Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Mivel a bányák költségei elég meredeken emelkednek, és tekintve, hogy a 3 legrégebbi szerver a célszerver (nem tudom ott egyáltalán létezik-e még olyan sziget, ahol 1-es bányák vannak), ezért eleve magasabbról fogtok indulni.

    Vikr: a számolgatásban azt figyelembe vetted, hogy - feltételezem - legalább 4 szigeten lesznek szétszórva a városaid?


    Nem hinném, hogy a beadott fából probléma lenne. Ismerve a GF-et ha valakinek 1 fa is bennmarad, a népharagtól félve úgyis meghosszabbítják jó egy héttel, amíg be lehet adni :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nem hinném, hogy a beadott fából probléma lenne. Ismerve a GF-et ha valakinek 1 fa is bennmarad, a népharagtól félve úgyis meghosszabbítják jó egy héttel, amíg be lehet adni :)


    Miért, lesz összevonás? :P


    az én kérdéseimre kapok választ Gro? :)

  • :D


    Trockij, ha jól értem a vakáció móddal kapcsolatban kérdezel?

    Nincs róla különösebb infóm, illetve kevésbé tartom relevánsnak. Nem rémlik, a régi összevonás idején lett-e volna ilyen funkció.


    Viszont, mivel az áthelyezés azonnali, amikor a gombra nyomsz, úgy vélem, épp gépnél leszel, mikor átrak másik szerverre, így várhatóan az ember belép és folytatja is a játékot.

    Nyilván az összevonás körüli vakáció módra nem vonatkozik a 48 órás szabály (ez igazából csak akkor érvényes, ha a játékos maga teszi vakba az accját).


    Remélem a kérdésedre válaszoltam. Ha mégsem, akkor:

    - Mi volt a kérdés? (ezt jó kiégett hangon olvasd) :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Trockij,gyere Ikariamra játszani, és kapsz válaszokat :D


    Játszom már vagy két 3 éve :)


    Mi volt a kérdés? (ezt jó kiégett hangon olvasd) :D

    A többire végülis válaszoltál..


    Lesz támadásblokk a költözés alatt?


    Be kell jelentsem az IP-egyezést? Bár.. lehet, h jobb, ha ezt bejelentem.. úgyse írta senki sem, h ne tegyem. :D

  • Kétlem, hogy a támadásokra lenne bármi korlátozás. (pedig milyen jól mutatna egy 25 millás acc csirkével ...izé... galambbal) :D


    Az IP-egyezésnél úgy tűnik marad a mostani rencer [sic!]. Vagyis játékban meg tudod magadnak csinálni, és nem szükséges zaklatni vele a GO-t. Na jó ha találsz magyar GO-t azt zaklathatod, mivel most csak SGOink vannak :D

    Mondjuk a multi szabály változásánál, ha így haladunk tovább, lassan már azon sem lepődnék meg, ha összevonásig eljutnánk oda, hogy ha valakit csaláson kapok, akkor magamat kell kitiltanom 1 évre :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Régen volt, de mintha az első összevonáskor a bányákba adakozás abban az időben csökkentett idővel ment volna, tehát nem normál idő vonatkozott rá.

  • Lütyő: Utóbbi nem rémlik nekem, ettől még lehet, hogy így volt :)

    Viszont most a maximum 12 óra lesz (nyilván ha alapból rövidebb lenne, akkor rövidebb lesz), amíg épül a következő szint. Ezt kezelhetjük tényként.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • A 44 fa 207 milla
    A 38 luxus 163 milla

    Ez összesen, 370 millió beadakozott nyersanyag.

    Én arra a számításra adtam pontosítást, amikor 1-1 bányához költözöl és oda szeretnéd betolni az összes fád.

    Tehát, nemtudsz 370 milliónál tobbet adakoznod...

    Nekem joesetbe min ~600 milla fa amit eddig adakoztam(2 éves szerver).. 2 társamnak ~700 milla x2 emberre fa(nemsokkal idősebb szerver), ők is ugyanezt a helyzetet nézte ki, 1-1 bányát feltolnak, na de itt a következő csavar, ők már ketten vannak.. :)

    Gyakorlatilag, lehetetlen beadakoznunk a nyersanyagot 1 szigetre amit kinéztél. Kivétel, ha máshova is dobunk de ez akkor is vicc kategória...

    Ha a saját szerveremből indulok ki, mi van ahol több, milliárdos tételt?! Az én szerverem, még 2 éves sincs! :)

    Mivel a bányák költségei elég meredeken emelkednek, és tekintve, hogy a 3 legrégebbi szerver a célszerver (nem tudom ott egyáltalán létezik-e még olyan sziget, ahol 1-es bányák vannak), ezért eleve magasabbról fogtok indulni.

    Vikr: a számolgatásban azt figyelembe vetted, hogy - feltételezem - legalább 4 szigeten lesznek szétszórva a városaid?


    Nem hinném, hogy a beadott fából probléma lenne. Ismerve a GF-et ha valakinek 1 fa is bennmarad, a népharagtól félve úgyis meghosszabbítják jó egy héttel, amíg be lehet adni :)

    Nem számít, ha kapsz városáthelyezést oda pakolod ahova szeretnéd őket, akár 1 szigetre az összes várost is.

    A tény, hogy ezzel nem tudod megvalósítani, hogy 1 szigetet felemelj amennyire te szeretnéd. Korlátozva leszel..

    Igen, rengeteg 1-1 sziget van. Hidd el több, mint fejlesztett.. :)

    Tehát ezt azért pontosítsuk, ez valós információ...?

    A legelején az volt, hogy akkor használod fel amikor szeretnéd..

  • Az IP-egyezésnél úgy tűnik marad a mostani rencer [sic!]. Vagyis játékban meg tudod magadnak csinálni, és nem szükséges zaklatni vele a GO-t. Na jó ha találsz magyar GO-t azt zaklathatod, mivel most csak SGOink vannak :D

    Mondjuk a multi szabály változásánál, ha így haladunk tovább, lassan már azon sem lepődnék meg, ha összevonásig eljutnánk oda, hogy ha valakit csaláson kapok, akkor magamat kell kitiltanom 1 évre :D


    gondolom, nem tűnt fel, h csak irónia volt.. :P

    de ez a "tiltsuk ki Gro-t" egondolkoztatott.. :D támogatok minden jó ötletet ;)

  • de ez a "tiltsuk ki Gro-t" egondolkoztatott.. :D támogatok minden jó ötletet ;)

    Hmm.... Ne már! Ez nem jó ötlet kicsit se! Ha kitiltom, nem tud dolgozni!


    Egyébként igen, úgy tűnik, marad a játékban összekötős rendszer az IP megosztáshoz. Ha mégsem, az még nem derült ki, és ha kiderül is, majd az összevonás után zaklassátok vele a Team-et, előre úgysem tudja bejegyezni, és nem káptalan a feje a tagjainak.

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Lütyő: Utóbbi nem rémlik nekem, ettől még lehet, hogy így volt :)

    Viszont most a maximum 12 óra lesz (nyilván ha alapból rövidebb lenne, akkor rövidebb lesz), amíg épül a következő szint. Ezt kezelhetjük tényként

    Nekem is úgy rémlik, hogy az előző összevonáskor gyorsítottak a fejlesztési időkön.

  • Lütyő: Utóbbi nem rémlik nekem, ettől még lehet, hogy így volt :)

    Viszont most a maximum 12 óra lesz (nyilván ha alapból rövidebb lenne, akkor rövidebb lesz), amíg épül a következő szint. Ezt kezelhetjük tényként

    Nekem is úgy rémlik, hogy az előző összevonáskor gyorsítottak a fejlesztési időkön.

    Én is így emlékszem. Azt viszont nem tudom, most mi lesz a vége, jelenleg 12 óra a maximum idő. Reméljük, ez a végső.

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Mivel a bányák költségei elég meredeken emelkednek, és tekintve, hogy a 3 legrégebbi szerver a célszerver (nem tudom ott egyáltalán létezik-e még olyan sziget, ahol 1-es bányák vannak), ezért eleve magasabbról fogtok indulni.

    Vikr: a számolgatásban azt figyelembe vetted, hogy - feltételezem - legalább 4 szigeten lesznek szétszórva a városaid?


    Nem hinném, hogy a beadott fából probléma lenne. Ismerve a GF-et ha valakinek 1 fa is bennmarad, a népharagtól félve úgyis meghosszabbítják jó egy héttel, amíg be lehet adni :)

    Jogos az aggodalom! Gro én vagyok gamma és megsúgom -igaz a világ végén vagyok-........de ott kihalt minden és sok sok szigeten csak 1-es bányák vannak:(


    Ugye jól emlékszem ,hogy ha már esetleg valaki más azzal a névvel játszik ami az enyém,de én is szeretném megtartani, akkor addig a rendszer nem enged átköltözni míg meg nem változtatom? Nem tudhatom így látatlanban,h ott létezem e? :(


    Trockij nem engedem Gro-t bántani!!!Hová járnál kocsmába? :P

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Ugye jól emlékszem ,hogy ha már esetleg valaki más azzal a névvel játszik ami az enyém,de én is szeretném megtartani, akkor addig a rendszer nem enged átköltözni míg meg nem változtatom? Nem tudhatom így látatlanban,h ott létezem e? :(


    szerintem ezt meg tudja Neked mondani az adott admin jegyrendszerben.. :)


    Trockij nem engedem Gro-t bántani!!!Hová járnál kocsmába? :P


    ugyan.. ha 2019-ben tudott admin rang nélkül kocsmáros lenni, akkor máskor is fog neki menni.. :P

  • Hát nem tom hol a sok GO. De megyek, megkeresem őket.

    Hát régen nem voltam játékban, és amikor még igen, akkor éppen Team újra szervezés volt soron. Gondoltam most jól jön nekünk - kevesebb szerver és arra kellő számú GO. Most erről kikívánkozna belőlem egy csomó dolog - de nem írom le, mert más a téma ebben a topikban.


    Én majd kérem a segítséget amúgy szellem szerverre kerülő - elveszett - accom ügyében. Hátha meg lesz, mert csak úgy eltűnt :)

  • Az első kép honnan van? A top50-es korlát azért felvet néhány további kérdést, ha valóban benne lesz.

  • Megkérnélek titeket, hogy legközelebb ne dezinformáljátok a játékosokat, mert csak nézet eltérésekhez vezethet.

    Nem kötekedni akarok, csak ezzel 1 órát csesztem el, hogy választ találjak a kérdésre külföldi fórumon..A számolgatást nem veszem bele, azt még élveztem is. :)

    Nemtudom honnan terjedt el, hogy csak 2 hetünk lesz az adományainkat belepréselni a bányáinkba, de a külföldi forumokon szó sincs ilyesmiről!


    badidol:

    Az erőforráscsomagoknak nem szabad lejárati dátummal rendelkezniük, és egyik sem jelenik meg a tesztkiszolgálón.


    Neuer Servermerge


    Lap alja.


    Természetesen, köszönet a munkásságotokért és kitartást!

    Mint írtam, nem kötekedés miatt hívom fel erre a figyelmet, de ez egy fontos kérdés volt számomra, és még szerintem sokak számára is.

  • Sziasztok!


    Mivel él az 5 üzenetes időkorlát így a költözés után az új szövetségek megalakulása és a múzeumi helyek elpasszolása elég sok időt fog elvinni. Szerintem arra a két hétre amíg a költözés tart fel kellene függeszteni azt.