Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Érdekes, akinek nem volt kabátja, nem gombolkozik állandóan, ha kritikát kap. :) Miért van 10 neki? A jelenlegi szabályok szerint ezt nem kell megindokolnia. Gondolom ezek után sem kell. De van rá magyarázat:

    - mert a szabályok lehetővé teszik

    - mert unja a játékot - és a szabályok lehetővé teszik

    - mert 9-en törölni akartak és megkérték erre, ezt is lehetővé teszik a szabályok

    - mert áthozta az előző költözéssel és mert ezt is lehetővé tették a szabályok.


    A probléma mással van, de azt már nem fogom ismét leírni, Ide biztosan nem.

  • s az miért lényeg, h volt SGO? attól, h volt SGO valaki, attól már valaki? félreértés ne essék, nem Gerappa ellen vagyok, csak nem értem, h "jelenleg" miben különbözik bárki mástól?

    Az a lényeg bakker hogy mint volt SGO azért kicsit ért a játék problémákhoz - de mint játékos NEM tudta megoldani, és ezt jelezte. Szóval ha neki mint EX-SGO-nak valami nem ment, akkor nekem sem fog, egy átlag játékosnak. A probléma leírása szerint az acc most se előre, se vissza nem tud menni.

  • Opi --- Badidol azt írta, hogy ezek a korlátozások, amiket itt Gerappa is írt, csak az acc áthelyezésre (edit: a prémium funkció) vonatkoznak, a jelenlegi összevonás idejére fel lesznek függesztve. (vagyis mindegy, top50 lesz-e valaki vagy van-e már adott lobbyból accja a célszerveren).

    Mivel Badidol mondta, merem remélni, hogy így is lesz :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • IP annyi lehet, mint a szemét. Éppen ezért nem ez a fő jele a csalásnak.

    Nahh végre!

    Ilyent is olvashatunk

    Már megérte a szervereket összevonni...


    Én támogatom mindenben azt, aki a csalókat végre kiszórja a rendszerből - lásd balack posztját Bétáról - mert ez komolyan irritálja a becsületesen játszókat. Azt még nem is tette hozzá, hogy a 170 acc jelentős része csoda rombolásra van használva, egy kisebb része cápázásra (akár napi 2-300 támadást is indítanak) tehát már nem csak saját előny szerzése, hanem mások játékának rombolása a célja a tulajuknak

  • Arra azért kíváncsi lennék, hogy a "várva várt" új szerveren is engedik-e a 10+1, vagy 10 játékot! Mert azt teljesen értelmetlennek, vagy inkább hülyeségnek tartom!

    Tuti engedik

    Meg jövő hónapban nyitandóban is engedik

    Aztán majd ha sok lesz a szerver, megint összevonják - és újra lesz ilyen kibeszélő topik :D

  • Arra azért kíváncsi lennék, hogy a "várva várt" új szerveren is engedik-e a 10+1, vagy 10 játékot! Mert azt teljesen értelmetlennek, vagy inkább hülyeségnek tartom!

    Tuti engedik

    Meg jövő hónapban nyitandóban is engedik

    Aztán majd ha sok lesz a szerver, megint összevonják - és újra lesz ilyen kibeszélő topik :D

    Hupsz, Kopi ezen kérdése elkerülte a figyelmemet.

    Várhatóan az új szerverre is marad a 10+1 sajnos.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • - mert 9-en törölni akartak és megkérték erre, ezt is lehetővé teszik a szabályok

    Igen? Szabályos accot átadni? Nem tudtam... Szerintem nem.


    Hmmm...helyfoglalók. Nézzük meg alaposan a dolgokat. Helyfoglalók accounttal előnyhöz jut a fő acc, ezáltal pedig szabályt szeg! Miért is? Mert olyan szigetekre tudja a városait helyezni, ahová normál esetben nem tudná, mert már más valaki befoglalta. Mert mit tudom én, hamarabb lépett be a játékba, gyorsabb a gépe...stb. Magyarán előnyt élvez azzal a játékossal szemben, aki nem multizik. A multi szabály meg pont arról szól, hogy ne lehessen senkinek semmilyen előnye a multiból. Tehát szabálytalan. Az én olvasatomban legalábbis mindenképpen.

  • Igen? Szabályos accot átadni? Nem tudtam... Szerintem nem.


    Szabályosan is át lehetett adni a játékokat! Nem "tegnap" történt. A hivatkozott gyermekek talán már iskolába is járnak.


    A szabályzatban sokféle kitétel van a szabálytalanságok minősítésére. Azzal még nem találkoztam sehol, hogyha valaki letesz egy mobilt, majd a mobilt elbontja, és a helyére egy másikat rak, akkor az bármiféle szabályt sértene.

    Ahogy az sem volt szabálytalan, hogy felváltva támadjon a játékaival. Egyszerre nem lehet. Egymás után időkorlát nélkül engedi a játék.

  • - mert 9-en törölni akartak és megkérték erre, ezt is lehetővé teszik a szabályok

    Igen? Szabályos accot átadni? Nem tudtam... Szerintem nem.


    Hmmm...helyfoglalók. Nézzük meg alaposan a dolgokat. Helyfoglalók accounttal előnyhöz jut a fő acc, ezáltal pedig szabályt szeg! Miért is? Mert olyan szigetekre tudja a városait helyezni, ahová normál esetben nem tudná, mert már más valaki befoglalta. Mert mit tudom én, hamarabb lépett be a játékba, gyorsabb a gépe...stb. Magyarán előnyt élvez azzal a játékossal szemben, aki nem multizik. A multi szabály meg pont arról szól, hogy ne lehessen senkinek semmilyen előnye a multiból. Tehát szabálytalan. Az én olvasatomban legalábbis mindenképpen.

    Magyar szerveren működött - egyedül ha jól tudom - team segítséggel.

    Helyfoglaló előny? Ambrózia előny? Ha több időd van másnál előny? Gyorsabb neted, géped van előny? Megkérsz valakit, hogy tegye oda a mobilját előny?

    De valamikor régen, amikor még a régi fórumban ment vita kalózról, bizony sokan szerették volna, hogy korlátozza GF ezek mozgását. Talán még Team is támogatta, de ebben nem vagyok biztos, de maradt minden a régiben. Akkor kezdtek el helyfoglaló accokról beszélni, amivel távolabb tartják az ilyen accokat. Előny? Ahogy az is, ahogy gyakorlatilag korlát nélkül települni egy kalózra csinált acc. Hiába blokád, megszállás stb. Előny? Nem kicsi, kihasználja a játékot? Igen. (persze hivatalosan nem)

  • Az ambró egy legális előny. Kész, mivel ez egy ingyenes játék, így ezt el kell tűrni.

    A multiból viszont semmilyen körülmények közt nem származhat előnyöd. Ezért lehet szabálytalannak minősíteni a bányahúzást és a helyfoglalást is. Persze ezek amolyan "szürkezónás" kihágások amiket kezelni Team szintjén szinte lehetetlen, azonban ettől függetlenül az tény, hogy ezek előnyszerzésnek minősülnek.


    Na mindegy, szerintem ez egy meddő vita. Él a multi még és vannak jóval nagyobb kihágások is ezeknél, amiket sajnos nem lehet megfogni... Szóval én részemről ezt a kérdést lezártam.

  • Egy ideig inkább nem olvastam a hozzászólásokat, mert elment nagyon rossz irányba a topic, és csak az erősebb hibákat állítjuk meg, de azért a szidalmazásunk is sok kicsit már. Mi is jócskán megszenvedjük az összevonást és megértjük, hogy sok accounttal vagy egyáltalán barátok vesztésével is kellemetlen..mi nem kértük soha, a játékosok inkább kérték. A multit sem kértük, sőt elleneztük mindig, most nyilván azért majd 30 szerverről összevonni 3ra.. jobb, ha több a lehetőség. Kiírta a TM és ki fogjuk írni mindezeket rendesen és hivatkozva, 11nél több accountotok nem lehet sehol...sehol! Nem aznap lesznek tiltva, mindenki rendezheti magának, mit tart meg, mit nem, törlésre teszi és kész is. Közös IPnél is minden accountot össze kell vonni a többivel (teljes gráfot kérünk :P ) , ezt is leírjuk... Az emlitett 10+10 acc..az sima keresztbe fosztás vagy kereskedelem.. nagyon régen, a régi fórumon ezt is leírtuk már, és sehol nem jeleztük, hogy változott volna...leírtuk,hogy semmilyen formában, 3. vagy 8. személy bevonásával sem legális, ahogy a keresztbe sem. Nem tudom, hogy merült fel és milyen mirenézés került szóba, de ez már nem az a világ, amikor kétkattintással közös ip és akármire kiment a tiltás, miközben benn maradtak a főaccok vagy más. Ne aggódjatok, észrevesszük keresztben is, nem kell közös IPn lenni bizony, viszont ettől még ez egy másik személy bevonásával a saját multid támogatása, ugyebár...nem kell mondanom, hogy ezt miért tiltjuk továbbra is (de kell, mert a GF ezt kéri, az Általatok és általunk ismert ÁSZF és Játék Szabályzat ezt tartalmazza..ez nem vélemény, gonoszság vagy szórakozás...egyszerű tény).


    Kihagytam még pár dolgot, főleg a sértegetős részekből...de köszönöm, hogy legalább számolni és olvasni tudok, ez tényleg kedves volt (bár magam is így vélem, de mindig jólesik a megerősítés, node kinek nem?).

    Azt nem tudom miért törölte volna bárki magát még összevonás előtt, amikor 10szer minimum leírtuk, hogy mi fogjuk kezelni a multiaccontokat, azóta annyi változott, hgoy a rendszerből nem törlődik az összekötés, de sehol senki nem olvashatta azt, hogy csütörtök délben minden nem tetsző account törlésre kerül...ezerszer leírtuk, költözzetek, rendezzétek, és tegyétek törlésre a pluszokat..ez esetben senki sem fogja tiltani a többi accountot. Lehet kérdezni, elértek minket mindenhol, jövünk munka után mindannyian, amikor csak lesz 1 percünk, Veletek leszünk.

    Annyit kérek Tőletek, segítsétek az ismerőseiteket, a szövetségetek tagjait, ezzel foglalkozzatok most, ne azzal, hogy miért utáltok épp minket.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Igaza van Sipkának.


    És abban pláne, hogy elég volt a sárdobálásból.

    Nem "ny@lok" a Team-nek, biztosan ők is hibáznak néha, mindenki hibázhat, emberek vagyunk könyörgöm..


    DE én is mint egyszeri játékos kérlek Titeket, fejezzük már be egymás, meg pláne a Team ekézését...!

    Segít ez valakin? A játékon? Rajtunk? NEM!

    Ezerszer le lett írva, de ez mindig is így volt, hogy a döntéseket a GF hozza, és hozta mindig is. Attól, hogy ez vagy az rossz, lehet jelezni, normális hangnemben, aztán továbbítják a GF-hez, mert ez nem a mi dolgunk, hanem a Team végzi el helyettünk.

    Azzal mire megyünk, ha felemlegetjük, hogy ekkor meg akkor ez és ez volt?! Meg dobáljuk a sarat egymásra, pláne a Team-re?

    Ők tényleg rendes munka (és magánélet, szórakozás stb., hogy ne is említsem) mellett végzik tevékenységüket. Nem azért, mert szeretnek belénk rúgni, ha rossz napjuk van. Ez önkéntes munka. Inkább örüljünk, hogy vannak akik még ezt csinálják..Jobb lenne ha a GF botokat, vagy esetleg külföldieket alkalmazna erre? Az kinek tetszene? Nem beszélve arról, hogy a Team munkáját csak lelkiismeretesen lehet végezni és emberek által, nem botokkal...


    Sok a probléma, az összevonást vártuk sokan, de nagyon nem így képzeltük el...Igen, a GF -et meg a profit érdekli, pénzből élnek, így megy mindenhol, ébresztőő!...


    Azzal, hogy az amúgy önkéntes munkát végző Team tagokat vegzáljuk, és Őket okoljuk azért is amiről nem Ők tehetnek, azzal mire megyünk?! Muszáj azon keveseket is magunkra haragítanunk, akiket még érdekelnek a játékosok is, nem csak a profit?? Ha már a GF tesz ránk...



    Mindenki gondol amit gondol, leírtam a véleményem, lehet engem is sárral dobálni, igazán büszkék lehetnek magukra az ilyenek (nem mondok neveket, tudja mindenki kik áskálódnak itt) akik csak szapulni bírnak mindenkit, ha nem tetszik valami...


    Ja, és a Team szerintem még türelmes is a nekik beszólogatókkal, én rég bannoltam volna ezért a hangnemért az illetőket innen...szóval köszönjétek meg a Team-nek ezt is, hogy ennyi baj és kétség és kérdés közepette még leállnak Veletek akár vitázni is, bann helyett..!



    Gro szavaival zárom soraim, mert ideillenek: "Uff! Én beszéltem!"



    További szép estét mindenkinek!

    „Egyszer hallottam egy viccet. Egy ember elmegy az orvoshoz, azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja: ’A kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja.’ Erre az ember könnyekben tör ki: ’De doktor úr, én vagyok Pagliacci!’ Jó vicc. Mindenki nevet. Dobpergés. Függöny...”

  • Ballack

    A korábbiakban alapvetően akkor tiltottunk, ha bizonyítható volt, hogy valami kapcsolat van az accountok között, stb. (önmagukban a multik meglétére nem, ha nem tudtuk érdemben bizonyítani a csalási szándékot). A jövőben ha azt észleljük, hogy azonos IP-n 11-nél több account van, a türelmi idő lejártával kérdés nélkül tiltani fogjuk. Függetlenül attól, észleltünk-e köztük bármilyen kapcsolatot, szervezettséget.

    na erre kiváncsi leszek. Ha állításod igaz akkor el kell tünnie vagy 100nak Bétárol.

  • Én kicsit összefoglalom:

    Szerintem a GF szerződést szeg, amikor engedett 15 accot, abban elfogadta az ambrót majd most NEM enged csak 10-1-et. Ezt ők cseszték el,

    Én vettem át HIVATALOSAN (mikor miként volt előírva) accokat, ezért van most annyi amennyi, illetve volt költöztetés is, Van tehát szerver ahol 2 accom is van (mindenhol összekötve), és lehetne mondjuk egyik fő accom (amúgy így 2 van mert másként játszom velük és legtöbbször felváltva) és mellé építhettem volna még multikat szabályosan. Ezért most előfordulhatna, hogy ha e sokaságot költöztetni kell, akkor a célszerveren meghaladná az accok száma a 10+1-et.

    A költözést végre lehet hajtani akár minden accal is, (bár érdemes már szelektálni) DE a célszerveren 10+1 lehet a max létszám. Erre a Team figyel, figyelmeztet, majd csak ezt követően TILT


    Most itt megint kitérek a GF-re. Mert én pl egyként tekintek az accaimra: a meglévő db az ikás játékom, mint egy megépített készletként tekintek rájuk. Hol egyiket, hol másikat veszem elő és több placcon (szerveren) játszom velük, sokszor eltérő a stílusom is. Ezt építettem ki, erre szerződtem a GF-el, ezért fizetek néha ambrót és ezt NE szegje meg a GF! Olvastam itt mi a megoldás, de vissza címzem: Oldja meg!. Mármint a GF a játékosok és a team problémáit is.

    Jól járunk a szerver összevonással, várjuk a team intézkedéseket a multicsalók ellen, a segítséget és toleranciát a szabályos multik felé, Szerintem tudunk alkalmazkodni mi, játékosok is. Azt tartsuk meg, amivel játszunk az új játéktéren és hagyjuk már a helyfoglaló, bányahúzó stb kis accokat elveszni (mert ezek mind szabály megkerülése a szememben és tisztességtelen előny kovácsolására készültek)


    Kicsit bele gondoltam, mi lett volna ha a szerver összevonás semmit sem változtatott volna. Mindenki bejelöli mivel menne és hová vagy a komplett szervert átraknák egy óra alatt és kész... Senki nem szólna semmit (team részről) minden maradna a régiben csak jóval sűrűbben élnénk a 3 szerveren

  • Magyar szerveren működött - egyedül ha jól tudom - team segítséggel.

    Helyfoglaló előny? Ambrózia előny? Ha több időd van másnál előny? Gyorsabb neted, géped van előny? Megkérsz valakit, hogy tegye oda a mobilját előny?

    De valamikor régen, amikor még a régi fórumban ment vita kalózról, bizony sokan szerették volna, hogy korlátozza GF ezek mozgását. Talán még Team is támogatta, de ebben nem vagyok biztos, de maradt minden a régiben. Akkor kezdtek el helyfoglaló accokról beszélni, amivel távolabb tartják az ilyen accokat. Előny? Ahogy az is, ahogy gyakorlatilag korlát nélkül települni egy kalózra csinált acc. Hiába blokád, megszállás stb. Előny? Nem kicsi, kihasználja a játékot? Igen. (persze hivatalosan nem)


    Látod, van amikor egyetértünk! :) Vagy csak egyet értünk... ;)


    A régi Fórumon én is "harcoltam" a kalózkodás ellen. Azt sem értettem, hogy csapattársakat miért lehet simán támadni. A pushing az pushing. A kalózpushing nem pushing... Megkaptam, hogy ügyetlen vagyok, nem értek hozzá, azért tiltakozom. Megszerveztem. A Rho szerveren aztán sokáig nem nyert más, csak én. Általa a top 1 helyet is kibéreltem jódarabig. Utána BTom vette át a vezető szerepet.

  • Annyit kérek Tőletek, segítsétek az ismerőseiteket, a szövetségetek tagjait, ezzel foglalkozzatok most, ne azzal, hogy miért utáltok épp minket.


    Köszönjük Sipka!


    De kérlek, harcoljatok Loronál azért a sárga üziért, amibe beteszitek a fontosabb infókat! :)

  • Szeretnék itt a multikkal kapcsolatban egy dolgot rendbe tenni, mert iszonyatos véleménykülönbségek vannak ezen szálon belül is, de a játékban is elég sok érdekes értelmezést tapasztalok.


    Jelenleg két hivatalos dokumentum van, az egyik az ÁSZF, a másik pedig (az előbbi által hivatkozott) Szabályzat. Ezt a hivatkozást is tegyük rendbe akkor, nézzünk bele az ÁSZF-be:


    Quote

    1.7

    A Gameforge-szolgáltatásokra vonatkoznak a játék- vagy használati szabályok ("Szabályok"), amennyiben léteznek ilyenek, melyek részletesen meghatározzák a Gameforge birtok- és tulajdonjogait. Abban az esetben, ha bármilyen ellentmondás van az Általános felhasználási feltételek és a Szabályok között, jelen Felhasználási feltételek rendelkezései az irányadóak, kivéve az olyan egyedi eseteket, ahol kifejezetten a Szabályok kiemelt alkalmazásáról rendelkeznek.


    1.8

    A jelen Felhasználási feltételektől eltérő szabályok vagy feltételek nem érvényesek a felhasználóra nézve.


    Ez egyértelművé teszi, hogy az elfogadott szerződés szerint az ezektől eltérő dokumentumok/vélemények/gondolatok nem jogosítanak fel senkit semmire. Most pedig kanyarodjunk rá a multik témájára, szintén először az ÁSZF-ből idézve:


    Quote

    4.1

    Hacsak a Szabályok másként nem rendelkeznek, a felhasználó egy online játék egy játékmenetében (pl. világ, univerzum stb.) kizárólag egyetlen azonosítót használhat. Többszörös felhasználói fiókok ("multi-accounts") használata tilos. Az ilyen többszörös felhasználói fiókokat a Gameforge bármikor szabad belátása szerint felfüggesztheti vagy törölheti.


    Ugyebár az Ikariam esetén a szabályok másként rendelkeznek, tehát itt az előbbiek értelmében a Szabályzat felülírja az ÁSZF-et:


    Quote

    Lehetőség van arra, hogy egy játékosnak több accountja legyen egy szerveren. Ezt egy játékon belüli opció használatával be kell jelenteni. Az ilyen accountok között semmiféle közvetlen kapcsolat nem lehetséges. Ezen szabály megkerülése más játékos(ok) bevonásával sem lehetséges.


    Ez négy dolgot állít. Nem többet, s nem kevesebbet.

    i) Egy játékosnak több accountja lehet egy szerveren.

    ii) Ezt be kell jelenteni a játékon belüli IP megosztás funkció segítségével.

    iii) Közvetlen kapcsolat nem lehetséges az accountok között.

    iv) Harmadik fél bevonásával nem kerülhető meg a közvetlen kapcsolat, ergo a harmadik fél bevonásával elért közvetett kapcsolat is tiltott.


    Mit nem állít?

    - Jogosulatlan előnyszerzés tiltott - ezt valamiért túl gyakran látom felemlegetve

    - Egy játékosnak hány accountja lehet - erre viszont korlátot szab az IP megosztás, ami maximum 11 account összekötését engedélyezi technikailag.


    Nos, és akkor jön a kérdés, hogy mi szab gátat a tömeges multis tápolásnak? A pushing szabály, melyet a Szabályzat tartalmazza:

    Quote

    Nem engedélyezett gyengébb játékos rovására előnyhöz jutni. Egy játékos akkor tekinthető gyengébbnek, ha a fogadó játékosnál kevesebb pontja van.


    Ezt elég könnyű értelmezni, bár megjegyzem elég rosszul van megfogalmazva a GF oldaláról: Nem engedélyezett kisebb játékoson nyerészkedni, legyen az multi vagy átlag játékos. Így a multi accountok fosztogatása, az azokból történő nyersanyagküldés ezek lekalózkodása vagy az irreális aranytámogatás ellent mond a Szabályzatnak.


    Azonban a helyfoglalás vagy a bányatolás más tészta. Ehhez nézzük meg újra a Multi és a Pushing szabályt a Szabályzatból


    Quote

    I. Lehetőség van arra, hogy egy játékosnak több accountja legyen egy
    szerveren. Ezt egy játékon belüli opció használatával be kell jelenteni. Az
    ilyen accountok között semmiféle közvetlen kapcsolat nem lehetséges. Ezen
    szabály megkerülése más játékos(ok) bevonásával sem lehetséges.


    II. Nem engedélyezett gyengébb játékos rovására előnyhöz jutni. Egy játékos
    akkor tekinthető gyengébbnek, ha a fogadó játékosnál kevesebb pontja van.

    A multi szabály szerint van a játékos, mint önálló entitás, melyhez kapcsolódnak az általa irányított accountok. A pushing szabály szerint a játékost kell nézni, tehát egy játékos nyerészkedhet a saját multijain úgy, hogy ezzel közvetlen kapcsolatot nem hoz létre. A bányatolás és a helyfoglalás pontosan ezen körbe tartozik.



    Érdekességként megjegyzem, hogy az ÁSZF rendelkezik egy elég szubjektív kitétellel, de szerintem a legós játékosok bányatoló multijainál azért vannak ebbe jobban illő esetek, amik mégsem a tiltandó kategóriába tartoznak:


    Megjegyzés: A VPN használat tiltott az IP megosztás megkerülésére, melyről az ÁSZF rendelkezik:

    Quote

    3.2.5

    Nem engedélyezett a Gameforge-szolgáltatások használata anonimizer- vagy olyan hasonló módon működő szolgáltatásokon keresztül, melyek megváltoztatják vagy elrejtik az eredeti felhasználó valódi IP-címét.