Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Jó lenne ha betiltanátok a **** multizást! annak semmi értelme, hogy valaki 3-10 accal felhúz magának szigeteket aztán leveri a fél szervert! ha valaki eddig költött bele pénzt az 1 accba is meg tudja tenni! nem kell neki még több segítséget adni a multizás lehetőségével!

    Kedves Tibi!

    Kérlek, a véleményedet kulturált hangnemben add elő.

    Hidd el, mi lennénk a legboldogabbak, ha nem lenne esély multizni. De mivel nem mi döntünk, ennek a kifakadásodnak semmi értelme.

  • Tibi mondandójával többnyire egyetértek, a stílusával kevésbé :)


    Sandor7912 sok játékosnak van több accja, amiktől nem szeretne megválni. Sokan átvettek egykori szövetségi társaktól, barátoktól accountokat, akik már nem játszanak a játékkal (rosszabb esetben meghaltak) és az account megtartása egy emlék rájuk nézve.

    Nyilvánvalóan az ember előbb-utóbb szelektál, és csak annyi accal fog játszani, amit tud is kezelni érdemben, a többibe max jó esetben bort osztani jár föl.


    Új szerver egyébként várható lesz előbb-utóbb (valószínűleg inkább előbb) :D úgyhogy aki friss szerveren szeretne játszani, is megkapja rá a lehetőséget. Más kérdés, hogy ez sovány vigasz annak, aki célszerveren játszik, de költözne.


    Lanta :

    1: Ha a célszerverek maradnak a mostaniak (Alpha/Beta/Gamma) ott rengeteg magas szintű bánya van, amikből lehet válogatni. Plusz ugye a beadott fát át a költözők megkapják, amivel még magasabbra tudják a sokszor az eredeti helyükön 0-ról felhúzott bányáikhoz képest az új helyükön a bányát fejleszteni. Nem gondolnám, hogy ez problémát jelentene, kivéve ha vki nagyon rosszul választja meg a szigetet ahova költözik.

    2: A kéksapkás barátok legjobb tudomásom szerint egy ideje már nem léteznek. Illetve aki kéksapkás volt, az maradt, de új kéksapkásakat (akik után jár is a bónusz) már egy ideje nem lehetett szerezni.

    3: Valószínűleg igen. Bár a régi szervereken a többség kertészkedik (a nem bizonyítható saját multik farmolását is kertészkedésnek veszem) :D , és ha valaki visszatámad és aktívan védekezik, szerintem inkább maradnak a multijaiknál, amíg azok nem kerülnek törlésre/tiltásra.

    4: Nem hiszem hogy erre lesz lehetőség sajnos. Mindenesetre ezt szerintem részben kompenzálja, hogy az ingyenes városáthelyezésekkel magas szintű bányákkal rendelkező szigetre lehet majd költözni. Szerintem ilyenből lesz elég a régi szervereken. Ha mégsem, akkor a kocsmában vendégeim vagytok egy búfelejtőre :)

    5: Amennyire látom jelenleg a színház elérhető. Remélhetőleg ez így marad, de ki tudja :)


    Gerappa köszi a további infokat :)

    Szerintem a TOP50-es szabály marad, de aztán meglátjuk, ez így lesz-e.


    Kriszto98 Nem hiszem hogy (nagyon) későbbre tolnák az összevonást. Vagy hogy teljesen új szervereket hoznának létre. Annak is meglennének a hátrányai. Mivel a régi szervereken sok kihalt szigetet is egész jól kiépítettek az egykori lakók, illetve olyanok adtak bele a bányába akik már régesrég nem játszanak, így ha teljesen új szerverekre kerülne mindenki, azzal sokszor rosszul járna az aki a régi szerverén jó szigeten volt.


    Lutyo A kalózkodásról még továbbra sincs új infó.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Új szerver egyébként várható lesz előbb-utóbb (valószínűleg inkább előbb) :D úgyhogy aki friss szerveren szeretne játszani, is megkapja rá a lehetőséget. Más kérdés, hogy ez sovány vigasz annak, aki célszerveren játszik, de költözne.


    ogame-n szerverösszevonás kellős közepette kaptunk új szervert.. szóval, kinézem a GF-ből, h ez most így lesz :)

    5: Amennyire látom jelenleg a színház elérhető. Remélhetőleg ez így marad, de ki tudja :)


    Színház? Erről volna valahol valami infó? Nekem ez újdonság :)

  • Jó lenne ha betiltanátok a **** multizást! annak semmi értelme, hogy valaki 3-10 accal felhúz magának szigeteket aztán leveri a fél szervert! ha valaki eddig költött bele pénzt az 1 accba is meg tudja tenni! nem kell neki még több segítséget adni a multizás lehetőségével!

    Csak finoman ha kérhetem.

    Nem mindenki önszántából multizik.

    Sokan ezt kényszerből teszik,mert az előző összevonásnál nem maradt más választásuk.

    Vagy multiznak vagy törlik az évek alatt felépített accountjaikat.

    Sokan akik eddig nem multiztak,mert az összevonás után kezdtek ikázni most szintén e kettő közül választhatnak.


    *Legalább ne idézgessük! Elég egy helyen moderálni. Köszöntem! Lan Qiren

  • Kriszto98 Nem hiszem hogy (nagyon) későbbre tolnák az összevonást. Vagy hogy teljesen új szervereket hoznának létre. Annak is meglennének a hátrányai. Mivel a régi szervereken sok kihalt szigetet is egész jól kiépítettek az egykori lakók, illetve olyanok adtak bele a bányába akik már régesrég nem játszanak, így ha teljesen új szerverekre kerülne mindenki, azzal sokszor rosszul járna az aki a régi szerverén jó szigeten volt.


    Pedig az lenne a tiszta helyzet! Mindenkit egyformán érintene az új helyzet. Mindenki megkapná a lehetőségeket. Mindenkinek dolgoznia kellene a bányákkal, a csodákkal! Mindenkinek! Nem csak a balszerencsés költözőknek.


    Felvetettétek a GF felé, hogy fontolják meg az új szerverre kerülést? Amennyiben nem, kérem, hogy tegyétek meg!

    Köszönet érte!

  • Ezt pár órája írta Gerappa, csak nem tűnt fel, hogy a csatolmány miatt engedélyezni kell és eddig nem engedélyeztem (hupsz) :D

    Olvassatok vissza, biztosan hasznotokra válik :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Sziasztok!


    Megint írok, kérem, ha lehetőségetek lesz rá, és eddig nem tettétek, továbbítsátok a GF felé mondanivalóm lényegét. Köszönöm!


    Szóval...Én megértem azokat is, akik célszerveren vannak, és ingerültek, hogy Ők megint nem költözhetnek...Ez nehéz időszak mindenkinek.

    Az új szerver nyitása teljesen felesleges lesz...Minek? Hogy majd megint át kelljen költözni öreg szerverekre, miután az ember az újon kiépített mindent?! Én azt mondom akinek esze van, nem megy majd új szerverre...Ezt úgy mondom, hogy a legújabb szerveren is nyomom én is, és nagyon átverve érezzük magunkat!!

    Hogy miért?! Mert 08.30-án elindult az új szerver (de lehetne példálózni az előző újabb szerverekkel is), onnantól kezdve sokan - nagyon sokan! - rengeteg időt, energiát fektettünk bele a fejlődésbe, nem egy ember pedig rengeteg ambrót is...És ezért?! Hogy mindezek után, önkényesen bedobjanak minket 10+ éves szerverekre? EZT KOMOLYAN GONDOLTÁK? Hogy pár tízezer, esetenként épphogy százezer feletti friss accountokkal majd valaki játszani fog többtízmilliós accountok között??

    És igen, vannak akik úgy mentek új szerverekre, hogy fent vannak a régieken is...De sokan nem! A fél szövim kvázi új szervereken nyomja csak, vagy mert kihagyott és a régi accountok elvesztek, vagy mert pár hónapja ismerkedik a játékkal..Kérdezem én: Velünk mi lesz?? És nem egy-két user-ről van ám szó! Ez, az amúgy is egyre zsugorodó magyar játékosbázis mellett komoly veszteség lesz! Nekünk is, a GF-nek is, bizony! Mert azt senki ne gondolja, hogy majd új szerverekről bárki is át fog vinni az öreg szerverekre pártízezres, esetleg párszázezres accountokat...Minek? Farmnak??


    Tudom, nem a Magyar Team hibája ez, nem rajtatok múlik! Nem is Titeket szóltam le posztommal.

    Csak annyi kérésem van - ha még nem tettétek - kérlek, jelezzétek a GF felé, ha nem akar rengeteg magyar játékost elveszíteni (többségük emiatt abbahagyja a játékot végleg :S ) ,ezáltal lábon lőni saját magát és a magyar ikariam-ot is, gondolkodjanak el kicsit, és hozzanak létre valami opciót az új szerverek kicsiny pontos lakóinak, hogy ne kelljen az öreg szerverekre kerülve farmként végezniük - vagy ezt elkerülendő töröljék magukat végleg a játékból....!


    Arról nem is beszélve, hogy aki meg sok-sok ambróval húzta fel az accjait új szervereken, hogy haladjon, most meg kidobhatja a kukába mindezt, mivel semmit sem ért el ezzel...Őket ki kártalanítja?! Azért a sok feleslegesen beleölt ambróért??


    Remélem a GF elgondolkodik kicsit és észhez tér...van pár napja még rá...


    És köszönöm, ha jelzitek feléjük ezt a komoly problémakört!


    Kitartást a Magyar Team-nek,én tudom, hogy mindent megpróbáltok! És kitartást játékostársaimnak is! ;-)

    „Egyszer hallottam egy viccet. Egy ember elmegy az orvoshoz, azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja: ’A kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja.’ Erre az ember könnyekben tör ki: ’De doktor úr, én vagyok Pagliacci!’ Jó vicc. Mindenki nevet. Dobpergés. Függöny...”

  • Tudom, nem a Magyar Team hibája ez, nem rajtatok múlik! Nem is Titeket szóltam le posztommal.

    Csak annyi kérésem van - ha még nem tettétek - kérlek, jelezzétek a GF felé, ha nem akar rengeteg magyar játékost elveszíteni (többségük emiatt abbahagyja a játékot végleg :S ) ,ezáltal lábon lőni saját magát és a magyar ikariam-ot is, gondolkodjanak el kicsit, és hozzanak létre valami opciót az új szerverek kicsiny pontos lakóinak, hogy ne kelljen az öreg szerverekre kerülve farmként végezniük - vagy ezt elkerülendő töröljék magukat végleg a játékból....!


    Arról nem is beszélve, hogy aki meg sok-sok ambróval húzta fel az accjait új szervereken, hogy haladjon, most meg kidobhatja a kukába mindezt, mivel semmit sem ért el ezzel...Őket ki kártalanítja?! Azért a sok feleslegesen beleölt ambróért??

    Jeleztük ezt is már korábban, és javaslatokat is tettünk fiatalabb szerverek megtartására. Egyelőre nincs válasz, de reménykedünk. :)

    Köszönjük a kedves szavakat! :)

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Moderálás utáni idézgetéssel a moderáltat lehet csak idézni.

    Persze ehhez jól kell moderálni az adott hszt-t.

  • Egy dologra lennék kíváncsi.


    Mi lenne,ha csütörtökre a maradék három szerverünkön nem maradna szabad hely ahova az accountokat át lehetne vinni?

    Vagy éppen az angol waron?

  • Egy dologra lennék kíváncsi.


    Mi lenne,ha csütörtökre a maradék három szerverünkön nem maradna szabad hely ahova az accountokat át lehetne vinni?

    Vagy éppen az angol waron?

    Ugyan már, ezt Te sem gondolod komolyan? :) 3 nap erre kevés, ráadásul gőzerővel törölnék az accokat :)

  • Egy dologra lennék kíváncsi.


    Mi lenne,ha csütörtökre a maradék három szerverünkön nem maradna szabad hely ahova az accountokat át lehetne vinni?

    Vagy éppen az angol waron?

    Ugyan már, ezt Te sem gondolod komolyan? :) 3 nap erre kevés, ráadásul gőzerővel törölnék az accokat :)

    Sok játékos kellene hozzá az igaz.

    De legalább megdolgoztatnánk a GF-et egy kicsit csak úgy tiltakozásul a hirtelen eszement ötleteik miatt.:evil:


  • Nos, ezúttal a teljesség abszolút igénye nélkül pár kiemelkedő gondolatra reagálok csak, úgyis mindenre külön írunk mindig, újra és újra....DE

    - ha hirtelen betelne a 3 célszerver, akkor lehet, hogy a magyar team is beleszólna, hirtelen hány háziállat játszik....

    - köszönjük a moderálási tanácsokat, azt gondolom, összességében én vagyok itt legrégebben és a fórumon is ..ahogy a másik BA és a TM is eldönti, miképp reagál. Mi nem vagyunk hívei moderálásnak, tiltásnak egy-két rossz gondolatért, megpróbáljuk mindig először szépszóval, és megleplek bizonyosan, Tigris, de működik. Amikor nem, az nem rossz szándék, és köszönjük, akkor máshogy tesszük..a megjegyzés nem annak szólt, hogy segitsetek, mit tegyünk, hanem annak, hogy nem kell idézni. Azt gondolom, érthető volt.


    Ugyanez vonatkozik előbbi hozzászólásokra is, ki mit vett magára. Azt kikérem magamnak, hogy félreértések juttattak bárkit itt bárhova... mindig nyitott a kommunikáció, tartsa mindenki, mindenki magát a tényekhez, legyen kedves - eddig többen vették más ingét magukra, nem véletlenül persze...most vegye mindenki magára, akire vonatkozik. S próbáljunk innen továbbmenni.


    Továbbra is jöhetnek a kérdések (mivel ezért hoztuk létre a kibeszélőt....), amiket folyamatosan felteszünk mi is, megválaszolunk amit lehet.... ez van.


    Kitartás mindenkinek.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Újabb kérdés: eddig a szövetség tisztviselői látták a közös IP kapcsolatot, nevezetesen, hogy melyik szöviből/ban/ben leledzik kapcsolat. A mostani IP megosztás radírozásra kerül, vele együtt a fenti információ is?

  • Erről nincs információnk.


    Viszont mivel maga az IP-megosztás megmarad (csak a GO kell a megkötéséhez), ezért feltételezem, látható lesz az egyezmény továbbra is.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Egy dologra lennék kíváncsi.


    Mi lenne,ha csütörtökre a maradék három szerverünkön nem maradna szabad hely ahova az accountokat át lehetne vinni?

    Vagy éppen az angol waron?

    Ez matematikailag is lehetetlen, megközelítőleg végeztem múltkor egy számítást és ha 3 felé osztjuk a megmaradt 23 szervert akkor is, 1/5-ét terítheti be maximum a térképnek, a fentmaradó játékosok. Ha, mindenki 1 szerverre menne ami úgyszint valószínűtlen akkor is, a pálya 3/5 foglalják be a játékosok.

    A war lehetne kérdéses, mert ott 21 szerverből csináknak, 1-et? Kérdés mennyien játszanak, én átlagosan min 80 - max 250 játékosra számoltam átlagba 8 városra, tehát csak megközelítő. :)
    Ebbe, a több fiókos multizás sincsen benne, ami korlátozná a megmaradt communityt 1+10 fiókra.

    Szal bárhonnan nézzük a dolgokat egy 100x100 térkép, ahol 25% víz a pályának rengeteg játékos elfér, még több fiókkal is.

    Ezzel a játékkal, nem játszanak annyian, hogy egy ekkora pálya tele legyen.. közelse!

    3: Valószínűleg igen. Bár a régi szervereken a többség kertészkedik (a nem bizonyítható saját multik farmolását is kertészkedésnek veszem) :D , és ha valaki visszatámad és aktívan védekezik, szerintem inkább maradnak a multijaiknál, amíg azok nem kerülnek törlésre/tiltásra.

    Valahogy én is ezt láttam a célszervereken ahogy felnéztem, nagy igazság lehet benne! Másrészről undorító, de hát ez van.. :)



    Az IP megosztás, tehát marad csak a ticketen keresztül ti fogjátok, összekötni a játékosokat.

    Kérdés; A játék, akkor ugyanúgy tiltani fog bármilyen tevékenységet a multik irányába, ahogy eddig is tette? Így, már picit logikusabban hangzana.

  • Továbbá felveti a lobbykat ismét.

    1: Ha valaki egy lobbyba vitte a multijait, mi szükség a bejelentett közös ip-re? Sokak olvasatában a lobby egyben azt is jelenti, hogy azonos IP-ről van.

    2: Ha nem, akkor pedig ideje szétkapni a lobbykat, mint ahogy fentebb is említve volt, nem biztos hogy azonos személyhez kötött a lobbykban lévő accok.

    2.1 Annyira pocsékul volt kommunikálva anno a lobby, hogy sokan voltak abban a hitben - szerintem team tagok - hogy majd kiszedjük onnan ha lemegy a GF-nek ez az agyament "újítása"

  • Az IP megosztás, tehát marad csak a ticketen keresztül ti fogjátok, összekötni a játékosokat.

    Kérdés; A játék, akkor ugyanúgy tiltani fog bármilyen tevékenységet a multik irányába, ahogy eddig is tette? Így, már picit logikusabban hangzana.


    Igen. Várhatóan az egyetlen változás az lesz, hogy a gomb nem lesz elérhető a játékból. Tehát a GO-nak jóvá kell hagynia.

    Ha lesz mérlegelési lehetőségünk, nyilván ebben benne fog rejleni, hogy ahol csalást/csalási szándékot gyanítunk, ott nem engedélyezzük az összekötést.


    Meglátjuk lesz-e hosszabb távon változás a szabályokban. Én személy szerint támogatnám, hogy a jövőben létrehozott accountokra/szerverekre vonatkozzon az egy játékos egy acc szerverenként szabály, és csak azok mentesüljenek alóla (a jelenlegi 10+1 szerint) akiknek már most is megvan a több accjuk, illetve a mostani - esetleges későbbi - összevonások kapcsán azonos szerverre kerülne több accountja.

    Más kérdés, hogy a GF mit szeretne, de remélem azzal ti is egyetértetek (tudom a notórius multizók kivételével, de az ő véleményük e téren hidegen hagy), hogy a jelenlegi multi szabályon szigorítani kellene.



    A közös IP-re azért van szükség, mert ha elég lenne az azonos lobby, akkor akinek 10+ accountot sikerült összepréselnie a lobbyjába az lényegében szabályosan meg tudná kerülni a multi szabályt. Másfelől az IP-megosztás kötése egyfajta szándékot is jelent a szabályzat betartására (más kérdés, hogy van akik az IP-megosztás megkötése után megkerülik azt, mert azt hiszik, hogy akkor védve vannak a tiltástól) és a szabályosan játszókat védi, elvégre nem tudsz olyan szabálytalan dolgokat csinálni, hogy pl. egyszerre támadod két accból az ellenfelet.




    Közben egy új hír: későbbre tolódik az összevonás. Jelenlegi tervezett időpont 11.30. :D a híreket ennek megfelelően frissítem.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//