Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Álljatok már le egy picit, mert nincs időnk végigválaszolni.

    Gyorsan annyi, nincs változás, se betaval, se mással, Az illetékesek tudnak róla...várjuk a megoldást, eddig nem találtak, ma még ennyi se történt :( Többire válaszolok később.

    Tehát: egyelőre nem lehet költözni Betara, sokan beragadtak, várnak, van aki átjut, van ahol lehet segíteni, többség vár.

    War még vár, egyelőre reméljük nem is költözik, mert itt is elég a baj. A cománk mindenről tud, napi szinten beszélünk és segít amiben tud, NEKTEK is, feljebblévők nem olvassák ezt a fórumrészt...folytköv.

    Köszönöm a választ

    Akkor arról se nincs még infótok gondolom, mi lesz azokkal, akik nem tudnak a nekik megfelelő helyre - itt mondjuk beta - költözni és kifutunk az időből, aztán elteszi a rendszer mondjuk oda, ahol már van neki 1+10 accja? Beépíthetnének egy opciót, hogy hova akarsz menni, bejelölöd és ha már lemaradsz a világok ünnepéről, legalább oda kerülj, ahova szeretnél.

    Edited once, last by Lutyo ().

  • Álljatok már le egy picit, mert nincs időnk végigválaszolni.

    Gyorsan annyi, nincs változás, se betaval, se mással, Az illetékesek tudnak róla...várjuk a megoldást, eddig nem találtak, ma még ennyi se történt :( Többire válaszolok később.

    Tehát: egyelőre nem lehet költözni Betara, sokan beragadtak, várnak, van aki átjut, van ahol lehet segíteni, többség vár.

    War még vár, egyelőre reméljük nem is költözik, mert itt is elég a baj. A cománk mindenről tud, napi szinten beszélünk és segít amiben tud, NEKTEK is, feljebblévők nem olvassák ezt a fórumrészt...folytköv.


    Sipka!


    Kérlek, hidd el, hogy a pampogásunk személy szerint nem Nektek szól! Csak a helyzetünk elkeserítő! Baráti szövetségek szakadnak így szét! Ha végre átjuthatunk - ha egyáltalán átjuthatunk! -, már nem lesz megfelelő hely a szerveren. Nem lesz idő sem semmire. Bányák, csodák fejlesztése. Kultik kötése. OK, ez utóbbiakat hosszabbíthatják! De fogják?


    Vannak globális problémák! Bőven akadnak. Fognak foglalkozni a magyar Beta szerver gondjával?

  • Élnék egy javaslattal.

    Ha már ilyen sikeresen elb....öööö....izé...taltázta a GF ezt is akkor csináljanak egy szerveridő visszaállítást.

    Ha jól emlékszem van biztonsági mentés 2 hónapra visszamenőleg (pár éve még így volt,ha csak költséghatékonyság miatt nem kukázták),ezzel mindenki visszatér az összevonás előtti helyzetbe.

    És ha végre sikerül megoldaniuk a problémát fussanak neki ismét az egésznek.

    De ez így nem csak az ikát,hanem az egész GF-et is lehúzza a mocsárba.

  • Élnék egy javaslattal.

    Ha már ilyen sikeresen elb....öööö....izé...taltázta a GF ezt is akkor csináljanak egy szerveridő visszaállítást.

    Ha jól emlékszem van biztonsági mentés 2 hónapra visszamenőleg (pár éve még így volt,ha csak költséghatékonyság miatt nem kukázták),ezzel mindenki visszatér az összevonás előtti helyzetbe.

    És ha végre sikerül megoldaniuk a problémát fussanak neki ismét az egésznek.

    De ez így nem csak az ikát,hanem az egész GF-et is lehúzza a mocsárba.

    Ezzel a kaotikus ostobaságukkal vélhetően elszenvednek bevételkiesést, szóval lejtmenet.

  • Sima liba, csak a top 50-es szabályt kellett volna kikapcsolni, meg 1-2 kisebb dolgot.

    Azt sem kellett volna - lett volna írva 50 jegy és a GO-k átkísérik azokat, akiknek ilyen sok pontja van

    Minap olvastuk, hogy 200 felett írtak a játékosok - egy SIMA, LETESZTELT, GF által hirdetett, szervezett, és indított (no meg előtte kifejlesztett) összevonásnál, ami pár óra alatt káosz és kudarc lett. Utóbbit majd ha vége lesz, akkor lehet igazán kiértékelni

  • Azért durva az, hogy ennyire nem kűzdenek a játékosaikért a fejlesztők. Szabadon hagyják a hétvégéjüket és még hétfőn sem törik magukat, holott napról napra akár több száz(világszinten lehet ezres nagyságrendben is) játékos dönt úgy, hogy végleg befejezi.


    Am ha tippelnem kéne, a war összevonás a héten sem fog elindulni, a jelenlegi káosz meg kB 2-3 hét/hónap mire nagyjából rendeződik.


    Na ne legyen igazam.


    Én már mondjuk csak azért nem töröltem az accja imát, mert nagyon izgat mi sülhet ki a warok összevonásából (ha lesz egyáltalán valami abból), egyébként már rég elfelejtettem volna ezt az egykor szebb napokat látott játékot :).

  • Mindenki ezt várja - egy kis izgalmat, ismerkedést, helyezkedést, bánya húzásokat... jujjj sosem helyeztem még át várost, most meg mindet lehet - és akinek volt mobilja annak marad is későbbre.

    Ki a főkalóz, ki kivel van szövetségben - izzanak a diplomata vonalak is... Mi meg Bétán már lassan elkeseredett menekülőket fogadunk be, akik túlélték a költözést, de szövijük nincsen meg. Illetve nyugtatjuk a barátainkat, aki eleve hozzánk jöttek volna: biztos a többiek is hamarosan itt lesznek

    DE

    Tegnap egyik elköszönt - a játéktól és tőlünk. Egyik acca átért, a többi nem - és már elment a kedve az egésztől. Egy játékos tehát aki több szerveren játszott, most abbahagyja. Nem CSAK ezért, DE ez volt az utolsó csepp a pohárban


    ÉS
    Nem.

    NEM a Team ellen írunk. Azért írunk ide, mert itt vagy egy topik e célra - és ezt is köszönjük, hogy éreztetni engeditek: mi minden dúl bennünk.

    Ki így, ki úgy adja ezt elő,ki meg úgy... a stílus nem egyforma, persze...


    Az azért lényeges, hogy vannak közöttünk SOKAN akik fizetnek e játékért - és vannak akik emiatt (kvázi tőlünk) FIZETÉST kapnak és munkát kell végezniük

    Szóval ne hogy már ne fogyjon el lassan a türelem és verjük a virtuális asztalt mert más(ok) trehány munkája miatt mi hátrányba kerülünk, illetve akinek az a munkája, hogy ügyfeles koma, az tájékoztassa már az ügyfeleket napról napra ha az kell. Pár évente pár nap ez, és ha minden rendben lenne vagy menne akkor csak fényezni kellene a göföt. Most meg tessék mentegetni, minket informálni, mert ez a MINIMUM. Egymástól kérdezgetjük annyian és annyit, hogy a Team alig tudja olvasni és arra reagálni.

    NEM IS AZ Ő DOLGUK LENNE, a kutya fáját már!



    Nyilván ötletelünk itt , meg kínunkban már nevetünk - de ennek is lassan vége..

    Ráizgultunk rákészültünk a magunk módján (mint játékosok) a szerver összevonásra - sok kíváncsiság volt bennünk, mely a játékot még hajtotta (volna) előre.

  • Bizony, és alapból hátrányt/kockázatot okozott (volna) a szerverösszevonás, de még egy dolog, ami kínos: az esélyegyenlőség sérült, hiszen a bejelentett időpontra rengeteg szövetség, aktív játékos készült, szabit vett ki, online volt.

    Összeszokott társaságok egy része átkerült, más része nem, a közös szigetek terve is szétfoszlott..és rengeteg ambrót vettek az évek során, rengeteg időt és energiát beletettek, hogy együtt legyenek, de a rutinosakkal is kitoltak.

    A bétara költözőkkel konkrétan kicsesztek, nem kicsit, nagyon.

    Vannak egyéb hibák is, mint pl a leltár, van akinek duplázódott ez-az, másoknak feleződött..ambrós funkciók ráadásul.

  • Szerintem a fejlesztők lehetnek a legkevesebben...és gondolom a legolcsóbbak.

    Azért hihetetlen, hogy vélhetően hónapok alatt, tesztszerverrel sem voltak képesek felkészülni.

  • Sima liba, csak a top 50-es szabályt kellett volna kikapcsolni, meg 1-2 kisebb dolgot.

    Azt sem kellett volna - lett volna írva 50 jegy és a GO-k átkísérik azokat, akiknek ilyen sok pontja van

    Minap olvastuk, hogy 200 felett írtak a játékosok - egy SIMA, LETESZTELT, GF által hirdetett, szervezett, és indított (no meg előtte kifejlesztett) összevonásnál, ami pár óra alatt káosz és kudarc lett. Utóbbit majd ha vége lesz, akkor lehet igazán kiértékelni

    Szerintem ez sehogy nem volt előkészítve, olyan, mintha valaki egyszer a hasára ütött volna, hogy csináljátok, ahogy akarjátok, csak éppen menet közben jöttek a kérések, utasítások, ami összezavart mindent.

    Annyira sem voltak képesek, hogy pl minden nemzet fórumán létrehozzanak egy felmérést, szavazást, javaslati oldalt, hogy legyen alap az összevonáshoz, a játékosigényhez, majd mittudomén 6 hónap múlva összevonják az igényeknek megfelelően.

  • Eljutott. Ezt az egyet garantálom. Mondjuk nem tudom, mi hasznunk lenne effajta összeesküvésből, de lehet, hogy a gyíkemberek így akarják elfoglalni a Béta szervert, aztán ott szórják a chemtrailt. Vagy csak három covid oltással engednek be, hogy nanochipet rakjanak a játékosokba. Szabadon választott.

    Ha lenne hír, már közöltük volna, nincs zugpiac, ahol pénzért áruljuk az információt.

    De szívesen olvasok sci fiket, írjatok még.

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Eljutott. Ezt az egyet garantálom. Mondjuk nem tudom, mi hasznunk lenne effajta összeesküvésből, de lehet, hogy a gyíkemberek így akarják elfoglalni a Béta szervert, aztán ott szórják a chemtrailt. Vagy csak három covid oltással engednek be, hogy nanochipet rakjanak a játékosokba. Szabadon választott.

    Ha lenne hír, már közöltük volna, nincs zugpiac, ahol pénzért áruljuk az információt.

    De szívesen olvasok sci fiket, írjatok még.


    díjazom a fantáziádat.. :D ezek eddig eszembe sem jutottak.. most, h mondod.. lehet benne valami.. ;)


    amúgy.. itt a duplapost engedélyezett?

  • Itt most engedélyezett a dupla igen...és még mindig nem felejtettem el, hogy végigolvasok ha ideérek és válaszolok, csak még :(,

    Nem vettük magunkra, félreértés, próbáltam közölni, hogy aki ezt a fórumot olvassa, olvashatja (tud magyarul pl), az teszi a dolgát, aki meg nem, az nem fog idefutni guglibaráttal, hogy vajon mit kíván a magyar nemzet..a beta gondjával foglalkozniuk kell, ugyanis számos országban van ilyen probléma, általános gond....majd folytatom ha ideérek


    és sztem is csippppgond van, szerintem elfelejtettétek feltölteni a védettségi igazolványotok, akkor hiába vártok belépésre, nemhogy emailre (és nem, nehogy vkinek eszébe jusson most védettségi igazolványáról képeket küldeni jegyrendszerben, mert bezárjuk a supportot és elutazunk hawaiira, deizibe' )

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • A bétara költözőkkel konkrétan kicsesztek, nem kicsit, nagyon.

    Vannak egyéb hibák is, mint pl a leltár, van akinek duplázódott ez-az, másoknak feleződött..ambrós funkciók ráadásul.

    Ercsa!

    Jer vissza...

    Mottónk: GO-t a Béta szerverre! Kettőt is :)



    No

    DE

    Várjuk majd a híreket, aki még maradt az jön:(

    VAGY

    Megy.


    PS: Magán véleményemként még előadom, hogy eddig csak gáz volt szerver összevonás - de most már baromi nagy blama.:thumbdown:

  • Itt most engedélyezett a dupla igen...és még mindig nem felejtettem el, hogy végigolvasok ha ideérek és válaszolok, csak még :(,

    Nem vettük magunkra, félreértés, próbáltam közölni, hogy aki ezt a fórumot olvassa, olvashatja (tud magyarul pl), az teszi a dolgát, aki meg nem, az nem fog idefutni guglibaráttal, hogy vajon mit kíván a magyar nemzet..a beta gondjával foglalkozniuk kell, ugyanis számos országban van ilyen probléma, általános gond....majd folytatom ha ideérek


    és sztem is csippppgond van, szerintem elfelejtettétek feltölteni a védettségi igazolványotok, akkor hiába vártok belépésre, nemhogy emailre (és nem, nehogy vkinek eszébe jusson most védettségi igazolványáról képeket küldeni jegyrendszerben, mert bezárjuk a supportot és elutazunk hawaiira, deizibe' )

    már el is küldtem jegyben a pcr teszt eredményét, meg videóban a mintavételt, az orrbadugósat:D

  • Sok "amatőr, vagy épp magányos kertész" már átment az alfára, az csak egy kattintás, minden gond nélkül.

  • Sok "amatőr, vagy épp magányos kertész" már átment az alfára, az csak egy kattintás, minden gond nélkül.

    Ott is vagyok - igaz vakációban jó ideje. Sőt Gammán is, hoppá lehet inaktívként

    Höhhh tök menők vagyunk már - MINDEN szerveren van accom

  • A bétara költözőkkel konkrétan kicsesztek, nem kicsit, nagyon.

    Vannak egyéb hibák is, mint pl a leltár, van akinek duplázódott ez-az, másoknak feleződött..ambrós funkciók ráadásul.



    PS: Magán véleményemként még előadom, hogy eddig csak gáz volt szerver összevonás - de most már baromi nagy blama.:thumbdown:

    Hát ezzel nem tudok vitatkozni... Ezeket a leltárhibákat azért írjátok meg! Lehetőleg sci fi nélkül, csak úgy érthetően. Kinek mi veszett el vagy feleződött?

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Ha már béta, röhej az gf, ugye itt most nem érvényes a top50, mint az ambrós költözésnél, de vannak szerverek, ahol csaka top50-esek tudtak átmenni, az 51. már nem.

    (a kiinduló szerver toplista)

  • Én a héliosz tornyokról tudok, de akinek több lett, az érthetően nem fog reklamálni.