Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Tigris, valószínűleg a "majd nyiss jegyet" kiírásod miatt. Habár nagyon helyesen ott szerepel a "majd" szócska a válaszodban, többeknek ebből minden bizonnyal a "nyiss jegyet" jut csak át mint információ (kapjuk is a jegyeket az összekötési kérelmekről).


    Ezúton szeretnék megkérni ismételten mindenkit, hogy egyelőre várjatok az olyan jegyekkel, amikben azonos IP-t szeretnétek bejelenteni! Köszönöm! :)


    Amennyire a "világok akármijét" értettem, +1000 elégedettség lesz minden városban, valamint lehetőség az összevonás miatt (vissza)kapott beadott nyersanyag, illetve városáthelyezések felhasználására.

    A bányák felfejlesztése az átmeneti időszakban maximum 12 óráig tart, hogy akinek sok nyersanyaga van beadásra is el tudja használni őket.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ezúton szeretnék megkérni ismételten mindenkit, hogy egyelőre várjatok az olyan jegyekkel, amikben azonos IP-t szeretnétek bejelenteni! Köszönöm! :)


    Dobj róla egy körlevelet a játékban, úgy biztosabb célt érsz el, mint a fórumon.. ha az aktivitást veszem figyelembe, akkor sokkal többen játszanak, semmint itt olvasgatnak.. :)

  • Jó ötlet, de sajna én nem tudok körlevelet dobni csak úgy :)


    Meg mivel fórumon van leírva egyelőre, hogy a jövőben a közös IP-t a GO-nak kell jelentenie, merem remélni, hogy aki jegyírásig jutna annak sikerül beleolvasnia ebbe a témába :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Jó ötlet, de sajna én nem tudok körlevelet dobni csak úgy


    én se.. kell a góré engedélye.. :D


    pár kérdés, amire nem látok információt.. a költözés azonnali lesz, ha minden feltétel teljesül?


    - Költözés után ideiglenes prémium hozzáféréssel és tárgyakkal jutalmaz a rendszer.
    - Költözés után automatikusan vakáció módba kerülsz a legelső bejelentkezésedig.


    Ha automatikusan vakációba kerülök, akkor az ideiglenes prémium hozzáférést később is aktiválhatom?

    Mi történik, ha mégse kerülök automatikusan vakációba? ( lásd első kérdés, ha nem azonnali a költözés )

    Ha hirtelen el kell mennem a gép elől és a költözést nem tudom megvárni ( de a gép fut ), nem kerülök vakációba, akkor számíthatok kompenzációra, ha valaki betámad? ( fontos kiskapu, khm.. )

    Lesz támadásblokk a költözés alatt, h véletlenül se legyenek "hirtelen" támadások? ( előző kiskapu kizárása.. khm.. )


    hirtelen ennyi.. :)

  • Opi drága én ott leszek"kicsit" war exportban :D

    A kritikád pedig nem jogos mert nincs teamtag aki játszik........én meg már nem vagyok az így játszhatom és talán ütközünk is :D

    Remélem az időpont marad,mert most jónak ígérkezik

    Juppiii


    ÉS

    Bocsánat - nem kritikának szántam

    Nem néztem - csak gondoltam - sikerült nagy létszámú (sok GO-s) csapatot összerakni míg nem voltam

    Azon aggódtam, hogy ez most széteshet, mert többen játszanak és most ha csak 3 szerver marad akkor lehet nem is lehetnek már páran GO-k 1-1 adott szerveren

    Én - és sokan mások is - szeretnék

    HA

    .- 2-3 GO is lenne 1-1 szerveren - meg 1 SGO is

    - erős Team csapat vigyázná a játék tisztaságát

    - többen tudnák segíteni a problémák megoldását




    MÁS

    Nekem veszett el accom 2 is a lobby bevezetésénél. Egyik saját volt, és egyet átvettem (hivatalosan) megőrzésre. Később játszottam is vele IP egyezés mellett (össze voltak kötve) Nahh majd szellem szerverről hátha előkerül, mert My-on voltak.

  • Hát nem tom hol a sok GO. De megyek, megkeresem őket. Ami a Team tagjait illeti, nem, ott, ahol dogoznak, továbbra se játszanak. Így én jelenleg már egy magyar szerveren se hosszú idő óta. De én is szeretném, ha 2-3 GO lenne egy szerveren. Küldd hozzám, aki ingyen bevállalja a sok köpködéssel együtt a melót, és csinálja is. Olyat küldj, aki nem azért jön, mert azt hiszi, tilthatja az ellenfeleit, játék közben többet lát majd róluk, és azt sem hiszi, hogy haszna lesz belőle.

    Mert sajna, akik ezért jönnek, sose maradnak. Nem jön be.

    Szóval aki ezt elengedte, csak segíteni szeretné a problémák megoldását, azt légyszi, mind küldd hozzám!

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Csak a múltkori összevonásról származó emlékeimalapján:


    Amikor megkezdődik a szerverösszevonás, abból minimum annyit látsz, hogy "Kedvezményes akció" boxban felkínálja neked, melyik szerverre költöznél? Amikor kiválasztod, és véglegesíted a költözést, akkor a rendszer alighanem kivág téged a játékból, mert a régi szerveren már nem lehetsz, az újba viszont még nem jelentkeztél be. Na, ekkor kerül vakba az accod, amit bármikor feloldhatsz.


    Csak két ok van, amiért érdemes sietni:

    1: ha sokat adományoztál, azokat be is kéne lapátolni a bányákba, és ez idő, amit nem is sürgethetsz, az óra pedig a lehetőség játékba kerülésétől ketyeg, illetve

    2: a jó helyek száma korlátozott, elhappolhatják előled. Bónusz, hogy ha akarsz használni templomokat, akkor a régi szerveren hiába is keresgéled a megfelelő helyeket, ezeken a régieken más csodák vannak a szigeteken. Például: kohós sziget kizárólag kénes szigeten található. Rosszabb esetben, a luxus bányák sem feltétlen ugyanazok - még ha ez kevésbé is valószínű.

  • öhm.. igazából a kérdéseim jó részét máshonnan csempésztem és fordítottam át az ikariam világába.. gondoltam, esetleg másoknak érdekes lehet.. :)


    mindenesetre köszi a választ Mohan :)

  • Nos. Talán már láttátok, de azért ide is idespamolom:

    Az összevonás további 2 nappal el lett halasztva.


    TOVÁBBÁ: úgy tűnik, mégis elérhető marad az IP-megosztás, és jegyet sem kell írni (vagyis várhatóan marad minden a jelenlegi felállás szerint, multik terén), ezért kérlek titeket, ne írjatok nekünk jegyeket IP-megosztás miatt! Könyörgöm, plíz, kéremszépem! --- úgy tűnik jó hogy ezt már napokkal ezelőtt is kértük :D



    Lassan asszem fogadóirodát nyithatnék, mikorra sikerül összehozni az összevonást, egyáltalán megtörténik-e. Már meggazdagodtam volna 8)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Akkor, az áthozott extra fa adományozási lehetőséget, költözés utána csak 14 napod lesz felhasználni?

    Ez kicsit kellemetlen, ha tényleg így lesz most ha valaki 1-1 bányát szeretne felhúzni pl.: +1 milliárd fával

    Akkor, egyfolytába figyeljene a játékra, mikor fejlődik meg a bánya és újra tudja dobálni?! Értem, én a max 12 órás fejlődés segítséget, de akkor is...

    Kellemesebb lenne, ha ez a lehetőség amit bepakolnak a játékba a leltáradba, végleges lenne amíg elnem fogyna.

    Így, akkor dobod be amikor ráérsz és ahogyan neked kellemes.

    Remélem, azért ez csak egy félreértés és nem valós.. Nem mindenki tud figyelni a játékra, a hét minden egyes napján minden órájába...

  • Szia, városonként két bánya (már ha nincs egy szigeten több városod), reggel-este indítasz egy fejlesztést mondjuk 8 órakor és könnyen követhető :-)) Pikk-pakk és elfogyott a fa (na jó, kell hozzá idő, de a nagy többségnek nincs annyi fája, ami ne férne be a két hétbe így, szerintem) Pláne, ha egyáltalán eszébe jut, hogy hoppá, hát a bányákba be kellene adni :)

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Nehéz lesz, ha van még 10 új szomszédod, akiknek szintén be kéne adni a fájukat. :-)

  • Kerestem, de nem találtam arról infót, hogy meglévő lobbyt szét lehet szedetni több lobbyra?


    Ezzel át lehetne adni -jelenleg megszűnésre ítélt- accountot, hogy megmaradjon.


    Van erre lehetőség? Tud ebben segíteni a team?

  • Már elnézést, de ön ezt miből számolta ki? :)

    Fa(1-20 szint):

    11 h 27 m 18s
    (3D 13h 48m 18s) Összesen. +2x11 óra(44 szint)



    Luxus(1-14 szint):

    11 h 11 m 24 s
    (2 D 18 h 41m 23s) Összesen. +2x12 óra(38szint)

    Innentől kezdve, már csak 12 óránként fejleszthetsz.

    Maximum, amit elérhetsz:
    44 Fa
    38 luxus

    Lehetetlen milliárdos tételt elkölteni, maximum 300-400 millióst?!

    Pedig ha innen nézzük, egésznap fentvagy és folyton fejleszted...

    Edited once, last by vikR ().

  • Nem számoltam, csak megnéztem a gammás fővárosom bányáit, borhoz most 22 milla kell, fához 17 milla egy fejlesztéshez, ami ugye minden szinttel többet kér. Ez akkor kb 40 milla 12 óránként, 80 milla/nap X 10 (11-12) város, annyi mint minimum 800 milla/nap x 24 nap = kb 20 milliárd két hét alatt. Persze ennél sokkal több, mert szintenként jelentősen növekszik a mennyiség. Igaz, hogy egy szigetet nem egyedül fejlesztesz, jobb esetben 3-5 társaddal együtt, de kérdem én, kinek van 5-8 milliárd beadható fája???? Na ugye? :))

    General HU Gamma (AB-AS alliance)