamarabb választ adnak a problémákra.


    Aki úgy gondolja hogy járna valami bónusz a játékosoknak az összevonás után avagy legkésőbb az után hogy helyreállt minden, szerintem igaza van. Sokaknak heteken át használhatatlan volt a játék és ez nincs rendjén. Én is és a csapat is kérni fogjuk a "kompenzálást" ezekért a kellemetlenségekért. Hogy mit kapunk, ha egyáltalán kapunk valamit azon kívül amiről eddig tudunk, azt nem tudom és a döntés nem az enyém.


    Mindenesetre reméljük hogy az összevonás mostmár lezajlik újabb váratlan hibák nélkül és mindenki megtalálja a helyét a célszervereken!


    Békés és kellemes ünnepeket kívánok nektek!

  • Aki úgy gondolja hogy járna valami bónusz a játékosoknak az összevonás után avagy legkésőbb az után hogy helyreállt minden, szerintem igaza van. Sokaknak heteken át használhatatlan volt a játék és ez nincs rendjén


    "Sziasztok, van-e valakinek esetleg megbízható infója, hogy mikor tűnnek el az inaktívak? Sajnos az elején elszúrtam és még négy városom nem helyeztem megfelelő helyre, 2 márv poszi, 1 bor poszi, 1 kohó, de ezeket nagyjából egy kupacba tenném, viszont peremet leszámítva esélytelen, talán majd ha üresednek a szigetek. Most már inkább várni kell, nem?"


    Szerintem napi szinten tudnék felhozni erre példákat - íme egy körüzi Bétáról Késve is tudott átjönni, szövijének sem úgy sikerült mint tervezték, nálunk (Bétán) van most ez a játékos...


    Rengeteg hátrányt kellett és még kell is elkönyvelni a játékosoknak. A várt előnyök és kompenzációk így már messze nem voltak elégségesek. Másrészt igenis világos és egyértelmű, hogy a GF nagyot hibázott. Normálisan gondolkodó szolgáltató ad valami kárpótlást. Olyant is elfogadunk ám, ami nem okoz bevétel kiesést mert úgysem vennénk meg ;)


    Egyébként most kialakul egy fain adatbázisotok (GÖFÖnek mondom) - ezek a temető szerverek. Ott sok régi játékos van, páran vissza térnének szerintem. Csináljatok nekik lobby-t, belépési lehetőséget, adjatok nekik valami előnyt, feltöltött láda fiát, ambrós kupont és e-mail megkeresésre hátha vissza csábulnak. "Várnak a régi barátok, adj új esélyt magadnak, ne maradj inaktív...." kezdetű promóciókkal

    Komának lehetne prémium feladat - több 100 vagy akár több 1000 játékosból ha csak néhány tucat visszatér és később VESZ ambrót az mindenkinek jó.


    Szerver összevonás ide-vagy oda: rezeghet ám a léc a játék gazdasági része tekintetében! Amint nem éri meg, le fogják kapcsolni a maradék 3 szervert is. HA többen játszunk, az több potenciális finanszírozója a többség ingyen játékának - tovább nyomulhatunk.


    Kérdés.: War szerverek összevonási időpontja körvonalazódik már?


  • Szövetségen belüli friss üzenet:


    "nálatok is zombi invázió van?

    nálam sorba jelennek meg élő halott inaktívok a szigeteken, olyanok, akik eddig nem voltak ott :S"